Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ĒMIM INKURAJUES INTERNACIONAL POETI kRISTAQ G86. CELEBRIUSHI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: ĒMIM INKURAJUES INTERNACIONAL POETI kRISTAQ G86. CELEBRIUSHI   Wed May 05, 2010 4:12 pm

86. CELEBRIM
Derdh vargje


mbi “partiturė”,


bashkojmė “partitura tona”


dhe vallėzojmė


pa ndarėsi kohore:


natė - ditė.


Zėri yt bredh melodisht


nėpėr lėndina


vargu im kavalier ka etikė,


zėri yt shėtit nė pyje,


vargu im jep gjelbėrim.


Zėri yt lėviz nė Galaktika,


tė luan buzėqeshja mbi fytyrė,


hedh petalebukurat natyra,


lumturi dhe unė marr pa mbarim…


Zėri yt dhe vargu im


celebrohen nė Altarin e Lumturisė.


Marrė nga vėllimi “Rilindje shpirti” i poetit Kristaq Th. Gushi,
fitues i ēmimit inkurajues “PEGASI 2010” INTERNACIONAL JURIA NGA INDIA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
ĒMIM INKURAJUES INTERNACIONAL POETI kRISTAQ G86. CELEBRIUSHI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: