Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 22 ... 43  Next
AutoriMesazh
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 11, 2010 6:40 pm

Ti tosib......... ju po kini deshir te polimizoni por mos te permenden faktet kto rregulla dhe keshtu si mendoni ju dhe disa perkrahes te ksaj politik idioteske momentale ne gjitha trojet shqiptare nuk shokn. faktet jan fakte dhe vlejn per te gjith njejt.
Sala esht dizanjeri me idiotesk i politikes shqiptarve gjer me tani masandej nuk di.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 11, 2010 10:58 pm

Shqiptar !
Te gjithe ne shesh me fshesen e madhe sipas mundesive te pastrojme shtepine tone te perbashket, Shqiperine, qe lakejte me qellim sipas porosive dhe pagesave e kane bere te kuterboje ne te kater anet e botes.Me fshese dhe me shkop ti tregojme vendin shkaktareve te gjendjes se qellimshme deshperuese te Nenes tone, Shqiperi. Ne shesh te gjithe per te gjithe, si vellai per vellane dhe jo te gjithe kundra te gjitheve sic ju kane katandisur te huajt nepermjet veglave te tyre shqiptare. Ashtu te gjunjezuar nga terrori i urise dhe mungesa e shpreses rezistoni sepse nuk jeni vetem dhe e sotmja shume shpejt do te ndryshoje ne favor te legjendareve shqiptar. Ashtu te urritur ndihmoni sipas mundesive qe keni, perqafoni individet atdhetare dhe progresist, perqafoni Partine Shpresa Demokrate. Flisni hapur kunder gjendjes mjeruese dhe shkaktareve te saj. Perbuzni me gjithe shpirt ata dhe politiken e tyre qe ju sakatuan dhe terrorizuan, ata qe ju bene te merrni arrratine ne te kater anet e botes, ashtu te lemerisur duke u ndare me te dashurit e zemres me lot ne sy dhe zemer te plasur, praktikisht te debuar nga tokat tuaja stergjyshore. Perbuzni me gjithe shpirt ate pakice te shiturish, shkaktare te tragjedise kombetare ne se nuk keni mundesi te tjera kundershtimi. Rezistoni! E sotmja dhe e ardhmja jane tuajat. Shume shpejt gjerat do te ndryshojne.


Anetare te thjesht dhe simpatizant te partive politike shkaktare te mjerimit shqiptar!

Braktisini dhe perbuzni tradhetaret. Bashkohuni me Partine Shpresa Demokrate si alternativa e vetme e permiresimit rrenjesor te mireqenies dhe dinjitetit shqiptar.
Nuk ka bese me te pabesin. Ju u bashkuat me ta , sinqerisht per nje Shqiperi Zonje. Ju bashkuat forcat per te begatuar Shqiperine por u prete ne bese dhe ashtu me thiken te ngulur pas shpine si gjithe te tjeret juve lotoni dhe kulloni gjak, ndaj braktisini tradhetaret. Perbuzini dhe i urreni ata.Verini shkaktaret para pergjegjesise. E natyrshme eshte evolucioni i bindjeve politike, ndaj me guxim braktisni partite "shqiptare". Bindjet dhe ndjenjat tuaja kombetare jane te shenjta dhe te pandryshueshme ne jete te jeteve, jane ato qe na bashkojne te gjitheve ne dite dimri dhe vere. Ato bindje dhe ndjenja kombetare si gjithe shqiptaret i mbani ne piedistal, ndaj bashkohuni Partise Shpresa Demokrate. Te gjithe se bashku per te ndryshuar fatin e Nenes Shqiperi. Te gjithe per te gjithe. Mirqenie dhe dinjitet. Ejani me ne!
Lakej, politikane dhe qeveritare "shqiptar"!
Kolaboracionista! Stop mjerimit te shqiptareve dhe shitjes se interesave shqiptare! Mos ja shtoni fajet vetes. Juve e keni shtyre kombin shqiptar ne kufijte e mbijeteses. Kjo eshte nje lufte e imponuar per jete * vdekje dhe juve jeni pergjegjes. Dita e llogarise per gjymtimin e Atdheut tone te dashur po afron. Llogarite tuaja per tu larguar nje dite nga Shqiperia me pasurine qe keni grabitur jane te gabuara.

Pasuria e vene ne menyre te paligjshme ne kurriz te shqiptareve dhe interesave te Shqiperise do t'ju konfiskohet kudo qe ta keni fshehur dhe do ti kthehet pronarit te ligjshem, popullit shqiptar. Juve do te pergjigjeni per katastrofen e qellimshme.

Diaspore shqiptare!
Diaspore e traditave dhe inicitivave kombetare. Faktore kryesor i mbijeteses se shqiptareve, Atdheu ju therret. Te gjithe atje per te marre ne dore fatet e rrezikuara te Vendit tone. Kthejeni shqetesimin dhe indinjaten tuaj per gjendjen e mjerrueshme te shqiptareve dhe Shqiperise ne aksion kombetar. Mundesite dhe aftesite tuaja jane te pakufijshme ne krahasim me bashkatdhetaret tuaj ne Shqiperi te cilet jane te poshteruar, terrorizuar, rrezikuar nga klikat kolaboracioniste. Fatkeqet shqiptare atje po therrasin, ndihme!

Nen gjurmet e Isamil Qemalit, Mitat Frasherit, Ali Kelcyra, Stavro Skendo, Isuf Luzi, Bahri Omari, Sami Frasherit, Isa Boletinit, Fan Nolit, Muharrem Rushitit, Ded Gjoluli, Adem Jashari... merrini ne dore fatet e Atdheut tuaj. Beni histori ne dobi te shqiptareve. Mundesite tuaja jane detyre kombetare ndaj Nena Shqiperi po ju therret, mblidhuni ketu. Mblidhuni ketu per te ndezur shkendijen e shpreses dhe udhehequr vendin dhe shqiptaret e terrorizuar drejt brigjeve te dinjitetit dhe mirqenies. Filloni dhe do te shihni se si populli do tu ndjek juve dhe shembullin tuaj dhe ashtu te bashkuar si uragan do te vini perpara gjembacet kolaboracionist.

Shqiptaro-amerikanet pozicionuan fuqine me te madhe ne bote ne anen e tyre. Vizita e Presidenit Amerikan, Zotit Xhorxh Bush ne Shqiperi, ne Fushe Kruje, ne daten e caktuar, i pashoqeruar nga politikane dhe zyrtare "shqiptar" eshte nje mezash i qarte per te gjithe. Amerika eshte me shqiptaret kudo qe ndodhen dhe jo me plackitesat qe fatkeqsisht i ka mbi krye. Pozicioni i qarte amerikan per Kosoven e pavarur nuk ka nevoje per komente.

Diaspore shqiptare! Ndihmoni me se te mundni! Kthehuni ne Atdhe! Me ju c'do gje eshte e mundur. Te bashkuar ne do te bejme histori.

Zoti i bekofte shqiptaret dhe aleatet e tyre amerikane....!


Partia Shpresa Demokrate


Telefoni: 04224560
E-mail:partiashpresa@aol

13 Dhjetor 2007
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 11, 2010 11:04 pm

PS + PD = PPSH + UDB + KGB + EYP + Sigurimi

Berisha = Alia = Nano = Godo = Ceka = Ruci = Gjinushi = Janullatos = Molloshevic = Fazllic = Dokle = Delijorgji = Rama...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 11, 2010 11:05 pm

tosybell shkruajti:
ooo idijotsir azem hajdarin sali berisha e ka djalin e halles

Mund ta shpjegosh kete lidhje. Jep emra!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 11, 2010 11:49 pm

VOTA E LIRE ESHTE SHPIRTI E THEMELI I LIRISE DHE
DEMOKRACISE

- Ish e persekutuara politike Janulla Rrapi, 66 vjec, solidarizohet dhe i bashkohet greves se urise para selise se OKB-se ne Nju Jork

Jam Janulla Rrapi. Familja ime dhe une kemi qene nder me te persekutuarit nga ish- diktatura komuniste shqiptare per aresye te mirefillta politike. Ish - diktatura na konfiskoi pronat e prinderve te mi ne Sarande. Na mori neper kembe e trajtoi si skllever.
Kalvari i persekeutimit e vuajtjeve na ndoqi ne cdo hap. Me e renda e me e tmerrshmja vuajtje per zemren e shpirtin e nje nene ishte keqtrajtimi, kercenimet , marrja ne pyetje, torturimi fizik dhe dhuna psikologjike ndaj djalit tim te talentuar e me shpirt artisti Renatos, nje i ri 17- 18 vjecar ne ate kohe.
Aq te renda e cnjerezore ishin torturat e presioni psikologjik ndaj tij sa ai kaloi ne depresion te thelle nervor dhe qe nga ajo kohe mbeti invalid.
Perkrahem me mish e me shpirt levizjen demokratike qe ne ditet e para te saj. Menduam se me fitoren e PD-se dhe te demokracise ne zgjedhjet e 22 marsit 1992, mori fund ky kalvar i pafund vuajtjesh… Na linden shpresa te reja per nje jete te re te lire e demokratike. Liria e demokacia , enderra per ta bere Shqiperine si e gjithe Evropa dhe si Ameriken demokratike mbeten vetem enderra.
Kerkuam shtepine dhe pronat tona ne qytetin e Sarandes. Gjykata nga ajo e shkalles se pare e ne te gjithe nivelet deri tek ajo Kushtetuese na dhane te drejte per te rimarre pronat dhe shtepine e prinderve qe nuk jetonin me. Ligji ishte me ne por jo Maliqet e korrupsionit, qe kurre nuk ekzekutuan dhe asnjehere nuk zbatuan vendimet e gjykatave. I jam drejtuar me shume letra e kerkesa lidershipit shqiptar perfshi edhe vete Kryeministrin Berisha. Gjithnje me dhane te drejte me shkrim. Asnjehere nuk mu rikthyen pronat, qe edhe sot e kesaj dite perdoren e shfrytezohen nga te tjeret. Tani shpresa ime ka mbetur vetem tek Gjykata e Strasburgut dhe tek Kongresmenet amerikane qe me kane premtuar se kjo ceshtje do te zgjidhet me drejtesi
Bashke me humbjen e shpreses se fundit u detyrova qe ne nje moshe afer pensionit te marr dy femijet e mi dhe bashke me ta te merrnim rruget e veshtira te kurbetit. Fale demokracise amerikane dhe kujdesit te saj human, shume shpejt u pajisem me dokumente. Djali dhe une kurohemi falas nga mjeket me te mire te ketij vendi te madh, qe sot eshte Atdhue yne i dyte. Djali merr pension pa pase punuar qofte edhe nje dite te vetme pasi demokracia amerikane eshte nena e demokracise dhe lirise boterore.
Sot bashke me femijet jemi shtetas te ketij shteti te madh. Si bije e atij trolli dhe si nene me ka mbetur mendja e shpirti aty ku me ra koka… ne shtepine e te pareve te mi qe ende eshte ne duart e te tjereve.
Kur mora vesh per greven e urise qe nje grup bashkeatdhetaresh po organizojne perballe selise se OKB-se ketu ne nje Nju Jork vendosa qe edhe une ti bashkohem asaj. Eshte nje veprim i duhur, ne vendin e duhur e ne kohen e duhur.
Vota e lire dhe e barabarte eshte nje e drejte themelore e njeriut dhe shtylla e demokracise e lirise. Liria dhe demokracia pa voten e lire , percudnohen, sakatohen, vdesin. Prandaj ne kete moshe 66 vjecare, me nje varg semundjesh mbi kurriz e me shpirtin e cfilitur nga torturat e ish- diktatures dhe korrupsionin e sotem, bashkohem me deshire dhe me vullnetin tim te lire me kete greve urie.
U hapen kutite e u rinumeruan votat ne Florida te SHBA-se ne vitin 2000. U rihapen kutite dhe rinumeruan votat ne Afghanistan e Irakun ne lufte vjet. U rihapen kutite dhe rinumeruan votat ne Rumani qe eshte anetare e Bashkimit Evropian.
I vetmi vend ku u vodhen e nuk u rihapen kutite as rinumeruan votat eshte Irani i Ahmedinaxhadit dhe Shqiperia… Pse nuk rihapen ato!? Cfare fshihet pas kesaj kryenecesie.
Kryeministri Berisha ka deklaruar me qindra here muajt e fundit se ai nuk mund te dale mbi gjykatat. Gjykatat dhe ligji mua me kane dhene te drejten e pronesise. Saliu thote nuk dalim dot mbi gjykatat dhe ne rastin tim ata nuk marrin parasysh vendimet e gjykatave per ti zbatuar. Pse Kryeministri dhe qeveria e tij del mbi Gjykaten dhe vendimet e tyre dhe nuk jep urdher per zbatimin e ligjit ne rastin tim konkret. A eshte ai zbatuesi kryesor i ligjit ne Shqiperi, si kryeminister, si kryetar i Ekzekutivit te Republikes se Shqiperise !?
Nuk mund te kete as gjykata, as Kushtetute, as qeveri demokratike pa voten e lire dhe te barabarte, pa e ditur ku eshte vota ime!
Mesazhi im i vetem dhe kryesor me kete rast eshte : Vota e lire dhe e barabarte per cdo njeri, prona ne duart e pronarit te ligjshem eshte shpirti dhe themeli i lirise e demokracise, jo vetem ne Shqiperi, por edhe ne mbare Boten.
Vota ime eshte liria ime! Vota ime eshte demokracia ime! Vota ime eshte jeta, ekonomia, pronat e ligjshme, e ardhmja ime dhe e femijeve te mi ! Pa vote te lire nuk ka liri as demokraci!
Janulla Rrapi ne Seline e OKB-se ne Nju Jork diten qe bashkeshortja e Kryeministrit
Z. Liri Berisha hapi Ekspoziten kushtuar Nene Terezes


ALBAN DEGA | May 11,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 12, 2010 10:50 am

Po e njof ket fare janulla rrapi,nje femer mos me keq,nuk perfaqson asgje te moralshme te femres shqiptare.Rastesisht u be e njofur nga historia e dhimbeshme e te birit.Por ne vehten e saj.....nje hiē,po na tregon ajo.....te vije dhe te hyje ne rradhet e jeniēereve te Edi Rames
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 12, 2010 11:44 am

BE esht nji mashtrim i rradhes per ne shqiptaret sepse veq po shifet se ka fillu shkatrrimi i saj.Pra skem nevoj fare per ket mashtrim shum bukur se socialistet e kan verejt ket mashtrim,por ne pona duket si i pa logjikshem, por nese shkatrrohet dhe duhet te shkattrrohet, pra qna sjell pra ky mundim i kot me liberalizim te vizav e tj....
Pra un mendoj se duhet ti kordinojm gjerat me amerikant qe un e shoh te vetmin aleat
i mirfillt dhe i sinqert nese jem edhe ne, per ndryshe te gjitha manevrimet tjera dhe varacionet tjera jan te kota dhe jo sna bien asgje per ne. nese vendosin shqiptart kishe me evrop as me evrop e as me vehten ton dot na shkatrrojn ne temel, i vetmi popull ne evrop qe 95% shumic qe pranon multi-kulti shtet banal dhe kjo vlen vetum per popull shqiptar ne ter evropen, ky esht banaliteti i vetum inordiner dhe i veqant dhe vetum per ne i sajuar,se ne jem sui-generis, sepse nuk i perkasim njerzimit te kti planeti dhe nuk na rrok kurrfar rregulle dhe konvent ndrkometare, perafersisht
si UFO; popull.!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 12, 2010 2:00 pm

FATKEQESIA E SHQIPERISE
- Fakte e jo pallavra
- Nga Alban Dega , Nju Jork

Behen shume hamendje, ngrihen shume pikepyetje per cdo lider e politikan shqiptar dhe atdhetarizmin e tyre. Flitet per atdhetarizmin sikur te ishte nje dekorate, nje monedhe qe shkembehet, shitet e blihet tamam si nje placke tregu.
Akuzohet me te drejte ish- lideri i opozites Fatos Nano. Ndersa deklaronte dhe pretendonte se “ I vjen mbrapa historia” Ai nuk e pati per gje te vishte opingat e t’ia mbathjte si lepur ne Shkup me krismat e para ne ngjarjet e renda te shtatorit 1998.
Askush nuk i kerkon Nanos te rrinte duarkryq e te vritej ne kryeministri qe te quhej atdhetar. Po te ishte vertet atdhetar ai duhej te parandalonte ate grusht shteti pa nisur ende. Prandaj e kishte votuar populli, por se paku mund te shkonte e te strehohej tek ish- presidenti Mejdani apo ne Shengjergj te Tiranes e jo te braktiste Shqiperine ne flake…
Askush si ai nuk favorizoi Kalin e Trojes ne Shqiperi. Me korrupsionin qe zbatoi qeveria e tij krijoi nje precedent qe vetem po hedh shtat por dhe krijon katrahura te reja si ajo e Gerdecit.
Kam shkruar e denoncuar disa here aferat e tij anti- patriotike te Fatos Nanos ne kohen kur ishte kryeminister i Shqiperise dhe nuk kam ndermend te zgjatem pasi per fat te mire sot nuk ka ne dore ndonje gje qe prek interesat jetike te popullit e shtetit shqiptar. Edhe si deputet i opozites Nano ne legjislaturen e kaluar Fatos Nano kishte me shume mungesa se te gjithe deputetet e tjere te opozites dhe pozites te marre se bashku. Por shyqyr qe kujtohej te shkonte ne parlament nje here ne gjashte muaj sa per te mos humbur rrogen e majme te deputetit!
Vec eshte nje fakt i pamohueshem qe me politiken e tij Nano dha nje ndihme te pamohueshme per UCK-ne dhe luften e saj clirimtare ne Kosove . Qeveria e tij dhe sidomos ajo e Majkos dhe Metes dhane nje shembull te jashtezakonshem atdhetarizmi me pritjen e refugjateve dhe mbeshtetjen e luftetareve te lirse te Kosoves si dhe te NATO-s me SHBA-ne ne krye. Kjo mbetet nje faqe e ndritur e historise se atdhetarizmit shqiptar, e vellazerise mbareshqiptare e krejt shqiptarizmit! Rezultatet e saj i gezojme sot te gjithe ne shqiptaret e sidomos vellezerit emotrat tane te Kosoves me lirine e pavaresine e tyre, shqiptaret e Maqedonise me shume me teper te drejta se me pare …..
Ajo qe me shqeteson si shqiptar eshte atdhetarizmi i shtetarve te sotem. Kerkojme edhe nje gjilpere ne mullarin e barit per te verteteuar atdhetarizmin e mungur te tyre e nuk shohim aktet e faktet e shumta qe krijojne mullare te tere dyshimesh serioze…. Shkojme deri ne Vicidol te Tropojes per te gjetur nje shtepi te braktisur ku nuk jeton askush qe u perdor si strehe per refugjatet apo FARK-un dhe gati sa nuk themi se Berisha ua leshoi shtepine e vet refugjateve apo luftetareve te lirise se Kosoves ne katrahuren 98- 99 dhe vet doli ne cader per ta treguar dhe shitur si patriot… Cila eshte e verteta!?
Cfare kuptimi kane shifra 28, 32 e UDB, e KGB-se dhe sherbimit sekret francez, qe ia permendi deputeti Spartak Braho ne Komisionin e Ligjeve te Kuvendit Popullor!? Si dhe pse e spiunoi tek Beogradi Xhelil Gjonin, te vetmin qe nuk e arrestoi dot bashke me bllokmenet e tjere !? Cili e rekrutoi i pari dhe sa u shit tek tjetri!?
Pse deri sot Sali Berisha, bile as sejmenet e tij nuk i kane pergenjeshtruar asnjehere analizat e gjata me fakte e deshmi te gazetes se Veton Surroit ne vitin 1997 qe e akuzonin si agjent e spiun te UDB-es serbe qysh ne rinin e hershme !?
Kush ia rekomanduar ish- Ambasadorit te SHBA-se ne Beograd Williams Rajerson emrin e Sali Berishes per kryetar opozite e me vone per President!? Milloshi apo Stanishici, ish shefi i UDB-es ne Beograd, ku Rajersoni kishte sherbyer per shume vite.
Me shqetesojne seriozisht keto pyetje !? Nuk behet fjale per nje hafije a spiun ordiner a kaskete 80 lekeshe te ish- Sigurimit te Shtetit komunist. Behet fjale per nje udheheqes partie politike ne pushtet dhe per Kryeministrin e Republikes se Shqiperise qe ka ne dore fatet e vendit !
E di pse?! Se pari, sa here lexoj lajme nga Shqiperia sot me kujtohen mallkimet e nenes sime te viteve 70 per “sociafiken " e perbindeshit te asaj kohe qe "eshte ka e drejton vendin sikur t'ia kete inat popullit te vet"
Se dyti, as UDB serbe, as KGB-ja ruse nuk do ta drejtonin kaq mbrapsht Shqiperine si qeveria e korruptuar e sotme, per te cilin shkruan edhe “The Economist” revista me prestigjioze ne bote bashke me gazeten “The New York Times “ duke e quajtur
nje Mafie e dale krejt jashte kontrollit“ ...
Se treti emerimi i Bashkim Gazidedes, nipit te shefit te UDB-se per Kosoven ne ate kohe, si kryetar i sherbimit sekret shqiptar - SHIK, te cilin lideri dhe heroi i demokacise Z. Azem Hajdari e ka akuzuar mese njehere per shitjen e te gjitha dosjeve teper sekrete te paraardhesve te tij tek UDB-ja...
Se katerti kontrabanda e naftes dhe hapja e rubinetave te saj per makinen serbe te luftes dhe terrorit ne Bosnje, Kosove, cka perben nje shkelje flagrante jo vetem te ligjeve shqiptare, por edhe te atyre nderkombetare te sanksionuara nga OKB-ja !?
Se pesti, ftohja dhe acarimi i marredhenieve me ish- Kryetarin e LDK-se dhe te Kosoves njekohesisht , Zotin Ibrahim Rugova ne vitet 1993- 1997, kur ai asnjehere nuk e vizitoi Tiranen.
Se gjashti, arrestimi i kryeheroit te Kosoves Adem Jashari dhe liderve te tjere te rezistences ilegale ne Kosove perfshi Hashim Thacin ne vitet 94-96 nga SHIK-u i Gazidedes ndersa Berisha ashtu si Nano me vone takohej me Milloshevicin
Se shtati , rrembimi , torturimi, ekzekutimi ne tortura dhe zhdukja e kufomes se atdhetarit kosovar Remzi Hoxha nga SHIK-ui i Gazidedes dhe mbrojtja me te gjitha mjetet e rrembysve dhe torturuesve te tyre Sefgjini e kompani nga dretesia shqiptare nen pretekstin me absurd te mundshem " per te mos paguar demshperblime per denim te gabuar" duke i dhene vetes edhe rolin e krye-krye gjykatesit te Shqiperise e duke penguar organin e akuzes shqiptare me emerimin e tij si Drejtor i Tatimeve te Shqiperise, burimi kryesor i te ardhurave te shtetit shqiptar
Se teti, akuzat e befta dhe te pabesa kunder UCK-se dhe rezistences se armatosur ne kohe si "organizate terroriste.... marksiste- leniniste.... si dore e zgjatur e Beogradit" ne kulmin e saj per te dekurajuar luftetaret e lirise.
Se nenti, organizimi i katrahures 97 qe shkaktoi mbi 10 000 viktima, mbi 2 miliarde dollare deme ekonomike e financiare popullit dhe e shkermoqi krejt shtetin shqiptar duke e futur ne trazira. Sapo hidhte shtat rezistenca clirimtare ne Kosove
Se dhjeti vrasja me pabesi e hjekesi nga vete selia e PD-se e heroit te demokracise Azem Hajdari me 12 shtator 1998, ne kohen me te ngushte per Milloshevicin dhe politiken e tij te genocidit ne Kosove
Se 11-ti rivrasja e heroit te demokracise shqiptare Azem Hajdari duke perdorur arkivolin e tij per te shqyer dyert e selise se Qeverise te zgjedhur ne menyre demokratike me 14 shtator 1998... sic perdornin jeniceret turq topuzet kunder dyerve te kalave shqiptare
Se 12-ti, organizimi i Grushtit klasik te shtetit te 14 shtatorit 1998, qe po te mos ishin paralajmerimet e Uashingtonit do ta kishte futur Shqiperine ne nje katrahure te re... duke perdorur edhe mercenare te UDB-se serbe ne castet me vendimtare per Luften Clirimtare te Kosoves,
Se 13-ti, rekomandimet e mbrapshta per Delegacionin e Kosoves ne Konferencen e Rrambujese per te mos nenshkruar ate marreveshje, cka i solli fitim kohe dhe i sherbeu vetem Beogradit dhe Milloshevicit....
Se 14-ti , eshte bere gati tre muaj nga deklarata e deputetit Braho ne nje forum ligjor te Kuvendit Popullor per spiunazh ne sherbim te UDB-es dhe as Kryeministri e as nje zedhenes i tij nuk ka hedhur ose pergenjeshtruar akuzat shume te renda te tij ndaj Berishes
Se 15-ti, nje akuze gjithnje quhet e vertete persa kohe ajo nuk eshte pergenjeshtruar me fakte apo nuk eshte provuar e kunderta e saj ne gjykaten e drejtesise .....!
Se 16-ti, deklarata e sinqerte e kryeministrit se ‘Damir Fazlicin e kam mik “ dhe kercenimet ndaj deputeteve se do ti ballafaqonte me nipin e terroristit numer dy antishqiptar ne Bote mbas Milloshevicit, Stanishic, ish- shefit te UDB-es gjakatare serbe… Ndersa arrestohet e akuzohet per gjobvenie ndaj bizneseve dhe politikaneve boshnjak dhe kontrabande armesh ne vendin e vet pritet si burre shteti ne Shqiperi !
Se fundi, te njejten politike qe ndoqi Nano me Athinen eshte duke ndjekur qeveria e sotme me Beogradin. Shqiperia eshte bere nje lavatrice e parave te pista jo vetem te Fazlicit por edhe Mickovicit dhe te gjithe mafiozeve serbe, perfshi vete djalin e kasapit te Ballkanit Mirko Milloshevic. Kapitalet serbe i ke ne sektoret me kyce te ekonomise shqiptare…. Natyrisht qe ekonomia e tregut ka ligjet e veta por dikush eshte duke punuar nate e dite ne sherbim te Beogradit! Sali Berisha dhe qeveria e tij heqin vizat per shtetasit serbe pa pasur asnje akt te tille nga pala serbe.
Berisha ia ka kaluar “Zeusit me kembe ne Tirane e me koke ne Athine” sic e kam quajtur Fatos Nanon qysh ne vitin 2000 edhe ne politiken e tij atdheshitese ndaj Athines. Marrveshja e tradhetise kombetare per Otranton , shitja apo dhurimi i gati 350 kilometrave katrore Athines nga Sali Berisha dhe klani i tij eshte jo vetem nje akt i mirefillte atdheshitjeje qe ia kalon me shumefishin Shen Naumit Zogollian.
Ai eshte jo vetem nje dhunim flagrant i Kushtetues, per te cilen demagogu Sali Berisha pergjerohet me fjale gjithe diten, por edhe nje shkelje flagrante e sovranitetit dhe teresise territoriale te Shqiperise nga Sali Berisha dhe Qeveria e tij, qe u cilesua i tille edhe nga Gjykata Kushtetuese e Republikes se Shqiperise. Sali Berisha e shkel, e perdhos e trajton Kushtetuten si nje pacavure gjithe diten e gjithe naten sepse ka nje mentalitet e praktike tipike komuniste per te!
E megjithate Sali Berisha e klani i tij atdheshites akoma ka pafytyresine te qendroje si kryemnister i Republikes se Shqiperise!… Cfare ben Prokuroria e Pergjithshme dhe drejtesia shqiptare…. Ku eshte shteti ligjor!?
Keto jane faktet… Te tjerat jane pallavra! Konkluzionet le t’i nxjerre cilido lexues sipas aresyes dhe deshires se vet.
ALBAN DEGA | May 9, 2010
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 12, 2010 7:43 pm

Shqiptaret nuk e degjuan Profetin e tyre dhe tash po vuajne pasojat...
http://vertet.blogspot.com/2008/12/lekua-genjen.html
http://vertet.blogspot.com/2008/12/pardesyja-bezhe.html
http://vertet.blogspot.com/2007/07/te-shkrihet-pd-ja.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 12, 2010 9:13 pm

duhet largue me zore kete serbe sala sllobodanka
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 12, 2010 9:18 pm

Po vjen...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 12, 2010 11:20 pm

https://www.youtube.com/watch?v=wvW_FvTotHo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 12, 2010 11:31 pm

Takim sekret Berisha-Bollano

https://www.youtube.com/watch?v=DtRPYvAPeL8
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 13, 2010 1:18 am

ky bir shkine bastard qe 20 vite e njejta ftyr ne politik a nuk pas bir nane tjeter shqiptar ne ke vend qe te vij ne krye te popullit te shum vujtur me dekada,ky idiot ja shkaktoj tragjedit ma te mdha popullit shqiptar vetem 97-ta me mija te vdekur OTRANTO, piramidat- rast i kristalt thonte ju garantoooj, popllulli i besoj me miliarda i vodh dhe tash ata njerz jan neper ministra e gjykat me para te popullit,populli u varfnu edhe me tej, mashtrus, bastard ku jan kto gjykata qe nuk bejn ze i vjedh vota me nderkomtart me 33% rrin ne pushtet ky bastard, e kem njerz te shkolluar neper unuverzitete veropiane e amerikane nuk vin ne shprejhe ky idiot permanent ne emer te demokracis e manipulimeve i njejti hajvan tradhtar qe 20 vite,ku ka ne demokraci ni mandat 20 vjet. shiti pasurin nentoksore te krejt shqiptarve po fati qe si shkoj per dore, dhe perseri heshtim dhe vetum heshtim edhe sa keshtu heshtja durimi i tepruar te qon ne humner dhe dhe fundos un mendoj se kti matrapazi i ju ka mbush kupa net shkon te fazliqat e zemunat padronat e tij tash net ja bejn qaren.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 13, 2010 1:22 am

xhema shkruajti:
ky bir shkine bastard qe 20 vite e njejta ftyr ne politik a nuk pas bir nane tjeter shqiptar ne ke vend qe te vij ne krye te popullit te shum vujtur me dekada,ky idiot ja shkaktoj tragjedit ma te mdha popullit shqiptar vetem 97-ta me mija te vdekur OTRANTO, piramidat- rast i kristalt thonte ju garantoooj, popllulli i besoj me miliarda i vodh dhe tash ata njerz jan neper ministra e gjykat me para te popullit,populli u varfnu edhe me tej, mashtrus, bastard ku jan kto gjykata qe nuk bejn ze i vjedh vota me nderkomtart me 33% rrin ne pushtet ky bastard, e kem njerz te shkolluar neper unuverzitete veropiane e amerikane nuk vin ne shprejhe ky idiot permanent ne emer te demokracis e manipulimeve i njejti hajvan tradhtar qe 20 vite,ku ka ne demokraci ni mandat 20 vjet. shiti pasurin nentoksore te krejt shqiptarve po fati qe si shkoj per dore, dhe perseri heshtim dhe vetum heshtim edhe sa keshtu heshtja durimi i tepruar te qon ne humner dhe dhe fundos un mendoj se kti matrapazi i ju ka mbush kupa net shkon te fazliqat e zemunat padronat e tij tash net ja bejn qaren.
O Xhem kemi pune njeher me sllav. Ta lem vllavrsjen...!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 13, 2010 1:25 am

o drinii zguxojm me luftu me shkije ati qe sja qet me shkije mirret me njerz tjer se as vet se din nocionin e armikut,se nuk i dhem plaga e popullit e gjaku qe po derdhet po mirret me thash e theme jo thash jo me tha kush eshte shqiptar mirret me pune tjera e jo me kotsira
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 13, 2010 1:34 am

odrini-po un nuk po di si te luftosh me sllav kur i shet tash, maqedonve naft per ti vra vllezrit tan ma shpejt e ma shlir, se mir e ke po te ishte i mirfillt dhe parimor, mor vlla ne te gjith e dim se ky njeri jav ka ber tapi tanve token e coptuar nga shqiperia mem, un spo di si ta skjeroj tradhtari brina ska .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 13, 2010 1:41 am

o drinii zguxojm me luftu me shkije ati qe sja qet me shkije mirret me
njerz tjer se as vet se din nocionin e armikut,se nuk i dhem plaga e
popullit e gjaku qe po derdhet po mirret me thash e theme jo thash jo me
tha kush eshte shqiptar mirret me pune tjera e jo me kotsira

Sa pak kan ngel shqiptare moj zemer?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 13, 2010 2:09 am

Fiona- e njejta vlen edhe per ty edhe ti spo guxon me u marr me armikun por po miresh me mua.!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 13, 2010 5:03 am

Armiku eshte Fazllo-Berisha e ne po meremi me personin e duhur, Fazllo-Berishen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 13, 2010 3:43 pm

un mendoj se populli shqiptar e verejti qe evropa na la dhe na ndau si majmunet ne karantin u pa ftyra e tyre me kto viza te bithes shqyr qe ra kjo dek e u pam.,keshtu qe medoj se E Rama e plotsisht ka te drej sepse greva filloj mbas ndasive qe naj banen, evropa, dhe rrespekt qe ta largoj ket hal muti nga qeveria. dhe nuk njoh nuk kam ndegju ne boten demokratike qe nji kryeminister i nji shteti vjen ne pushtet, pasi qe humb njerzve kufomen ne pik te dites!!!
Z-HOXHES pra dhe nuk na brengos dhe ne e perkrahum pa hezitim.
e un mendoj dhe duhet sa ma shpejt te formohet nji QEVERI KOMBETRAE -INSTITUCION, me kompetenca te plota sine kosov ilirid pra dhe ta unufikoj diplomacin shqiptare. sepse sali ziu kurr nuk dul me than se serrbet e maqedon duhen te ndalen vrasjet e shqiptarve por vetum se ju kashit naft me na vra, dhe sdot thot kurr se nuk guxon prej padronve te vet shkie!
un mendoj kshtu duhet te perfundoj dhe nese po rrespekt EDI RAMA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 13, 2010 7:09 pm

Fiona- e njejta vlen edhe per ty edhe ti spo guxon me u marr me armikun
por po miresh me mua.!!!!

hahhahah qyshe bre xhem zoti te vrafte me bere frigacake po sote i mbyta 5 serbe ja shikoj lajmet ne mbremje ne oren 25.00 do bindeshe ,ende armatimin kam ne duare deri sa po shkruj ne bk.. dot shpalli edhe ty
lufte hahhahah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 13, 2010 11:17 pm

R.Alia: Berisha ishte fanatik, kudo fliste me citate tė Enverit. Nė krye tė PD s'e vura unė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Fri May 14, 2010 12:10 am

Berisha kordinon me kolonelin e zbulumit grek Janullatosin...

https://www.youtube.com/watch?v=-RM_N8NXWzI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
istogalia
Anėtar
Anėtar
istogalia

Male
Numri i postimeve : 298
Age : 35
Vendi : Istog,Kosova
Profesioni/Hobi : futbollist
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Fri May 14, 2010 9:56 pm

pihaaaa hala qikjo teme kur asht ooo me sali berishen mos u kapeni me to fort se ai e qoj shqiperin perpara po qka me baa me qita hajna ton qe na myten
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 43Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 22 ... 43  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: