Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lajme nga Shqiperia

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
AutoriMesazh
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Thu Dec 30, 2010 1:59 pm

shqipria ska pas fare te mira.
politikan te korruptum ,mafioz e kriminel pushtet i hajnave bandave
shkaterrun shqiperin .
gjysmen ka greku gjysmen serbet..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: CNNĖ Lajm i mirepritur !   Sat Jan 01, 2011 7:06 pm

CNN: Shqiperia ne 10 destinacionet turistike per 2011

Shqiperia, renditet ne top 10 ne vendet qe ja vlen te vizitohet, ne gjithe BOTEN.

TV me madh ne bote e bene te qarte se Shqiperia eshte nder vendet me te bukura ne Bote.


Cito :
World's top destinations for 2011

6. Albania

The top pick on Lonely Planet's list of top 10 countries for 2011 may be a surprise for many people, but Albania gives travelers a taste of the Mediterranean without the crowds and the prices, Reid said.

The real rising destination is Gjirokastra, a city whose historic center is a UNESCO World Heritage site, he added.

"It's this cobbled town with Ottoman-era mansions," Reid said. "It's a very atmospheric place that has a lot of history."

With picturesque beaches, good food and a number of heritage sites, Albania won't be off the beaten track for much longer, Lonely Planet says in its review.
http://edition.cnn.com/2010/TRAVEL/12/28/top.destinations.2011/index.html?hpt=C1
Gėzuar 2011
Fiona , Arbėria , Vesa , Eva , Voglushja , Xhema , Xhiti , Drini , Medalim , Rrimtaf , Merturi ,M.Zvejs , Bashkom , Sofra , Riki , Detektivi , Kristaq Shabani ,Xili , Vizitorėt dhe gjithe te tjerėt qe ndien vehten Shqiptarė .
Edituar pėr herė tė fundit nga Arbėr. nė Sat Jan 01, 2011 7:22 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jan 01, 2011 7:17 pm

Edhe une ju uroje Arber personalishte ju dhe Xhemes qe jeni online vitin e RI
Shendet ,lumturi,harmoni,suksese dhe gjitha te mirat ne jete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sun Jan 02, 2011 6:42 pm

Pse shqiptaret zgjodhen Myslim Pashan, Personazhi i Vitit 2010 KOHAnet

...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sun Jan 02, 2011 10:17 pm

Cito :
Driniiiii
Pse shqiptaret zgjodhen Myslim Pashan, Personazhi i Vitit 2010 KOHAnet


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Mon Jan 03, 2011 5:47 am

Arber te flm per ket lajm qe paske sjellur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Tue Jan 04, 2011 12:09 pm

Skandal: MSH e Shqipėrisė "i fal" Kosovėn Serbisė03-01-2011 23:09 CET Ata qė duan tė marrin informacione lidhur me paktin e stabilitetit pėr Evropėn Juglindore tė publikuar nė faqen e internetit tė Ministrisė sė Shėndetėsisė sė Republikės sė Shqipėrisė, duhet tė bėhen gati tė kapėrdijnė edhe njė “shuplakė” tė fortė qė institucionet e kėtij vendi i bėjnė Kosovės.

Nė kėtė faqe interneti ku tregohet lidhur me paktin e stabilitetit, ėshtė e vendosur dy herė njė hartė, e cila sė paku nga 17 shkurti i vitit 2008, nė realitet duhet tė jetė ndryshe.

Nė kėto harta, bazuar nė kufijtė e vendosur, Kosova figuron ende si pjesė e Serbisė.

Ministria e Shėndetėsisė sė Shqipėrisė, drejtohet nga Petrit Vasili i cili ėshtė nga Lėvizja Socialiste pėr Integrim, parti kjo qė drejtohet nga Ilir Meta, i cili ėshtė nė koalicion qeveritar me Partinė Demokratike, tė drejtuar nga Sali Berisha.

Nė faqen e internetit nuk ka asnjė tė dhėnė pėr datėn se kur ėshtė publikuar ky informacion i kėsaj ministrie, por bazuar nė renditjen, del se ėshtė njėri prej mė tė fundit tė postuara nė lidhjen “Projekte” nė kuadėr tė faqes sė internetit tė Ministrisė sė Shėndetėsisė sė Shqipėrisė. /zhurnal/

Ky ėshtė linku pėr tė gjithė ata qė duan ta shohin kėtė gafė tė kėsaj ministrie:

http://www.moh.gov.al/moh/index.php?module=2&item=75
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Tue Jan 04, 2011 3:01 pm

O Xhem vetum shikoja njerit "PV" fetyren dhe po u mjaftohka.
Ky njeri paska harru ti ndrron syzat, dhe mendjen, ende po jetojka ne shekullin e kalume, ka harru i gjori se jane ber ndryshime.
Xhem te ne nga nje her themi me fol-shkru shum eshte fukarallek, nuk po e zgjati me shume per ket lajme qe paske sjellur, qe me te vertet qenka nje turp i madhe per ket ministri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Tue Jan 04, 2011 4:43 pm

DRINI- mete vertet edhe un nuk po kaq qef te i shof vetum te kqiat e e ksaj qeverie ne Tiran,por met verte nuk po muj i fshaj nuk kaperdihet ky lloj nderskamcave ndaj vetvetes,dhe pom bezdisin, dhe hec mos plas secilli ma i zi se shoqi, ku shkohet keshtu me kta njerz,ZOTI na ndihmovt....?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Tue Jan 04, 2011 4:52 pm

Ministri ka thene te verteten qe pe mshefin.
Une kam thene dhe po them se kosova nuk eshte shtet dhe sovran.
Po eshte republik me emer po autonomi nen serbi.
Pa sovranitet pa ushtri .
PO me e keqja se tashe edhe pa komb e pa identitet e pa flamur me enklava serbe.
AS kushtetuten e 1974 ma se kemi ku kishim me shume te drejta.
PO fajtore ne jemi populli qe mashtrohet lehte na tradhtaret Politikane.
Dhe mashtromi shume lehte .
E di evropa Amerika se qfare populli budall jemi.
Po besa edhe disa analiste kinse Titiste qe dijne mir te rrejne.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Fri Jan 07, 2011 2:22 pm

Nipi i Enverit, plagos nipin e Adil Ēarēanit, nuk dihen ende shkaqetShekulli

Shekulli

TIRANE- Nipi i Enver Hoxhės plagos me armė zjarri nipin e Adil Ēarēanit, nė njė lokal pranė fakultetit Juridik nė kryeqytet, nė rrugėn "Vaso Pasha". Edrin Lufi, 34 vje, u plagos rėndė. Policia arreston Shkėlzen Hoxhėn, djalin e Ilir Hoxhės, Besnik Dabullėn, djalin e deputetes sė PS-sė Arta Dade, tė dyshuar pėr armėmbajtje. Ngjarja ndodhi mbrėmjen e djeshme rreth orės 23:30, kur nė rrethana ende tė panjohura, ndėrsa vetė protagonistėt e ngjarjes, mėsohet se kanė pretenduar se plagosja ka qenė aksidentale. Edrin Lufi, 34 vjeē, djali i vajzės sė Adil Ēarēanit, ish- kryeministri i fundit komunist tė Shqipėrisė, mbeti i plagosur rėndė me njė plagė nė bark tė marrė nga njė armė zjarri. Si autor tė dyshuar tė ngjarjes, policia identifikoi Shkėlzen Hoxhėn, 31 vjeē nipi ish- udhėheqėsit komunist tė Shqipėrisė, Enver Hoxhės. I palgosuri Lufi, ėshtė dėrguar me urgjencė nė spitalin ushtarak, nė gjendje tė rėndė pėr shkak tė plagės sė marrė nė bark. Pas ndėrhyrjes sė mjekėve, gjendja e tij ka kaluar rrezikun pėr jetėn pas njė operacioni tė kryer duke i hequr plumbin. Pas ndėrhyrjes sė mjekėve, Edrin Lufi, ėshtė dėrguar nė njė nga pavionet e Spitalit Ushtarak, ku edhe ėshtė mbajtur nėn vėzhgimin e mjekėv, ndėrsa gjendja e tij sipas burimeve ėshtė jashtė rrezikut. Arma me tė cilėn dyshohet se janė plagosur personat, mendohet se i pėrket, Besnik Dabullės. Pėr ngjarjen, hetuesit e policisė sė Drejtorisė sė Tiranės, arrestuan nė flagrancė Besnik Dabullėn, pėr veprėn penale tė armėmbajtjes pa leje. Ndėrkaq pėr veprėn penale tė plagosjes me armė zjarri nga pakujdesia policia mėsohet se ka arrestuar, nipin Enver Hoxhės, Shkėlzen Hoxhėn. Lajmi u konfirmua pėr "Shekullin", dje nė mbrėmje nga burime zyrtare tė Drejtorisė sė Policsė sė Tiranės, tė cilėt thanė se incidenti ndodhi nė ambientet e lokalit, kur personat ndodheshin aty. Zyrtarė tė policiė, nuk dhanė detaje mbi rrethanat incidentit, por thanė se personat kanė qenė sė bashku nė njė tavolinė. Burimet thonė se tė tre ata kanė pasur armėn nė tavolinė ndėrsa nė momentin e incidentit, atė ka pasur nė dorė Shkėlzen Hoxha. Mėsohet se Shkėlzen Hoxha, ėshtė dorėzuar nė polici, ndėrsa mė pas gjithashtu ėshtė dorėzuar edhe Besnik Dabulla, si posedues i dyshuar i armės. Policia nė vendin e ngjarjes ka marrė dėshmi tė ndryshme, ndėrsa nė cilėsinė e provės materiale mėsohet se ėshtė administruar njė gėzhojė qė mėsohet se i pėrket armės me tė cilėn ka ndodhur ngjarja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Fri Jan 21, 2011 11:58 pm

Video shokuese nga protestat e PS ne Tirane:

dhe ketu : http://www.shekulli.com.al/2011/01/21/video-shokuese-nje-person-qellohet-nga-brenda-kryeministrise.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jan 22, 2011 12:28 am

Deri kur kshtu do te derdhet gjak per karrika te tjerve , kjo qe po ndodh eshte e tmershme .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jan 22, 2011 12:36 am

Eshte per tu trishtua kjo video e ajo tjetra njeri vrite e as kushe nuk i jep ndihm, turp per ata njerz qe manipoloin me njerzit e thjeshte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jan 22, 2011 12:49 am

DRINI-mos me qen te thjeshtit nuk fitojshin te nderlikuarit,gjithnji e han te thjeshtit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jan 22, 2011 12:56 am

Xhem keta me dhimben qe i manipolun, ende nuk kam par te thirrish protest dhe mos ti prishe asaj.
Eja ti dhe vraju per mua e une po shikoj ka te vrasin, dhe pastaj po shporrem se me dhimbesh.
Keto nuk i hane as baktija e kaukazit...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jan 22, 2011 1:03 am

ashtu mendoj dhe un DRINI por qte bejm ne nga diaspora ne as nuk i ndalim dot, po as nuk i fusim ne kto tollovi, vet po i mbjellin vet po i zgjedhin vet po i korrin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jan 22, 2011 1:20 am

Neve na vulen sa paten nevoj , tashti nuk kan kohe te mirren me ne, mirpo ne nje kohe shume te shpeit do te perkulen prap para neve, shpresoj se ne kemi marr mesim nga e kaluara.

NE KETO MOMENTE PO ME KUJTOHET THENJA E F.KONICES RUAJE ZOTE SHQIPERIN NGA SHQIPTARET.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jan 22, 2011 1:56 am

Demostrata tė dhunshme nė Shqiperi 21.01.2011


https://www.youtube.com/watch?v=L6uMaBKA7H0&feature=player_embedded#at=14
Si ju duken jan te dhunesheme apo jo, shifet kush i perdor te thjeshtit per te marr pushtetin me dhune, kjo ashete fare poshter miladino-mugoshiane, sa here qe duan pushtet nuk kuresejn ase gjakun e femive. Ku ndodhe kjo ti versulesh policis ?! Kanibalizmi u pa me 1997- se, kan mbete te njetit si para aredhesit e tyne.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jan 22, 2011 3:06 am

DASH: Nuk u pėrfillėn thirrjet pėr qetėsi
Publikuar: Sot, mė 21 janar 2011


Washington, 21 janar - Sekretari i Departamentit tė Shtetit amerikan pėr Marrėdhėniet me Jashtė, P.J. Crowley, shprehu shqetėsimin pėr dhunėn e ushtruar sot nė Tiranė. Ai shprehu keqardhjen pėr humbjen e jetėve, duke nėnvizuar se nuk u morėn parasysh thirrjet pėr qetėsi. “Demonstrata nuk ishte paqėsore dhe nuk u morėn parasysh thirrjet pėr qetėsi para demonstratės. U mėsua me keqardhje pėr personat e vdekur dhe tė plagosurit”, thuhet nė deklaratė.
Sipas tij, pėrdorimi i retorikės provokuese nga politika nuk i bėn mirė popullit shqiptar. “Pėrdorimi i retorikės provokuese dhe sugjerimi apo toleranca e ēdo lloj dhune i shkakton njė dėm tė madh popullit tė Shqipėrisė, cili meriton mė shumė se kaq”, tha Crowley nė konferencėn pėr shtyp.
Nėn anėn tjetėr, nė njė prononcim nga Vilnusi, kryesuesi i OSBE-sė, ministri i Jashtėm lituanez, Audronius Azubalis, bėri thirrje pėr pėrmbajtje nga dhuna e mėtejshme, pas pėrleshjeve qė shkaktuar vdekje dhe plagosje tė shumta sot nė Tiranė.
“E drejta pėr tė demonstruar vjen me njė pėrgjegjėsi pėr ta bėrė kėtė nė mėnyrė paqėsore”, tha Azubalis.
Ai vuri nė dukje se OSBE-ja dhe Prezenca e saj nė Shqipėri do tė vazhdojė tė punojė dhe tė mbėshtesė pėrpjekjet e autoriteteve nė Shqipėri, institucionet dhe aktorėt e shoqėrisė civile pėr tė konsoliduar demokracinė, tė drejtat e njeriut dhe sundimin e ligjit, transmeton Start
********************

Shqypetaret ne kete fillim shekulli kan vendos te mos i mbyllin syt me, te mos lejojen manipulime e provokime nga qareqe aneti kombetare. Lus edhe ato shqiptar qe nuk duan te shohin edhe pse jan ne pakice,te mos behen te verbet me zor. Te mos i thuhet me te keqes e mire. Cdo jete njeriu kusheton me shum se nje parti politike apo ideologji dhe lidera si edi rama nuk ia vlene ase edhe nje mize te shkilete jo me te hupen jetena njerezish! Cdo kush qe i fryn perqamjes nder shqyptare ose propoganedon e shpif per nje parti apo grup te vafre lloji qofeshin ato, duhet ta di se vetem se bene dem vetit, vendit, Kombit.
Sot shqypenia nuk eshete me e izoluem si dikur, nuk muned te zihet dielli me shoshe. kush i thet vetit shqyptar kush e ndjen vetin me gjak shqyptari, nuk duhet te behet aragat i dreqit. Cfar duhej te benin Policet e shkret me trregoni ju lutem?
Nuk rrexohet qeveria ase berisha me provokime me kanibalizem me nejrez si rama dhe ishe bllokeqena si gjinushi e ruci me baneden e tyne gjak pirese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jan 22, 2011 4:19 am

[quote]Video shokuese nga protestat e PS ne Tirane:
[/quote


Nese nje dite ka qen jo e mir per mua ka qen pikrisht kjo dite cfar pash me sy e mi!!!te vritet njeriu pa me te voglin faj dhe me e keqje se vrite nga vllai i vet!po kjo eshte per tu qmend .Kushe eshte Edi Rama kushe eshte Berisha se luaj me fatin e popullit!pse voton populli kta injorant turp turp.Berisha mban nje barre te madhe mbi vete, dhe lejoj te dalin gjerat jash binarve po nuk meriton ky te jet ne krye te shtetit mo.Se per edin nuk du te diskutoj per ket pacefist ,injorant, grek, i till eshte Edi .Lufta me serbin sqenka per tu qar, kur ske cfar ti besh vllai tend cfar pret nga armiku. tet vi me buket lule?Mir se serbet kan matrijal keto dite..kam pershtypjen se tani cakrojn goto me nje (zhiveli) e politikajt tan bejn sehri ! qe sa koh mbarun zgjedhjet dhe nuk arriten te stabilizojn gjendjen .Po ca mendojn kta se popull eshte kafsh dhe nuk ka sy ase vesh,apo ndoshta mendojn se me vrasje do normalizohn gjerat dhe do bin ne ujdi te gjejn nje zgjidhje mbasi ka viktima?
Turp ,Turp qe sa koh ne gerq politik dhe nuk arriten te qbllokojn ket ndryshk .....


ngushllime per familjaret e viktimav
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jan 22, 2011 1:15 pm

Sali qeni thojke se nuk ka shti Policia,shihet ne video haptas,cfare psikopati ,Hitleri..
Duhet te shkon per serbi ky psikopat.....e shkaterroje shqiperine.
Protestat gjithkunde ne bote jane legjitime dhe organizohen per rrezimin e diktatoreve te llojit Sala..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jan 22, 2011 5:22 pm

Prishtinė, 22 janar, NOA – Lėvizja Vetėvendosje! shprehu pėrmes njė deklarate pėr shtyp, keqardhje pėr ngjarjet tragjike nė Tiranė ku tre qytetarė u vranė dhe dhjetėra tė tjerė u plagosėn ose u lėnduan.

“Me kėtė rast, iu shprehim ngushėllimet tona familjeve tė tė vrarėve dhe ndajmė dhembjen me ta. Tė plagosurve e tė lėnduarve iu dėshirojmė shėrim tė shpejtė”, citon kjo deklaratė.

Duke shtuar se shqiptarėt kudo qė janė nė Ballkan, pėrfshirė kėtu edhe Republikėn e Shqipėrisė, kanė pafund arsye qė tė protestojnė e demonstrojnė pėr shkak tė jetesės sė mjerė qė bėjnė, nėpėrkėmbjes sė dinjitetit kombėtar dhe mungesės sė perspektivės si qytetarė.

“Kombi shqiptar ėshtė mė i varfėri dhe me papunėsinė me tė lartė nė Evropė. Politikanėt shqiptarė janė mė tė pasur se gjithė kolegėt e tyre nė Evropė krahasuar me buxhetin e shteteve pėrkatėse. Nė institucionet e shtetit shqiptar zakonisht i shohim partitė pa popull kurse sot e pamė popullin pa parti, tė zemėruar me pozitėn dhe tė braktisur nga opozita. Kjo demonstratė tregoi hendekun midis qytetarėve tė pakėnaqur dhe qeveritarėve tė vetėkėnaqur, por edhe konfirmoi hendekun tjetėr midis popullit dhe opozitės”, citon deklarata.

Duke pėrfunduar se shqiptarėt e pakėnaqur, kudo qė janė, duhet tė organizohen pėr ta shprehur pakėnaqėsinė e tyre me gjuhėn e vullnetit dhe interesit tė tyre. Pėrndryshe, pa organizim politik ka veēse pėrfitime partiake e humbje kombėtare.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jan 22, 2011 7:31 pm


--Sali psikopati deklaroi se te vraret qenkan vrare nga demostruesit
qfare rrene e psikopatit Xhelatit te shqiptareve kasapit te shqiperise,pa turp rrene haptas -se ka mendua se ska kushe argumente...qka do te thote ky psikopat tashe,
me siguri ka me thane se e kane vra socialistet nga ministria...
DEbim nga shqiperia kete psikopat dhenderr te serbise-se ky ka mesime nga miqte e tije fazliq..------------------------------------------------------------------------------

http://www.google.de/url?q=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3D1v9tSiSzkZM&source=video&vgc=rss&usg=AFQjCNE0igN1FXl_vAKZ18hxxGv7rwT4gA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 34
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jan 22, 2011 10:19 pm

Mos haroni se keta jan njerzit e edi rames mos haroni se keta jane nga i njejti qytet i cili vjen edi rama mos haroni se keta e dojn grekun me shum se shqiptarin mos haro se edi rama ke kunder hyrjes ne nato te shqiperis me greva mos haro se edi rama beri qmos qe shqiperia mos te fitoi liberalizimin e vizave ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajme nga Shqiperia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 13Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: