Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed May 12, 2010 6:28 pm

Haradinaj: Tėrhiquni nga armėt, nuk i ndihmojnė shqiptarėve

Kryetari i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, Ramush Haradinaj, i bėn apel personave qė kėrcėnojnė sigurinė nė Maqedoni, qė tė heqin dorė nga armėt. Haradinaj, si njėri ndėr bartėsit kryesor tė luftės nė Kosovė, thotė se konfliktet e armatosura dėmtojnė shqiptarėt dhe favorizojnė tė tjerėt. Ai nė intervistėn qė do tė emitohen sonte nė 23.05 nė emisionin Studio e Hapur, thotė se Kosova, kėto struktura tė armatosura i sheh me skepticizėm dhe dyshime. Sipas Haradinajt, kėto struktura nuk kanė vizion ēėshtjen shqiptare.
“Rasti i grupeve tė armatosura nė Maqedoni shihet me dyshime. Kemi dyshime tė mėdha qė mund tė bėhet fjalė pėr veprime tė cilat nuk e kanė nė vizion ndihmesėn e ēėshtjes shqiptare nė Maqedoni, nė Kosovė dhe nė rajon, por mund tė jenė edhe shkaktar tė dėmeve qė mund t’i shkaktohen ēėshtjes shqiptare nė rajon. Unė u kam bėrė thirrje tė gjithė ish ushtarėve, oficerėve, tė gjithė atyre qė mė besojnė nė vizionin tim qė ky nuk ėshtė njė projekt i mirė pėr shqiptarėt dhe tė largohen nga ky projekt ose tė mos kyēen, tė mos japin ndihmėn e vet sepse nuk ėshtė njė projekt i cili jep garanci se mund tė ndihmon ēėshtjen shqiptare qoftė nė Maqedoni, qoftė nė rajon. Pra ky ėshtė njė pozicion jo vetėm pėr shkak tė marrėdhėnieve fqinjėsore me Maqedoninė dhe tė respektimit tė ndėrsjellė dhe tė respektimit tė njė paqeje nė rajon por ėshtė bazuar edhe nė bindjen se nuk ndihmohet nga zhvillimet e kėtilla ēėshtja shqiptare nė Maqedoni apo diku tjetėr”, deklaroi Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-sė.
http://alsat-m.tv/lajme/rajoni/40375.html lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed May 12, 2010 10:53 pm

ja paska fut koti si ibrahim shalla me ni vakt ap ap shkas po u bajka nket jet, dot thot institucionet spo jav zgjedhin problemin vllezerve tan ne ILIRID nbaz te ramushit rrini ne robri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed May 12, 2010 11:40 pm

ja paska fut koti si ibrahim shalla me ni vakt ap ap shkas po u bajka
nket jet, dot thot institucionet spo jav zgjedhin problemin vllezerve
tan ne ILIRID nbaz te ramushit rrini ne robri.


Po avashe mor xhem se me lufte asgje nuk do zgjedhim.Jo se dua te mbroj opinionin e Ramushit,pore mir do ishte te mos nxitohemi, ne si shqiptare shqyhemi me duket per(gjaknxetesi) jemi shum temperamente ..Nuk mesuma asgje nga lufta ne cudi!ende pa u normalizu gjendja ne kerkojm te filloj luften.Mua me erdhi shum keq per rastin qe ndodhi ne kufi, se tek efundite kur po vin puna deri te tragjikja vetem familjaret po i vuajn pasojate se t'jert po rrim anashe?ama duhete te njohur strategjin eluftes e jo ti bim ujkut ne ball se ne ende lepuj jemi,Un e vlersoj shum opinijonin qe beri Analistin Kim Mehmetin ,koh e luftes ka mbaru, te fillojm me strategji te re.Qeshtjen e Maqedonin po e qojn ne eksese vete Politikanet Shqiptare te Maqedonis,andaj nuk duhet nxitohet populli sepse populli cdo here po i lan pasojat e politikanve ! duhet te kemi kujdes kuj po ja japim voten.Populli eshte aj qe ka voten elire ne duare nese e ke ngrite deri ne ate karrig pse mos ta zbresi!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed May 12, 2010 11:51 pm


A ju duket kjo si manipulim , a po vetėm mė duket ?!
Nėse zėdhėnjsa e Policisė Sllavė deklaron kėshtu :

Cito :
Jankullovska tha se policia kishte paralajmėruar drejtuesin e furgonit
tė ndalonte, por se ai njė gjė tė tillė nuk e kishte bėrė. Ndėrkohė ajo
tha se nga pjesa e prapme e furgonit tre persona tjerė kishin filluar tė
shtinė mbi policinė, pas ēka forcat e sigurisė i janė kundėrpėrgjigjur
duke lėnė kėshtu tė vrarė katėr persona. Nė furgonin me tė cilin po
udhėtonin 4 personat e vrarė ėshtė gjetur armatim dhe municion.
-Nėse kanė Shqiptarėt me armė zjarri kan sulmu tė parėt , pse nuk u vra asnjl Polic-Sllavė , bile as qė u plagos ?!
-Nėse qenka automjeti me plot armė brenda , pse nuk eksplozoj , shifet shum tė shtena ( vetėm nga njėta anė ) ?!

Cito :
Por ka edhe armatim qė nė kushtet e sotme ėshtė shumė i fuqishėm siē
ėshtė pėr shembull eksplozivi qė ka fuqi shkatėrruese”, deklaroi Gordana
Jankullovska
http://alsat-m.tv/lajme/vendi/40384.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed May 12, 2010 11:56 pm

Shumė keq qe spo mundemi mi pėrmirsu gabimet drejtėshkrimore nė kėtė forum , po shkon postimi dhe smundesh ta pėrmirsosh ..?
Fionaa. po e shiqoj videon , duket interesant , flm. se na kanė nderpre ketu ne Shkup Top chanell .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 12:24 am

pa keq kuptime veq un jam bira e fundit apo nji milimikrrob ne ket qeshtje Fiona, sa i perket pra qeshtjes kombetare, veqse zoti e vraft kush e don luften por tregom ti dhe tregoju atyre se sidhe shka me ber per te mos u vra e te vim te lirija. izgjodhen me vot politikaj nuk pin uj dhe populli perseri ne robri,un as nuk jam kurrfar faktori veq se e di prej ADEM DEMAQIT dhe shum atdhetareve tjer se liri me kopalla nuk kish, por net veprojn si te dojn dhe sit t“iav merr menja atyre ata e din ma mir se un e ti mbasi e kan nis.
dhe sna pysin askendin, se po tna pysnin zoti ta din.......etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 12:40 am

Arbėr. shkruajti:


A ju duket kjo si manipulim , a po vetėm mė mu duket ?!
Nėse zėdhėnjsa e policisė Sllave deklaron kėshtu :


Cito :
Jankullovska tha se policia kishte paralajmėruar drejtuesin e furgonit
tė ndalonte, por se ai njė gjė tė tillė nuk e kishte bėrė. Ndėrkohė ajo
tha se nga pjesa e prapme e furgonit tre persona tjerė kishin filluar tė
shtinė mbi policinė, pas ēka forcat e sigurisė i janė kundėrpėrgjigjur
duke lėnė kėshtu tė vrarė katėr persona. Nė furgonin me tė cilin po
udhėtonin 4 personat e vrarė ėshtė gjetur armatim dhe municion.
-Nėse kanė Shqiptarėt me armė zjarri kan sulmu tė parėt , pse nuk u vra asnjė nga Policėt-Sllavė , bile as qė u plagos ?!
-Nėse qenka automjeti me plot armė brenda , pse nuk eksplodoj , shifet shum tė shtena ( vetėm nga njėta anė ) ?!

Cito :
Por ka edhe armatim qė nė kushtet e sotme ėshtė shumė i fuqishėm siē
ėshtė pėr shembull eksplozivi qė ka fuqi shkatėrruese”, deklaroi Gordana
Jankullovska
http://alsat-m.tv/lajme/vendi/40384.html

tjetėr pamje :

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 12:42 am

E duhet vete populli te ngrite ne kemb te vedisohmi te dim ke po votojm.Tani duhet bere lufte diplomatike .Shiko si ne shqiperi po ashtu edhe ne Kosove zgjedhjet ende nuk kan mbaru!?Ku eshte faj ?vetem te populi se te daleshe 3 here te votosh te njetin injorant eshte turp qe nuk hahet.E pasojt duhet ti barte vete mbasi nuk po mbushemi mende .Shiko ku i sjelli Edi gjerat! ky ase gjuh te politikes nuk njeh ,e populli prap voto.shiko gjuhen eti prej politikanithttps://www.youtube.com/watch?v=5wTu-malxWQ&feature=related

Te them me keqardhje se jemi popull jo unik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 12:49 am

Arbere po un ndegjova ne lajme se dikush ka lajmru organet e rendi se eshte nis nje kombi me armatim per ne maqedoni!ktv me duket e dha lajmin ne ora 4 mbasdite
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 12:53 am

fionaa shkruajti:
E duhet vete populli te ngrite ne kemb te vedisohmi te dim ke po votojm.Tani duhet bere lufte diplomatike .Shiko si ne shqiperi po ashtu edhe ne Kosove zgjedhjet ende nuk kan mbaru!?Ku eshte faj ?vetem te populi se te daleshe 3 here te votosh te njetin injorant eshte turp qe nuk hahet.E pasojt duhet ti barte vete mbasi nuk po mbushemi mende .Shiko ku i sjelli Edi gjerat! ky ase gjuh te politikes nuk njeh ,e populli prap voto.shiko gjuhen eti prej politikanithttps://www.youtube.com/watch?v=5wTu-malxWQ&feature=related

Te them me keqardhje se jemi popull jo unik.

Pėr ate edhe tallen me ne kėta , qė nuk janė mė shumė se 1 milion banor Sllavė nė Maqedoni qė rethekohen me 8-9 milion shqiptarė ..
Mer shembull te R.Haradinaj se ēfarė deklarate jep , jo qė nuk jep ngushllime e as ndihme pėr vėllezrit e vet Shqiptarė por edhe na akuzon ..
Ėshtė e vetmja mėnyr pėr te u mbrojtur vet kėtu , pasi edhe shteti amė Shqipėria nuk na ndihmon kurrė as politikishte e as .....Thjeshte shtetet amė ( Shqipėria, Kosova) na kanė lanė si jetim , se po lėshuan njėher zerin si duhet , nuk ua ndien zerin me kėtyre , por sidqofte lufta kėtu nuk ėshtė largė spias situates ..
Sė paku bile hakmarjes nuk mund ti ike Sllavi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 12:55 am

Nuk ka kurrfar dyshimi ky eshte edhe nje skenar i muntuar.
Ajo qe me habit mua se ne shqiptaret
Shume te cuditshem jemi ne ende pa ditur asgje per rastin japim komenet me nje fjal (ja futim kot)...!
Ter bota eshte duke pare se Maqedonia eshte ne krize te thell politike .
Se sa do ti vazhdon kjo keti shteti artificial mvaret nga ne shqiptaret ama nje gje eshte e kijart kupa eshte mbush.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 12:56 am

Cito :
Arbere po un ndegjova ne lajme se dikush ka lajmru organet e rendi se
eshte nis nje kombi me armatim per ne maqedoni!ktv me duket e dha
lajmin ne ora 4 mbasdite
Ate e shkruajta mė lartė , mendoj qė ėshtė montim .
E pamundshme eshte te mos jete asnje polic bile i plagosur .
E pamundshme gjithaj eksplozion te mos ekplodoj .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:03 am

Arbėr. shkruajti:
fionaa shkruajti:
E duhet vete populli te ngrite ne kemb te vedisohmi te dim ke po votojm.Tani duhet bere lufte diplomatike .Shiko si ne shqiperi po ashtu edhe ne Kosove zgjedhjet ende nuk kan mbaru!?Ku eshte faj ?vetem te populi se te daleshe 3 here te votosh te njetin injorant eshte turp qe nuk hahet.E pasojt duhet ti barte vete mbasi nuk po mbushemi mende .Shiko ku i sjelli Edi gjerat! ky ase gjuh te politikes nuk njeh ,e populli prap voto.shiko gjuhen eti prej politikanithttps://www.youtube.com/watch?v=5wTu-malxWQ&feature=related

Te them me keqardhje se jemi popull jo unik.

Pėr ate edhe tallen me ne kėta , qė nuk janė mė shumė se 1 milion banor Sllavė nė Maqedoni qė rethekohen me 8-9 milion shqiptarė ..
Mer shembull te R.Haradinaj se ēfarė deklarate jep , jo qė nuk jep ngushllime e as ndihme pėr vėllezrit e vet Shqiptarė por edhe na akuzon ..
Ėshtė e vetmja mėnyr pėr te u mbrojtur vet kėtu , pasi edhe shteti amė Shqipėria nuk na ndihmon kurrė as politikishte e as .....Thjeshte shtetet amė ( Shqipėria, Kosova) na kanė lanė si jetim , se po lėshuan njėher zerin si duhet , nuk ua ndien zerin me kėtyre , por sidqofte lufta kėtu nuk ėshtė largė spias situates ..
Sė paku bile hakmarjes nuk mund ti ike Sllavi .
Arber ndaj dhembjen me familet e te vrarve. Gjithe ashtu mos shqetsohi se i ter populli i kosoves do te jet me ju.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:04 am

KJo sdo koment arbere..ne cdo her ja kami maru gracken vetit edhe ne kosova ka pase raste tilla me bollek.Nga kushe kerkon ndime Arber! kjo i bijen ,, lyp kos te magjupi.,,Ket nuk po din te menagjojn shtetin brenda kufive jo te kalojn kufite.ishall drejtesij tiumfon atje ne Kosoven Lindore se per ndima do pritni me shekuj kam frik,trima ne ineterenti ke sa te duashe ?ama duhet patur kujdes te mbrohemi nga mashtimete e fjalet e kota.te thot fillo luften e te len ne rrug till jemi ne ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:07 am

fionaa shkruajti:
KJo sdo koment arbere..ne cdo her ja kami maru gracken vetit edhe ne kosova ka pase raste tilla me bollek.Nga kushe kerkon ndime Arber! kjo i bijen ,, lyp kos te magjupi.,,Ket nuk po din te menagjojn shtetin brenda kufive jo te kalojn kufite.ishall drejtesij tiumfon atje ne Kosoven Lindore se per ndima do pritni me shekuj kam frik,trima ne ineterenti ke sa te duashe ?ama duhet patur kujdes te mbrohemi nga mashtimete e fjalet e kota.te thot fillo luften e te len ne rrug till jemi ne ..
Pse pasken bgeti "magjupet" vrehet se shpesh keni lyp qare te ta...!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:09 am

ne forum me shtyri fatkeqesia e popullit tim ngushllime per viktimat jam shume e shokuar skam as fjal ta shpreh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:09 am

nese ka mundesi te jesh me i kjart ne drejt shkim(bgeti)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:11 am

Driniiiii shkruajti:
Arbėr. shkruajti:
fionaa shkruajti:
E duhet vete populli te ngrite ne kemb te vedisohmi te dim ke po votojm.Tani duhet bere lufte diplomatike .Shiko si ne shqiperi po ashtu edhe ne Kosove zgjedhjet ende nuk kan mbaru!?Ku eshte faj ?vetem te populi se te daleshe 3 here te votosh te njetin injorant eshte turp qe nuk hahet.E pasojt duhet ti barte vete mbasi nuk po mbushemi mende .Shiko ku i sjelli Edi gjerat! ky ase gjuh te politikes nuk njeh ,e populli prap voto.shiko gjuhen eti prej politikanithttps://www.youtube.com/watch?v=5wTu-malxWQ&feature=related

Te them me keqardhje se jemi popull jo unik.

Pėr ate edhe tallen me ne kėta , qė nuk janė mė shumė se 1 milion banor Sllavė nė Maqedoni qė rethekohen me 8-9 milion shqiptarė ..
Mer shembull te R.Haradinaj se ēfarė deklarate jep , jo qė nuk jep ngushllime e as ndihme pėr vėllezrit e vet Shqiptarė por edhe na akuzon ..
Ėshtė e vetmja mėnyr pėr te u mbrojtur vet kėtu , pasi edhe shteti amė Shqipėria nuk na ndihmon kurrė as politikishte e as .....Thjeshte shtetet amė ( Shqipėria, Kosova) na kanė lanė si jetim , se po lėshuan njėher zerin si duhet , nuk ua ndien zerin me kėtyre , por sidqofte lufta kėtu nuk ėshtė largė spias situates ..
Sė paku bile hakmarjes nuk mund ti ike Sllavi .
Arber ndaj dhembjen me familet e te vrarve. Gjithe ashtu mos shqetsohi se i ter populli i kosoves do te jet me ju.
Ska dyshim Drini populli eshte gjdo her me ne , njejte edhe te Shqipėrisė ( shumica) por Shqiptarėt kan probleme me karrige me partitė etj. .

Cito :
KJo sdo koment arbere..ne cdo her ja kami maru
gracken vetit edhe ne kosova ka pase raste tilla me bollek
.Nga
kushe kerkon ndime Arber! kjo i bijen ,, lyp kos te magjupi.,,Ket nuk
po din te menagjojn shtetin brenda kufive jo te kalojn kufite.ishall
drejtesij tiumfon atje ne Kosoven Lindore se per ndima do pritni me
shekuj kam frik
,trima ne ineterenti ke sa te duashe ?ama
duhet patur kujdes te mbrohemi nga mashtimete e fjalet e kota.te thot
fillo luften e te len ne rrug till jemi ne ..

Nuk e don me ktėt rracė mo Fionaa , vėrtet jemi lodhe ..
Nuk jam ne asnjė parti , as qe kam qen ndonjehere as neper organizata kurrė por duhet dhėnė fund njėhere me ta .
Eja shiqo njėhere ku jetojn shqiptarėt ne Shkup ?
Sikurse ne BANGLADESH .
Shko andej ka Sllavet , nuk dallohet me Evropen perendimore .
Edhe fundi , spo i ngacmojmė ne , kėta jo vetem me ne por , kanė probleme me gjithe tjeret fqinje , nė fund ne hajmė .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:12 am

voglushja shkruajti:
ne forum me shtyri fatkeqesia e popullit tim ngushllime per viktimat jam shume e shokuar skam as fjal ta shpreh
Mirė se erdhe voglushe .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:13 am

mire se te gjeta o arber e di qe as ju nuk ndiheni mire me kete qe po ndodh por ja ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:14 am

fionaa shkruajti:
nese ka mundesi te jesh me i kjart ne drejt shkim(bgeti)
Bageti, ke fillu ta mesosh shqipen, nje duartrokitje. Kerkoi falje qe kalova nga tema. Por me shtyn Magjupet...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:15 am

Pėr Besė , beso , se ndoshta tingėllon si shoveniste, keq kur do shprehem vet une , qė sajm askushi :
MEZI PO PRES .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:23 am

Nuk e don me ktėt rracė mo Fionaa , vėrtet jemi
lodhe ..
Nuk jam ne asnjė parti , as qe kam qen ndonjehere as neper
organizata kurrė por duhet dhėnė fund njėhere me ta .
Eja shiqo
njėhere ku jetojn shqiptarėt ne Shkup ?
Sikurse ne BANGLADESH .
Shko
andej ka Sllavet , nuk dallohet me Evropen perendimore .
Edhe fundi ,
spo i ngacmojmė ne , kėta jo vetem me ne por , kanė probleme me gjithe
tjeret fqinje , nė fund ne hajm

Mendon se e nuk e dim ne nje gje till!Ne parajushe kemi kalu neper ato ujra por kemi prite me shekuj deri sa linden shum Adema dhe te fitoj besimin ne radhe te pare sepse tradhtija ka sjell gjerat deri aty sote, mashtimete manipulimet , kam frik se nuk ka me adema vetem mashtrohemi kote.andaj te keni kujdes kujt ti besoni do zoti e drejtesij te fitoj sepse nga sllavi nuk pritet diq pozitive, ishalla i vret ndergjgjja se pak Ali Ahmetin e Mendu Thaqin sepse ata bartin fajin kryesore se jan bere ure per maqedonet .turp se i thon vetit Shqiptare per zote.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:26 am

Kėtu mund ti lexoni komentet e shqiptareve te Maqedonise :
http://lajmpress.com/lajme/maqedoni/4478.html


edhe kėtu :

http://alsat-m.tv/lajme/vendi/40374.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:30 am

Bageti, ke fillu ta mesosh shqipen, nje
duartrokitje. Kerkoi falje qe kalova nga tema. Por me shtyn Magjupet...!


Aha bageti-begti nuk kan asgje te perbashket.mir do ishte te shkruahse me kjarte
Po normal se magjup jan pse kush do e domentoj kete ! cfare ben deri tani qe 11 vite politikanet tani cfare ti thuash shqiptare kam frik se hyn ne gjyna.nuk po munden te udhehqein nje shtet e jo nje shqiperi etnike mah.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: