Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kronika e Zezė

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Kronika e Zezė   Sat Apr 24, 2010 9:46 pm

Tragjedit
aktuale ne trojet Shqiptare !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Sat Apr 24, 2010 9:46 pm

Vrasje nė lagjen Xhon Kenedi
Published or updated- 24/04/2010
11:06:00


Madhėsia:


Me njė breshėri plumbash nga automatiku sot rreth orės 11 nė
picerinė “Belissimo” nė rrugėn “Xhon Kenedi” u vra 45 vjeēari, Ramadan
Ramadani, jurist nė EVN dhe kėshilltar nė komunėn e Ēairit nga radhėt e
Demokracisė sė Re. Nė vendin e ngjarjes mbėrritėn forca tė shumta
policie, tė cilat punuan pėr zbardhjen e krimit.Nga MPB-ja dyshojnė se
autor i vrasjes ėshtė 22 vjeēari Muhamed I. Motivet e vrasjes ende nuk
janė bėrė tė qarta zyrtarisht, por mėsohet se akti ka tė bėjė me pagesėn
e faturave tė energjisė elektrike. Pronari i lokalit ku ndodhi krimi
rrėfeu pėr mediat atė qė kishte parė.
Anėtarėt e familjes Ramadani
kanė pėrjashtuar mundėsinė qė vrasja tė jetė bėrė pėr motive politike.
Nė EVN Ramadani punonte nė shėrbimin juridik, nga kompania shprehėn
keqardhja pėr vrasjen e tij. http://alsat-m.tv/lajme/vendi/38270.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Sat Apr 24, 2010 9:53 pm

Gruevski, gjendja e sigurisė nė Shkup s'ėshtė alarmante

Pėr kryeministrin Gruevski, gjendja e sigurisė nė
kryeqytet, nuk ėshtė alarmante. Vrasjet, plaēkitjet dhe rrėmbimet e
fėmijėve nuk janė sinjal i mjaftueshėm, pėr tė thėnė se situata ėshtė
alarmuese. Sipas tij Ministria e Brendshme ėshtė e angazhuar plotėsisht
nė zbardhjen e tė gjitha rasteve.
“Ka disa dukuri tė tilla, por
Ministria e Brendshme ėshtė plotėsisht e angazhuar qė tė gjej zgjidhje,
pėrkatėsisht t’i zbuloj ato raste. Nė pėrgjithėsi, situata nuk ėshtė
ashtu siē ju paragjykoni. D.m.th, situata e sigurisė ėshtė e mirė, por
ka disa ngjarje ku vėrtet nevojitet njė angazhim mė i madh”, vlerėsoi
kryeministri Nikolla Gruevski.
Ka reaguar Demokracia e Re e Selmanit
duke theksuar se kjo qė po ndodh nė Maqedoni, nuk i ka hije njė shteti
qė pretendon tė jetė anėtar i NATO-s dhe BE-sė.
“Fatkeqėsisht ne nė
Shkup, por veēanėrisht nė lagjet tė banuara me shqiptarė, ballafaqohemi
me vrasje, siē ėshtė vrasja e njė qytetari edhe sot, pastaj me
plaēkitje, grabitje, gjithashtu edhe me kidnapime tė fėmijėve. ....Andaj
konsiderojmė se e gjitha kjo ėshtė si rezultat i neglizhencės sė
institucioneve shtetėrore. Ne konsiderojmė se qeveria dhe institucionet
shtetėrore duhet tė tregojnė seriozitet nė drejtim tė zbulimit sa mė tė
shpejtė tė kryesve tė veprave tė kėtilla tė zbardhjes sė rasteve”, ftoi
Flora Kadriu, deputete e DR-sė.
Gjatė katėr-mujorit tė parė tė kėtij
viti, krahas grabitjeve tė shumta tė bankave dhe vrasjeve tė ndryshme,
janė regjistruar edhe njė numėr i madh rrėmbimesh fėmijėsh, ende tė
pazbardhur nga Policia. Burkan Mamudovski, 15 vjeē nga Kėrēova u zhduk
mė 29 mars, Mirsada Heldoviē nga Kumanova, 5 vjeēe u zhduk mė 12 prill.
Mitat Ibrahimi, 8 vjeē nga fshati Konjare e Mesme e Shkupit u zhduku mė
19 mars dhe Dane Memedi, 5 vjeē nga Sredoreku i Kumanovės u zhdukur mė
27 mars.http://alsat-m.tv/lajme/vendi/38312.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Sun Apr 25, 2010 12:35 am

Ēfarė pėrjetoi
prizrenasi dhe si i shpėtoi vdekjes nė Shkup
Agjencia e lajmeve INA ka arritur tė zbulojė
shtetasin e Kosovės qė ishte plagosur nė mesditėn e 31 marsit nė afėrsi
tė Qendrės Tregtare “Mavrovasja” nė Shkup, ngjarje qė po mbahet e
fshehur dhe nuk u zbulua deri tani nga MPB e Maqedonisė.
B.S 39 vjeē, nga Prizreni ekskluzivisht ka folur pėr agjencinė e lajmeve
INA duke shpjeguar gjithė tmerrin qė kishte pėrjetuar nga momenti i
plagosjes nga dy persona tė panjohur, por duke hedhur dyshime nė shumė
pista.
“Isha nisur drejt vendit ku kisha parkuar veturėn dhe nė njė moment
dy persona trupmėdhenj dalin nga njė hyrje e banesės. Nga njė moment
vėrejta se ata po mė pėrcillnin dhe tė dy ecnin nė njė distancė duke mė
lėnė mua nė mes. Njėri ka vrapuar nga prapa dhe ka shtėnė me pistoletė
shurdhuese duke mė goditur nė kėmbė. Pasi qė jam shtrirė nė tokė, ai u
afrua pranė kokės time dhe shkrepte armėn pėr tė mė vrarė, por nuk dij
se pse nuk i shkrepte arma. Unė nuk kam lėvizur pėr 30 sekonda dhe ata
menjėherė u larguan nga vendi i ngjarjes”, shpjegon B.S pėr agjencinė
INA.
Ai ka denoncuar autoritetet se rasti i tij nuk ėshtė evidentuar nė
arkivat e MPB-sė, dhe as nė spitalin ku ishte dėrguar pėr shėrim dhe ku
sipas tij, kishte forca tė sigurisė pranė dhomės sė tij. “Si mundet tė
tė marrin polici dhe askund mė pas nuk figuron. Kisha me vete edhe 800
euro, celularin dhe rrobat e mija, tė cilat nuk mi dhanė pasi qė dola
nga spitali, duke mė thėnė njė inspektor policie se paratė ishin false. A
ėshtė ky shtet a, qė tė grabisin. Mė nxorėn pas tre ditėve nga spitali
dhe inspektorė civil mė thanė se do tė mė pėrcjellin pėr Kosovė, por
nėpėrmjet Qafė Thanės nga Shqipėria, por nuk pranova. Ata mė shpjegonin
se nė Bllacė nuk mundet se ka shumė gazetarė dhe s`bėn dhe mė nė fund
pas refuzimit tim pranuan qė tė mė ēojnė nga Jazhinca”, rrėfen i
plagosuri, shtetasi kosovar.
Ai pohon se rastin e ka paraqitur menjėherė nė Ministrinė e Brendshme
tė Kosovės, pranė ambasadės sė Maqedonisė nė Prishtinė dhe pranė
autoriteteve tė tjera vendore dhe ndėrkombėtare pėr tė alarmuar rastin e
tij, qė siē thotė ai tė shkeljeve brutale tė tė drejtave nga ana e
MPB-sė sė Maqedonisė, ku ai ishte mbajtur nė rrethana tejet sekrete.
“Jam nė kontakt dhe do ta ēojė deri nė fund rastin pasi qė nuk mundet
kėshtu tė veprohet. Unė do ta ēojė rastin deri nė fund, sepse ka dėshmi
sepse ka kamera nė vendin ku isha plagosur”, ka theksuar B.S.
Viktima rrėfen se tė mėrkurėn e kaluar sėrish kishte qėndruar nė
Shkup dhe gjatė kthimit nga njė inspektor civil nė kufirin e Bllacės i
ėshtė urdhėruar qė asnjėherė tė mos shkelė tokėn e Maqedonisė. Unė i
kėrkova sqarime se pėrse, sepse nuk kam dosje kriminale dhe nuk kam bėrė
asgjė dhe askush nuk mund tė mė ndalojė. Pse po e bėni kėtė pse jam
shqiptar e mysliman a”, rrėfen prizrenasi, dhe pretendon se do tė
nxjerrė drejtėsinė nė shesh. Ai thotė se me tė shkuar nė Prishtinė, ka
kontaktuar ambasadėn e Maqedonisė, zyrtarėt e lartė tė sė cilės kanė
theksuar se nuk guxon asnjė policė tė ndalojė hyrjen. Ministria e
Brendshme ka njohuri pėr rastin, mirėpo asnjėherė nuk ka dhėnė versionin
e saktė se ēfarė ndodhi me rastin tek Mavrovasja. Zėdhėnėsi i MPB-sė,
Ivo Kotevski ka theksuar se nuk dėshiron tė jap detaje pėrtė mos dėmtuar personin e kėsaj rasti, por ai ka shtuar gjithashtu se shtetasi i
Kosovės nuk ka dashur tė flasė edhe para organeve tė rendit, se si i ka ndodhur rasti. (N.P/INA)
http://zeripress.com/?p=2142
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ramizi
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 158
Age : 38
Vendi : Tirona
Registration date : 23/02/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Sun Apr 25, 2010 1:02 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Sun Apr 25, 2010 1:10 am
Shqiperi
Dy aksidente pas mesnate, dy tė
vdekur

DURRES-LEZHE-Dy aksidente
automobiliste me bilanc dy tė vdekur kanė ndodhur brenda tė njėjtit hark
kohor nė Durrės dhe nė Lezhe. Nė Durrės u pėrplasėn 2 motocikleta,
kurse nė Lezhe, 2 kamiona.
Ka qėnė ora 12 pas mesnate kur dy
kamiona, njėri me targa Kruje 469A I drejtuar nga shtetasi Nikoll Kola
dhe njė kamion i dytė me targa Durrėsi 0191A ishin duke udhėtuar nė tė
njėjtin korsi nė aksin Lezhė-Shkodėr. Pikėrisht 2 kilometra nė tė dalė
tė Lezhės, mėsohet se kamionat janė pėrplasur me njėri-tjetrin dhe si
pasojė ka gjetur vdekjen Ndue Marku, pasagjeri i kamionit me targa
Durrėsi, ndėrsa ka shpėtuar drejtuesit. Policia nė vendgjaje konstatoi
se drejtuesi i kamionit me targa Kruje ka qėnė nė gjendje tė dehur.
Durrės,
vdes njė motociklist

Njė tjetėr aksident ėshtė shėnuar
orėt e vona tė mbrėmjes duke shkaktuar njė tė vdekur dhe njė tė
plagosur. Ngjarja ndodhi pak pas mesnatės nė Durrės nė aksin Sukth-
Manėz ku dy motocikleta tė tipit Yamaha, qė udhėtonin me shpejtėsi tė
madhe, janė pėrplasur fatalisht me njera tjetrėn. Si pasojė ka humbur
jetėn Selim Lushi 37 vjec nga fshati Vadardh i Durrėsit, kurse i
plagosur rende ka mbetur shtetasi U.Kurti 25 vjec.
Policia e cila
mberriti ne vendgjarje dyshon praprakisht se shkak per pėrplasjen ėshtė
bėrė shpejtesia e madhe e drejtuesve tė motocikletave.

(d.b/BalkanWeb)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Wed Apr 28, 2010 12:35 pm

Elbasan, treni pėrplas pėr vdekje tė
moshuarin

ELBASAN-
Njė i moshuar ka humbur jetėn nė rrethana ende tė paqarta pas
pėrplasjes nga treni i udhėtarėve tė linjės Pogradec-Tiranė.
Ngjarja
e rėndė ndodhi nė unazėn e qytetit tė Elbasanit rreth orės 16:00 ndėrsa
treni po i afrohej stacionit hekurudhor tė qytetit tė Elbasanit.

Ndėrkohė
qė treni po ecte i moshuari ka dalė mbi trasenė hekurudhore nė vendin e
quajtur "Pranė lagjes sė kinezėve". Pavarėsisht tentativės sė
makinistit pėr tė ndaluar trenin, pėrplasja e tė moshuarit ka qenė e
paevitueshme pasi distanca me tė ishte mjaft e vogėl.

Pėr pasojė
i moshuari i cili nuk ėshtė identifikuar ende ka humbur jetėn, ndėrsa
nė vendngjarje kanė mbėrritur menjėherė forcat e policisė. Mbetet i
paqartė nėse i moshuari ėshtė vetėhedhur nė shinat e trenit apo ishte
njė aksident. Ndėrkaq vazhdojnė hetimet pėr zbardhjen e plotė tė
ngjarjes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Wed Apr 28, 2010 12:37 pm

Fėmijėt nė mėshirėn e zotit nga kidnapuesit
28/04/2010 08:06:00


Madhesia e shkronjave:


Pėrderisa fėmijėt tani dy muaj me radhė janė nė rrezik
permanent nga kidnapuesit, ministrja e Punėve tė Brendshme, Gordana
Jankullovska kėrkon mė tepėr kohė pėr parandalimin e kėsaj dukurie.
Tentimet pėr kidnapim tė fėmijėve posaēėrisht janė prezente nė fshatrat
dhe qytete e banuara me shqiptarė, ku kohėn e fundit janė paraqitur
rreth dhjetė raste tė kėtilla.
“Duhet mė tepėr kohė pėr shqyrtimin e kėtyre rasteve pėr tė
verifikuar nė hollėsisht dėshmitė”, ka deklaruar Jankullovska, e pyetur
pėr masat qė po i ndėrmerr policia.
Tė ballafaquar me njė injorim tė kėtillė tė kėsaj dukurie nga
policia, nėpėr shkollat fillore mbizotėron panik. Shkollat kanė filluar
tė vetėorganizohen pėr tė penguar
Kidnapimin e nxėnėsve, pasi kohėn e fundit janė vėrejtur shumė raste
kur persona tė panjohur me vetura pa targa tentojnė t’i mashtrojnė
fėmijėt tė futen nė veturat e tyre. Si masa mbrojtėse arsimtarėt
kėshillojnė nxėnėsit qė tė mos bisedojnė me tė panjohur.
Si pasojė e kidnapimeve tė shpeshta tė fėmijėve, nė Tetovė janė
realizuar takime tė shumta mes drejtorėve dhe pėrgjegjėsve tė shkollave
fillore dhe Sektorit pėr Punė tė Brendshme (SPB).
“Drejtorėt i informuam nėse vėrejnė persona tė panjohur apo tė
dyshimtė nė afėrsi tė shkollės, menjėherė tė lajmėrojnė policinė, si dhe
t’i kėshillojnė fėmijėt qė tė jenė mė tė kujdesshėm”, deklaroi Marjan
Josifoski, zėdhėnės i SPB-sė nė Tetovė. Ai gjithashtu shtoi se nė afėrsi
tė ēdo shkolle fillore nė kėtė rajon do tė ketė policė tė cilėt do ta
vėzhgojnė situatėn.
Pėrderisa nuk ka sinjale pėr gatishmėri tė policisė tė pengojė
kidnapimet, kryepolicja Jankullovska tregon gatishmėri pėr t’u
prononcuar pėr ēėshtje tė cilat i shpifin mediat maqedonase. Gjatė ditės
sė marte, Jankullovska dha informata se MPB ėshtė duke i pėrcjellė tė
hyrat e parave.
“Sa i pėrket fondeve pėr financimin e organizatave radikale, ne si
MPB, nė lidhje me pjesėn e sigurisė sė bashku me shėrbime profesionale
tė cilat kanė tė bėjnė me kėtė materie, nė kontiunitet po i pėrcjellim
tė hyrat e parave, qė nė kėtė mėnyrė tė vėrejmė ndonjė mundėsi pėr
rrezik tė sigurisė”, tha Jankullovska.

Kidnapuesit mė tė shkathėt se policia

Kidnapuesit e fėmijėve duket se janė shumė mė tė shkathėt se policia
nė veprimet e tyre. Prej tre fėmijėve tė zhdukur nė katėrmujorin e parė
tė kėtij viti, policia nuk ka arritur tė zbulojė asnjėrin prej tyre. As
familjarėt e as opinioni ende nuk e din fatin e Mitat Ibrahimit tė
zhdukur mė 19 mars, Dane Memedit tė zhdukur mė 27 mars dhe Mirsada
Heldoviqit tė zhdukur mė 12 prill.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Wed Apr 28, 2010 1:58 pm

Vritet njė 22 vjeēar nė Gazi Babė tė Shkupit

Fatmir Memeti 22 vjeē mbrėmė rreth orės 3 tė mėngjesit ėshtė
vrarė nė internet kafenė “Pizho” nė rrugėn “Ordan Ēopela” nė lagjen
Gazi Babė tė Shkupit. 42 vjeēari me inicialet B.Xh e ka therur me thikė
djaloshin, pėr arsye tani pėr tani tė panjohura. Trupi i 22 vjeēarit u
transferua nė Spitalin e qytetit ku vetėm u konstatua vdekja e tij.
Policia arrestoi kryerėsin dhe po punohet nė zbardhjen e plotė tė
vrasjes. Kundėr tij do tė ngritet kallėzim penal. /Makfaks/http://alsat-m.tv/lajme/vendi/39025.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Wed Apr 28, 2010 9:58 pm

Arbere pershendetje, te pergezoj per hapjen e temes.
Teme shum e qelluare.
Me preku shum rasit i kindapimev te femijeve.Pse nuk ndermerin diq ndaj ketyre kindapusve.si ka mundesi te kindapohen femijet,aqe me pak brenda 1 muaj 3 femij!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Wed Apr 28, 2010 9:59 pm

Nuk funksion shteti te lagjet e Shqiptarėve , pėr ate edhe janė shtu vrasjet edhe kriminaliteti .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Wed Apr 28, 2010 10:01 pm

Po cfare bejn ato pariti shqiptaret qe ken zgjedhe?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Wed Apr 28, 2010 10:02 pm

Asgjė .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Wed Apr 28, 2010 10:06 pm

hahhahha cfare pergjigjje hahahhahha!!

Pse nuk hapni, nja pist te modes te pakten te bejn rekalam


hahaa.

Ama duhet ndermerrni diq. Sepse jeta e femijev tuaj esht ne pytje
!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Tue May 11, 2010 1:08 amSerbia ka zbuluar njė varr masiv ku gjenden trupat e pa jetė tė rreth 250 shqiptarėve. Ata besohet se janė vrarė gjatė konfliktit tė viteve 1998 – 1999 nė Kosovė. Lajmi bėhet i ditur nga Prokuroria e Serbisė pėr krime lufte. “Mund tė konfirmojmė se ėshtė zbuluar njė varr masiv”, deklaroi Bruno Vekariē, zėdhėnėsi i Prokurorisė serbe pėr krime lufte.
“Sipas llogaritjeve tona 250 trupa janė gjetur nė lokacionin nė fjalė, qė gjendet pranė njė qendre tjetėr, nė tė cilėn kemi kėrkuar dy vite mė parė”, theksoi Vekariē.
Varri ėshtė gjetur nė rajonin jugor tė serbisė, nė Rashkė, edhe me ndihmėn e misionit evropian pėr rend e ligj nė KosovėAthua edhe sa varre tjera ngelen te pa zbuluara
??????????????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Tue May 11, 2010 1:36 am

Cito :
Athua edhe sa varre tjera ngelen te pa zbuluara??????????????

Zyrtarisht diku edhe 2.000 varreza.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Tue May 11, 2010 1:59 am

Zyrtarisht diku edhe 2.000 varreza.

Nga nje here mendoj, se nuk kami qen popul me 2 miljon e gjyse banore por sa kinezet jemi me numere.Beso sa keq u ndiva kur ndegjova permes medijave per nje vorre masiv qe u zbulu valla do lind dijelli, edhe per ne nje dit?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Tue May 11, 2010 10:17 pm
Shqiperi
Ekzekuton nė klasė gjimnazisten,
mė pas vetėvritet

ELBASAN- Qyteti ėshtė tronditur nga
vrasja e ndodhur nė orėn 09.15 minuta brenda nė ambientet e gjimnazit
“Mahir Domi”. Njė 19 vjecar ka hyrė i armatosur nė ambientet e shkollės
dhe ka vrarė me armė zjarri nxėnėsen Gerta Baja, 20 vjece nga Elbasani.
Korrespondeti i NEWS24 Fatmir Popja informoi nė raportim se vrasja ka
ndodhur nė klasėn ku studionte viktima.
Pasi ka kryer vrasjen
autori,i identifikuar nga policia, Endrit Llambaj, 19 vjec nga qyteti i
Vlorės, ėshtė larguar nė kėmbė nėpėr rrugicat e lagjes afėr shkollės.
“Pak
minuta para se tė ndodhte vrasja po qeshnim me tė nė lokal,(afėr
shkollės). Endri hyri nė shkollė edhe para se tė bėnte vrasjen. Hapi
derėn e klasės ku studionte Gerta dhe mė pas largua, pasi po zhvillohej
mėsim. Nė 5 minutėshin e pushimit, hyri nė klasė, u afrua te banka e
fundit ku ndodhej vajza dhe e qėlloi tre herė”- tregon njė nxėnės
dėshmitar i ngjarjes.
Menjėherė forcat e policisė kanė ngritur
postblloqe nė tė gjitha rrugicat. Kur i riu ka parė se ishte i rrethuar
nga policia ka qėlluar nė drejtim nė policisė. Mė pas ka qėlluar dhe
veten.
NEWS24 raporton duke iu referuar burimeve nga policia se
autori dhe viktima duhet tė kenė qenė tė njohur dhe dyshohet se vrasja
mund tė ketė ndodhur pėr motive xhelozie.

ORA 10 : 14 DREJTORI : VRASĖSI
NĖ SHKOLLĖ NGA NJE PORTE DYTESORE
Drejtori i gjimnazit
"Mahir Domi" nė njė prononcim pėr NEWS24 tha se autori kishte hyrė nė
shkollė nga njė derė sekondare dhe jo nga dera kryesore. Milan Xhudovic
tha se “mėsuesit e dezhurnit, si nė katin e parė tė shkollės ashtu dhe
nė katin e dytė kanė qenė nė krye tė detyrės, por agresori ka hyrė jo
nga dera kryesore por nga njė portė sekondare”. Drejtori i Shkolles
informon se janė informuar prindėrit dhe tė gjithė nxėnėsit janė larguar
nė shtėpi.

ORA 10.00 MINISTRI I ARSIMIT NISET DREJT ELBASANIT
Ministri i Arsimit Myqerem Tafaj
ėshtė nisur drejt qytetit tė Elbasanit pėr tė inspektuar gjimnazin ku
nė orėn 09.15 mintua njė i ri ka hyrė nė ambientet e shkollės dhe ka
vrarė njė gjimnaziste. “Ėshtė njė ngjarje e rėndė”- tha Tafaj duke
shprehur ngushėllime familjes, nxėnėsve tė shkollės. Nė njė prononcim
pėr NEWS24 tha se pėr momentin kishte pak informacione pėr ngjarjen,
ndėrsa ishte nisur drejt gjimnazit “Mahir Domi”.
(s.g/BalkanWeb)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Mon May 17, 2010 2:36 am

Ish-mesfushori i Svansea Siti nė Kategorinė e Dytė angleze
(Championship) vdiq nė apartamentin e familjarėve tė tij nė Linz tė
Austrisė pas njė ataku kardiak.


Ishte vėllai i tij, Qerim Idrizaj (edhe ky njė futbollist), ai qė bėri
tė ditur lajmin e hidhur pėr ndarjen nga jeta tė Besianit, pavarėsisht
pėrpjekjeve tė familjes, ndėrkohė qė reanimatorėt mbėrritėn me vonesė.
Bild vergrößern

http://www.nachrichten.at/sport/lask/art100,392792
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Sat Jun 05, 2010 12:07 am

Ky lajmi sipėr kishte qen i gabuar , pėr fat tė mirė :)
Vrasėsi i nuk kishe qen shqiptarė por Iranjan , dhe sikur keto mediat tona i bėjnė qėllimishtė kėto dezinformata ?!
Nėse ka mundėsi tė fshihet posti , Flm..

News24
BRUKSEL-Autori qė kreu masakrėn dje nė gjykatėn e Brukselit ku mbetėn tė
vrarė njė gjykatėse dhe njė kancelar nuk ėshtė shqiptar. Lajmi
konfirmohet sot pėr TVNews24 nga Policia e Shtetit Shqiptar qė pohon se
autori ka qėnė njė shtetas i Iranit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Tue Jun 15, 2010 7:55 pm

Gjendet i vdekur aktori kosovar Bekim
Fehmiu

BEOGRAD- Aktori i
njohur kosovar Bekim Fehmiu ėshtė gjetur i vdekur nė banesėn e tij nė
Zvezdar, nė Beograd. Lajmi bėhet publik nga ministri i Brendshėm serb,
Ivica Dacic, citojnė mediat kosovare.

Sipas Dacic dyshohet se
aktori 74-vjecar mund tė jetė vetėvrarė pasi afėr trupit tė tij tė
pajetė ėshtė gjetur njė armė e regjistruar nė emėr tė tij.
Aktori
Bekim Fehmiu ka lindur mė 1 qershor tė vitit 1936 nė Sarajevė.

Ka
kryer fakultetin e arteve dramatike nė Beograd. Aktori kosovar u bė i
njohur me filmin “Mbledhėsit e Puplave”. Ai ka xhiruar edhe shumė filma
tė tjerė tė njohur. Suksesi i tij ka qėnė i garantuar edhe nė filmin e
prodhimit amerikan, “Aventuristėt” nė vitin 1971.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIPIIXHAXHIT
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 167
Age : 38
Vendi : te dardha
Registration date : 28/09/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Tue Jun 22, 2010 1:39 am

Sipas informacioneve jozyrtare, personat e vrarė janė: Qenan Ademi (1981) nga fshati Nikushtak dhe Qazim Bakija (1986) nga fshati Nikushtak si dhe Qemal Agushi (1983) nga fshati Sllupēan.

Nga ana tjetėr, nė mesin e viktimave bėhet i ditur edhe emri i shtetasit tė Kosovės, Bardhyl Fetahu.

Sipas Policisė sė Kosovės, ata u vranė nė orėt e hershme tė mėngjesit tė sotėm nga persona tė panjohur nė njė pritė tė organizuar nė aksin rrugor Viti-Kllokot.

Dyshohet se tre shtetasite vrarė nga Maqedonia janė nga komuna e Likovės.

Zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės, Baki Kelani ka deklaruar sot se incidenti ka ndodhur nė aksin rrugor Viti – Kllokot, kur jetėn e kanė humbur katėr persona.

“Ne orėt e mėngjesit ka pasur gjuajtje nė rajonin e Gjilanit nga njė makinė, ku kanė humbur jetėn katėr persona", ka deklaruar Kelani.

Pėrndryshe, Ministrja e Punėve tė Brendshme tė Maqedonisė(MPB), Gordana Jankullovska ka vėrtetuar vrasjen e tre shtetasve tė Maqedonisė nė Kosovė, por duke mos dhėnė detaje pėr vrasjen.

“Gjatė ditės presim mė shumė detaje pėr kėtė incident dhe se jemi nė kontakt me autoritetet kosovare dhe gjatė ditės do tė njiheni se ēfarė ka ndodhur”, ka theksuar Jankullovska.

Katėr persona janė vrarė gjatė njė pėrleshje tė armatosur sot nė mėngjes nė afėrsi tė Vitisė sė Kosovės.
Gazeta Express
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Tue Jun 22, 2010 1:42 am

Po edhe un sa ndegjova per kete rast tragjik mir se tu kujtu ta sjellesh per forum se jemi mesu Arbri te kujdeset rrethketyre rasteve dhe kemi len pak anash ket tem ..
shum raste tragjik te gjithe te ri sa keq
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIPIIXHAXHIT
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 167
Age : 38
Vendi : te dardha
Registration date : 28/09/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Tue Jun 22, 2010 1:44 am

Lutem te jet i fundit ky rast
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   Tue Jun 22, 2010 1:47 am

ishalla ku ta dim motivin e vrasjes per se eshte bere ky akte?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kronika e Zezė   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kronika e Zezė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: