Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mendoni qe ka lumturi ne jete!?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Albea
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Fri Feb 29, 2008 5:11 am

Mendoj se lumturit jane gjithmone te castit, asnjeher plotsisht lumturi,nje njeri smund te jete i lumtur gjithnje sepse kete as jeta as shkaqet e pa definuara cka do qe jane nuk ja lejon, as syhuntsia e njeriut, mbas nje lumturie kerkon te dyten te treten e keshtu me radhe, pra lumturia mund te jet vetem e castit, ralle me ndonje afat me te gjate.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ani
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sat Mar 01, 2008 6:27 pm

Me shume se i lumtur jam i qete!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sun Mar 02, 2008 4:17 am

Pa tjetėr se ka lumturi nė jetė, vetėm se duhet tė jesh i pėrcaktuar nė jetė qė tė dish t'ju shmangesh dallgėve tė jetės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Fri Mar 07, 2008 1:22 am

Lumturia e njeriut eshte sikur se valet e detit, te cilat her ngriten her bien, deri sa ne fund perlasen ne ndonje shkembe ( vdekjen).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sat Mar 08, 2008 4:32 am

Mendoj se deri sa te bashkohemi te gjithe shqiptaret nuk ka populli jone lumturi ne jet;


Merre me mend keta bisha serbe se ē'bejen ende,po ti bejn nervat kaqurel.

Lugina e Presheves:

Nje parti serbe kerkon heqjen e falmurit shqiptar nga varri i Komandant Lleshit.!

organizata rajonale e Serbis se re,partis se ministrit Velimir Iliē,ka dal me iniciative qe nga tere rajoni i ''Serbis se Jugut duhet te largohen elementet e shteteve tjera''

Marzzia koletktive qe ka kapluar serbin ne luften kunder te tjereve dhe atyre qe mendojne ndryshe,me gjas do te perfeshije edhe luginen e Presheve,keto dite oragnizata rajonale e serbis se re,partis se ministrit Vleimir Iliē,ka dal me iniciative qe nga tere rajoni i''Serbise se Jugut duhet te largohen elementet e shteteve tjera'' Ata shkojne aq larg qe kerkoin nga organet tjera shtetrore qe edhe nga ''vari i komandan lleshi te hiqet flamuri kombetar shqiptar''sepse sypas tyre ''eshte element i coptimit te tersise territoriale te Serbis''.E njejta parti kerkon qe nga perdorimi te ērrenjoset edhe termi Lugin e Presheves sepse praqet ''element separatist''

Per momentin nuk ka reagime shtetrore e as partive tjera serbe se a do te perkrahin kete iniciative,por nuk eshte per tu habitur qe nje iniciative te ketilla ta perkrahin radikalet serbe ne parlamentin e Bujanocit ne seancen e tij te par.

si do te jete qe ne start kjo ide duhet te hase ne reagim te ashper te shqiptareve,qofte permes organizatave politike qofte permes atyre jopolitike per t'i bere me dije se ē'do tentim per ta realiziar kete kercenime do te hase ne rezistencen e ashper te shqiptareve ne keto troje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Wed Mar 12, 2008 6:43 pm

kumturia eshte pjese e jetes,por ajo vie kur dilet nga situata te veshtira,dhe mendja e shpirti qetsohen,spo kur perjeton dicka te bukur qe nuk e poerjeton cdo dite.Per mua lumturi ishte te endesha bjeshkeve te Shqiperise se Veriut,aty e ndieva veten plotesisht te lire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Wed Mar 19, 2008 2:40 am

Lumturia nuk ka kufi ,,,jetoje jetes ashtu si vjen,knaqu sote mos mendo per neser Very Happy .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Tue Apr 08, 2008 11:35 am

Epikteti, thoshte:" Vetem nje rruge qon kah lumturia dhe kah qetesia shpirterore. Prandaj gjithnje duhet te jemi te gatshem per t'ia mesyre kesaj rruge, ne agun e hershem dhe ne mbremjen e vonshme-kthejuni vetes dhe do shihni driten".

Pra, as te gjitha te hollat e botes nuk mjaftojne per te blere lumturine. Mbreteria e lumturise fshihet ne mendjet dhe ne ndjenjat tona.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Tue Apr 08, 2008 12:01 pm

Premtimi tek nga vij une kemi nje thenje :

Jeta ka dy rruge njera qe te dergon ne drite.!
E tjetera ne terė.!

Zgjidheni cilen te doni dhe analizoni se tek cila nga keta dy rruge do te gjeni lumturin e jetes....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Tue Apr 08, 2008 12:06 pm

Beton, edhe tek ne perdoret themi ashtu..., dhe kjo thenja e Epiktetit, e s'qaron me mire se cila eshte rruga qe te dergon ne drite...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Thu Apr 10, 2008 2:30 pm

Njeriu me i lumtur eshte ai qe gjithnje mendon per vetite e veta me te mira dhe qe mundohet ti materializoje ato per ti nxjerre ne drite. Menquria e pergjithshme e nderdijes paraqet pjesen me te mire te secilit njeri. Gjeni menyren per ta shprehur se paku nje pjes te dashuris, te se vertetes dhe te bukurise te po ketij principi universal, ne menyre qe te radhiteni ne radhet e njerezve me te lumtur ne bote.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Tue Jul 15, 2008 3:10 am

Menodoj qe ka lumturi ne jete ,nese jo nuk do te isha ketu kau jam tashe .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Tue Jul 15, 2008 9:41 am

Po jeta eshte me plot batica e zbatica aty mund te gjesh lumturi sa te duash po edhe te kunderten.

Ka lumturi si jo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
lilu
Moderator
Moderator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2153
Age : 39
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : agjente shitjesh
Registration date : 07/07/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Tue Jul 15, 2008 1:39 pm

patjeter, qe ka lumturi ne jete vetem se ne ato caste kur e kemi jeni te verber dhe nuk e shohim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tom sojer
V.I.P
V.I.P
avatar

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Tue Jul 15, 2008 3:40 pm

Bravo Lilu per pergjigjen. Dhe nuk e shohim se jemi egoista dhe nuk dime se cfare kerkojme, apo jo?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Tue Jul 15, 2008 4:07 pm

lumturi ka, por vares ne cfare mase
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
lilu
Moderator
Moderator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2153
Age : 39
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : agjente shitjesh
Registration date : 07/07/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Tue Jul 15, 2008 4:08 pm

e pra po si ndodh gjithmone dhe nuk veme asnjehere mend per kete, qe duhet te jemi krenar per ata qe jemi, dhe sa kemi arritur ne jete dhe do te arrijme, te jemi te lumtur se casti qe na iken nuk kthehet me.thone qe edhe pas ndonje casti me shi dhe rrebesh del dielli.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhavo_
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Tue Jul 15, 2008 11:48 pm

Aty ku synohet lumturia me ēdo kusht, aty ska lumturi te vertetė. Jeta ėshtė plotė sfida, vėshtersi, shqetėsime. Ta kuptosh e pranosh jeten ashtu siē ėshtė, ėshtė lumturia mė e madhe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Wed Jul 16, 2008 12:15 am

(kete here) pajtohem me xhavon

sado qe njeriu punon per te qene i lumtur aq me shume e humbe lumturine
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Urata
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
avatar

Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Wed Jul 16, 2008 12:51 am

A je i lumtur? Mendon qė ka lumturi nė jetė?

Kėtė pyetje duhet t'ia parashtrosh vetvetes.

 Mund tė jesh njeri qė posedon pasuri shumė tė madhe, mirėpo tė mos jesh i lumtur…domethėnė se lumturia nuk qėndron nė pasuri.

 Mund tė kesh famė tė madhe, e tė mos jesh i lumtur, domethėnė se lumturia nuk qėndron te fama.

 Mund tė kesh raporte tė shkėlqyeshme shoqėrore, e tė mos jesh i lumtur, domethėnė se lumturia nuk qėndron nė raportet shoqėrore.

 Mund tė kesh familje, tė cilėt i do dhe tė duan, e tė mos jesh i lumtur, domethėnė se lumturia nuk qėndron te familja.

 Mund tė shėtitėsh gjerė e gjatė dhe nė vende tė ndryshme, e tė mos jesh i lumtur, domethėnė se lumturia nuk qėndron nė udhėtimet e ndryshme avanturiste.

 Mund tė kesh pozitė tė lartė apo status tė rėndėsishėm shoqėror e tė mos jesh i lumtur, domethėnė se lumturia nuk qėndron nė pozitė e as status.

 Mund tė qeshesh dhe bėsh shaka shumė, e tė mos jesh i lumtur, domethėnė se lumturia nuk qėndron nė kėto veprime…

Pra, ēka na qenka lumturia dhe si ta arrijė atė?


 Lumturia ėshtė ndjenjė shpirtėrore kur tė bėjmė njė vepėr fisnike…

 Lumturia ėshtė fuqi e brendshme qė rrezaton nė shpirt qetėsinė dhe stabilitetin.

 Lumturia ėshtė pėrkrahje hyjnore qė shpirtit i jep ngazėllim dhe zemėrgjerėsi.

 Lumturia ėshtė dėlirėsi shpirtėrore, pastėrti e ndėrgjegjes dhe bukuri shpirtėrore.

 Lumturia ėshtė dhuratė dhe begati hyjnore, tė cilėn ia jep All-llahu atij qė Do Ai, si shpėrblim pėr veprat e tyre madhore qė i kanė bėrė…

 Lumturia ėshtė ndjenjė e thellė pėr kėnaqėsi dhe maturi (kanatė).

 Lumturia nuk ėshtė mall qė ekspozohet nė treg, i cili blihet dhe shitet, e blejnė tė pasurit dhe privohen nga ai tė varfrit, por ėshtė mall hyjnor, pėr tė cilin njerėzit flijojnė shpirtin dhe ēdo gjė tė shtrenjtė pėr ta fituar atė.

 Lumturia ėshtė rehati shpirtėrore.

 Lumturi ėshtė tė futsh gėzimin nė zemrat e tjerėve, tė vizatosh buzėqeshjen nė fytyrėn e tyre, tė ndiesh qetėsinė kur u ofron ndihmė njerėzve dhe tė kėnaqesh me lezetin kur je bamirės.

 Lumturia qėndron nė pėrmirėsimin e mendimit negativ dhe shndėrrimin e tij nė mendim pozitiv dhe frytdhėnės.

 Lumturia qėndron nė qasjen realiste ndaj gjėrave dhe ikja nga shikimi idealist i gjėrave.

 Lumturia ėshtė aftėsi pėr tu ballafaquar me presionet dhe ambientimi me to duke i kontrolluar reaksionet, nervozėn dhe ndjenjat.

 Lumturia ėshtė dija e dobishme dhe veprat e mira.
 Lumturia ėshtė braktisja e mėrisė, zilisė dhe lakmisė sė asaj qė posedojnė njerėzit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
spirito
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 429
Vendi : graveyard
Registration date : 02/07/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mon Sep 08, 2008 1:35 pm

I lumtur eshte vetem ai qe nuk e kerkon lumturine.

p.sh keshtu si puna ime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mon Sep 08, 2008 8:57 pm

I lumtur je vetem ather kur je i ngopur nga kerkimi i lumturis.
Per te qen i lumtur duhet dhe tč jesh mendjeholl.
E rendsishmja e njč nejriut čshtč qč duhet te jet i lumtur edhe ather kur ska lumturi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
loredana
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mon Sep 08, 2008 9:31 pm

pajjj une mendoj se jeta kajher shkon perfekt kajher nuk shkon bash qysh kemi qef.
kryesorja asht qe ne te mundohemi per mir, e kur mundohet njeri me ba nje gje te till mundet tja arrit pak a shum.
mendoj se ka lumturi ne bot ende, se mos me pas lumturi hiq ne bot gjdo i dyti prej nesh do te bente vetvrasje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mister
Anėtar
Anėtar


Numri i postimeve : 327
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mon Sep 08, 2008 10:08 pm

ndonjeher
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
spirito
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 429
Vendi : graveyard
Registration date : 02/07/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mon Sep 08, 2008 10:37 pm

Lumturia ne jete eshte nje ndalese e shkurter per te cilen paguajme nje cmim mizor !!
kujdes......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mendoni qe ka lumturi ne jete!?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Psikologji-
Kėrce tek: