Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ZEMĖR E KĖPUTUR

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Oct 05, 2007 7:30 am

TĖ DUA
Ty Lejdina
me pak vargje
dua tė t kiss nė faqe.

Krejt rastėsisht
diku t“kam pa
jam bėrė si
irėnė n“bela
as nuk kam
sukses nė punė
as tėrė natėn
nuk bėjė gjumė.

Pse si ndėrroi
bota ndodhitė?
Sikur t“lindnim
pėr njė ditė
por e patėm
njė fat tjetėr
ti mė e re
unė mė i vjetėr!

Mosha s“vėnė kufij
t“dashurisė
zemra s“ka sinjal
t“pleqėrisė.

Po tė mos mundje
me lėvizė
kurrė pėr jetė
s“tkisha braktisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Oct 05, 2007 7:33 am

ZEMĖR E KĖPUTUR
Zemėr e kėputur nga malli
po bėri dikush tė talli
bėnė mėkat nuk shpėton dot
as nė kėtė,as n“tjetėr botė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Oct 05, 2007 7:37 am

MBRĖMĖ
Mbrėmė mė ēove letėr
s“munda ta lexoj
mė ra njė pikė loti
dhe ma turbulloi.

Ē“ka munda t“dalloj
dy zemra tė ngrira
njėra ish e jotja
tjetra ishte e imja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Oct 05, 2007 7:39 am

DIKU LARG
Ti nė atė skaj
unė nė kėtė skaj
zemrat epshin
nuk e ndajnė.

Jeta qenka
sulm i madh
oh,e oh,e vajė e vajė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Oct 05, 2007 7:47 am

FTESĖ
A i ndėrrojmė rolet?
veq mallin ta shymim
unė po vi n“vend tėndin
ti eja n“vend timin!

Ti varur pėr mua
unė varur pėr ty
dy zemra t“bashkuara
bėjnė botė pa kufij.

Mosu dėmto ti
po dėmtohem unė
unė shuhempėr ty
se tė dua shumė.

Tė prekė krahėt tu
si flatra pėllumbi
mė s“ėshtė me rėndėsi
le tė mė vijė fundi.

Vetėm botėn tėnde
dua tė ta njoh
unė po bie viktimė
ti shko e jeto.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Oct 05, 2007 7:01 pm

Te uroj per temen e qelluar ,vazhdo me keto poezi se vertet jane shume te bukura
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Oct 05, 2007 7:15 pm

FALEMNDERIT kOSOVARJA,dhe kjo me jep kurajo,do te perpiqem te vazhdoi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sy kaltri
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Oct 05, 2007 9:17 pm

ZEMĖR e KĖPUTUR

Zemėr e kėputur nga malli
dua tė shoh pėr sė gjalli
me padurim jam duke tė pritur
Besom se shum jam i mėrzitur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Oct 05, 2007 10:28 pm

qkAPO BENE xili-TE ZEMRA E KEPUTUR aty?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sat Oct 06, 2007 3:31 pm

ROJE DO TĖ BĖHEM

Roje i bėhem lotit tėnd
tė tė mos ta pikoj fėtyren
Dritė i bėhem faqes tėnde
mos pėrdor pasqyrėn.

Do tė bėjė vend n“zemrėn time
mėrgimtari i vjetėr
tė tė mbrojė me shumė mundime
veq mos tė shoh n“krah tjetėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sun Oct 07, 2007 7:56 am

LEJDI

Ca zėra po fliten prej kohesh
se ti do te martohesh
nė mua nuk ka qetėsi
ndoshta sė“shtė lehtė
edhe pėr ty
katėr rrota stinėsh
do tė shkelin mbi ty
megjithatė do ikėsh ti
e unė do mbetem
korb i zi

Mbinjė dru tė thatė
do ta bėjėatė natė
kur ti do shtrihesh
me tjetrin nė shtrat
por prap s“mundet
zemra me tė largua
se tė kam thėnė
tė dua.

Nė zemrėntėnde
ndajė njė grimė pėr mua
se nuk i dihet si
ndoshta njė ditė
nė atė grimcė do hy
LEJDI; LEJDI
Unė tash jam pa ty!:...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sun Oct 07, 2007 8:04 am

VETĖM TI MĖ VRET

Rrufe prej qielli
qė godet
as stuhi,as tėrmet
nuk frigohem se mė vret,
as puna s“mė tretė.

As lodhja s“mė mundon
as plaga s“mė dėmton
as nata pa fjetė
asnjė shtėrngatė nė jetė
vetėm ti mė vret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Mon Oct 08, 2007 11:08 am

o shabi kqyr more se po jau merr buken poeteve tan prsh shummm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Mon Oct 08, 2007 11:08 am

o xili hajd djal se bohet mir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Mon Oct 08, 2007 11:21 am

rrebelja flm.per komentin tuaj,gjithashtu pershendetjen,sa per buken e poeteve,te them drejtė ky ėshtė profesion i imi,me tė cilin rroj mė mirė shpirtėrisht se sa materialisht,mendoj se bukėn
e siguron qdo poet me pėrkushtimin e vet,pa u rrezikuar nga askush.Uroj qė shqiptarėt tė kenė poet samė shumė.Megjithate nemirėpritim komentet dhe vleresimet e qdonjerit nga ju.


flm.rrebelja,pėrshendetje nga ne
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Mon Oct 08, 2007 11:26 am

Xili,pėrgėzime pėr poezinė tuaj,ishte e mirė,megjithėse titulli ishte i imi,kjo do tė thotė frymėzimi ishte i imi,haaahaa

me kėnaqėsi tė ftoj nė bashkėpunim,tė kam pėr shok tė mirė

gjithė tė mirat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Oct 09, 2007 1:17 am

Ku mbeti rrespekti?
Ahmore rrespekt
rrespekti
kush te humbi?
Nga tė treti

SOt mirėsjellejet
janė bėrė hoka
s“ti qmon kush
pėr pėrralla t“kota
sdi ku ėshtė sot kokė as bisht
bėnė ē“tė duash,mos ndjejė hiq

Ne pashė gocen me miniq
edhe pites,thuaj qervish
rrej“sa t“mundesh
pamjen mos prish

Dil e vidh sa t“duash nėsheshe
nuk t“vyan maskė ,as s“tvyan feregje
si thotė kush kėsaj punė e keqe

N“paq te femra simpati

edhe nė moshė n““ qofsh pėr penzi
bėre vetėn djalė tė ri
mos ta nien pėr grua e fėmijė.
Pėr mashtrime sot ėshtė lehtė
hyri bota nė internet
le takim ku tė duash vet
e qet baco,qysh se qet
gocės t“huaj doren vė mbi
katėr herė mund me pasė fėmijė
qėndro baco,bėnė dashuri
luani pleqme goca tė reja
ju mos ė ishi ken tue mbetė veja
nė paftyrėsi mbet gėzimi e hareja.

Vidh nė shesh,hargjoj nė kafiq
banēka tė duash,mosta niej hiq

paftyrėsia sotpo tė shton miq.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Oct 09, 2007 11:31 am

o shabi nuk e kisha per qellim te keq qe te thesh se ''se po jau merr buken poetetve'' nuk e dija se je poet edhe ne kur shkruan dikush bukur ju themi keshtu pra me fal nese kam gabu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Oct 09, 2007 12:40 pm

jo aspak rebelja,une nuk e kam marre per tekeq,perkundrazi te kam flm,perkomentin.Ne poetet shkruajm per lexuesin,lexuesi vlereson.Edhe njehere pershendetje dhe falemnderit per komentin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
anjesa
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2275
Age : 28
Vendi : Germany, (KS)
Registration date : 04/09/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Oct 09, 2007 3:35 pm

Sh. C poe le edhe un komentin tim ketu:

Jane poezi shum te bukura, me pelqejn !


me respekt
nesa alien
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.skam-1her.de/
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Oct 09, 2007 11:43 pm

Anjesa poetet shkruajne per te i pelqyar lexueseve,flm.shume per komentin dhe vleresimin tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Mon Oct 15, 2007 9:37 am

Ato dit shkollore

Nese ndonjeher malli
do te me marr dhe skam
ku te ju takoj do ti marr
fotografit dhe me lot ne
sy do ti shikoj .
Tek fotografit me mall do
ti shikoj do filloj edhe ato dit
te bukura te rinis ti kujtoj
para syve te mi do me dalin
hajgaret qe ne klas i maruam
dhe zhurma qe profesoreve
jau shkaktuam,para syve te mi
do me dalin nishat qe ne ditar
i kemi radhit edhe kur profesorat
shum shpesh jasht na kan qit,
ato verejtje qe ne ditar jan shenuar
ato mungesa qe skishin te mbaruar,
ata emra qe ne banka i shkruam,
ato detyra qe ne mure i kopjuam,
ato fjal qe njeri tjetrit i tham ,
ato grindje qe ngnjher i bam,
ato ikje nga oret mesimore,
ato britma neper korridore,
ato perlamje me profesor,
ato mesiam qe hishin ne kryme zor,
ato gezime,ato hidherime,te gjitha keto ne klasen time,
4 vjet aty i pata,
aty qesha ,aty qajta,tani dalngadal
fundi po afrohet esht veshtir por
duhet te pranohet,te gjitha keto
qe aty i kam kalu sa te jet
jeta kurr skam me i harru .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Mon Oct 15, 2007 9:40 am

o shabi a kam far talenti a jo ? e kam shkruar mbrem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tom sojer
V.I.P
V.I.P
avatar

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Mon Oct 15, 2007 9:47 am

Rrebelja, me nje cike nderhyrje, kjo vjershe e jotja eshte e mrekullueshme. Mund te behet edhe kenge maturantesh.

A te bej disa editime?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Mon Oct 15, 2007 5:37 pm

Rrebelja pėrgėzime,talentin e ke mjaft tė shquar,poezia ėshtė e bukur,mė ka pėlqyar,por njėherit kjo poezi do tė mbetet e imja kujtim nga ju!Ja pėrse:Keni hyrė nė rubrikėn time tė poezisė,andaj lėreni kėtu kėtė poezi tė bukur,sepse ju duhet tė hapni rubrikėn tuaj tė poezisė.Tėdėshiroj rrugėtim tė mbarė poetik,shumė shumė suksese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
ZEMĖR E KĖPUTUR
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: