Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 43  Next
AutoriMesazh
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 53
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 24, 2010 11:51 am

Kushe e perkrahu sali berishen dhenderrin e serbise.
100 nenshkrime u mblodhen .
na disa,,intelektual" marka Krasniqi me shoke -ldk-iste.
Sepse ky mark Ktrasniqi perkrahu bagjankun e vete salen .
SE po frigohet se po e humbe pushtetin e ma Fazliq nuk do kete miq ne shqiperi,serbija duhet patjeter te kete salen.
E ata qe e perkrahin jan gjakperzier dhe i bashkon gjaku serbe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 24, 2010 12:40 pm

Edi Rama nuk po kėrkon tė marrė pushtetin me dhunė, por me tė drejtė kėrkon hapjen e kutive tė materialeve zgjedhore, nė tė cilat u vodhėn votat nga ana e PD e Berishės, prandaj dhunė ka pėrdorur Sali Berisha, jo Edi Rama; gjithashtu korrupsion ka bėrė Berisha, jo Rama; shtatoret e atdhetarėve po i shkulė Berisha, jo Rama; pushtetin nė mėnyrė jolegjitime nuk e ka marrė askush tjetėr pos Sali Berisha; eksplodimin nė depon e armėve nė Gėrdec e bėri Berisha, jo Rama, Fatos Nano, apo Alfred Mosiu. Tani Berisha, duke nxjerrė “viktimat” e komunizmit nė Shkodėr, mundohet tė mbulojė tragjedinė e Gėrdecit, e cila u shkrumbua pėr pėrfitime financiare nga ministrat e tij. Tė kemi parasysh se pikėrisht ata, tė cilėt kanė lexuar librin e Sinan Hasanit kundėr Demonstratave tė Kosovės, udhėzojnė se si duhet mbajtur deputetėt grevėn e urisė. Kėtu shihet qė ju flisni me frymėn titiste, nė kohėn kur mijėra shqiptarė demonstronin pėr Kosovėn Republikė, shokėt e tu komunistė thoshin se kanė marrė pjesė disa demonstrues dhe kanė thyer rendin publik, e tė ngjashme. Gjithashtu me qortimin tuaj se rruga, greva dhe dhuna nuk mund ta kenė efektin, duket qartė qė po ju shqetėson, kur dihet se nuk ka dhunė, por protestė paqėsore, prandaj nėse faktori ndėrkombėtar ėshtė pėr ndėrtimin e demokracisė autentike, patjetėr qė do ta pėrkrahė grevėn dhe protestėn e deputetėve shqiptarė. Dallimin mes protestės sė dhunshme dhe protestės paqėsore mund da shikoni nė Athinė, ku mijėra grekė protestojnė kundėr krizės ekonomike nė Greqi.

Ėshtė e vėrtetė qė mbarė Kosova me vėmendje e pėrcjellė vlimin e ngjarjeve, por nuk ėshtė e vėrtetė qė Kosova ėshtė pėr qeverisjen e Sali Berishės me arrogancė deri nė amshim. Sipas jush do tė thotė se Shqiperia nuk ka njerėz tjerė tė aftė pėr qeverisjen e vendit, prandaj po tė vdes kryeministri, vdes shteti. Pastaj Berisha nuk e ka pėrkrahjen e Kosovės dhe evropianėve, por pėrkrahjen e vendeve fqinje qė tradicionalisht njihen si vrasės tė popullit shqiptar dhe pushtues tė trojeve shqiptare. Prandaj akademik Krasniqi, simpatinė tuaj ndaj Berishės dhe PD mos ia vishni Kosovės se ėshtė mėkat, kjo do tė thotė sikur mbarė Kosova e ka dashur Titon, gjė qė nuk ėshtė aspak e vėrtetė. Kur ėshtė fjala pėr trojet tona jashtė Shqipėrisė londineze, neve na mbron folklori dhe kėnaqemi duke pėrsėritur kėngėn “Pa Kosovė e pa Ēamėri nuk ka Shqipėri”, “Nuk ta jap Mitrovicėn”, “Maqedonia ėshtė Shqiptare” etj. etj., kurse pėr tragjedinė mė tė madhe, pikėrisht nė ato vende, vėllezėrit tanė po vriten. Po sikur tė ishte vrarė njė fajtor serb nė kufi tė Kosovės, do tė ishte dridhur Evropa, mirėpo kur vriten dhjetė shqiptarė e mė shumė dhe kur njė katund shqiptar nė Maqedoni bombardohet, Shqiperia berishjane krihet nė pasqyrė. Nė fund, parashtrohet pyetja, si mund tė jetė Kuvendi i Shqiperisė konstruktiv, kur shkrimi juaj nuk ėshtė aspak konstruktiv, me anėn e sė cilės duhej tė kishit kritikuar edhe tė metat e mėdha tė Sali Berishės si kryeministėr njė kohė tė gjatė. Njė kryeministėr kokėfortė qė ka kundėrshtuar kėrkesėn e akademik Rexhep Qosjes dhe shkrimtarit Sabri Godo pėr pajtimin kombėtar nė vitin 1992 dhe njė kohė tė gjatė nuk ka pranuar dialog me Partinė Socialiste, zor se mund tė pranojė dialogun me Edi Ramėn nė Strasburg. Thonė se njerėzit bėjnė ēudira, ndaj shpresojmė qė edhe kryeministri Berisha tė bėj jo nga dėshira, por nga presionet e ndėrkombėtarėve, tė paktėn tė bėjė pajtimin kombėtar pėr tė mirėn e kombit dhe atdheut.
Ky esht nji harbut dhe tradhtar, tradhtia brina ska thot nji fjal e popullit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Medalim

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 24, 2010 12:50 pm

Bravo Xhemo bravo ke shkru shum fjale , vetem nje e ke lane manegut!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 53
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 24, 2010 1:53 pm

o medalim o jaran a jeni tranue qepe perkrahni sale udben.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 24, 2010 3:46 pm

EDI RAMA E KA DEGJENERUAR PARTINE SOCIALISTE.
NE KRAH TE TIJ - SKENDER GJINUSHI=TRE GISHTOR
NE KRAH TE TIJ - GRAMOZ RUĒI=URDHERUESI I VRASJEVE TE 2 PRILLIT NE SHKODER DHE QE U LARGUA NE GREQI I VESHUR SI GRUA,NGAQE KISHTE FRIKE NGA PERBALLJA ME POPULLIN DHE DREJTESINE(REFUGJATI,RUĒI PUNOI SI BOJAXHI NE GREQI DERI SA ERDHI 1997 )
NE KRAH TE TIJ-ARTA DADE=DJEMTE E SAJ KANE LIDHJE DIREKTE ME ORGANIZXATEN"HAKMARRJA"
NE KRAH TE TIJ-NAMIK DOKLE=NIPI I TIJ ,KOMANDAT I BANDES SE DURRESIT(VUAN DENIMIN)
NE KRAH TE TIJ-PASKAL MILO=GJYSHI I MILOS,KA NGRITUR FLAMURIN GREK NE HIMARE.
NE KRAH TE TIJ VANGJEL DULE-I DERGUARI I GREKEVE DHE KRYETAR I MINORITETIT.
DHE KA SHUME NE TE MAJTEN SHQIPTARE TE TILLE.

SALI BERISHA DHE QEVERIA E TIJ E KOALICIONIT KA MARRE VOTAT E SHQIPTAREVE DHE BEKIMIN E AMERIKES DHE TE EVROPIANEVE DHE PO QEVERIS NE BAZE TE LIGJEVE DHE KUSHTETUTES SHQIPTARE!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 24, 2010 4:28 pm

Medalim me fal se kum harru ndosht por per gut e pata por thuaj se nuk hidhrohem, dhe me plotson,un nuk e bej te mir Ramen, por i keqi e hjek te keqin dhe do vij nji frym e re ne pushtet, kshtu mendoj jo se e dua ket te dytin, se kta jan te njejt, m*** i biri m*** tahiri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 24, 2010 7:59 pm

Areberia

Ato qe keni shkruar juve jane te verteta, por perse keta antishqiptar vendosen nr.30, Berishen ne krye te PD-se?

A egziston fotografi e Sllobodanka Berishes me tre gishta perpjet?

Une jam Amerika
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 53
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 24, 2010 8:17 pm

Sala eshte mik i fazliqit .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 24, 2010 9:34 pm

Xhevati,

Fazllici eshte shefi i Berishes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 25, 2010 1:52 pm

o Petrit je paranojak
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 53
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 25, 2010 2:04 pm

Serbet vendosin per salen sepse gjithqka shkaterrone ai ne shqiperi.
Qellimi i tije eshte qe te shkaterrone shqiperine.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 25, 2010 2:18 pm

a hala per sala sllobodanka berisha po i theni dhembet a...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 25, 2010 3:05 pm

http://www.korrieri.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1178:spiun-hajduti-kryetar-partie-dhe-zv-prefekt&catid=70:lajmi-fundit&Itemid=124
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 25, 2010 3:28 pm

TI KETE PUNE KE DHE VAZHDON E VAZHDON TE VJELLESH VRER,POR NUK E DI ENDE SE A E KUPTOVE QELLIMIN E ASAJ, "GREVE URIE"??
"GREVA E URISE"=PRETEKSTI I NJE KRIZE,I ASAJ TE"VOTES SE LIRE"......
SA QESHARAKE KJO PJESE TEATRALE QE U LUAJT PARA SPEKTATORIT SHQIPTAR,KU GJATE SHFAQJES I HIDHESHIN PARA(LEKE),PER TA DUARTROKITUR,REGJIZORIN E FAMSHEM MAFIOZ,EDI KRISTAQ RAMA,ME SPONSOR ARMIKUN E PATRIOTIZMIT SHQIPTAR,ANTISHQIPTARIN,XHORXH SOSROS.
TEK SOROSI,E GJRN FYTYREN E VERTETE ANTISHQIPTARE ,EDVIN KRISTAQ RAMA.
KY,SOROSI ESHTE DEBUAR NGA VENDET ORTODOKSE ME SHQELMA,SI PREJ RUSISE,RUMANISE,BULLGARISE,PER SYNIMET E TIJ DESTABILIZUESE NE KETO VENDE ,ME ANE TE FILOZOFISE MASONE:
SHKEL DHE SHKATERRO,VLERAT TRADICIONALE TE SHKELQYERA TE KOMBEVE NE ISH VENDET SOCIALISTE.
DESTABILIZO DEMOKRACINE ,NE EMER TE DEMOKRACISE,SIKURSE FENOMENI I EDVIN KRISTAQ RAMES"HAPJA E KUTIVE",DHE HIDHI NE LUFTE CIVILE,SIĒ NDODHI NE 1997.
DHE KETE FILOZOFI E PERKRAHIN VETEM NJE PJESE E FEMIJVE TE ISH BLLOKMENEVE:
EDVIN KRISTAQ RAMA,SPARTAK KIĒO NGJELA,DITMIR SULEJMAN BUSHATI,ILIR XHELIL GJONI,ARTA DADE......E TJ.
ARMIQTE E KOMBIT NXJERRIN KRYE NE MOMENTE SHUME DELIKATE,KUR DUHET ME SHUME SE KURRE BASHKIM KOMBETAR.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 25, 2010 3:42 pm

arberia,

A eshte rekrutuar Berisha nga UDB ne moshen 29 vjecare?

C'fare perfaqson per te nr. 30 dhe "penicilina"?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 25, 2010 4:17 pm

https://www.youtube.com/watch?v=8I3CkvFpfkI&feature=related
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 25, 2010 4:18 pm

https://www.youtube.com/watch?v=sFi_cLqSOOY&feature=related
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 25, 2010 4:50 pm

Lista e plotė/Ish tė pėrndjekurve, qė iu ėshtė bllokuar dėmshpėrblimiKORĒĖ

1. Nikolla Gjoka
4. Zeqir Hasa
6. Nihat Spao
7. Gani Manelli
8. Niko Melanoshi
10. Mustafa Spaho
11. Nevruz Kulla
12. Lilo Kolomitro
13. Dermishan Qose
16. Niko Shpira
17 Viktor Pjetri
18. Lilo Kolomitro
19. Efthim Vezuli
21. Hasan Taho
22. Nazmi Dule
24. Osman Proshka
25. Ramadan Azizllari
26. Fejzulla Merko
27. Andrea Pjetri
28. Shaban Qose
30. Sotiraq Dengu
33. Eqerem Agolli
34. Kostaq Trahidhi
35. Thoma Proko
36. Safet Lamellari
37. Niko Shpira
38. Shaban Qosja
40. Irfan Jahja
43. Vangjush Tushi
44. Feti Xhihani
45. Dilaver Zeqo
46. Tefik Velaj
48. Enver Meka
49. Vath
50. Spiro Ravoniku
51. Thanas Qeleshi
52. Ramadan Dersniku
53. Kosta Mitre

ELBASAN
1. Ismail Lleshanaku
2. Vilson Blloshmi(Sami)
3. Florenc Rusi
4. Osman Vrapi
6. SHaip Bicaku
7. XHavit Bicaku
8. Jusuf Kavaja
9. Jovani XHuvani
10. Hasan Kasa
11. Musa Balla
13. Kapllan Bicaku
14. Ramo Toska
15. Veli Bicaku
16. SHerif Qejvani
17. XHelal Prroji
18. SHaqir Plaka
19. Kadri Bali
20. Abaz Qali
21. Ejup Shurdha
23. Hajdar Merko
24. Josif Boci
25. Isuf Sollaku
26. Rusten Beqiri
27. Ali Sollaku
28. Shefqet Martini
29. Sadik Daka
30. Nezir Tanushi
31. Mihail Gjoni
32. Roland Toli
33. Jovan Xhovani
34. Leonidha Zguro
35. Dule Tafaj
36. Rushan Gjini
37. Kristac Strati
38. Ibrahim Cehu
39. Osman Duduci
40. Cin Serreci
41. Petrit Hoxha
42. Gani Cala
43. Hasan Kasa
44. SHaban Plaka
46. Qazim Kreko
47. Shefqet Hazizolli
48. Rexhep Xhika
51. Bajram Latifi
52. Lefi Mema
53. Mustafa Lamcja
55. Hajdar Kryemadhi
57. Hajdar Miraka
59. ragip Zogu
60. Hasan Hyka
61. Isuf Kavaja
62. Caush Balliu
63. Abdullah Skora
64. Reshat Silaj
65. Hajrullah Timuri
66. Sulejman Hidri
67. Estref Guri
68. SHaqir Bejtja
69. Ali Sollaku
70. Rushan Gjini
71. Hajrulla Timuri
72. Demir Vasko
73. Arben Barjami
74. Kapllan Bicaku
75. Dete Saliu

ELBASAN 09.12.2009
1. Mhdi Ago
3. Kristo Bidoshi
4. Sadik Daka(Dakovic)
5. Kapllan Bicaku
7. Avni Bamllari
9. Novruz Kulla
12. Leonidha Cini
11. Rrapush Latifi
13. Qamil Peni
14. Abaz Qoli
16. Osman Duduci
21 Halit Lame
23. Rahile Gjypi
26. Asllan Balliu

Fier
1. Enver Shehaj
3. Faik Caushaj
5. XHevit Braka
6. Ali Kollovaraj
7. Qamil Hoxhaj
8. Sadush Mucaj
12. Kipe Avdia
14. Ismail Jazaj
15. Hekuran Bregaj
16. Pasho Vrenozi
17. Mehmet Spaho
18. Dilaver Hoxhallari
19. Mehmet Veliaj
20. Qerim Buzi
21. Rexhep Xhafa
22. Karafil Isufaj
23. Jeras Gorica
24. Hasan Fili
25. Sabri Kodra
26. Flamur Velaj

LUSHNJE 09.12.2009
1. Ethem Sherifi
2. Banush Sefa
3. Tacfur Shehu
4. Nevruz Hajdari
6. Banush Murati
7. Nikola Mersini
8. Ethem Sherifi

DURRĖS
6. Baki(Bari)Koci
8. Hasan Agolli
9. Leopold Dungu
11. Dega e thesarit ka dėrguar 60 emra
13. Agim Miftarri
15. Pandeli Dimo
16. Mehmet Pjuni

DURRĖS 09.12.2009
3. Xhemal Hshkovica
4. Baft Vidhi
7. Luan Goxha
8. Fadil Quku
9. Syrja Shabani
12. Palok Coku
13. Emulla Gazidede
17. Dega e thesarit Saranda ka dėrguar 2 numra llogarie
18. Rushit Ballo
19. Arif Beu
20. Shefki Tershana

SHKODĖR
1. SHaqir Gjorretaj
7. Ali Muhaj
8. LLesh Vata
9. Qazim Konica
11. Nik Morina
12. Lluk Ahmataj
13. Tano Ndoja
14. Dede Coku
16. Llesh Paloka
18. Sheuqet Muka
20. Myfit Bushati
21. Pjerin Kolec Bregu
22. Sulejman Baraktari
26. Martin Leka

SHKODĖR 09.12.2009
1. Ndrek Shkurti
2. Shaqir Gjoretaj
3. Aferdita Permeti
4. Mark Kola
5. Musa Gjylbegu
9. Gjon Rrethi
10. Zef Lushi
11. Avduraman Kreshpa
12. Tome Pemaj
13. Mark Frroku
14. Tonin Elezaj
17. Gjon Deja
20. Robert Gurashi
21. Murat Paruni
22. Ahmet Burgaj
24. Eqerem Puka
25. Martin Ndokaj

KRUJĖ
2. Panajot Zerba
3. Gjok Ndue Margjini
6. Beg Kodra
8.Beg Kodra
9.Neim Shehu

BURREL
2. Ramazan Spahia
3. Selim Lleshi
5. Demir Peshku
6. Mehmet Vaci

VLORĖ
1. Pllumb Llupa
5. Seit Rrokaj
6. Sinan Jazaj
7. Lluka Gjikoka
8. Dervish Shakaj
10. Riza Kaceli
12. Qemal Musaraj
14. Ilirjan Hitaj
15. Zydi Cucaj
16. Barjam Lelaj
23. Arshi Grabova
25. Fatos Ymeraj.
26. Manush Manxa
27. Spiro Brigo

VLORĖ DT.09.12.2009
1. Barjam Lela
2. Llazer Ceko
3. Nyseret Llupa
4. Qani Cakrani
10. Bajram Lelaj
12. Ali shaqiraj
13. Dega e thesarit Vlore ka dėrguar njė liste emėrore me nr protokolli 306 tėrėsisht pa informacion
15. Safa Ēeloaliaj
16. Isuf Hysenbegasi
17. Qani Cakrani
18. Nexhip Xhafaj
19. Miti Kolici
20. Spiro Ruci

POGRADEC
3. Nevruz Berberi
8. Thesari 7 emra pa asnjė dokument
9. Vesel Verdolla
11. Shefki Seitlli
13. Xhevat Adri
14. Petraq Kalvani
15. Qemal Kulla

DIBĖR
1. Skender Shatku
3. Enver Osmani
4. Hazis Rexhepi
5. Mustaf Lusha
6. Ramadan Kadriu
7. Bujar Doku
8. Lazam Puci
9. Vehap Kadriu
10. Hajredin Bitri
12. Fil Dida
15. Shaban Hata
22. Latif Kurtaga
24. Dalip Beca
25. Nexhip Kojku
26. Ilmi karasani
27. Emer Osmani
29. Qazim Zebi
30. Rakip Hamja
32. Selim Kaloshi
33. Sulejman Derti
34. Fadil Sopoti

SARANDĖ
2. Fejzo Taka
4. Vasil Papa
5. Foto Koraci
6. Petro Goro
7. Kico Kolaj
8. Eqerem Veci
9. Nasho Koraci
10. Jorgo Rubje
11. Andrea Caka
12. Llambi Cato

SARANDĖ DT.09.12.2009
1. Sali Kukaj
2. Spiro Gjikopulli
3. vasil Kremidha
4. Shefqet Demi
5. Ziso Kosta
6. Mico Qesari
7. Dhimo Boci
8. vasil kristo
9. Koco Papagjiko
10. Zharko Fereza
11. Kristofor zeno
12. Vangjel gerbura
14. Panajot aApostoli
15. Koco Dhimitri
16. vasil Kokalari
17. Vasil Papa
18. Ziso Karvella
19. Jani Xhani
20. Thoma Mitro
22. Sotir Kenuti
23. Halil Hamza
24. Jani Dashi
25. Vehep Pashollari
26. Lluke Xhani
27. Vangjel Karathano dhe Foto Qirjazati
28. Gaqo Gjoni
29. Remzi Mata

KAVAJĖ
1. Muhamet Haremi
2. Halit Habili
3. Isuf Bejtaga
4. Llazar Axha

SKRAPAR
1. Petrit Spahiu

BERAT
1. Bajram Myftiu

BERAT 09.12.2009
1. Stavri Qiriako
2. Haxhi Hoxhallari

MIRDITĖ 09.12.2009
1. Nina Pumo
2. Pjeter Gjini
3. Frrok Zefi

MALLAKASTRE
1. Qazim GJemalaj
2. Ismail Jazaj
3. Hekuran Bregaj
4. Hajdar Malaj

LUSHNJE
1. SHaban Shelgu
2. Baki Halili
3. Arife Zatolli
5. Kurtish Restonica
6.Arshin Hoxha
7. Isa Gici
8. Fatime Bajaziti
9. Neki Dulo
10. Thoma Buzi
11. Mersin Alla
12. Barjam Kokla

MALESIS MADHE
1. Gjergji Majlaj
2. File Pllumaj
3. Luc Vkaj

PUKE
1. Zef Cara
4. Imer Ballcaj
5. Petrit Nikolli

GJIROKASTRE
1. Ollga Mushka
2. Sofokli Peri
3. XHelil Krroji.
4. Koco Bej
5. Jorgo Kristo
7. Panajot Shupuli
8. Vasil Jano
9. Jani Shkopi
10. Nikolla Ajvoni
11. Kristo Cilako
12. Spiro Bakiri
13. Vangjel Papa
14. Telha Kalo
15. Myslim Brahimi
16. Vasillac Mako
17. Kosta Mako.
18. LLambro Vangjeli
19. THanas Papa
20. Novruz Bello
21. Kristo Boboli
22. Kosta Vangjeli
23. Rezik Pula
24. Vasil Pali
25. Veliko Brahimi

GJIROKASTER 09.12.2009
1. Hetem Basho
3. Niko Lici
6. Mihal magllara
8. Novruz Dajlani
10. Mihal Telo
11. Veip Hoxha
12. Sali Vrako
13. Vasillaq Marko
14. Jani Shkopi
16. Koco Dhimarko
18. Theodhori Thano
19. Kosta Pilo
20. Thoma Fotiu
21. Eqerem Zeko
22. Ali Kaziu

LAĒ
1. Ndue Gegaj
2. Thesari 4 emra pa dokumente identifikimi.
4. Hasan Babamusta

LAĒ 09.12.2009
1. Luan Maluka
3. Shkurt Jaka
5. Prend Ndokaj
6. Pal Brozi
7. Sali Martinaj

KUKES
1. Ali Onuzi
2. Arsim Beqiraj
3. Asllan Doda
4. Dega e thesarit: tre persona pa asnjė dokumente dhe as informacion

KUKES 09.12.2009
1. Islam Domi
2. Sadik Papbeja
4. Rifat Lashi
6. Sadik Pepdeja
8. Daut Bajraktari
9. Beqir Cenaj
10. Ruzhdi Shehu
11. Emin Gjoka

LEZHE
1. Ndue Marku.
2. Kabash Sokoli
3. Beg Kodra
4. Pjeter Pati
5. Kol Ndoci

PERMET
2. Grigor Kote
3. Dhimiter Kita
4. Koco Kristo
5. Grigor Stefani
6. Refat Lile
7. Perikli Lile

PERMET
1.Zeman Abazi
2.Ramo Shehu
5.Dhimiter Kita
6.Dhimiter Kita
8.Ziko Poci

KOLONJE
1. Arqile Vreto (Gostivishti)
2. Polikron Papajani
4. Sotir Rusta
5. Kapllan Kapo
8. Syrja Cenko
9. Kamber Poda

TROPOJE
1. Zeqir Halili
2. Abedin Hoxha
3. Andrea Haxhiu

TROPOJE 09.12.2009
1. ALI PONARI
2. Ndue Pepkolaj

DIBER 09.12.2009
1. Mehmet Suli
2. Hazis Rexhepi
3. Hajredin Kulmani
4. Rasim Bordulla
5. Sefer Ruēi
7. Rakip Hamja
8. Abdulla Bekteshi
9. Qazim Zebi
10. Eqerem Elezi
11. Hider Cami
12. Bujar Kercuni

BULQIZE
1. Thesari 3 emra pa asnjė informacion

GRAMSH
1. Refat Elezi (Selimi)
GRAMSH 09.12.2009
2. Veli Haruni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 53
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 25, 2010 4:58 pm

dhenderri i serbise i bene keto.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 26, 2010 12:08 pm

me siguri keto lista i ke marre tek i shituri qe ne burgun e Spaēit,perkrahsi i ngujimt te pjelles se ish bllokmeneve,kurt Kola.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 53
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 26, 2010 12:09 pm

arberi a ha la salen e rugoven
boll ma se na lodhe me shpijuna te serbise
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 26, 2010 12:52 pm

ja ka dhene Kurt Kola spiuni i burgut te Spaēit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat May 29, 2010 12:59 am

brravo Edi Rama se e shpejtove procesin e vizave se paku edhe ky kogja kogja krejt brukseli folshin per EDIN.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 31, 2010 4:13 pm

TIRANĖ- Ministri i Energjetikės, Dritan Prifti ka deklaruar se vendi ynė do tė zgjerojė bashkėpunimin me Serbinė nė fusha tė ndryshme tė ekonomisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 31, 2010 5:25 pm


Borxhet alarmojnė qeverinė Ministria e Financave ėshtė vėnė nė alarmin se borxhi i Shqipėrisė, i cili nė fund tė vitit 2009 arriti nė 634 miliardė lekė, ėshtė me risk tė lartė financimi dhe mund tė vendosė buxhetin nė vėshtirėsi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 6 e 43Shko tek faqja : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 43  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: