Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)

Shko poshtë 
4 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptySat May 29, 2010 9:15 pm

ANDI- shum mir pra, per ne, dhe flm per pergjegjeje.
pershendetje.

shum tema me vler .veq vazhdo.... se pom interesojn shum.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhemshiti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhemshiti


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 62
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptySat May 29, 2010 10:16 pm

Adam Vajshop(Spartaku) është themeluesi i “Qeverisë botërore” dhe është themelues i “Ilimunatëve gjerman”
Bazat kryesore e Masonave jane bankat boterore.
Adam Wajchop dhe familja e tije me Rotshildet bakeristet
Keta mason ne fillim ishin spiuna mes vedi dhe e vriteshin njeri tjetrin per interesa veq me marr pushtetin ne dore siq jan sot shqiptaret.Ketyre u intereson qe palet kundershtare ti nxisin ne agresivitete qe ne raste te ndonje grindjeje ta kacafyten e te masakrohen te gjithe kete e kan masonet apo iluminati.

Asnje kryetar i ndonje shtetit apo çfaredo funkcioni ne bote pa urdherin e ketyre nuk ka shance te zgjidhet.Edhe komandantet e uçk jan te zgjedhur nga keta e jo nga populli kush jau fute popujve,populli eshte si lumi qe mundesh me ja drejtue kahjen ka te done .Pra si revolucionet dhe lufterat boterore pa pelqimin e ketyre nuk funkcionoin.Edhe Albin Kurti eshte i zgjedhur nga keta,por kerkush nuk e dine !
Adam Weishopi ka qen komunisti i pare ne gjermani i cili dhe e financoi gjere sa ja arriti qellimit ne rusi duke e pergaditur Leninin nga zvicrra me tren per ne Moske.
Edhe Napolonin e pergaditen keta sidomos banka e Rotshildit qe gjindej ne france.Po Napoloni i tradhetoi ku u lidhe me kishen dhe sipas doreshkrimeve origjinale qe kam hasur Napoloni eshte vrare nga zevenesi i tij(Sula) ne Moske e jo qe thuhet eshte nxene nga anglezet e dergue ne burg ne Shene Helen dhe kinse atje e kan helmue me arsenik .
Edhe Hitlerin kjo shoqat e ka pergaditur edhe sot keta e kan ne dore tere boterorin dhe ne kosove kan pasur gisht qe tane shqiptaret ti debon e masakroin ne permasa katastrofike dhe trojet shqiptare ti zevendesoin me popuj tjere.Kjo hipoteze ende nuk ka ra nga forma dhe ka me qen teper rrezik per shqiptar sepse vetes jan ka ja bene shqiptaria sidomos duke tradhetue kombin e vete dhe ketyre u konvenon zhdukjen e kombeve .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptySat May 29, 2010 11:28 pm

xhemshit- emnin e e vjeter e paske po thojn mos ja kqyr njerit hunen po kshyrja punen, edhe ty mos me ta kshyr emnin po e qet renin, shum fort bile, shum mir pot te lexoj edhe ty me endje.klm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Andi Ballshi
Fillestar/e
Fillestar/e
Andi Ballshi


Male
Numri i postimeve : 50
Age : 63
Vendi : Prishtine
Registration date : 03/09/2009

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptySun May 30, 2010 12:28 am

Xhemshiti shkruajti:
Adam Vajshop(Spartaku) është themeluesi i “Qeverisë botërore” dhe është themelues i “Ilimunatëve gjerman”.....
Asnje kryetar i ndonje shtetit apo çfaredo funkcioni ne bote pa urdherin e ketyre nuk ka shance te zgjidhet.Edhe komandantet e uçk jan te zgjedhur nga keta e jo nga populli kush jau fute popujve,populli eshte si lumi qe mundesh me ja drejtue kahjen ka te done .Pra si revolucionet dhe lufterat boterore pa pelqimin e ketyre nuk funkcionoin.Edhe Albin Kurti eshte i zgjedhur nga keta,por kerkush nuk e dine !
.... Edhe Napolonin e pergaditen keta sidomos banka e Rotshildit qe gjindej ne france.Po Napoloni i tradhetoi ku u lidhe me kishen ...

Pergjigje:
Me këta rreshta, z. xhmeshit vetem keni vërtetuar-përseritur atë që kam shkruar unë!
I tërë artikulli juaj duket se është marrë nga libri i N.N. Komplloti botëror.

Këtë vërtetojnë edhe këta pak rreshta, lidhur me Napoleon Bonapartën
“Napoleon Bonaparta (lindi 1769, vdiq më 5 maj 1821, në rrethana shumë mistreioze, fq.134, … nga helmi kronik, arsenik/37), korisak, Rothshildi kërkonte një luftëttar të talentuar dhe Talejrani e gjeti… Qëllimi ishte: E para të likuidonin miliona të krishtër dhe ta dobësonin Kishën e krishterë dhe e dyta ta mbanin vazhdimisht në luftë Evropën. Rothshildi e formoi (Napoleonin a.b) dhe Rothshildi e zhduku/128 (Zyrtarizimi i religjionit katolik në Francë Napoleonin e bëri jashtëzakonisht të fuqishëm, e kjo e frikësoi Rothshildin. Për këtë shkak ai që e ngriti atë vendosi ta likuidojë” fq.130)

Lidhur me çeshtjen shqiptare, po, edhe shumë të tjerë kanë po këtë mendim, por ka edhe mendime të kundërta që mua më duken më reale. Ku ta di, ndoshta e kanë gabim, e ti e ke mire, e po ashtu mund ta kesh ti gabim dhe gjithe ata qe mendojne si Ti.
E kemi bërë pa nervozë dhe pa fyer tjetrin që mendon ndryshe.

Përshëndetje! Andi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhemshiti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhemshiti


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 62
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptySun May 30, 2010 11:25 am

Per vrasjen e Napoleonit e kam hasur ne nje shkrim te nje shkrimtarit dhe te nje gjeneralit nese done ti japi shenimet ne gjuhen frenge,qe Napoleoni eshte vra ne Moske e jo qe thuhet eshte burgosur e helmue ne vere te kuqe me arsenik.

Per masonet puna kryesore eshte qe sa ma shume te hasmohen grupet dhe te kete masakra sa me shume ne te dyja palet .Dhe pavaresi u japin popujve qe kan zemer me masakrue tjere popuj apo edhe popullin e tyre siq bejn shqiptaret dhe shiten patriota .Spartku pagoi per krijimin e partise komuniste me miliarda qe ne bashkimin sovjetik kinse te pafejet ti luftoin te krishteret,ketyre u intereson vetem maskarat dhe zvoglimi njerezor,ketu keta e ndjejn veten ne kenaqesi te plote.Dhe ja sehirebaze sa nuk ta merr mendja e sidomos kan ndikim te ata qe jan frazhile dhe ndegjoin urdherat e ketyre qe edhe ***** e vete e masakroin.Une kam lexue nga nje minister i bosnjes Halil quhet dhe me ka que edhe sekretin e shtepise se bardhe qe une ende nuk i kam lexue e ti me thua se paskna marr tek komploti boterore ndoshta ka ngjajshmeri,por une shkruai vetem ata qe me dergoin argumente .Edhe nje muaj haga po vendos per kosove ,.Ndersa sot mbahen zgjedhjet lokale serbe neper kosove e veteranet e luftes kundershtoin sot do shofim sa jemi te vendosur siq ken ne kohen e luftes dhe sa luftuan dhe kan e ndegjuan,Pa dallim luften e uçk e beren edhe ne Iliriden dhe ne luginen e Presheves .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Andi Ballshi
Fillestar/e
Fillestar/e
Andi Ballshi


Male
Numri i postimeve : 50
Age : 63
Vendi : Prishtine
Registration date : 03/09/2009

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptyMon May 31, 2010 3:13 pm

Xhemshiti shkruajti:
Per vrasjen e Napoleonit e kam hasur ne nje shkrim te nje shkrimtarit dhe te nje gjeneralit nese done ti japi shenimet ne gjuhen frenge,qe Napoleoni eshte vra ne Moske e jo qe thuhet eshte burgosur e helmue ne vere te kuqe me arsenik.

Per masonet puna kryesore eshte qe sa ma shume te hasmohen grupet dhe te kete masakra sa me shume ne te dyja palet .Dhe pavaresi u japin popujve qe kan zemer me masakrue tjere popuj apo edhe popullin e tyre siq bejn shqiptaret dhe shiten patriota .Spartku pagoi per krijimin e partise komuniste me miliarda qe ne bashkimin sovjetik kinse te pafejet ti luftoin te krishteret,ketyre u intereson vetem maskarat dhe zvoglimi njerezor,ketu keta e ndjejn veten ne kenaqesi te plote.Dhe ja sehirebaze sa nuk ta merr mendja e sidomos kan ndikim te ata qe jan frazhile dhe ndegjoin urdherat e ketyre qe edhe ***** e vete e masakroin.Une kam lexue nga nje minister i bosnjes Halil quhet dhe me ka que edhe sekretin e shtepise se bardhe qe une ende nuk i kam lexue e ti me thua se paskna marr tek komploti boterore ndoshta ka ngjajshmeri,por une shkruai vetem ata qe me dergoin argumente .Edhe nje muaj haga po vendos per kosove ,.Ndersa sot mbahen zgjedhjet lokale serbe neper kosove e veteranet e luftes kundershtoin sot do shofim sa jemi te vendosur siq ken ne kohen e luftes dhe sa luftuan dhe kan e ndegjuan,Pa dallim luften e uçk e beren edhe ne Iliriden dhe ne luginen e Presheves .

Pergjigje:Xhemshit, per materialin lidhur me vdekjen-vrasjen te Napoleonit. flm., nuk jam i interesuar.

Per N.N. e Komlotin boteror, ne rregull, u saqaruam - po mund te jene gjasime. Kohen e fundit, vertet po teprohet, po shkruhet gjithqka e nga gjithkushi, Kjo por ju nuk velen - shihet se keni nje pervoje te lakmuashme.

Sinçerisht te them, me vjen mire se diskutoj me nje person qe ka lidhje edhe me personalitete te larta - siç eshte z. Halil, minister i Bosnjes.
Shpresoj se vendimi i Hages do te jete ne te mire te Kosoves.
Sa per Mitrovicen, une nuk jam as historian e as politikan, po mndoj se faji eshte YNI.

Edhe diç z. Xhemshit = Shkelqen dosti, si ceka edhe me lart, shihet se keni njohuri te gjere per masonet dhe masonerine -Muratoret e lire, por sipas bindjes sime me shume keni lexuar nga armiqte - kundershtaret e tyre, qe jan bukur shume, se sa vete masonet dhe miqte e tyre qe po ashtu nuk jane te paket.

Pershendetj nga Andi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhemshiti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhemshiti


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 62
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptyMon May 31, 2010 3:52 pm

Andi
Ju falemenderit per komplimente.
Nuk kam çka shtoi,pos te them se jam i pari qe kam shkrue per kete teme para shume viteve !

Per ta arritur nje qeshtje madhore duhet me dite me loze me keta ndryshe peson.

E njerezit qe kan aftesi ta arrin nje madheri nuk kan perkrahje nga ana e qeverive shqiptare,pse,ndoshta jan me keta te lidhur dhe duhet keshtu me kete popull!
pershendetje nga
Xhemshiti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptyMon May 31, 2010 4:07 pm

haga vendose ne te mire te serbise.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Andi Ballshi
Fillestar/e
Fillestar/e
Andi Ballshi


Male
Numri i postimeve : 50
Age : 63
Vendi : Prishtine
Registration date : 03/09/2009

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptyMon May 31, 2010 4:33 pm

Xhemshiti shkruajti:
Andi
Ju falemenderit per komplimente.
Nuk kam çka shtoi,pos te them se jam i pari qe kam shkrue per kete teme para shume viteve !
Per ta arritur nje qeshtje madhore duhet me dite me loze me keta ndryshe peson.
E njerezit qe kan aftesi ta arrin nje madheri nuk kan perkrahje nga ana e qeverive shqiptare,pse,ndoshta jan me keta te lidhur dhe duhet keshtu me kete popull!
pershendetje nga Xhemshiti

Pergjigje:
Shkëlqim (e mbash me shendet emrin e Ri), edhe une te te falenderohem. Deshira e pare eshte ta di se vjeç jeni, e dyta shkrimet qe i ke derguar, ku, ne cilin forum dhe me ç'emer.

Pergjigjen e pres.
Mbetesh me shendet! Andi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhemshiti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhemshiti


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 62
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptyMon May 31, 2010 4:52 pm

Te jesh i sinqert eshte pune e veshtire,por te tregoj me vone per te gjitha se eshte xenzure.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptyWed Jun 02, 2010 11:50 am

xhemshite teme intersante.
Po a me spjegone me mire se kushe jane keto organizata ku e kne vendin ,sa ndikim kane ne politik.
Thashe mos pom bajne edhe mue naj minister a presidente .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhemshiti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhemshiti


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 62
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptyWed Jun 02, 2010 12:09 pm

Xhiti

Kjo organizate nuk eshte e rastesishme gjenezen e ka qysh para mijera e mijerave vjeteve.
Si nisme e pare eshte vete KS i OKBes.

Pastaj keta krijoin organizata tjera ne secilin shtet .
Edhe fejerat si katolike,e muslimane jan pjese e kesaj shoqate.Keto shoqata nderroin emrat si partiti politike dhe financoin ato qe si qellim kan qe partit te nxisin ne konflikte duke i hasmuar gjere ne ate mase qe ne raste te konflikteve te ketyre paleve te kete sa ma shume masakra.Ketyre nuk u intereson as feja as shtetet,pos u intereson se cili popull eshte ma trime qe nuk i vjen veshtire me masakrue popuj,dhe keta shtete i perkrah dhe i financon me miliarda .Tani kjo shoqate gjindet ne NEU MEXIKO,bile duke pergadite plane per çfarosjen e mbi gjysmen e popullit qe mbane kjo toke,dhe quhet "Lufta E Dulces "

Nje po ta them se çdo kryetar apo drejtor zgjidhet qysh heret nga ditet e feminise dhe pergaditet edhe ne shkollen fillore gjere ne mbarim te studimeve .Ty nuk te bejne asgje,sepse per çdo gje qe te rekomandoin e shpallish hapats se çka te kan rekomandue dhe ty e disa te tjere ju lene si plehera siq ta beri shoqata qe vete e ke krijue dhe ke mbetur pa kurrefare pozite qe ke besue se do zgjidhesh diç,por nga shteipia jote ke dale ne rruge.Nuk e di sa me keni kuptue,por edhe nje ne çdo revolucion,lufte,komplote pergaditen individet qe ta mashtroin popullin,turmat dhe ti dergoin drejte humneres apo parajses ne toke .Duhet shume me te tregue,por me duket se qellimin e kesaj shoqate jam mundue sa ma mire me ta spjegue qe secili njeri ta kuptone.Edhe nje here po u theme mos thuani se uçk nuk ka qen terroriste ne kuptimin e çlirimit sepse nese nuk je terrorist,atehere nuk je que me çlirue atedheun,dhe per kete Haga nuk ka me na dhene pavaresi.E ju vazhdoni me te tjeret dhe thuani se uçk nuk ka dale me luftue kundra okupatorit dhe keni me fitue .Keto jan normat e masoneve apo te KS te OKB es dhe ska komente e ju qe shiteni dietar sa jeni ka dini dhe keni shtete dhe liri !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptyWed Jun 02, 2010 12:20 pm

flm xhemshit
vetem se une kame qen anetare i shoqates si shume shoke.
Dhe askushe nuk kemi mbete sakqeve .
sepse nuk dote thote je ne shoqate po u bajshe i madhe.
me mire te largohesh nga shoqatat fellse.
se sja vlene te punojshe ,ti te punojshe e tjeret te pasunohen.
ka ku me kontribue
ja ndien zanin shume shpejte.
Po une kishna me apelue qe te gjithe shoket qe kena qene anetare te shoqatave te bashkohemi rrethe Prof.
ka shuem pune ,dhe do dalin ne sheshe per secilin se qka ka punue,kjo bote eshte here te hypa e here te zbrita.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhemshiti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhemshiti


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 62
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptyWed Jun 02, 2010 12:30 pm

Xhiti

Xhaviti eshte ai qe ka themelue kete shoqate,dhe ata ja kane pergaditur qe ti te jep doreheqje.Nuk ka bere mire me doreheqje,ka pasur mundesin qe tju hypi dajak dhe ti distancoi spiunet .Ka pas pakes shok por te vendosur,por do i ikin edhe ata te paket sepse per shoke kjo ka qen shlloge dhe here zbrite e here hyp vertete eshte per qudi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptyWed Jun 02, 2010 12:43 pm

ka dale prej nje shoqate hiqi.
hajte se ai eshte mke i menqur se keta .
ka pervoje te madhe me keto pune dhe per ate be perkrahim.
ka te shkone shoket i ka mbarapa.
Nuk i humbe emri kollaje,sa e sa njeriun e ka hudhe pertoke.
ka shoqata sa te duashe e levizje ,po qka benen gjere me tashe per popull.
Njerezit e vendosun kurre nuk humbin,po ata te liget thojne ja maruan ,dhe i ferkojne duarte.
pastaje kure te forcohesh thojne jo se kemi dijte...
Koha tregone per secilin ,po koha jone eshte e gjate.
Lumi ai qe eshte i paster e njeri ai qe eshte i flliqur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhemshiti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhemshiti


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 62
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptyWed Jun 02, 2010 12:49 pm

Xhiti

Koha po ik ,po shkone para,e Xhavitit i shkoi jeta duke punue per udbasha e keta po jetoin parajsen e Xhaviti veq punen.I shkoi jeta duke kontribue e meritat duke ja vjedhe udbashat .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptyWed Jun 02, 2010 12:56 pm

le ti vjedhin,se nje dite do tju dalin per hunde
po te gjitha i vjedhin po argumentet nuk mundte toi vjedhe askushe as dokumentet qe flkasin per keta trima e atdhetare.
Po tju permbahemi temes ,seshteinzteresante te flasim ne ketu ,ja leme kohes
se shpejti ndegjone lajme te mira
ju pershendes edhe pe nuk po ju njofe dhe nuk e dije me ke komunikoje.
Po pe me duket se je vrtet shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhemshiti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhemshiti


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 62
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 EmptyWed Jun 02, 2010 1:02 pm

Nuk po u dalin per hunde jo Xhiti
Keta po jetoin dhe ka rezervue pasur,dhe ska shqiptar qe u del para dhe tu thej hundet ketyre trasdhetareve.
Kam frige se çfaredo levizje qe do e krijon Xhaviti keta kan per tjaz rrembye levizjen dhe Xhaviti prape i lidhur per muret e trojes.Dhe debue nga atedheu .E ma keq i pa respektuar ne shoqerin qe e krijon ky .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)   Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë) - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Bisede e lire (chat)
» BALADË PËR FJALËN E LIRË - Gjakush Tana - Uskana

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Bota-
Kërce tek: