Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mendoni qe ka lumturi ne jete!?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
azzurra
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Fri Oct 26, 2007 12:22 am

Lumturia nje fjal aq e thjesht me nje kuptim aq te bukur, por ne disa raste veshtire te kuptosh se q'far kuptimi ka kjo fjal.
Lumturia ekziston eshte e fshehur diku me nje qyshe te jetes ton duhet vetem te erkojme te luftj pak per te shijuar lumturin...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Fri Oct 26, 2007 12:26 am

Thenje e juajeqėlluar,lumturinė edhe psee fshehur diku thell,duhet ta hulumtojme deri te gjejmė,jeta eshte eshkurter,jetoje e lumtur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Fri Oct 26, 2007 9:54 am

esht normale qe lumturi te plot nuk ka sa vjne e sa shkon,por dikush esht shum i lumtur e dikush vuan shum,une mundohem te jem e elumtur por bash ateher kur e ndjej veten te lumtur me del diqka qe ma prish edhe at pak lumturi qe mezi po e arrij
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vista
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 154
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Fri Oct 26, 2007 2:14 pm

Lumturia ne jete esht si rryma ne Kosove me reduktime varet ne cilen kategori je.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Fri Oct 26, 2007 3:46 pm

provoni tė mbeteni nė kategorinė A
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
azzurra
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sun Nov 04, 2007 12:25 am

Mendoj q'ka lumturi ne jete,edhe pse e kemi pake veshtir te arritim,por ngadal ngadal me gjethe forc e vetevendosje njeri e gjen lumturin...
Njeriu q'mendon q'nuk ka lumturi ne jete ai njeri eshte i vdekur ma jo pergjithon...
Eshte nje thenje e cila perdoret shume ne italy...


Me mire te jesh i vdekur pergjithmon, e jo te jesh i gjall por i vdekur....Qka do te thot i gjalle por i vdekur???
Do te thot ai njeri q'nuk ka shpres q'nuk buzeqesh, q'ka hymb vullnetin e jetes,q'mendon q'nuk ka lumturi edhe pse lumturia eshte moment apo qast jete,etj etj...


Q'do dite luftoj kunder vdekjes e jetes edhe pse nuk e kuptojn se q'are lufte eshte kjo,e per q'do dite jemi te lumture qe jemi te gjall.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Fri Nov 09, 2007 12:38 am

pajtohem me fjalet e bukura te azzures mendoj qe ka lumturi ne jet edhe ajo vije ndoshta kur ti e pret me se paku po si duket disa njer ishn te shkruar qe te vuajn edh edhe mos e verejn dot se ka ardhur lumturia sepse merzia te kaplon dhe dhembja ta keput shpirtin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sun Nov 25, 2007 4:12 am

Mendoj qe ka lumturi ne jete.Eshte e veshtire te thuhet qe ka lumturi te perjetshme (ndoshta ne parajse -mendimi im) por njeriu ka momente kur vertete eshte i lumtur si psh per shendetin e familjes,
per gjendjen materiale , per respektin qe ka ne shoqeri ....
Per te qene i lumtur mendoj qe njeriu duhet t'a identifikoj ate qe e ben te lumtur dhe pastaj te punoj qe te permbush ate mision .Kur te arrishe deri te lumturia duhet cmuar ate dhe duhet shijuar sepse ndonjehere duke kerkuar lumturi te tepruar ,harrojme te shijojme lumturine qe kemi dhe momentet qe do kishin pas mundesi te jemi te lumtur na ikin ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
leopardi
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 40
Registration date : 08/11/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sun Nov 25, 2007 5:12 am

lumturi ne jet ka ,deri sa te jetoj njeriu ,keshtu qe njeriun e mban shpresa qe ka perjeten dhe ajo ja sjell lumturin .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sun Nov 25, 2007 5:57 am

Nė jetė lumturi ka, vetėmse duhet pas kujdes gjat rrugės nė jetė... Fatin e lumturisė mos e bėni stoli nė qafėn e vagabondėve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shpendi
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Male
Numri i postimeve : 155
Vendi : Iliride
Profesioni/Hobi : Forumi
Registration date : 04/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sun Nov 25, 2007 1:41 pm

Lumturi ka po mvaret si e organizon jeten vet njeriu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
azzurra
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Tue Nov 27, 2007 12:24 am

Ka lumturi ne jete,por njeriu duhet te dine te jeton te shfrytezon ate momente lumturie,si me qen i lumture per gjithmon per ter jeten.

Ahhhhhhhhh lumturia nje fjale shume e bukurdhe shume e tjeshte me nje sakrifice shume te madhe,po duhet me luftu shume per me fitu nje momente lumturi,si Kosova q'luftoi per pamvarsine e tesh shyqyre prej zotite ma erdhi dita te shijojme lumturin te shohime populline shqiptare te lire.

Luftoni per lmturi mos u derzoni kurre prane nje momenti te veshtire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Tue Dec 04, 2007 10:23 am

jam plotesisht e bindur se ka lumturi ,zoti kete ma fali dje kur e ndjeva veten si njeriu me i lumtur nne boten e madhe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Tue Dec 04, 2007 10:41 am

''Lumturia e njeriut perbehet prej perdorimit te lire te fuqive te tij mendore''

arsyeton Aristoteli,kurse Stobaeus shkruan:

''Lumturi do te thote te kryesh pune qe kane per te qene te qendrushme ;plot shpirt dhe te mbara,cilatdo qofshin ato''

Volteri shkruan:

''Nuk ka knaqesi te vereta pa nevoje te verteta''

Perplasja e njeriut me pengesa dhe fitorja mbi to e ēon ate perpara dhe i jep ate lumturine.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Guest
VizitorMesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Tue Dec 04, 2007 1:29 pm

Lumturia padyshim qe egziston,
ate duhet ta ndertojme e kerkojme ne vet,
te kunderten na ngelė vetem fjalė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Fri Dec 14, 2007 4:40 am

Mendoj qe ka qaste te lumtura ne jete, por jo lumturi te plote, keshtu qe eshte mir ti shijojm ato qaste kur ti kem dhe nese nje dite sjemi te lumtuar, ateher ti kujtojm ato qaste te lumtura ne menyr qe mos te jemi te zgjenjyer plotesisht nga jeta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
**Embelsira**
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 29
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sun Jan 06, 2008 4:24 pm

Varet krejt nga kushtet e njerzve ,sepse une nuk e quaj lumturi ate kur njerzit nuk kan as buke per te ngrene
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Valdrini_pr
Fillestar/e
Fillestar/e


Male
Numri i postimeve : 6
Age : 34
Vendi : prishtin
Profesioni/Hobi : ngasja e veturav
Registration date : 16/01/2008

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Thu Jan 24, 2008 12:30 am

po mendojm qe mudet me pas ne disa raste por esht mir te frenohemi pakez mos te kercej nga shkalla e par ne te dhjeten te jem stabil si per te miren po ashtu edhe per te keqen kur nje njeri e shef qe nuk ka buk per te ngren sma merr mendja qe mundesh ti me kon i lumter edhe krejt boten me ta dhon shpresojm se nje dit te jemi te,lumter ju falemnderit per mirkuptim ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sun Jan 27, 2008 6:21 pm

Si mund te kete lumturi ne toke?!! Perderisa eshte e banuar me njerze nuk mund te kete lumturi ne kuptimin e fjales pozitive, por mund te kete vetem himitim te saj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sun Jan 27, 2008 6:35 pm

Lumturia eshte ndenje subjektive dhe secili ekziston ashtu siē munde te ekzistoje gje qe ne imagjinojm.!!!

Bazohem ne kete qe lumturia ekziston.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Urata
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
avatar

Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sun Jan 27, 2008 6:46 pm

Perderisa jeton patjeter ekziston nje pike lumturie ne mes zgafelles vuajtje..........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Hana
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sun Jan 27, 2008 6:54 pm

Shum njerez po gabohen sepse po kerkojn lumturi ne kete bote por lumturia reale ketu nuk ekziston perderisa ka smundje,pleqeri dhe vdekje e keto do te jen gjithmon por njeriu mund te jet i lumtur vetem ateher kur beson se do te ari qe te mos smuret kur qe te mos plaket,kur dhe qe te mos vdes kurre.kjo bot eshte e perkohsishme shpetimi dhe lumturia gjinden te perjetesia.
Lumturija quhet vetem ajo qe eshte e perjetshme besimi qe banon ne shpirt i cili eshte i pavdekshem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sun Jan 27, 2008 6:59 pm

Njeriut gjithnje ajo qe i mungon ( qe nuk e posedon) i duket me e bukur, ne kete raste lumturia per te gjithe eshte ndjenja me e bukur, ngase nuk e perjeton asnje njeri. Cdo njeri qe thote se jam i lumture kjo vetem eshte nje himitim, e assesi e vertete. Perderisa te jete natyra e njeriut kerkuese, e mos knaqur me gjithe ate qe ka. Nje fjale e urte thote se" Syri i njeriut eshte aq i madhe sa qe gjitha bankat e botes t'ja ofron, prap se prap nuk do te ishte i knaqur".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Urata
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
avatar

Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Sun Jan 27, 2008 7:24 pm

Lumturia ne modesti: shume njerez duke qene modest kane arritur qe te behen te lumtur kane refuzuar luxin e jetes por i jane gezuar shendetit jane modest ne pasuri jetojne modes, nuk duan pasuri shume, por jo edhe te varfur por mjafton qe te kete pasuri sa te jetoje nje jete modeste(mesatre)
nje thenje :"Lumturia eshet ne te pa arriteshmen"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mon Jan 28, 2008 12:47 am

''Vilhem Meister'' shkruan:
''Njeriu qe ka lindur me nje talent gjen lumturin me te madhe ateher kur ai mundet ty vere ate ne perdorim''

Njerzia nuk preket prej gjerave por prej mendimeve te tyre mbi gjerat.Por le te kthehmi tek argumenti yne,gati e gjithe lumturia jone varet nga shendeti,ēdo gje tjeteter vjen pas shendetit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mendoni qe ka lumturi ne jete!?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Psikologji-
Kėrce tek: