Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lajme nga Shqiperia

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
AutoriMesazh
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Fri Jun 03, 2011 12:35 am

Lajme sa te dush-per shembull, ne kosov shqiptart me te madhe tuj marr pasaporta biometrik nga serrbet ne mitrovic me kto para finanancohet strukturat paralele.
Ne maqedoni maqedont marrin pasaporta bullgar per arsye dihet.
Ndersa shqipria shteti jon nuk lejon asesi dhe kursesi qe shqiptar te paisen me pasaport shqiptar,un ndoshta dhe nuk po dij a dhe ndoshata jam jasht dhe larg rrjedhave , veqse kjo esht.... mos te bahem dhe bajat gjithnji dhe brutal veq se ksaj rradhe po tham , NO KOMENT..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Fri Jun 03, 2011 3:16 pm

Si nuk paska as nje lajm nga Shqiperia...?

PO mire o Drini ,ja po te jap nje lajm qe eshte me te vertete i tmerrshem.....
Zonja e Pare e Kavajes tallet me ish Qytetarin e Pare te Tiranes
Horrori i sajuar, qe u tentua te perdorej nga PS. Mjaftoi nje sajese e nje 28 vjecare qe te hedhe ne aventure te gjithe PS, me gjithe kryetarin e saj, ish-kryetarin e Bashkise se Tiranes, Edi Rama. Vetem pak minuta pasi u be publik ky trillim tipik kinematografik, kryetari i PS, i vuri etiketen "Fajin e ka Saliu" edhe kesaj ngjarjeje. Dhe kjo nuk eshte hera e pare qe kryesocialisti dhe eksponentet e tjere socialiste bejne duke i nxituar ne deklaratat e tyre, ende pa u thene fjala e drejtesise e ca me keq, ende pa u shprehur zyrtarisht organet e hetimit si policia dhe prokuroria, duke mos u lene kohe as te hetojne per denoncimet qe u shkojne.

***

Historia e sajuar e 28-vjecares, Griselda Roshi, bashkeshortes se kryetarit te sapozgjedhur te Bashkise se Kavajes, Elvis Roshi, ngriti ne kembe dy dite me pare grupin parlamentar socialist. Me berjen publike te historise se saj ne media, per dhunim, rrembim dhe marrjes se foshnjes se saj nente muajsh ne bark, ngriti peshe deputetet socialiste. Menjehere kryetari i Partise Socialiste i shoqeruar edhe nga bashkeshortja u nisen per ne Kavaje. Nderkohe qe nje varg deputetesh te tjere, si Dashamir Peza, Saimir Tahiri, Fatmir Toci, Ermelinda Meksi, Arta Dade, Besnik Bare, Lindita Nikolla, e te tjere, rreth 20 deputete, mberriten ne Kavaje, prane familjes se ciftit. Madje mesohet, se kreu socialist kishte gati edhe nje deklarate per median, e cila vetem pak ore me vone as nuk u permend me.

Nderkohe qe te tjere deputete, si Erion Brace, bene thirrje publike nepermjet faqeve te internetit, per mbledhje e revolta popullore per ngjallje te tilla makabre. Pas testimit te situates ne terren, qendrimi i kreut socialist ne Kavaje ishte vetem per 1 ore e 10 minuta, duke u rikthyer ne Tirane, pa deklarate publike apo prononcime. Institucionet perkatese zbardhen diten e djeshme skenarin e Griselda Roshit, qe ne fakt tronditi te gjithe opinionin publik per menyren e tmerrshme te ndertimit te tij.

Pavaresisht kthimit ne Tirane, buja e "tmerrit" nga opozita u shfaq edhe ne median e saj zyrtare gazeten "Zeri i Popullit", i cili u hap diten e djeshme me titullin "Ne humnere, rikthehen metodat e rrembimeve te SHIK-ut ne 1992-1997". Por cdo gje rezultoi false. Por kjo nuk eshte e para here qe kreu socialist gabohet ne dhenien e vleresimeve per ngjarje te tilla, duke i perfshire me politiken, ne nje kohe kur organet kompetente si gjykatat kane dhene nje vleresim teresisht ndryshe.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Fri Jun 03, 2011 3:59 pm

Rrėzohen 3 ankesat e PS dhe PD, Basha nė avantazh 81 vota
Tėrhequr mė 03 Qershor 2011

SHKRUAN: Fejzi Braushi 03-06-2011 11:26

Ashtu siē edhe pritej, KQZ-ja pėr shkak tė mungesės sė numrit tė duhur tė votave, nuk ka mundur tė miratojė asnjė nga katėr kėrkesat e paraqitura nga subjektet politike dhe qė kishin tė bėnin me kundėrshtimin e rezultatit tė zgjedhjeve pėr Bashkinė Tiranė, duke lėnė kėshtu nė fuqi vendimet e mėparshme, tė cilat nxjerrin Lulėzim Bashėn fitues me 81 vota avantazh. Bėhet fjalė pėr dy kėrkesat e PS-sė pėr pavlefshmėri tė tabelės sė miratuar nga KQZ-ja pėr njėsinė 5, dhe tabelės pėrmbledhėse pėr gjithė Tiranėn, njė kėrkesė tė PD-sė pėr tė ndryshuar rezultatin final pėr bashkinė e kryeqytetit, duke pėrfshirė edhe votat e rivlerėsuara, si dhe njė kėrkesė tė partisė sė pensionistėve pėr tė pezulluar procesin e shpalljes sė rezultatit final. Tashmė fati i kėtyre kėrkesave mund tė pėrfundojė nė Kolegjin Zgjedhor, por vetėm nėse ky i fundit do tė vendosė sot tė pranojė kėrkesėn e socialistėve pėr tė shpallur tė pavlefshėm procesin e numėrimit tė votave gjendura nė kutitė e gabuara dhe tė cilat nxorėn fitues tė zgjedhjeve nė Tiranė kandidatin demokrat Lulėzim Basha.

Seanca

KQZ ėshtė pėrfshirė nė njė debat pėrsa i pėrket procedurės qė do tė ndiqej pėr votimin e tri kėrkesave tė paraqitura nga PS-ja dhe PD-ja. Nėnkryetarja Dėshira Subashi, pėr shkak se ēėshtjet ishin bashkuar nė shqyrtim, kėrkoi qė si procedurė tė vendosej qė tė dėgjoheshin pretendimet e secilės palė, pėr secilėn kėrkesė, dhe nė fund KQZ t’i miratonte ato si pika tė veēanta. Ndėrkohė qė kreu i KQZ-sė ka theksuar se meqenėse kėrkesat godisnin vendime tė ndryshme, duhet tė votoheshin pas prezantimit tė ēdo pretendimi dhe prapėsimi. Megjithatė, me konsensus komisioni ka vendosur qė tė vijohej sipas propozimit tė Subashit.

Rrėzimi

Tė parėt qė kanė paraqitur pretendimet e tyre kanė qenė socialistėt, tė cilėt me anė tė avokatit Eno Bushi kanė kėrkuar dhe njė herė pavlefshmėrinė e vendimit tė KQZ-sė pėr miratimin e tabelės sė rezultatit tė njėsisė numėr 5 dhe nxjerrjen e njė tabele tė re sipas tė dhėnave tė sjella nga KZAZ. Tė njėjtėn gjė Bushi ka kėrkuar edhe pėr kėrkesėn e dytė, e cila trajtonte rezultatin e gjithė njėsisė vendore Bashkia Tiranė dhe shpalljen e Edi Ramės fitues tė tyre. Ndėrkohė qė ai ka kundėrshtuar kėrkesėn e paraqitur nga PD me tė njėjtat argumente qė u shpreh dhe ditėt e mėparshme, se kėrkesa nuk ishte bazuar nė ligj dhe se ajo bėhej pėr arsye publiciteti tė procesit. Nga ana tjetėr, pėrfaqėsuesi i PD-sė, Oerd Bylykbashi, duke prezantuar dhe njė herė kėrkesėn e PD-sė, ka theksuar se rivlerėsimi i votave ėshtė njė proces ligjor. Gjithashtu ai i ka kėrkuar KQZ-sė qė tė shprehet edhe pėr kėrkesėn shtesė pėr tė rivlerėsuar tė gjitha votat e gjendura nė kutitė e gabuara dhe tė numėruara nga ky komision. Mė pas KQZ ka kaluar nė votim, duke rrėzuar dy kėrkesat e PS-sė me 4 vota kundėr dhe 2 vota pro, ndėrsa kreu i KQZ-sė ka sqaruar se miratimi i tyre do tė thoshte kundėrshtim i punės sė kryer nga ky institucion pak javė mė parė. Mė pas Ristani, para se tė hidhte pėr votim edhe kėrkesėn e PD-sė, ka sqaruar se pėrsa i pėrket rivlerėsimit tė votave nė 117 kutitė e gabuara nuk kishte kuptim pėrsa kohė ishte KQZ ajo qė i numėroi ato nė cilėsinė e KZAZ-sė. Mė pas KQZ ka hedhur pėr votim kėrkesėn shkresore tė PD-sė, e cila, megjithėse ka marrė 4 vota pro dhe 2 kundėr, nuk ėshtė konsideruar e miratuar. Kjo pėr shkak se neni 24 i Kodit Zgjedhor parashikon qė vendimi pėr ndryshimin e tabelės sė rezultateve nga KQZ bėhet me 5 vota minimumi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Fri Jun 03, 2011 9:37 pm

Arberia u kyqa ne net, dhe si cdo her shfletoj edhe "gazeten shekulli" dhe cka me pa mu tmerru me ato komente-akuza, dhe vetum nje njeri faijtor saliu.
Me habiti ky rast qe eshte perkeqardhje per ate goce, por me shume per ate burr? Qe ka fjetur ne shtrate me te, nend muaj...
Nuk kam patur edhe aq shume simpati per salen por koheve te fundit kame fillua te sipatizoi, pasi me te vertet ka te bej me komunist qe ende mendojn qe Partia mbi te gjitha.
Edhe nje her sala shpetoj, dro do ta padisni, e ndoshta edhe ne hag do ta qonin hahahahaha nga nuk ju shkon mendja te kuqve kane eksperjanc nga e kaluara.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Fri Jun 03, 2011 10:28 pm

Kolegji zgjedhor shpall Bashėn kryebashkiak tė Tiranės
Publikuar: Sot, mė 03 qershor 2011

Islami e Harasani thyejnė sėrish bojkotin e PS-sė Tiranė, 3 qershor - Sipas informatave mė tė reja nga Tirana, kandidati i Partisė Demokratike pėr kryetar tė baskisė sė kryeqytetit shqiptar, Lulzim Basha ka fituar zgjedhjet lokale tė 8 majit pėr Tiranėn.

Si njoftoi televizioni Vizionplus, Kolegji zgjedhor i ka hedhur poshtė pretendimet dhe aktpadinė e Partisė Socialiste pėr paligjshmėrinė e rinumėrimit tė votave, duke e shpallur tė vlefshėm vendimin e mėparshėm tė KQZ-sė, sipas tė cilit Basha ka fituar 81 vota mė shumė se kandidati i PS-sė dhe kryebashkiaku i deritashėm Edi Rama.

Kjo ėshtė instanca e fundit e animimeve dhe vendimi i Kolgjit zgjedhor ėshtė pėrfundimtar.

babo fort fort tash presim vetum pun pun nat e dit dot lulzoj tirana. JA UROJM FITOREN E NAGT ME TE SHNOSH ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Fri Jun 03, 2011 11:48 pm

cheers cheers cheers URIME URIME DHE PUNE TE MBARE QYTETARIT TE PARE TE TIRANES,LULZIM BASHES,HAJDE ME KRAHE TE LEHTA DHE TIRANA TE MARE FRYME LIRISHT SOT E TUTJE cheers cheers cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 12:18 am

Basha: Fituam betejėn mė tė madhe, u dėgjua zėri i qytetarit

Nė daljen e parė pėr mediat, pas vendimit tė Kolegjit Zgjedhor, kandidati i PD-sė pėr Tiranėn Lulzim Basha, deklaroi se beteja mė e madhe ėshtė fituar, kjo pėr tė dėgjuar zėrin e qytetarėve, nė respekt tė ligjit dhe tė kushtetutės.


“Para pak orėsh, Kolegji Zgjedhor mori njė vendim duke lėnė nė fuqi vendimin e KQZ-sė, pėr tė numėruar ēdo votė. Nė pritje tė certifikimit pėrfundimtar dhe nė respekt tė tij, dua t’ju them se sot, jam shumė i lumtur sepse ka patur njė motiv, dėgjimin e zėrit tė qytetarit.


Mė vjen shumė mirė qė ēdo votė u numėrua e rregullt, sipas ligjit dhe kushtetutės dhe me njė transparencė tė admiruar deri mė sot. Kjo ėshtė fitorja mė e madhe”, tha mė tej Basha.
http://www.ora-news.com/v2/index.php?on=details&id=19014&nid=1Urime fitoren simpatuzuesve te PD, gjithashu urime edhe per detektivin Very Happy


Edituar pėr herė tė fundit nga Atdhetari nė Sat Jun 04, 2011 2:47 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 12:25 am

Per Detektivin dhe Xhemen pasi jetoni ne Gjermani dhe kuptoni gjermanishten :

"Fletet e hedhura ne kutite e gabuara, nxirren dhe futen ne kutine e duhur! VOTA NJIHET!"

Pra ska asnje manipulim me vota , zgjedhjet ishin korrekte , ja ku e keni edhe ligjin Gjerman : http://www.wahlrecht.de/lexikon/wahlurne.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 12:33 am

E per cilen gjermani e ki fjale ti Atdhetar per ate f..., mos eshte ky ligj i DDR e sala iu ka vjedh, sala i zoti edhe ate far dretoreshen e sportve e kish porosit me rraf karate atleten qe ka votu Ramen . Cka nuk ndegjon...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 12:36 am

Paj te drejten me te thene edhe mi pas vjedh une ia kisha bo HALLALL pasi ana tjeter jane armiq te shqiptareve , perndryshe mbasi edhe ligji Gjerman e paska kshu , atehere "Hasta la vista, baby" Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 12:37 am

URIME juve simpatizuesve te SALES veqse shpresojm te mos pendoheni per perkrahjen qe jav beni kti subjekti,edhe ne me te shnosh ,se populli e ka votu.
verdikti i popullit esht i pa diskutushem,por dhe sovrani po i lan kto alleshvereshe me shpin,veq perpara drejt...... BK
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 12:40 am

Po nuk i doin ata ligjet gjermane, iu pelqein me shume ligjet e Kubes, dhe te venezueles, Keta me gjerman kane luftu ore, mos i ngacmo ti heeeeeeeeeeeeeeee, se perndryshe je bashkpuntor i tyre...f
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 12:41 am

Atmosfera papare para PD per fitoren e bashkise se Tiranes nga LULZIM BASHA


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 12:44 am

Cito :
Po nuk i doin ata ligjet gjermane, iu pelqein me shume ligjet e Kubes, dhe te venezueles, Keta me gjerman kane luftu ore, mos i ngacmo ti heeeeeeeeeeeeeeee, se perndryshe je bashkpuntor i tyre...f

Kush po jau var se cfare thuan ata Very Happy
Kryesorja vizioni "greko"-Vlleh dal nga dal po zhduket nga trojet shqiptare .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 12:47 am

Xhem mos harro ate qe shpesh e ke ndegju, "Sa ta ben vetvetja askush nuk ta ben" PS ishalla kendjellet pas ketyre zgjedhjve, dhe lirohet nga Edi qe po e sundon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 12:51 am

Atdhetari- mos te mirrem shum me parti se mu keto parti dhe simpatizuesit militant dhe extrem po e neglizhojn qeshtjen kombetare, ne rend te par poe qesin interesin partiak e tani at kombetar.
Fal zotit se gjerat drejt Bashkimit Kombetar po i qon ne drejtim te duher vet inercioni dhe foca e popollit apsolut ,pa deshiren e ktyre matrapazve dhe politkuajve tan .
Por si do qe te jet me qen se shum ngadal po te ishin ma te devotshem dhe ma te ndergjegjshem shum shpejt gjerat dot binin ne vend te vet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 12:55 am

Shum dakord jam me komentin siper , qe te mos miremi shum me parti ..
Qellimi im eshte ti largojme jo-shqiptaret nga trojet shqiptare ndaj edhe jemi ne kete gjendje .
Deri sa udheheqin "greket" e Vllehet ate parti te ashtuquajtur PS kurr nuk do kete rehati ne trojet tona , ajo eshte programi tyre , aty eshte qellimi i tyre , shiqo ne jug te Shqiperise sa propaganden e bejne , sa Kisha "Greke" , sa Shkolla "Greke" , pa ekzistuar kurr asnje "grek" ne ate vend , por VLLEHET u shendruan ne "Grek" sot , qellimet shifet dhe keta VLLEH e udheheqin PS .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 1:03 am

ATDHETARI-po mendon vvleh jan vetum prisit e PS a e gjith paria,... nese gjith jan grek e vlle na paska hanger dreqi...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 1:04 am

E-po Xheme po mendon qe perinat po flas !
Mu ky eshte qellimi , njekohesisht edhe pyetja "PSE NE KRYE TE PS VETEM VLLEH" ?
HA?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 1:11 am

Paskal Milo ne Top channel :
" Edhe qeparotsit kanė ditur greqisht "

Video : http://www.top-channel.tv/video.php?id=19776
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 1:17 am

Vazhdim me Vllehet e PS


KUJT I SHERBENI JU ZOTI BEN BLUSHI?
Cili eshte Ben Blushi?


Ben Blushi eshte politikan edhe deputet aktual i Partis Socialiste edhe njekohesisht shkrimtare qe sapo ka fituar cmimin e vitit me librin e tij "Otello arapi i Vlores".

Ben Blushi ishte njeri nga rivalet kryesore per fitimin e postit drejtuas te Partis socialiste.

Njekohesisht eshte nipi i dhimiter Shuteriqit edhe djale teze me Fatos Nanon.

Ben Blushi eshte i origjines vllehe=cobane...ashtu si shume koka qe kane drejtuar edhe drejtojn vendin qe quhet Shqiperi.

Libri tij i pare eshte titulluar "Te jetosh ne ishull" ,ne te cilin ai mbane nje qendrim krejt qesharak kundra figures nr 1 te kombit shqiptare :GJERGJ KASTRIOTIT..edhe per kete ceshtje ai eshte person i padeshirueshem ne Kosove..ashtu sikurse u permend ne emisionin Opinion te drejtuar nga Blendi Fejziu pak dite me pare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 1:33 am

Nga 15 qershori kufiri Kosovė-Shqipėri vetėm me njė kontroll
Publikuar: Sot, mė 03 qershor 2011

o zot e qelem ne luft me gjak, ndersa e mbyllin ne paq.
Qfar hipokrizie e pa skrupellt..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 9:54 am

Fitoi me i miri, u shporr pislleku nga Tirana!
Urime Shqypni, Urime Tirane Urime Lulzim Basha Urime Arberie , Atdhetari,Drini
E tane shqypaetaret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 2:50 pm

Urime urime fituan miqte e serbise greqise sala sllobodanka me fazliqin drejt e ka serbia greqia .
Bravo fitore me vota te pa vlefhsmr keshtu e ka demokracia shqipatroviqave..Levizja per shpetimin kombetare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Sat Jun 04, 2011 9:24 pm

hahahahaha sa gezim qe ka Tirana
Tirana jon e shumevujtun
prej ktij horri,leshpalare
urime ktij djali te mbare
Lulzim Bashes me shoke,
qe e gjen Tiranen troke
Tirana po feston
po feston kendon gezon
gjithe rinia atje shkojne
me dolli do te kendojme
Shnet te kete Sali Berish
Lulin ne Bashki e ka grish
t'punoj e t'punoj shume
per qytetin ,t'mos kete gjume
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajme nga Shqiperia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 11 e 13Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: