Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Mon May 10, 2010 5:00 pm

Mbahet protesta “Pėr drejtėsi”

Video kėtu : http://alsat-m.tv/lajme/vendi/40326.htmlProtesta me moton “Pėr drejtėsi” filloi sot nė orėn 13.00
para gjykatave, vazhdoi para Kuvendit dhe para Qeverisė. Protesta ka
gjetur mbėshtetjen e DR-sė, PDSH-sė, BDK-sė e BDSH-sė, ndėrsa ėshtė
kundėrshtuar vetėm nga BDI.
Protesta kaloi nėn masa tė forta tė
sigurisė, qetė dhe pa incidente. Paraprakisht organizatorėt e kėsaj
proteste, u bėnė thirrje pjesėmarrėsve tė mundshėm, qė nė protestė, tė
ruajnė gjakftohtėsinė dhe mos tė bien pre e provokimeve nga persona tė
papėrgjegjshėm. Qėllimi i protestės ishte ngritja e zėrit kundėr
diskriminimit etnik, projekteve mono-etnike tė Qeverisė, politikave
diskriminuese dhe ndėrprerjen e proceseve tė montuara politike
gjyqėsore, siē janė rasti i Sopotit dhe i Brodecit. /alsat-m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Mon May 10, 2010 11:31 pm

Maqedoni, shqiptarėt nė protestė,
kundėr diskriminimit

SHKUP-
Shqiptarėt protestė nė Shkup. Me brohoritje “Liri, barazi dhe drejtėsi”
ka nisur protesta e tyre masive, me sllogane, flamujt dhe pankarta kanė
nisur njė marshim nė drejtim tė Parlamentit, e mė pas duke kanė
vazhduar tek godina e Qeverisė, duke u rikthyer nė vendin e fillimit tė
protestave para gjykatave, raporton agjencia e lajmeve INA.


protestė marrin pjesė rreth 40 shoqata joqeveritare shqiptare, tė cilėt
theksuan se po shprehin politikėn qeveritare diskriminuese
antishqiptare.

Protesta u mbėshtet nga deputetėt e Demokracisė
sė Re, Flora Kadriu, Abedin Zymberi dhe Sulejman Rushiti. Turmat e
protestuesve u ndoqėn nga forca tė shumta tė policisė, ndėrkohė
organizatorėt kanė angazhuar rreth 200 aktivistė qė do tė pėrkujdesen
pėr ruajtjen e rendit dhe qetėsisė.

Nė letrėn qė u lexua para
Parlamentit, protestuesit do tė kėrkojnė ndėrprerjen urgjente tė
gjykimit tė rasteve tė Hagės, si dhe lirimin e tė burgosurėve tė rasteve
tė Sopotit, Brodecit, por njėkohėsisht kėrkohet edhe ndėrprerja e
realizimit tė projektit “Shkupi 2014”.
(m.a/BalkanWeb)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Tue May 11, 2010 9:21 pm

po pergaditet nje lufte e rrepte--
se qka do te dal pas lufte veq zoti e di...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Tue May 11, 2010 10:00 pm

Policia shton kontrollin nė KaradakPolicia e Maqedonisė ka intensifikuar kontrollin nė rajonin e
Karadakut tė Shkupit. Gjatė ditės sė diel, helikopterė tė policisė kanė
patrulluar gjatė gjithė ditės mbi fshatrat malorė, Brezė, Malinė,
Goshincė dhe nė kufirin me Kosovėn. Gjithashtu, banorė tė kėtyre viseve
kanė pohuar se janė dėgjuar krisma, por policia mohon tė ketė ndonjė
incident. “Fluturimet e helikopterėve janė tė rregullta, pasi ata duhet
tė pėrmbushin njė normė tė caktuar tė orėve qė duhet t’i fluturojnė
brenda njė kohe tė caktuar. Sa i pėrket krismave, nuk kemi tė
regjistruar ndonjė incident tė ndodhur, por mund tė jetė ndonjė krismė e
zakonshme qė shpeshherė ndodhė nė kėtė rajon”, tha zėdhėnėsi i MPB-sė,
Ivo Kotevski.
Ditėve tė fundit ėshtė vėrejtur prani mė e madhe e forcave tė
policisė edhe nė rajonin e Tetovės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Tue May 11, 2010 10:54 pm

Arbėr. shkruajti:
Mbahet protesta “Pėr drejtėsi”

Video kėtu : http://alsat-m.tv/lajme/vendi/40326.htmlProtesta me moton “Pėr drejtėsi” filloi sot nė orėn 13.00
para gjykatave, vazhdoi para Kuvendit dhe para Qeverisė. Protesta ka
gjetur mbėshtetjen e DR-sė, PDSH-sė, BDK-sė e BDSH-sė, ndėrsa ėshtė
kundėrshtuar vetėm nga BDI.
Protesta kaloi nėn masa tė forta tė
sigurisė, qetė dhe pa incidente. Paraprakisht organizatorėt e kėsaj
proteste, u bėnė thirrje pjesėmarrėsve tė mundshėm, qė nė protestė, tė
ruajnė gjakftohtėsinė dhe mos tė bien pre e provokimeve nga persona tė
papėrgjegjshėm. Qėllimi i protestės ishte ngritja e zėrit kundėr
diskriminimit etnik, projekteve mono-etnike tė Qeverisė, politikave
diskriminuese dhe ndėrprerjen e proceseve tė montuara politike
gjyqėsore, siē janė rasti i Sopotit dhe i Brodecit. /alsat-m/
Arber te flm per ket link, une mbrem nuk kam patur rrjet ne RTK keshtu e shfrytzova ket link.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Tue May 11, 2010 10:56 pm

Nuk tė lejmė keq ty Drinii
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Tue May 11, 2010 11:04 pm

Keni vetem nje Drin te bardh ore Arber,hahahahaha po pate mundesi sjelle qat Emisjonin pas ditarit qe ishte sonte ne RTK,se nuk arrita ta shikoje ne tersi kam qellu larg.
Te uroj sukse ne punen e perditshme shkrimet qe sjellni ne forum jan pa koment.
Mirmbetshi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed May 12, 2010 2:36 pm

http://kanal5.com.mk/Default.aspx?mId=120
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
shfletuesi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 28
Age : 58
Vendi : Prishtine
Registration date : 23/07/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed May 12, 2010 3:14 pm


Konflikt i armatosur nė Maqedoni
Njė incident me armė ka ndodhur mėngjesin e sotėm nė fshatin Radushė tė Maqedonisė, afėr kufirit me Kosovėn.


Njė incident me armė ka ndodhur mėngjesin e sotėm nė fshatin Radushė tė Maqedonisė, afėr kufirit me Kosovėn.
Policia e Maqedonisė deklaroi se nė shkėmbimin e zjarrit mes forcave tė sigurisė kufitare dhe njė grupi kontrabandist armėsh kanė gjetur vdekjen 4 vetė.
Sipas informacioneve tė autoriteteve maqedonase, incidenti me armė ka ndodhur pasi njė automjet me 4 persona po pėrpiqej tė hynte nga Kosova nė Maqedoni.
Mėsohet se nė luftime janė vrarė 4 vetė. Te gjith te vraret jane shqiptare.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIPIIXHAXHIT
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 167
Age : 38
Vendi : te dardha
Registration date : 28/09/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed May 12, 2010 4:12 pm

MPB publikon detajet e incidentit nė Radushė 12/05/2010 14:56:59


14:20- Ministria e Brendshme zyrtarisht ka dalė me njė komunikatė zyrtare lidhur me incidentin nė Radushė, duke bėrė tė ditur pėr numrin e viktimave dhe armatimin e zbuluar.

“Pas informacioneve paraprake operative dhe njohurive pėr transport tė armėve ilegale nga Kosova nė Maqedoni, policia mbrėmė vonė kishte vendosur njė pritė pėr kontrollin e njė mjeti transportues nė rajonin midis fshatrave Rash[e – Radushė.
Gjatė tentimit tė njėsiteve speciale rreth orės 2.00 tė mėngjesit, pėr tė ndaluar njė veturė transportuese, furgon tė modelit “Mercedes Sprinter” me targa tė falsifikuara tė Prilepit nė kėtė aks rrugor, personat nė furgon, tre prej tė cilėve me uniforma tė zeza nuk i janė pėrgjigjur ndalesės sė njėsiteve policore dhe nė vend qė tė ndalen, ato kanė vazhduar rrugėn dhe kishin shtėnė mė pas nė drejtim tė patrullės policore. Nga ana e pjestarėve tė policisė menjėherė ėshtė kundėrpėrgjigjur me zjarrė, ndėrsa nga shkėmbimi i zjarrit kanė humbur jetėn katėr personat qė ishin nė furgon”, thuhet nė komunikatėn e MPB-sė.
Ministria njoftoi se deri tani janė identifikuar tre personat e vrarė tė cilėt posedonin dokumente personale, prej tė cilėve dy janė shtetas tė Maqedonisė dhe njėri shtetas i Kosovės. Personi i katėr nuk ėshtė identifikuar akoma, pėr shkak tė mosposedimit tė dokumenteve.
Sipas MPB-sė, nė furgon janė gjetur sasi tė konsiderueshme tė armėve: 3 raketahedhės dore me 3 thashė granata, 6 pushkė automatike dhe njė pushkė gjysėmautomatike, njė snajper, njė mitraloz, njė thes me TNT eksploziv, 6 bomba dore, mina tokėsore, 12 granata pėr minahedhės dore 60 mm, municion pėr pushkė automatike, [izme ushtarake, amblema tė U]K-sė dhe harta.
“Nė vendin e ngjarjes ėshtė ftuar Gjykatėsi Hetues dhe Zėvendėsprokurori pulbik, tė cilėt kanė kryer ekspertizėn nė vendin e ngjarjes me njėsitet e policisė kriminale. Mjeti transportues dhe armėt janė tėrhequr nga vendi i ngjarjes dhe janė dėrguar pėr analiza tė mėtejme, ndėrsa trupat e pajetė tė viktimave janė dėrguar pėr obduksion nė Institutin pėr Mjekėsi Ligjore. MPB po kryen hetime dhe verifikime lidhur me mundėsinė e pėrfshirjes sė personave tė tjerė nė kėtė grup. Ndėrsa deri tani janė mohuar zėrat pėr persona tė arrestuar apo tė plagosur”, thuhet nė fund tė komunikatės sė MPB-sė.


14:00- Ministrja e Brendshme, Gordana Jankullovska lidhur me incidentin nė afėrsi tė Radushės ka theksuar se asnjė lloj dhune nuk do tė tolerohet. “Policia ende po punon nė terren. Nė kėtė fazė nuk dua tė ndėrlidh kėtė incident me incidentin e disa javėve mė parė nė Bllacė”, ka theksuar ministrja Jankullovska.
Ajo ka shtuar se nuk ka hapėsirė pėr shqetėsim dhe se policia ka nė duar sigurinė pėr tė gjithė qytetarėt e vendit.
Ajo shprehu kėnaqėsinė se tė gjithė faktorėt politik relevant janė distancuar nga incidentet e mėparshme.
MPB bėri tė ditur se furgoni qė po transportonte armė ishte “Mercedes Sprinter”, i cili po lėvizte nga Radusha nė drejtim tė Shkupit dhe nė tė ishin persona tė njohur edhe mė parė pėr policinė pėr kryerjen e veprave tė ndryshme.
MPB pritet tė dalė me njė njoftim mė tė detajuar zyrtar lidhur me incidentin, duke nėnvizuar se nga tė vrarėt janė identifikuar tre persona, prej tė cilėve dy janė shtetas tė Maqedonisė dhe njėri shtetas i Kosovės. Nuk ėshtė identifikuar akoma viktima e katėrt.
Burime tė larta pranė MPB-sė i kanė thėnė mediave maqedonase se shtetasi Kosovės ėshtė i njohur pėr organet e rendit dhe se ndaj tij kishte fletėarrest ndėrkombėtarė. Armėt qė janė gjetur janė tė prodhimit jugosllav, me ē`rast janė identifikuar tre raketahedhės dore, snajperė, gjashtė thasė me TNT, tre thashė me granata , boma dore, mina kėmbėsorie dhe municion tė llojeve tė tjera tė armėve.
11:55 - Ministria e Brendshme ka bėrė tė ditur se ka identifikuar tre personat e vrarė nė pritėn e organizuar nė afėrsi tė fshatit Radushė.

Siē bėhet e ditur nga zėdhėnėsi i MPB-sė, bėhet fjalė pėr dy shtetas tė Maqedonisė, njėri nga fshati Gėrēec dhe tjetėri nga fshati Merovė dhe njė shtetas tė Kosovės nga Prishtina. Identiteti i personit tė katėr ende nuk ėshtė vėrtetuar, por jozyrtarisht bėhet fjalė pėr njė shtetas kosovar. 11:40 - Ministria e Brendshme ka bėrė tė ditur se janė vrarė katėr persona, qė ishin pjestarė tė njė grupi pėr kontrabandė tė armėve, tė cilėt nuk i janė pėrgjigjur urdhėrit pėr ndalim tė policisė nė fshatin Sllivare e Epėrme nė rajonin e Radushės.

“Pas njoftimeve paraprake pėr tregti me armė tė paligjshme, policia ka kryer njė aksion nė rajonin e Radushės. Policia kishte zėnė njė pritė dhe rreth orės 2 pas mesnate gjatė tentimit tė policisė pėr tė ndaluar njė furgon, personat qė gjendeshin nė tė kanė hapur zjarrė ndaj policisė. Pjestarėt e policisė menjėherė i janė kundėrpėrgjigjur sulmit, me ē`rast janė vrarė katėr personat qė ishin nė furgon. Pas kryerjes sė kontrollit, policia ka gjetur sasi tė konsiderueshme tė armėve”, ka deklaruar zėdhėnėsi i MPB-sė, Ivo Kotevski, duke mos shpalosur detaje tė tjera.

11:00 - Njė nga versionet e para pranė burimeve tė MPB-sė bėjnė tė ditur se njė furgon qė po transportonte armatim nė rrugėn Radushė-Rashēė nuk ėshtė ndaluar nė njė pikė kontrolli tė policisė. Siē bėhet e ditur, personat nė furgon pasi qė nuk janė ndaluar kanė shtėnė me armė nė drejtim tė policisė, e cila mė pas i ėshtė kundėrpėrgjigjur. Nga kjo pėrleshje kanė mbetur tė vrarė katėr persona qė gjendeshin nė furgon. Pėrleshja e armatosur ka zgjatur deri nė orėn tre tė mėngjesit. Policia theksoi se pėrveē konfiskimit tė armatimit, ka arrestuar edhe dy persona. MPB paralajmėroi se sot pasdite nė kazermėn “Gjorēe Petrov” do tė prezantohet armatimi i kapur.

10:20 - Njoftimet e fundit jozyrtare bėjnė tė ditur pėr katėr tė vrarė nga radhėt e grupit tė armatosur. MPB ka konfirmuar se nė radhėt e saj nuk ka tė vdekur dhe tė plagosur. MPB paralajmėroi se do tė mbajė konferencė me mediat lidhur me kėtė incident. Nė fshatin Radushė deri para njė ore tė gjitha rrugėt e fshatit kanė qenė tė bllokuara nga policia, ndėrsa mė pas ato janė zhbllokuar.
09:00 - Pėrleshje e armatosur ka ndodhur mbrėmė pas mesnate nė afėrsi tė fshatit Radushė nė zonėn kufitare midis Maqedonisė dhe Kosovės, njofton agjencia e lajmeve INA.

Nė kėtė incident midis policisė dhe njė grupi tė armatosur siē bėhet e ditur ka disa tė plagosur, dy tė arrestuar, ndėrsa policia ka gjetur njė sasi tė konsiderueshme tė armatimit. Ministria e Brendshme bėri tė ditur pėr INA se gjatė ditės do tė jap hollėsi lidhur me incidentin e armatosur nė fshatin qė gjendet mbi 30 kilometra larg Shkupit. Banorėt lokal kanė konfirmuar sot tė shtėnat me armė qė kanė zgjatur qė pas mesnate e deri nė orėt e hershme tė mėngjesit. Nė lokacionin ku ka ndodhur pėrleshja janė pėrqėndruar forca tė mėdha policore tė shoqėruara me helikopterė. Ky incident pasoi pas atij para dy javėve nė rajonin e Studenės, tre kilometra nė afėrsi tė fshatit kufitar Bllacė, ku u gjetėn katėr bunkerė me armė, ndėrsa pati edhe tė plagosur nga ana e grupit tė armatosur, qė u thirrė mė pas nė njė komunikatė se bėhet fjalė pėr njėsite tė UĒK-sė.(INA)


permes nje telefonate nga nje familiar mesoime se per momentin (14:05min) te gjitha rruget jan te bllokuera dhe nuk lejohet asnje vevizje atje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed May 12, 2010 6:28 pm

Haradinaj: Tėrhiquni nga armėt, nuk i ndihmojnė shqiptarėve

Kryetari i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, Ramush Haradinaj, i bėn apel personave qė kėrcėnojnė sigurinė nė Maqedoni, qė tė heqin dorė nga armėt. Haradinaj, si njėri ndėr bartėsit kryesor tė luftės nė Kosovė, thotė se konfliktet e armatosura dėmtojnė shqiptarėt dhe favorizojnė tė tjerėt. Ai nė intervistėn qė do tė emitohen sonte nė 23.05 nė emisionin Studio e Hapur, thotė se Kosova, kėto struktura tė armatosura i sheh me skepticizėm dhe dyshime. Sipas Haradinajt, kėto struktura nuk kanė vizion ēėshtjen shqiptare.
“Rasti i grupeve tė armatosura nė Maqedoni shihet me dyshime. Kemi dyshime tė mėdha qė mund tė bėhet fjalė pėr veprime tė cilat nuk e kanė nė vizion ndihmesėn e ēėshtjes shqiptare nė Maqedoni, nė Kosovė dhe nė rajon, por mund tė jenė edhe shkaktar tė dėmeve qė mund t’i shkaktohen ēėshtjes shqiptare nė rajon. Unė u kam bėrė thirrje tė gjithė ish ushtarėve, oficerėve, tė gjithė atyre qė mė besojnė nė vizionin tim qė ky nuk ėshtė njė projekt i mirė pėr shqiptarėt dhe tė largohen nga ky projekt ose tė mos kyēen, tė mos japin ndihmėn e vet sepse nuk ėshtė njė projekt i cili jep garanci se mund tė ndihmon ēėshtjen shqiptare qoftė nė Maqedoni, qoftė nė rajon. Pra ky ėshtė njė pozicion jo vetėm pėr shkak tė marrėdhėnieve fqinjėsore me Maqedoninė dhe tė respektimit tė ndėrsjellė dhe tė respektimit tė njė paqeje nė rajon por ėshtė bazuar edhe nė bindjen se nuk ndihmohet nga zhvillimet e kėtilla ēėshtja shqiptare nė Maqedoni apo diku tjetėr”, deklaroi Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-sė.
http://alsat-m.tv/lajme/rajoni/40375.html lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed May 12, 2010 10:53 pm

ja paska fut koti si ibrahim shalla me ni vakt ap ap shkas po u bajka nket jet, dot thot institucionet spo jav zgjedhin problemin vllezerve tan ne ILIRID nbaz te ramushit rrini ne robri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed May 12, 2010 11:40 pm

ja paska fut koti si ibrahim shalla me ni vakt ap ap shkas po u bajka
nket jet, dot thot institucionet spo jav zgjedhin problemin vllezerve
tan ne ILIRID nbaz te ramushit rrini ne robri.


Po avashe mor xhem se me lufte asgje nuk do zgjedhim.Jo se dua te mbroj opinionin e Ramushit,pore mir do ishte te mos nxitohemi, ne si shqiptare shqyhemi me duket per(gjaknxetesi) jemi shum temperamente ..Nuk mesuma asgje nga lufta ne cudi!ende pa u normalizu gjendja ne kerkojm te filloj luften.Mua me erdhi shum keq per rastin qe ndodhi ne kufi, se tek efundite kur po vin puna deri te tragjikja vetem familjaret po i vuajn pasojate se t'jert po rrim anashe?ama duhete te njohur strategjin eluftes e jo ti bim ujkut ne ball se ne ende lepuj jemi,Un e vlersoj shum opinijonin qe beri Analistin Kim Mehmetin ,koh e luftes ka mbaru, te fillojm me strategji te re.Qeshtjen e Maqedonin po e qojn ne eksese vete Politikanet Shqiptare te Maqedonis,andaj nuk duhet nxitohet populli sepse populli cdo here po i lan pasojat e politikanve ! duhet te kemi kujdes kuj po ja japim voten.Populli eshte aj qe ka voten elire ne duare nese e ke ngrite deri ne ate karrig pse mos ta zbresi!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed May 12, 2010 11:51 pm


A ju duket kjo si manipulim , a po vetėm mė duket ?!
Nėse zėdhėnjsa e Policisė Sllavė deklaron kėshtu :

Cito :
Jankullovska tha se policia kishte paralajmėruar drejtuesin e furgonit
tė ndalonte, por se ai njė gjė tė tillė nuk e kishte bėrė. Ndėrkohė ajo
tha se nga pjesa e prapme e furgonit tre persona tjerė kishin filluar tė
shtinė mbi policinė, pas ēka forcat e sigurisė i janė kundėrpėrgjigjur
duke lėnė kėshtu tė vrarė katėr persona. Nė furgonin me tė cilin po
udhėtonin 4 personat e vrarė ėshtė gjetur armatim dhe municion.
-Nėse kanė Shqiptarėt me armė zjarri kan sulmu tė parėt , pse nuk u vra asnjl Polic-Sllavė , bile as qė u plagos ?!
-Nėse qenka automjeti me plot armė brenda , pse nuk eksplozoj , shifet shum tė shtena ( vetėm nga njėta anė ) ?!

Cito :
Por ka edhe armatim qė nė kushtet e sotme ėshtė shumė i fuqishėm siē
ėshtė pėr shembull eksplozivi qė ka fuqi shkatėrruese”, deklaroi Gordana
Jankullovska
http://alsat-m.tv/lajme/vendi/40384.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed May 12, 2010 11:56 pm

Shumė keq qe spo mundemi mi pėrmirsu gabimet drejtėshkrimore nė kėtė forum , po shkon postimi dhe smundesh ta pėrmirsosh ..?
Fionaa. po e shiqoj videon , duket interesant , flm. se na kanė nderpre ketu ne Shkup Top chanell .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 12:24 am

pa keq kuptime veq un jam bira e fundit apo nji milimikrrob ne ket qeshtje Fiona, sa i perket pra qeshtjes kombetare, veqse zoti e vraft kush e don luften por tregom ti dhe tregoju atyre se sidhe shka me ber per te mos u vra e te vim te lirija. izgjodhen me vot politikaj nuk pin uj dhe populli perseri ne robri,un as nuk jam kurrfar faktori veq se e di prej ADEM DEMAQIT dhe shum atdhetareve tjer se liri me kopalla nuk kish, por net veprojn si te dojn dhe sit t“iav merr menja atyre ata e din ma mir se un e ti mbasi e kan nis.
dhe sna pysin askendin, se po tna pysnin zoti ta din.......etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 12:40 am

Arbėr. shkruajti:


A ju duket kjo si manipulim , a po vetėm mė mu duket ?!
Nėse zėdhėnjsa e policisė Sllave deklaron kėshtu :


Cito :
Jankullovska tha se policia kishte paralajmėruar drejtuesin e furgonit
tė ndalonte, por se ai njė gjė tė tillė nuk e kishte bėrė. Ndėrkohė ajo
tha se nga pjesa e prapme e furgonit tre persona tjerė kishin filluar tė
shtinė mbi policinė, pas ēka forcat e sigurisė i janė kundėrpėrgjigjur
duke lėnė kėshtu tė vrarė katėr persona. Nė furgonin me tė cilin po
udhėtonin 4 personat e vrarė ėshtė gjetur armatim dhe municion.
-Nėse kanė Shqiptarėt me armė zjarri kan sulmu tė parėt , pse nuk u vra asnjė nga Policėt-Sllavė , bile as qė u plagos ?!
-Nėse qenka automjeti me plot armė brenda , pse nuk eksplodoj , shifet shum tė shtena ( vetėm nga njėta anė ) ?!

Cito :
Por ka edhe armatim qė nė kushtet e sotme ėshtė shumė i fuqishėm siē
ėshtė pėr shembull eksplozivi qė ka fuqi shkatėrruese”, deklaroi Gordana
Jankullovska
http://alsat-m.tv/lajme/vendi/40384.html

tjetėr pamje :

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 12:42 am

E duhet vete populli te ngrite ne kemb te vedisohmi te dim ke po votojm.Tani duhet bere lufte diplomatike .Shiko si ne shqiperi po ashtu edhe ne Kosove zgjedhjet ende nuk kan mbaru!?Ku eshte faj ?vetem te populi se te daleshe 3 here te votosh te njetin injorant eshte turp qe nuk hahet.E pasojt duhet ti barte vete mbasi nuk po mbushemi mende .Shiko ku i sjelli Edi gjerat! ky ase gjuh te politikes nuk njeh ,e populli prap voto.shiko gjuhen eti prej politikanithttps://www.youtube.com/watch?v=5wTu-malxWQ&feature=related

Te them me keqardhje se jemi popull jo unik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 12:49 am

Arbere po un ndegjova ne lajme se dikush ka lajmru organet e rendi se eshte nis nje kombi me armatim per ne maqedoni!ktv me duket e dha lajmin ne ora 4 mbasdite
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 12:53 am

fionaa shkruajti:
E duhet vete populli te ngrite ne kemb te vedisohmi te dim ke po votojm.Tani duhet bere lufte diplomatike .Shiko si ne shqiperi po ashtu edhe ne Kosove zgjedhjet ende nuk kan mbaru!?Ku eshte faj ?vetem te populi se te daleshe 3 here te votosh te njetin injorant eshte turp qe nuk hahet.E pasojt duhet ti barte vete mbasi nuk po mbushemi mende .Shiko ku i sjelli Edi gjerat! ky ase gjuh te politikes nuk njeh ,e populli prap voto.shiko gjuhen eti prej politikanithttps://www.youtube.com/watch?v=5wTu-malxWQ&feature=related

Te them me keqardhje se jemi popull jo unik.

Pėr ate edhe tallen me ne kėta , qė nuk janė mė shumė se 1 milion banor Sllavė nė Maqedoni qė rethekohen me 8-9 milion shqiptarė ..
Mer shembull te R.Haradinaj se ēfarė deklarate jep , jo qė nuk jep ngushllime e as ndihme pėr vėllezrit e vet Shqiptarė por edhe na akuzon ..
Ėshtė e vetmja mėnyr pėr te u mbrojtur vet kėtu , pasi edhe shteti amė Shqipėria nuk na ndihmon kurrė as politikishte e as .....Thjeshte shtetet amė ( Shqipėria, Kosova) na kanė lanė si jetim , se po lėshuan njėher zerin si duhet , nuk ua ndien zerin me kėtyre , por sidqofte lufta kėtu nuk ėshtė largė spias situates ..
Sė paku bile hakmarjes nuk mund ti ike Sllavi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 12:55 am

Nuk ka kurrfar dyshimi ky eshte edhe nje skenar i muntuar.
Ajo qe me habit mua se ne shqiptaret
Shume te cuditshem jemi ne ende pa ditur asgje per rastin japim komenet me nje fjal (ja futim kot)...!
Ter bota eshte duke pare se Maqedonia eshte ne krize te thell politike .
Se sa do ti vazhdon kjo keti shteti artificial mvaret nga ne shqiptaret ama nje gje eshte e kijart kupa eshte mbush.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 12:56 am

Cito :
Arbere po un ndegjova ne lajme se dikush ka lajmru organet e rendi se
eshte nis nje kombi me armatim per ne maqedoni!ktv me duket e dha
lajmin ne ora 4 mbasdite
Ate e shkruajta mė lartė , mendoj qė ėshtė montim .
E pamundshme eshte te mos jete asnje polic bile i plagosur .
E pamundshme gjithaj eksplozion te mos ekplodoj .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:03 am

Arbėr. shkruajti:
fionaa shkruajti:
E duhet vete populli te ngrite ne kemb te vedisohmi te dim ke po votojm.Tani duhet bere lufte diplomatike .Shiko si ne shqiperi po ashtu edhe ne Kosove zgjedhjet ende nuk kan mbaru!?Ku eshte faj ?vetem te populi se te daleshe 3 here te votosh te njetin injorant eshte turp qe nuk hahet.E pasojt duhet ti barte vete mbasi nuk po mbushemi mende .Shiko ku i sjelli Edi gjerat! ky ase gjuh te politikes nuk njeh ,e populli prap voto.shiko gjuhen eti prej politikanithttps://www.youtube.com/watch?v=5wTu-malxWQ&feature=related

Te them me keqardhje se jemi popull jo unik.

Pėr ate edhe tallen me ne kėta , qė nuk janė mė shumė se 1 milion banor Sllavė nė Maqedoni qė rethekohen me 8-9 milion shqiptarė ..
Mer shembull te R.Haradinaj se ēfarė deklarate jep , jo qė nuk jep ngushllime e as ndihme pėr vėllezrit e vet Shqiptarė por edhe na akuzon ..
Ėshtė e vetmja mėnyr pėr te u mbrojtur vet kėtu , pasi edhe shteti amė Shqipėria nuk na ndihmon kurrė as politikishte e as .....Thjeshte shtetet amė ( Shqipėria, Kosova) na kanė lanė si jetim , se po lėshuan njėher zerin si duhet , nuk ua ndien zerin me kėtyre , por sidqofte lufta kėtu nuk ėshtė largė spias situates ..
Sė paku bile hakmarjes nuk mund ti ike Sllavi .
Arber ndaj dhembjen me familet e te vrarve. Gjithe ashtu mos shqetsohi se i ter populli i kosoves do te jet me ju.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:04 am

KJo sdo koment arbere..ne cdo her ja kami maru gracken vetit edhe ne kosova ka pase raste tilla me bollek.Nga kushe kerkon ndime Arber! kjo i bijen ,, lyp kos te magjupi.,,Ket nuk po din te menagjojn shtetin brenda kufive jo te kalojn kufite.ishall drejtesij tiumfon atje ne Kosoven Lindore se per ndima do pritni me shekuj kam frik,trima ne ineterenti ke sa te duashe ?ama duhet patur kujdes te mbrohemi nga mashtimete e fjalet e kota.te thot fillo luften e te len ne rrug till jemi ne ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu May 13, 2010 1:07 am

fionaa shkruajti:
KJo sdo koment arbere..ne cdo her ja kami maru gracken vetit edhe ne kosova ka pase raste tilla me bollek.Nga kushe kerkon ndime Arber! kjo i bijen ,, lyp kos te magjupi.,,Ket nuk po din te menagjojn shtetin brenda kufive jo te kalojn kufite.ishall drejtesij tiumfon atje ne Kosoven Lindore se per ndima do pritni me shekuj kam frik,trima ne ineterenti ke sa te duashe ?ama duhet patur kujdes te mbrohemi nga mashtimete e fjalet e kota.te thot fillo luften e te len ne rrug till jemi ne ..
Pse pasken bgeti "magjupet" vrehet se shpesh keni lyp qare te ta...!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 9Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: