Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24 ... 43  Next
AutoriMesazh
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 18, 2010 3:48 pm

e kush gazeta Ballkan dhe Gazeta Antishqiptare,po pse s'e di une se ē'paēavure jane te dyja dhe se kujt i sherbejne???Po rri ore rehat se ti vetem kete pune ke te perhapesh diziinformim per Shqiperine,je ti qe vetem ndjell mbrapesira ketu dhe kopacet e tua uroj te te kthehen ty ne koke
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 18, 2010 11:49 pm

Festa e 1 Majit, qeveria shpenzoi 28 milionė lekė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 19, 2010 12:09 am

13 mbėshtetės tė opozitės sillen tė lidhur me pranga nė Tiranė

13 qytetare nga Shkodra janė arrestuar sot nė mėngjes dhe janė shoqėruar tė lidhur me pranga pėr nė Tiranė. Drejtoria e Policisė sė Tiranės konfirmon lajmin, por nuk sqaron arsyet pėrse protestuesit e arrestuar tė opo...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 19, 2010 12:34 am

Kur ia Plas (ar) Gomari i Baba Tasit

Nga Kastriot MYFTARAJ

“Nga tė gjitha tiranitė, mė e tmerrshmja ėshtė tirania nė kulturė”, thotė Paul Johnson. Nga kjo pikėpamja unė jam dakord me Aurel Plasarin, kur thotė se greva e urisė

e opozitės ėshtė njė grevė e gabuar. Se shumė nga intelektualėt qė janė nė atė grevė, duhet tė kishin qenė mė parė nė njė grevė urie poshtė dritareve tė zyrės, sė drejtorit tė Bibliotekės Kombėtare, Aurel Plasarit. Duke kėrkuar shkarkimin e kėtij tė fundit. Kjo grevė duhet tė kishte qenė njė grevė pėrtej sė majtės dhe sė djathtės, ku do tė kisha qenė dhe unė. Kjo grevė duhet tė kishte filluar kur Aurel Plasari u bė i vetmi drejtor i Bibliotekės Kombėtare tė njė vendi, i cili botoi njė roman pornografik. Fjalėn e kam pėr librin e Aurel Plasarit “Dhjetė ditė qė nuk tronditėn botėn”, i botuar nė vitin 2001. Aurel Plasari ishte drejtor i Bibliotekės Kombėtare prej tre vitesh kur e botoi kėtė libėr, dhe
qė atėherė vazhdoi tė jetė drejtor edhe pėr nėntė vite tė tjera. Derisa ėshtė e sigurt se do tė jetė edhe pėr vitin e dhjetė, mė pas kėto do tė kujtohen si “Dhjetė vitet qė tronditėn kulturėn shqiptar”.
Luan Omarin, tė cilin e pamė tė shkonte tė vizitonte grevistėt e urisė pra kryeministrisė, duhet ta kishim parė mė parė nė grevėn e urisė poshtė dritareve tė zyrės sė Drejtorit tė Bibliotekės Kombėtare. Se ėshtė pikėrisht Luan Omari, i cili pėrktheu librin e Roberto Morozzo De La Roca “Kombėsia dhe feja nė Shqipėri: 1912-1944”, ku Aurel Plasari kishte vjedhur faqe tė tėra pėr librecin e vet “Vija e Teodosit rishfaqet: nga do t’ ia mbajnė shqiptarėt?”, madje kishte vjedhur edhe idenė e librecit. Ledi Shamkun ishte dashur qė tė ishte mė parė tek greva e urisė poshtė dritareve tė zyrės sė drejtorit tė Bibliotekės Kombėtare, se ajo e di qė Aurel Plasari, sipas vesit tė vet pseudointelektual tė plagjiaturės, ka vjedhur faqe tė tėra nga Cvetan Todorovi, nė librecin e vet pėr Mitrush Kutelin. Nė grevėn e urisė poshtė dritareve tė zyrės sė drejtor Plasarit, duhet tė qe edhe Ardian
Klosi, i cili tregohet shumė indulgjent me drejtor Plasarin, kur thotė se ky paska bėrė njė studim tė ēmuar pėr Voskopojėn. Klosi sigurisht qė e di dallimin mes njė artikulli gazete dhe njė studimi, dhe ajo qė ka bėrė drejtor Plasari ėshtė njė artikull gazete, i botuar tek “Shekulli” nė dy numra, tė cilin ai mė pas e botoi si broshurė, apo si librec, nėse do tė pėrdoret termi shpėrfillės qė Plasari pėrdor pėr tė tjerėt.
Drejtor Plasari, nė moshėn 55 vjeē, nuk ka arritur qė tė botojė asnjė libėr pėr tė qenė, por vetėm broshura, ndryshe libreca. Nuk ka asnjė ide qė mban markėn e Aurel Plasarit, tė vlefshme pėr tė hyrė nė fondin e artė tė mendimit shqiptar. Nėse njė njeri nuk i ka bėrė kėto deri nė moshėn 55 vjec, vėshtirė se ka pėr t’ i bėrė mė vonė. Ardian Klosi, nė shkrimin e djeshėm tek “Shekulli” pėr Aurel Plasarin, pasi e kundėrshtonte pėr kritikėn qė ky i fundit i bėri grevės sė urisė tė opozitės, thoshte se megjithatė Aurel Plasari ka merita se e ka drejtuar mirė Bibliotekėn Kombėtare. Aurel Plasari as kėtė punė nuk e ka bėrė si duhet, se ai as qė merret fare me kėtė punė. Aurel Plasari ėshtė i pari drejtor i Bibliotekės Kombėtare, i cili emėroi njė zėvendės, dhe kėtė e bėri qė ai tė merret me gjithė punėt e Bibliotekės, ndėrsa Plasari merret me punėt e veta. Plasari, qė
kur ka marrė detyrėn, nuk ka shkuar asnjė ditė nė punė qė nė fillim tė orarit zyrtar dhe tė largohet kur mbaron ai. Plasari shkon kur i teket, andej nga dreka, pėr t’ u larguar pak mė vonė, dhe pėr t’ u rikthyer nė mbrėmje, kur merret me punėt e veta nė zyrėn e shtetit, duke e pėrdorur atė si studion e vet. Tė gjitha shėrbimet nė Bibliotekėn Kombėtare janė nė nivelin e vendeve mė tė kėqija afrikane. Nė vend qė drejtor Plasari tė merret me grevėn e urisė, ai duhet tė ngrejė zėrin nė media qė Bibliotekės Kombėtare t’ i jepen mjediset qė i mungojnė, gjithė pjesa e katit tė sipėrm qė rri ende mbyllur pasi i ishte dhėnė njė televizioni qė falimentoi, si dhe pjesėn mė tė madhe tė bodrumit, i cili ėshtė bėr bar. Plasari nuk flet pėr kėto, se atij as qė i intereson mbarėvajtja e Bibliotekės Kombėtare.
Ardian Klosi, nė shkrimin e vet thotė se ai e njeh Aurel Plasarin qė nga koha kur punonin nė shtėpinė botuese “Naim Frashėri” dhe thotė se Plasari ka njė kontribut tė madh nė shqipėrimin e letėrsisė sė huaj dhe si autor parathėniesh tė librave tė pėrkthyer. Atėherė Klosi duhet ta dijė mirė atė historinė e ardhjes sė Aurel Plasarit nė shtėpinė botuese, nė fund tė viteve shtatėdhjetė. Aurel Plasari atėherė porsa kishte mbaruar ushtrinė, dhe u emėrua nė njė vend pune ku shkonin vetėm njerėz me shkollė tė lartė. Sot Aurel Plasari, kur kėrkon tė shtiret si i persekutuar nga regjimi komunist, thotė se atij nuk ia dhanė tė drejtėn e studimit pėr nė shkollėn e lartė, pas pėrfundimit tė shkollės sė mesme, se kishte pasur babain nė burg politik. Por si shpjegohet qė megjithatė tė atin e Aurel Plasarit, Anastas Plasarin, jo vetėm e lejuan tė banonte nė qytetin e Tiranės, por edhe i dhanė
apartament nė qendėr tė Tiranės, nė njė nga pallatet e para tė ndėrtuara nė Tiranė, nė fillim tė rrugės sė Durrėsit, fill pas vilės ku sot ėshtė ambasada e Vatikanit, dhe ku atėherė ishte ambasada e Kubės. Nė ato pallate banonin vetėm njerėzit e nomenklaturės. Kuptohet se njė ish-i dėnuar politik mund tė shkonte nė njė pallat tė tillė vetėm i ngarkuar me mision nga regjimi. Derisa Aurel Plasari banonte nė qendėr tė Tiranės, nė njė pallat tė nomenklaturės komuniste, atėherė ai duhet tė kishte pengesa tė tjera qė nuk i doli e drejta e studimit pėr shkollėn e lartė, dhe qė nuk kishin tė bėnin me biografinė e tė atit.
Kur Aurel Plasari shkoi nė shtėpinė botuese “Naim Frashėri” pėrkthyesit e vjetėr e quanin ndėrmjet tyre, Gomari i Babatasit, sipas satirės sė famshme tė Fishtės. Satira e Fishtės i pėrshtatej Aurelit, se tė atin e tij, Anastasin e thėrrisnin shkurt “Tasi”, ndėrsa Aureli, nė biseda me tė tjerėt, e quante Baba Tasi. Aurelin e quanin “Gomari i Babatasit” se ai kur erdhi nė shtėpinė botuese nuk kishte diplomė shkolle tė lartė pėr asnjė nga gjuhėt nė tė cilat pretendonte tė pėrkthente, as nė rumanisht, as nė spanjisht. Por ai kishte Baba Tasin. Nė mitologji njihet Gomari i Buridanit, tė cilit i dhanė dy grumbuj me tagji, dhe i vunė si kusht se mund tė hante vetėm njėrin. I shkreti Gomar i Buridanit ngordhi nga uria pėr shkak tė dilemės. Gomari i Baba Tasit, nuk ka dilema tė tilla. Ai ka mėsuar se si tė hajė nė tė gjitha regjimet. Gomari i Baba Tasit u bė drejtor i Bibliotekės Kombėtare
nė 1998, nga ministri i Kulturės i kohės, Edi Rama. Gomari i Baba Tasit atėherė kishte mbetur keq, se do ta largonin edhe nga fakulteti i filologjisė, ku jepte estetikė, dhe ku kishte neglizhuar me detyrėn, duke mos bėrė as njė cikėl leksionesh, qė tė mbanin emrin e tij.
Nėse Edi Rama nuk do ta kishte bėrė drejtor tė Bibliotekės Kombėtare, Gomari i Babatasit do tė ishte bėrė kryeredaktor i Gazetės “55” tė Fahri Balliut. Ardian Klosi nė shkrimin e djeshėm thotė se gjithmonė e ka habitur miqėsia e Gomarit tė Babatasit me Fahri Balliun. Por pėrse duhet tė habitet Klosi qė gomari ka miqėsi me ēakallin? Pastaj pse u kujtua Klosi pėr kėtė gjė tani kur Gomari i Babatasit ia Plas (ari) kundėr grevės sė urisė? Kjo miqėsi ekzistonte prej shumė vitesh. Kur Klosi pėrmend miqėsinė e Fahri Balliu me ministrat e Punėve tė Brendshme tė kohės sė diktaturės komuniste, ai duhet ta dijė se miqėsia e Gomarit tė Babatasit me Fahriun ze fill qė nga koha kur Gomari i Baba Tasit bėnte ushtrinė nė zbulim dhe mė pas tek “shtėpia me gjethe”, mjedise kėto qė Fahriu i frekuentonte shpesh pėr shkak tė detyrave speciale qė kishte. Miqėsia e Plasarit me Balliun vazhdoi edhe pas
vitit 1990, pėr shkak tė huqit tė Gomarit tė Babatasit pėr tė kullotur gjithandej nėpėr plehra.
Gomari i Baba Tasit ia Plasa (ri) kundėr grevės sė urisė se ai kėrkon qė tė dalė nė pension si drejtor i Bibliotekės Kombėtare, duke thyer rekordin qė ka vendosur njė militante komuniste nė kohėn e regjimit tė Enver Hoxhės, e cila e mbajti pėr 17 vite kėtė post. Gomarit tė Babatasit iu bėnė 12 vite nė kėtė post. Nėse Berisha rri nė pushtet deri nė 2013, Gomari i Babatasit, me shkrimin e vet tė djeshėm, siguroi edhe tre vite nė postin e tij dhe i bėhen 15 vite nė post. Kur tė vijė Edi Rama nė pushtet, Gomarit tė Baba Tasit i mbeten edhe shtatė vite derisa tė dalė nė pension. Atėherė ai do t’ i rikthehet zakonit tė vjetėr duke iu lėpirė Edi Ramės, i cili e solli nė kėtė post dikur. Dhe kėshtu shpreson qė tė qėndrojė 22 vite nė postin qė ka sot. Por nėse Gomari i Baba Tasit e shikon se Edi Rama ėshtė zemėruar aq shumė me tė, sa qė ka ndėrmend ta presė me shkelma, ai do tė hyjė
nė listėn e deputetėve tė PD, ku Berisha e pret me krahė hapur pas shkrimit tė fundit kundėr grevės sė urisė. Madje Fahri Balliu i ka premtuar Gomarit tė Baba Tasit se kur tė bėhen ndryshime nė qeveri, Gomari i Babatasit do tė marrė postin e ministrit tė Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve. Kėshtu qė Gomari i Babatasit duhet tė mprehė penėn... jo pėr libra, por pėr fejtone politike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 19, 2010 1:47 am

Sali Berisha eshte timonjier i cili drejton pa busolle Shqiperine ...drejte katastrofave kjo do te jete katasrofa e trete per Shqiperine .....pas dy katastofave te me hershme....ajo e 97-tes , dhe e Gerdecit.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 19, 2010 10:32 am

petritkola shkruajti:
13 mbėshtetės tė opozitės sillen tė lidhur me pranga nė Tiranė

13 qytetare nga Shkodra janė arrestuar sot nė mėngjes dhe janė shoqėruar tė lidhur me pranga pėr nė Tiranė. Drejtoria e Policisė sė Tiranės konfirmon lajmin, por nuk sqaron arsyet pėrse protestuesit e arrestuar tė opo...
Po mire se jane mbeshtetes edhe mos duhet te kene ndonje status keta zoterinj,qe te bejne ē'te duan me rendin dhe qetesine e qytetareve te tjere,a mos valle te duket normale ty more qe t'i kthehesh uniformes se Policise se Shtetit ,lere me goje por edhe me duar edhe me mjete(siē u be ne Protesten e Tiranes)?Edhe ne kete proteste,jane te gjithe ata qe qellonin me mjete polocet e shtetit,te filmuar,mos ki merak ti,dhe shoket e tu.Mos kujto se do te lejohen keta ligjshkeles te bejne ate qe urdherojne ata qe urdheruan 2 Prillin ne Shkoder??Ē'kujton ti more se nuk ka shtet ligjor se eshte ende rrumpalle ketu??
JO ,NE SHQIPERI FUNKSIONON SHTETI LIGJOR PER TE GJITHE NJESOJ.
DEMOKRACIA NUK ESHTE ANARSHI.
REVOLUCIONEVE LENINISTE-STALINISTE-ENVERISTE DHE EDRAMISTE,JU KA IKUR KOHA TASHME.
SHQIPERIA-VEND EVROPIAN-DEMOKRATIK!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 19, 2010 2:21 pm

Ksaj i thuhet o kuku qka i bana vetit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 53
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 19, 2010 2:51 pm

Kerkunde ne trojet shqiptare nuk funksionon ligji as drejtesia
po anarhija hajnia ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 19, 2010 3:01 pm

Presidenti Topi i kėrkon ambasadorit Montobio, bileta sporti pėr finalen e Barcelonės


Nga Gėzim ZILJA

(Ajo qė nuk u tha nė takimin e ambasadorit Montobio me presidentin Topi)

Po mbushen tetė muaj qė gjendja politike nė Shqipėri nuk ėshtė normale. Parlamenti vazhdon tė jetė i bojkotuar dhe sot ndodhemi nė njė grevė disa ditore tė opozitės. Ēadrat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 19, 2010 3:11 pm

http://vertet.blogspot.com/2009/01/druri-per-berishen-eshte-dru-per.html
Fakt tjeter qe Profeti i ka parashikuar ngjarjet qysh ne Janar te vitit 2009, por shqiptaret vazhduan te bejne te dehurin sikur tek filmi "Titanik".
Profeti gjithashtu ka parashikuar se sa do e pabesueshme te duket per momentin, do te jete Partia Shpresa Demokrate qe do te shpetoje perfundimisht shqiptaret dhe trojet e tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Wed May 19, 2010 9:39 pm

https://www.youtube.com/watch?v=cPU5mY0dV9g
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ramizi
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Ramizi

Male
Numri i postimeve : 158
Age : 39
Vendi : Tirona
Registration date : 23/02/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 20, 2010 1:56 am

petritkola shkruajti:
I nderuar Ramizi,

Ne nje fare menyre keni te drejte, por pushteti UDB-ash Fazllo-Berishian do te zhduket nga trojet shqiptare.

Une jam Profeti, une e kam thene, ashtu do te behet...

o kola petro!!!!! pak si shume potencial i paske dhene vetes tende
se ti!! le qe nuk je profet por je nje kokerr hajvani qe nuk e ke shokun askund ne shqiperi
por po me vjen keq per ty se paske Lojtur nga mendja more zotri dhe po flet gjera te pa hishme , gjera qe nuk i takojne nje Profeti , te vetquajtur
dhe ketu nuk munde te themi qe jemi profet te gjithe ( apo prefekt ne jeten tone te perditshme , se ēdo njeri ka te metat e veta dhe askush nuk e gjykon veten , por te gjykojne te"tjeret dhe nuk munde te themi qe
jemi Profet , leri te tjeret te gjykojn dhe te lavdrojn mos ja bej qefin vetes se nuk ja asgje ,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 20, 2010 2:00 am

PS + PD = PPSH + UDB + KGB + EYP + Sigurimi

Agjenti i serbeve dhe agjenti i grekerve do te bisedojne....

Puna do te perfundoje sikur kam thene une.
Kjo pune ka marre fund... cdo gje eshte sipas planit.
Fotografia eshte shume e madhe sa eshte veshtire ta shikoni te gjithen por vetem copza te saj.
Ka marre fund, perfundon me Bashkim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ramizi
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Ramizi

Male
Numri i postimeve : 158
Age : 39
Vendi : Tirona
Registration date : 23/02/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 20, 2010 2:05 am

po keto qe po thua jane fjal pa pike kuptimi more zoteri kola
por perqendrohu njeher e mir dhe pastaj shkruaj
se ju ka lollur edhe GREVA shume por ja qe u dorzuat pa kushte , haahhaahha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 20, 2010 3:22 am

Juve e dini forte mire se greva nuk ishte e imja por e ortakut te Berishes, Rames, Rucit, Nano, Metes, Godos, Alise, Fazllicit, Janullatosit...

Une ato qe i shkruaj i kame shume te sakta. Me teper nuk flase se inerneti monitorizohet nga UDB-ja e na mer vesh planet.

... vazhdon...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu May 20, 2010 5:02 am

Berisha konfirmon: Do takohem me Ramėn nė Strasburg
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat May 22, 2010 4:03 am

Ekstradohet miku i Bamir Topit, Indrit Aliu nė kėrkim pėr mashtrime nė miliona euro

Indrit Aliu shtirej si investitor, pėrfitoi prej biznesmenėve 4 milionė euro

Ekstradohet nga Greqia, supermashtruesi Indrit Aliu, i cili ishte njėkohėsisht dhe njė ndėr miqtė e presidentit Bamir Topi. Aliu, i cili kėrkohej pėr mashtrim me pasoja tė rėnda, u arrestua nė Greqi vitin e kaluar pėr llogari tė drejtėsisė shqiptare, ndaj ditėn e djeshme ai ėshtė riatdhesuar pėr tė dhėnė llogari mbi akuzat e ngritura ndaj tij nga avokatė apo biznesmenė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ramizi
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Ramizi

Male
Numri i postimeve : 158
Age : 39
Vendi : Tirona
Registration date : 23/02/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sun May 23, 2010 4:04 pm

vallahi more petro tashti po e kuptoj qe paske rrjedhur fare
dhe nuk ja vlen qe té debatoj me ty se po me shkon kot krejt dhe nuk ja vlenka te theme me shume, por me vjen keq per ty se nuk duket se je shume i moshuar per te lojtur nga mendja qe tani ,dhe gjynah po me vjen per ty qe nuk i bie vetes mbrapa se ndoshta gjene sherim dhe i kthehesh normalitetit ,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sun May 23, 2010 4:19 pmCili ėshtė roli dhe fati i Ilir Metės?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sun May 23, 2010 7:38 pm

a petrit bre sun e hjekt kete psikopat dhenderrin e serbise.
kena me ja pa sherrin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sun May 23, 2010 7:50 pm

Patjeter kemi per t'ja pare sherrin UDB-se
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sun May 23, 2010 8:05 pm

po si bre spo mujme te organizohemi disa atdhetare e te bashkohemi te gjithe patriotet e ti japmi funde ketij gazepi e kesaj tradhtije.
me duket se qyshe kemi jetue qe 3000 vjet nen qizmen e huaj prape po jetojme se jemi mesue si popull te jemi nenshtrues i te huajve ,kemba e huaj po na sundone.
E ne themi mire ,bahet mire vetem durim.
E na myten ,kushe po qohet me heret.
Tradhtaret po bejne jete luksoze ,e na te mjeret popull marum.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sun May 23, 2010 8:39 pm

Une nuk them durim dhe te rime ne vend . Une them te punojme cdo dite. Une them se ka shpresa dhe punet pare ne nje fare prespektive nuk jane shume keq. Berisha dhe gjithe tradhetaret shqiptar jane te izoluar nderkombtarisht. Kjo eshte nje harritje e jona.
Jane fazat e tjera... por dihet se te pakten ne jemi kunder buxheteve te shteteve te fuqishme, si Rusia, Franca, Serbia, Greqia ... plus Shqiperia qe punon kundra interesva te shqiptareve dhe eshte pakez veshtire.

Neve duhet te kombinojme inetersat tona me shtete sikur Amerika.

Une them se ka shprese dhe rezultatet jane te aferta. Regjimi serbo-grek i Tiranes do te bjeri se shpejti, i cili do te jete ndryshim i vertet ne dobi te gjithe shqiptareve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 24, 2010 11:24 am

Ramizi shkruajti:
vallahi more petro tashti po e kuptoj qe paske rrjedhur fare
dhe nuk ja vlen qe té debatoj me ty se po me shkon kot krejt dhe nuk ja vlenka te theme me shume, por me vjen keq per ty se nuk duket se je shume i moshuar per te lojtur nga mendja qe tani ,dhe gjynah po me vjen per ty qe nuk i bie vetes mbrapa se ndoshta gjene sherim dhe i kthehesh normalitetit ,,


dakort shume jam edhe une me ty,Ramiz.
Ky mesiguri ecen neper rruge dhe flet me vehte dhe me te bertitura.....i gjori.....fatkeqesi e madhe ,per familjarte e vet se Petja s'merr vesh gje....hahahahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 24, 2010 11:35 am

vetum ty arbrie dhe ramizit po ju dhimset Petriti, lereni njerin te qet mos te iu brengos fatkeqsia e tij personale, se aj po arrin qellimin e vet,vetum ti dhe ramizi keni mbet ne forum, e gjenahet kisha than mbani per veten tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 43Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24 ... 43  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: