Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutoriMesazh
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Fri Feb 17, 2012 8:55 am

GJETA- pa keqkuptime un te kam than veq ne qato tema se ki pershesh dhe aty ku ma ka marr mendja,dhe kam shpreh mendimin tim.Sdot thot tash qe qdo tem dot bej njejt jo asesi nese je i sakt ne analizat tua apo qfardo polemike mos ke frig se jam me ty veq qilloja, qato tema qe te kam kritiku e kishe pas ber met vertet (gjiz gabrrice) thojm ne nga Ferizaji...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gjeta 9
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 21
Age : 66
Vendi : Suedi
Registration date : 04/02/2012

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Fri Feb 17, 2012 3:18 pm

Xhemo!, e mora vesh se je nga Ferizaj,e kam nie se katuni ma i madh i Kosoves asht Ferizaj! Tishe kane bile i Vushtrise a i Klines, a i Malisheves, a i Drenasit, a i Shtimjes, me demek, ishe kane sheherli, pej vakti, han e dan! PO me dole hujit!E mos shit ma men!
Te ne nuk i thone gjiz gabrrice, po strajce gabelice! Po une e kam zanat qe e t“holloje holle me t“holluese,e ne ato pete te holla qese kryp, qese maze a gjize, qese, kur nuk kam hitha, spinaq, e pjeku mire, e kur del pitja a laknuri del per merak! Nuk jam sikur ai qe shkoi me dhane provimin per keler e kur e t“veti mesuesi si bahet kafja, tha po kollaj e marr xhezven i qese uji e sheqer, sa te do myshteria e qese dhe e ziej mi zjem dhe qe kafja per merak! Kish pa harrue i shkreti me i qite kafe! Une nuk harroj anipse nojhere ne ven te sheqerit i kafes i qes kryp!
E lam keta! Masi je nga Ferizaj, e ne ate katun te madh po me doket se po pritojne me pre dru me u nxe, e ka marr ftofte ne Kosove e Ferizaj, po kam bie se anej kah Ferizaj po djegin libra per me u nxe! E kam nja, ma ka cue cika e vellaut, ka kujtue se une ato gjana qe jane shkrue ne ate liber nuk i kam dite, e e lexova per dy dite, por per mue nuk kish pase dicka te re, e po ta coj dhe solemnisht, ne qender te Ferizajit kalleni, e rreth tij grumbulloni e nxehuni! Libra emnin e ka Enver Hoxha, po ju kalleni libren e jo emnin, emnin hiqjani e mani ne zemer se emni i ti nuk kallet, Zot ruena!
Ta di per burrni me ma cue ate libren tjeter te Uranit te Butkes, si po i thone, qe kam nie se po folke per ata mija djelmosha e burra shiptar, te masakruem ne Tivar, e per do gishta te perziem nga Envera, Mehmeta, Ramiza, Nexhmija e Llesha e pershesha e dreqa te dreqnive te Popoviceve, Mugoshve, Stojcicve, Dizdarevicve e icave e vicave te tjere! Po mire na kishin pase tharb shpirtin e ba per veti, e kunder tonit ata e na, keta vicat shkije!
Xhemo, pac dite te bardhe!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Fri Feb 17, 2012 6:45 pm

GJETA-mir ke than per dru se po, veq na i presim shkurt drut,e jo zdervaj dhe shpesh her nuk simpatizohna nga shum antar te forumit, veq se jam i till dhe dot mbes i till, ju qendroj prore principeve te mija.
Veq me koh dot ta veresh se jam i drejt dhe i sinqert, pra dhe ti paq qaste dhe dité te mira ne ket forum,kritikat te mos i marrim fort afer zemres,se nga to mesojm dhe formohemi ma mir, keshtu qe ju qendrojm svidave me kallajllak.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gjeta 9
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 21
Age : 66
Vendi : Suedi
Registration date : 04/02/2012

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Fri Feb 17, 2012 7:20 pm

Xhemo! Ti i shkurton shkurt se nuk ke oxhak, e oxhaku i do drute pak ma te gata! Oda e jeme asht e mocme, Ode e mocme shqiptare, ku mund te ungjen burrat rreth oxhaku, te dredhin duhan e pijne kafe e bajne llafe! Llafe ne bese!
Sot, u gezova shume! Uganda kishte njofte Pavarsine e Kosoves! Nuk di ku asht ajo e sa asht ajo, po ka ba mire, me demek u ban, qysh po thone, 88 shtete qe e kane njofte Kosoven, sikur veten, Shtet! Thuej Albinit, bina edhe ti naj njohje te re e mos u sjelle e pshtjell neper udhe e kufina, me demonstrata e dhuna se nuk ban ashtu. N“kofsh i mecem nimoj Kosoves se Kosova do njerze te mecem, ne kofsh trim rueje trimnin per ate dite qe te thote i mecmi nisja!Mos i sulmo milicine tone, se mall e kemi pase, e besa ajo asht qe i duhet ma se pari me i dal perballe neser shkaut. Jane vllazen tone milicia e jone!
Nejse kesaj here po i prej shkurt!
Urime Pavarsia, pervjetori i Pavarsise se Kosoves! Urime njohja e 88 e shteteve te Botes qe i ban Kosoves!
Udbash e tradhtare jane vetem ata qe kane vra shqiptar! Ata qe kane vra shqiptar kan nimue shkiet qe ne me u farue!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Fri Feb 17, 2012 7:51 pm

GJETA.po mundon me kta oxhaké se kan humb moti ska ma oda te burrav,se e kan marr ket pun gazeta televizionet etj.

Sa per albinin mos ma nguc se aj esht ardhmerija e jote e jemja e thmive tan.
Nqoft se esht dikush ne dhe nén frymen e te madhit USHIN HOTIT, e aj esht dhe mund te bej at thenjen e te madhit UKSHIN- BÉJE OSE VDIS- e me ket deshmon se Ukshini esht gjall dhe aj e ka emrin ALBIN KURTI.

Vazhdo rrugen tuaj, un timen ndofta dot takohemi endrat tona.....!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gjeta 9
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 21
Age : 66
Vendi : Suedi
Registration date : 04/02/2012

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Fri Feb 17, 2012 8:31 pm

Xhemo! Nuk kane hupe oxhaqet dhe kurr nuk kane me hupe! Oxhaku ashte me shume se oxhak, ashte ni simolike, po edhe tradite qe nga pellazget e kenej, ku ka pleqnue paria dhe urtia! Edhe presidentat e ShBA-se odat e tyne i kane pase me oxhak, paksa te moderizueme, nashta me rujte traditen!
Nuk ta nguci Albinin dhe une i neroj ata qe i besojne dikujt, por mos harro se nuk ashte kohe e idhujve por kohe realiteti qe shihet me sy! Mos e ban kodren e malit maje Bjeshke, pra Qyqavicen mos e ban Lypoten e larg kofte Korab, se nuk bahet!
Edhe nihere! Trojet shiptare pastrohen nga udbashet e tradhtaret vetem ahere kur ndalohet vllavrasja, kur kapen e denohen rrepte ata qe ne emen te patriotizmit, he ju thafte dora, kane vra shiptaret! Vrasja e shiptareve eshte porosi, eshte doktrine e hafijeve te mshehta serbe, qe mes shiptareve te bahet zhdukja e llojit dhe farimi i tyne, te zgjanohet hasmenia, plaga e tmerrshme e te kaluemes e te sotmes!
Ashte mire qe ka shume udhe deri te nje qellim! Udhe te mbare ty deri ne realizimin e andrres se te gjitheve, por anderra e te gjitheve mund te realizohet nese udhet nuk zihen nga njani tjetri..!
Shnet te thote Gjeta!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sat Feb 18, 2012 8:49 am

Murat Jashari: Thaēi e Lushtaku nuk hyjnė nė Kullėn tonė

(I plotėsuar) - Pėrfaqėsuesi i familjes Jashari, Murat Jashari ka bėrė kritika tė ashpra nė adresė tė institucioneve tė Kosovės. Ai ka konfirmuar nė emisionin Interaktiv tė KTV-sė se kryeministri Hashim Thaēi dhe kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku nuk hyjnė dot nė Kullėn e Jasharėve nė Prekaz, pėr shkak tė qėndrimeve kritike tė familjes Jashari pėr proceset nėpėr tė cilat po kalon Kosova.
Jashari ka thėnė Kosova ėshtė larg prej asaj qė ėshtė pritur dhe ėshtė koha e fundit qė tė ketė ndryshime politikanėsh. Ai e ka krahasuar gjendjen aktuale me atė tė viteve ’90, duke thėnė se njerėzit po kėrkojnė tė dėshpėruar qė tė dalin jashtė pėr shkak tė mungesės sė perspektivės ekonomike.
Pėrfaqėsuesi i familjes Jashari ka thėnė se Kosova ėshtė larg prej asaj pėr tė cilėn kanė sakrifikuar breza tė tėrė, dhe se duhet mė shumė punė pėr tė pasur atė qė kemi dėshiruar.
Ai ka kritikuar gjendjen nė tė cilėn gjendet sidomos shėndetėsia e Kosovės, duke thėnė se njerėzit e duhur tė nė tė gjithė sektorėt nuk janė vendosur aty ku duhet.

Jashari i pakėnaqur me arritjet nė katėr-vjetorin e pavarėsisė

Njė nga pasardhėsit e familjes legjendare nga Prekazi, Murat Jashari ka shprehur kritika tė shumta nė RTK me rastin e katėr-vjetorit tė pavarėsisė sė Kosovės.

Ai ka thėnė se Kosova nuk ka pėrparuar fort nė kėto katėr vjet dhe nė pėrgjithėsi ka rėnė vullneti dhe dėshira pėr tė punuar.

"E kemi sektorin e shėndetėsisė tė dobėt, e kemi sektorin e arsimit qė nuk ėshtė nė nivel, dhe kemi shumė probleme nė gjyqėsor. Pėrgjegjėsinė pėr kėtė e kanė ata qė kanė shkuar derė mė derė, qytet mė qytet pėr tė kėrkuar vota. Nėse nuk janė tė zotė tė udhėheqin duhet t'ua lėnė vendin gjeneratave tė reja", ka thėnė Jashari.

Pas njė pauze Jashari kėrkoi falje pėr ato qė tha dhe i luti qytetarėt t'i mirėkuptojnė kritikat e tij dhe t'i marrin si gjykime reale.
------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------
Ore GJATA - nuk flas per inat apo per ndonji interes timin se sme lidh kurrfar leverdie qe ta shaj apo ta njellosi ni politikan,se nuk jetoj ne kosové, per momentin po tham me perkrah Thaqin nuk esht tuj shku mir,por mund te ndryshoj kahjen mbrena nates, nese shkon n“te mir te iteresit ton kombetar dota perkrahi menjiher.

SHif qka thot Murat Jashari,nuk i len ma as ne oborr, qeli syt ja pom doket te ka mujt pleqria,pot kuptoj deri diku,po nejse shkruj ngaj her shkruj,klm nat suedi vizitoje kosoven ngajher se veq koke ne penzion se ne suedi dalin heret ne penzion.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gjeta 9
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 21
Age : 66
Vendi : Suedi
Registration date : 04/02/2012

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sat Feb 18, 2012 1:45 pm

Xhemo, lum burri, po paburrni po kallxon qe ma meshon ftyres ftofjen mes Thacit e kompanise ti me Familjen Jashari! Kallxo vec ni ven ne ato shkarravinat e mia ku e kam madhnue, perkrah a kam fole mire per Qeverine e parine e sotit te Kosoves?! Perkundrazi i kam thane Qeveri hajneshe e kopileshe!Hajnesh, dmth, se e vodhen krejt pasunin e Kosoves e popullin e lane me gishta ne goje! Doket se ata kishin pas luftue, ne pacin luftue, Kosoven me e vjedhe e shkaterrue! Thash kopileshe se nuk e dime kush e ku e nxuni, po e dim se ku polli!Edhe PPSh e dim kush ishte e pjelle e kujt ishte!
Per Familjen Jashari gabon njeri nese flet mire, sepse kurr nuk munet me i dal hakut, me fjale te mira per ta, asht familje e madhnishme qe dha cka pat, te madh e te vogel per qete cope ven qe i thomi Kosove! E me fole keq per ta, kush flet ashtu goja ju thafte!
Por une Historine Familjes Jashari e di pak, ma nryshe se cka thuhet! Po nejse nuk asht veni me fole per ta! Drinit i thash per punen e Drinit, ku pinim uje paq pra kur ashte nise puna ishte bukur pac)po qe e ban ashtu qe kush ne ta mos me mujte me pi uje!
Familja Jashari asht tradhtue ne lufte! Ashte madhnue mas lufte per me e marr pushtetin ne emen te saj dhe asht dite se ka me ardhe koha qe ate familje me qellim kane me e lane anash se duhet me e madhnue, ai qe ka perfitue nga ajo, tash veten!
Do syrete qe i kam pas pa, nja 300 copa ma se paku, nja tri dite mas qendreses dhe masakres se Jasharajve, nuk munesh me e gjete noj sheje se ajo familje ka pas dicka te perbashket me parin e sodit qe po e udhheq kete ven!Shejat ishin se ajo ishte me ate taborrin e perparshem, te cilin kjo Qeveri nuk ka deshte kurr me ia pa syte dhe erdhi ne pushtet vetem mbasi vdiq, indjeri Dr. Rugova!
Gjeta po te thote, nigo mire, edhe pse flase ngapak me rrotulla, e kem cefe me i nguce miqte ngapak, i di do sene, edhe pse rri ngate Oxhaku, ne ate Oden e mocme, i di ma mire se cka kujton ti dhe po ti perseriti nja nga nja ato qe i kam thane deri me tash. Shqiptar kane vra vetem kamunistat e ata dihet pjelle e kujt jane! Kosoven e shtyn perpara vetem ni qeveri e nershme dhe e dishme, e shkollueme ne shkolla te mira! Paria e venit duhet me u zgedhe me kokrra e jo me protesta udhve!Kosova duhet me iu kthye pamjes se dikusrshme, pra me veshe ma shume tirq e xhamada ne krye me e pase plisn e bardhe! Nese edhe ai i keqi ka marue dicka mire, nuk duhet me ia prishe diten e as naten! Na duhet me luftue per ma mire, po nuk duhet me e perbuze te sotmen, sepse keta te sotmen e kemi pas andrrue dje! Une vete kam thane a vjen ajo dite Kosova me u shpalle Shtet e ate Shtet me e njofte bile vetem nje Shtet!Nuk duhet me e gjujte gure milicin tone, se ai asht vllau i jone, ai ka me e kthye pushken ma se pari kuner shkaut e jo une e ti qe shesim men e shkarravisim neper kata faruma!
Kosova duhet mos me e harrue nji gja, me e dite se asht e venit, dhe se rreth atij veni asht nji mahall e ni katun i madh! Katunit e mahalles nuk duhet me ia prue e me u ene neper udhet e saj dikan qe i bie ne sy, qe nuk e do se ndryshe te denon, te lecisin, besa e qesin dikan ne prit, sic asht kane sun i mocem, e qesin pushke kuner te ardhmit e kuner nesh...Zoti mos e dhasht keta te funit, se marojme krejte!
Te lodhe , po edhe ta do te miren Gjeta!
Mos harro edhe dicka!Malet jane male, e bjeshket jane bjeshke! Ne bjeshke kane nejte Oret, Zanat e Zotat! Mos i ban malet Bjeshke e mos te tham mos nxjerr vjam nga...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sat Feb 18, 2012 1:53 pm

Xhem mos u ngut, se nje shkroin nje fijali i jep kahje te ndryshme nje komenti, si ne ket rast.
Jo o Xhem qe jashart nuk i pranoin ata se Jashart kan Burrni po keta nuk i lejon ndergjegjia me hy ne ate kull.
Dhe vetum shkoin deri te varret dhe ikin si dje Samiu qe as doren nuk ja zgjati Jakup Krasniqit.
Mund ta shikosh ne lajmet e mbremjes se djeshme ne KTV.

Gjet nuk dua qe te keqkuptohem. Une te shtrova nje pyetje si mund ta qush at njeri, apo ata qe punoin ende me ligjet e 56, nuk mu pergjigje, eshte e dreit e jotja qe mos te pergjigjesh.
Eshte e vertet qe ai qe ka ble ato prona eshte ne parlaament, normal se une pershembull per kater perciellat e tokes im gjysh nuk i kam patur 100 euro ti pagui.
Por per mendimin tim faitor eshte ai qe shet pronat e huja dhe pasurohet vet , e po tutna se pe shesin edhe PTK, KEKin e Trepcen e kreit kosoven ketu me ka hyr friga o Gjet te ne themi kur te djeg-pervlon tamli-qumeshti i fryn edhe kosit.
Mirmbetshi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sat Feb 18, 2012 2:03 pm

Gjet ne ne forum thjesht po japim mendime, dhe eshte mir, ti dhe te gjithet je i mirseardhur ne ket forum dhe do jesh i respektun qe mendoin shqip, vazhdo te kontribosh ne te mire te kombit se mundi nuk do te shkoi dem.
Mirmbetshi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sat Feb 18, 2012 2:30 pm

DRINI-ti e din se un shkoj shum javash,dhe rrall ngutem por si do qe te jet,dhe nu ka lidhje ne ket rast a nuk i lan ata te hyjn ose se kta vet skan ftyr me shku,esht e njejt,pra shifet se kan deviju pa marr parasysh te cilet reagojn te part.

Ktu po shifet kjart se kan deviju gjerat ktu esht esenca,pra kta nuk i lidh ma asgje po thuaj nderveti,kur dihet se me par kta kan qen ne at kala rojat e kalas tash nuk mundin dhe skan ftyr as te i sillen verdall.
-------------------------------------------

GJETA9-Thua se nuk gjuhet policia e jon me gur,un pot kuptoj se q“mendon ti kur policet nuk jan ne anen e popllit, dhe n“te miren e tij,dhe mbrojn interesat e qeverive te TOPTANVE,pse nuk gjuhet,ndesh me dit kta meritojn plumin te part,sepse kta jan mbrojtsit e tyre,per mos me u gjujt me gur duhet te rradhin ne anen dhe interesit te popullit...))
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gjeta 9
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 21
Age : 66
Vendi : Suedi
Registration date : 04/02/2012

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sat Feb 18, 2012 4:52 pm

Drini! ta kam dhane pergjegjjen, kur kam thane se kemi qeveri, ne dac edhe pari hajneshe e kopileshe, po ti ose nuk po din ose nuk po don po je kah cpirron!

Gjemo!Jeni mesue me fole ne emen te popullit, pa ju thane hiq populli me fole ne emen te tij! Jeni mesue me i fajseue te tjeret ne emen te popullit, me ju thane tradhtar, udbash e ckamos, besa edhe me i vra shqiptaret ne emen te popullit, pa ju thane hiq populli!Ku merrni ate guxim me fole ne emen te popullit? A ta ke votue populli?! JO! Nese te ka votue populli, ti nuk guxon me e vra milicin e askan. Mi milici, mi Qeveri, mi pari, mi president, mi ushtri, mi te tane asht Ligji! Po ju nuk doni ligje, ju doni me vra vllaun tone pa ligj, ju doni me sha pa ligj, ju doni me e marr pushtetin paligj e kokrra,ne emen te popullit tuj gju gur e dru udhve! Ju jeni fara e drecit, e dreci asht pjella e anmikut ton! Hajte mos paca pune me ata te sojit te naletit!
Nuk jeni ju ma te mire se kjo pari e qeveri sotit!Nashta kishit me ba ma zi se kta qe kane ba zi me hajni e dredhi deri me tash! Marrja kofte me ju! PO si thuhet milicia e jone meritojne plumin ma te paret?!
Po, hajt se edhe ju jeni asish qe e bajne te dera e rrehin gjyks masanej! Po te dera e juve e bani e rrehni gjyks, si dikun ma larg nuk ua man, aq trima jeni!Edhe nihere po ju tham marrja kofte me ju!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sat Feb 18, 2012 8:19 pm

Gjeta-pse pom mallkon mua pon un jam askun ne asnji parti per momentin skam kurrfar rroli askun,por un veq po mendoj se si duhet te sillet policia e ushtria ndaj popullit,kur qeverit jan kaq arrogant dhe sillen sikur te ishte shteti pron private e tyre dhe forca e siguris e polici duhet te gjinden ne anen e popullit, kshtu po mendoj un.
Mos u frigo se nuk mojm une ti te i levizim gjerat kursesi ti po mendoj se un kam far roli ne politik qe po mallkon....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gjeta 9
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 21
Age : 66
Vendi : Suedi
Registration date : 04/02/2012

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sat Feb 18, 2012 8:56 pm

Gjemo, he i paburr! Gjeta nuk ka frike nga kurrkush! Nese nuk munet me ndrec dicka ne te mire te komit, nuk cohet me e prish ata qe e ka nrec tjetri! NUk asht hije nate, sikur jeni ju! As argat i drecit qe menon dhe denon vllaznit tuj ju thane atyne meratojne plumin ballit! Ju e mallkoni veten me te menueme te keqija te juve, me te shtime te juve te keqija, me rrena te juve te keqija, me pllane ne menet e juve te keqija! Doni me i pastrue trojet shqiptare, kishe nga Udba e tradhtaret e vete kallxoni se ju jeni Udba e tradhtaret! Budallen thone mos e t“vete se te kallxon vete!
Nuk jam kurkushi se po te isha dikushi kisha me ju thane atyne milicve tone, kur ju te delni e hallakteni udhve sikur dreqnit, me ua dhane ka ni aso sacme me barot e kryp, mener me thane bythve, me ju djeg fort, larg kofte jo me ju myte, se bythte i keni te gjana e besa aty i keni trute!
Ah, ma Zot ma keq, po ne hall ka ra Kosova me kta trima e patraota, me alltia e mashinka e matraloza, qe shesin men e marrin poza si me dale ne syreta e do fota, don me kallxue se jane ma trima se Zahira, Tahira e Adema, po qe nuk jane te zot tjeter vec me e ba te dera!
Marrja kofte me ju! E mos paca pune me ju! Nuk ju mallkon kush jo, po ju mallkon menja e juve e keqe, e bamja e juve e keqe!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sat Feb 18, 2012 9:36 pm

GJETA- mendo si te dush esht e drejt e jotja veq pom duket po te lidhka shum diqka me ket qeveri hajdutesh e kriminel qe pot te dhimen kaq fort, shum shpejt ki me ja pa kater kamt perpjet.sepse kur kulla e ADEM JASHARIT dalin dhe flasin kunder tyre dije more migjok se nuk esht diqka ne rregull por masi ti po mendon se din shum mbaje per veti.
Veq qata qe po dalin rrugve per ket popull te shkret si ALBINI nuk esht ndal as ne kohen e shkaut e askta sun dota ndalin kurr, e i rrahin perdit e shkarravitin rrugve me vite, e ktafar polict e tu qe pot dhimen ty shum se po lodhet tuj rreh vllaznit e vet,ne mitrivic as nuk guxojn me zan ne goj se me shku as qe andrrojn... ALBININ ki mej pa shum shpejt ne krye te shtetit te kosoves dhe mallkoj tani sat te dush.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gjeta 9
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 21
Age : 66
Vendi : Suedi
Registration date : 04/02/2012

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sat Feb 18, 2012 11:02 pm

Xhemo! Nuk me lidhe kurgja, ama bash kurgja me kete qeveri, pej saj as ni kafe kun nuk e kam pi, e le ma ma shume, as ni pune pej saj nuk e kam lype dhe kurr nuk e kisha lype! Bile edhe te familjes time, vllazen u kam thane sa ma large kazanit se po i vie era!
Po ta kallxova ket gja e ti beso ne dac, ne dac mos beso!
Hyna ne Forumin Komtar tuj shetit neper interneta e kur op nta u zateta, thash hajt te kqyri cfare burrash jane dhe i pashe. Po, kjo me ka nodhe mue, po ta kallxoj! Para tridhet vjeteve, te pamet u bane mode! Si u bane mode, munesh me thane e une po te kallxoj! Ne te pame, ne krye shnosh, pra asht mire me shkue, po populli shkojke ven e paven, mas 70 katuneve me pa, pa e njofte as te dekunin as te gjallin, pra u teprue shume, po ashtu ishte moda! Erdhi njani e na mlodhi me shkue me pa te ni mik i mikut te ti, ne filan katuni, qe vet une vec ia kisha ni zanin e kurr ma pare nuk isha shkue, e besa edhe as njani nuk ia kish pas dite ne cilen shpi po mahej e pamja! Hyme ne katun e aty ne mahallen e pare ni shigjete ku kallxonte ku asht pritja! Hyme aty, njerze te panjohtun per ne e besa e Zotit edhe ne per te Zot e t“pames! Nejse kishim pas hy gabim ne nje te pame ku se kishim pas nermen me hy e u muer vesh edhe te ata edhe te na, edhe pse u munuem edhe na edhe ata kishe nuk po e dim!
Xhemo idet e juve jane te juvet, idet e mia jane te miat, idet e atyne te tjereve jane te tjereve!
Nje keshille po ua jap, une si Gjete, juve! Ka kalue koha e revolucioneve, askush nga bashkesia nderkombetare nuk don revolucianar te tipit Chavez e Kastro, ani ne Kosove e cila eshte krejtesisht e varur nga Usa dhe Europa, te cilat me zor jane duke i krijuar kushtet e rethanat per ta mekembure teresisht Kosoven Shtet! Eshte ne interes gjeopolitik te EU Dhe SHBA per ta cuar punen deri ne fund, pra Kosoven ta rimekembin e forcojne Shtet, por hetohet edhe brerje e ndergjegjes se tyre per padrejtesite historike qe i jane bere kombit shqiptar, keto 150 vite te fundit!Nuk ka faj Usa e as Europa "plake" per pesimet e shqiptareve ne kete nje shekull e gjysme, por fajet kryesore i kane vete shqiptaret, aleancat e gabueshme dhe sjellja e gabueshme e tyre ne momente kritike! Po, ne kemi prirje qe per deshtime tona ti fajsojme te tjeret!
Sidoqe te jete, ju uroj suksese ne punen tuaj, shpresoj te sinqerte per ceshtjen kombetare!
Shendet te gjitheve!
Une ika!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sat Feb 18, 2012 11:52 pm

GJETA-mos burr se kem nevoj na per ide te ndryshme dhe ske arsy te ikesh burrat se kan kshtu me ik, se ti i kishe axhaket per dru te gjta e jo kaq shkurt,ne pse nuk pajtohem me ide te njeri tjetrit mos ik ore,burrat se kan keshtu,shpejt u dorzove.por nejse nejse ndoshta me naj forum tjeter,ban strofellen ma mir, por sbesoj se masi nuk e mujt deri tash zbesoj se dot ta bajsh e masandej, se jeni msu me ju ndegju ter jeten a mir a keq nuk ka lidhje, e rinia e sodit spot ti vesin vjet ma pot gjumhazin.

Edhe ne ty shendet te urojm, edhe pse qenke ne mosh ndoshta kot e kam,por deshiren po e shprehi per te mir.....)))
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sun Feb 19, 2012 12:13 am

Ewwwwwww Gjet burri shpeit e ngrite flamurin e bardh, me njezet postime.
Gjeto fjalet pa lek, eshte e dreit e jotja si cdo antari te ik, ama mos harroin se me ikje nuk fitohet asgje.
Gjet na ke tregu ca ndodhi, dhe dhe per at gjyksin qe kish pas ber te dera, qe te kishte pas tregu ai drenicaku.
Une nga anadrin po te tregoi nje ne vitet 90 ca burra qe rrehni gjoksin neper evrop mblidhni lek marka per arme, sa isha ardhur ne gjermani por kisha levizur nga nje shtet tjeter, dhe atje pata fatin te njihem me disa atdhetar dhe te fitio pervoja, ne nje mbledhje me bashkatdhetaret fillun gjyksat me tregu trimni ne mes gjermanis, i jepni nga 1000 marka per arme dhe jepni edhe graden ushtarake, te gjithe rreshtera, nenoficera oficera togera e cka jo, me erdhi edhe mu radha ne ate list dhash leket e fundit 450 te miat dhe 50 marka i morra borgj qe ti rrafshoi ti bei 500 zotria me pyeti edhe a kisha kry ushtrin dhe graden i them jo, njoni nga fundi qe nuk e kish iden as nga jam, shkruje he shoq ushtar e ne me nji buzqeshje me plot ironi hait se edhe ky vyn na ban uje.
Gjeto lufta plasi e as rreshterat as oficerat e togerat nuk ju pergjigjen luftes, me arsyetime idijoteske, i shtin bishtin nen kembe si zagar dhe as qe dilni pi banesave te tyre. Dhe tani shesin mend....!
Eshte lehte dike te nenqmosh e fyesh pa njoftur fare per ne te gjitheve ishte dita ku duhej te tregonim trimeri dhe nuk ishim unik te ndar e perqar, jemi ne nje situate shume te palakmushme per momentin dhe duhet te ngrehim te gjith zerin ne te gjitha mundesit qe keim dhe ti tregoim botes se edhe ne jemi te zotet te ndertoim shtet, ama shtet te mirefillt dhe jo si kete qe kemi, si kamep prqendrim . Gjeia me e lehte eshte te ngrehish flamurin e bardh apo te ikesh.
Por me ket nuk ben asgje si nuk ben ca rreshter e nenoficer, e kolonela kur ishte koha. Bashkimi i shqiptarve do te ndodhe me ne apo pa ne ket proces nuk do ta ndal askush se eshte vullnet i nje populli, e vullnetin e nje populli nuk mundet askush te ndal...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gjeta 9
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 21
Age : 66
Vendi : Suedi
Registration date : 04/02/2012

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sun Feb 19, 2012 2:08 am

Xhemo nuk u dorezova dhe nuk po iki pse me ndoqe dhe as qe do te shkoje ne ndonje forum tjeter per te gjetur ndonje cerdhe me te mire, por ja qe e shohe te arsyeshme te mirrem me dicka tjeter! Kam kohe te lexoje dhe kam marre disa botime te reja, te cilat kam nisur t“i shfletoj! Nuk shes mend se jam lexues i madh, por edhe Forumi e pashe se te merre kohe dhe mund t“i behesh rob i tij e kjo eshte e demshme! Eshte e vertet se u preka, kur e the nje fjale, se policet duhet vrare me se pari, dhe mund te jem treguar pastaj i pamatur, por mendoj se te gjitha jane te shkuara! Edhe kur jam "share" me ty, ma teper kam polemizuar e jam mahitur! Nuk me njeh, sigurisht! Gjithmone kam qene dhe jam njeri i qete dhe gjerat dhe ndodhite per rreth i shoh natyrshem, ndonese shumecka ne jete me ka prekur shume!
Kurre nuk i kam fshehur vitet e mia, kurre nuk jam brengosur pse sot nuk jam sikur dje! Cdo kush e ka nje periudhe ku do te bredhe ne kete bote dhe ajo bredhje, ne mos sot neser do ta kete nje fund! Babai im ka jetuar 93 vjet, axha i im eshte 92 vjec, nena ime 87 shtate vjece dhe mbahet mire...Une jam mire me shendet, por kjo fare nuk garanton qe une do ta arrij moshen e tyre, nuk garanton as se qe do ta arrij te nesermen! Por, kjo fare nuk me brengose! Dhe kush me pyet per moshen une i them 60 e fiu, por me duket se ne kete bote kam ardhur para 180 vitesh! Jam i sinqert kete qe e theme! Rrnofsh ti dy here ma shume se sa une!Dhe pafsh 100 here me mire se sa une!
A ka krijese me te bukur se sa qingji( kingji-popullorqe), por jeten e ka shume te shkurter!
Drini! Te deshiroje gjithe te mirat e mbi te gjitha uje te paster ne rrjedhe, shume uje po jo aq te rrembyeshme sa t“i shperthesh digat?! Si t“i ndertojme te rejat, pastaj! Jane te kushtueshme dhe te cmueshme!
Sinqerisht ju uroj suksese ju dhe Forumit tuaj!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lumo
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 68
Vendi : SHBA
Registration date : 06/09/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sun Feb 19, 2012 11:10 am

Ju pershendes taneve, Gjeta9 i ka thene tana cfare duhet te thuhet.
Dikush i jep vetit te drejte te shpife e te vras! Populli hutohet nga shanetazhe tilla. Kur hutohet populli fiton dreqi. Hienat mjegull kerkojen. Me e keqja eshte se tana te zezat i bejen ne emen te patriotizemit, Lufetarve Liris,popullit!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Sun Feb 19, 2012 2:55 pm

Pershendetje Lumo.
Lumo une kam mendim te ndryshem nga ju, pasi qe une nuk mendoi qe me njezet postim i ka then te gjithat Gjeta.
E di pse kur isha ne gjermani punoia me nje gjerman kogja ne mosh, dhe ai shpesh me kshillonte e qyrtont, mos u ngut ne pun se puna e mir do koh dhe mund.
Lumo ti e di me mir se une, se po fillove nje pun pa vullnet ate edhe nuk do te perfundosh, jam i bindur se edhe ju ndonjeher keni gdhendur dru, dhe ke vrejtur se nganjeher drurti zakonish Bung duhet ti meshosh me shum me sopat qe ta gdhendish.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Mon Feb 20, 2012 7:41 pm

lumo .pse spe pranojne realitetin ne Shqiptaret e do kosovare se kishim qen dhe jena shume servil e tradhtare popull.
duke i perjashtuar disa grupe te vogla atdhetaresh...
po si komb kishim qen dhe jemi shume servile argat i te huajve dhe armikut..
dhe kurre skemi me fitue siq nuk kemi fitue qe me mijera vjet
sepse vlla vrasjet shpijunlleku hasmelleku dhe interesat personale karieriste ,bajraktarlleqet nuk na lane dhe sna lene te perparojme kurre.
he mor burra ,mos te jetojme duke i bere qef vetvetes sepse nuk arrijme askund...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: