Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
albaninr1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
albaninr1

Male
Numri i postimeve : 78
Age : 33
Vendi : Londer
Profesioni/Hobi : Sport
Registration date : 23/03/2010

MesazhTitulli: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 6:46 pm

Shum te kombit tone e shiqojne ket person si nje person i cili lufton per ''Komb'' ose per njeriun e thjeshte.....

Por perse nuk tregohet e verteta per ket person?

Perse drejtohet ky individual tek rinija shqipetare?

Perse mundohet ky person me ber ''tallavija'' ne Kosove?

Perse nuk ka Luftua ky person kur ka qend koha me luftu?

Ku ishte ky person ne periudhen e luftes se kosoves?


te gjitha keto pytje jan shum te thjeshta por askush i cili esht me ket person nuk i ben.TA PASTROJME KOSOVEN NGA KJO MBETURINE........

THUAJ JO ALBINIT DHE PO KOMBIT SHQIPETAR........

MOS U BER DORA E HASMIT TONE.........................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
medvegje
Fillestar/e
Fillestar/e
medvegje

Male
Numri i postimeve : 18
Age : 56
Vendi : Gjermani
Registration date : 20/04/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 6:59 pm

Albin Kurtine nuk e njohin vetem ata njerze qe nuk i dojne shqiptarte te bashkuar.Poti more zotri albaninr1 po nese nuk e njeh kurtin kushe eshte ateher ti as veten se njeh sigurishte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Angela
Fillestar/e
Fillestar/e
Angela

Female
Numri i postimeve : 33
Age : 33
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/03/2010

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 7:26 pm

Biografia e Albin KurtitAlbin Kurti eshte lindur me 24 Mars te vitit 1975 ne Prishtine.
Shkollen fillore (1981-1989) dhe shkollen e mesme (1989-1993) perfundoj ne Prishtine me rezultat shembullore. Ne vitin akademik 1993/94, Albin Kurti, filloj studimet pran Fakultetit te Elektros ne Universitetit te Prishtines.

Ne Gusht te vitit 1997, Albin hyri ne Unionin e pavarur te studenteve
te Universitetit te Prishtines si antar i kryesise se Unionit me detyre
mardhenjet me jashte. Albini ishte gjithashtu njeri nder organizatoret
e protestave paqesore te studenteve te U.P per lirimin e objekteve
shkollore te cilet mbaheshin nga profesoret dhe sutendet serb. Albini
se bashku me kryesin e UPSUP organizuan protesta paqesore te studenteve me 1 tetor 1997, 29 tetor 1999, 30 dhejtor 1997 dhe 13 mars 1998.

Gjate kesaj kohe ishte ftuar ne disa takime ne Washington D.C, New
York, Burksel, Kopenhagen, dhe ne Parlamentin Evropian ne Strasburg me qellim informimin e komunitetit boterore rreth kerkeses se ARSYESHĖMe te studenteve. Albin gjithashtu eshte takuar edhe me personalitete te larta te politikes se jashtme boterore si Robin Cook (ish-ministri i jashtem i Britanise se Madhe), Kluas Kinkel (ish-minister i jashtem i Gjermanis), Huber Vedrine (minister i jashte i Frances), Rober Gelbard (ish-perfaqesuesi special i Presidenti Klinton per Ballkanin) dhe me ambasadoret dhe perfaqesuesit e ambasadave te vendeve perendimore te cilet ishit te akordituara ne Beograd Ne Gushte te vitit 1999, Albin filloj te punoj ne zyren e perfaqesuesit politik te UCK, Adem Demacit, ku sherbente si perkthyes.

Ne fillim te Marsit te vitit 1999, Albini nderprehu te gjitha
aktivitetet ne UPSUP dhe pran zyres se Perfaqesusesit politik te UCK
per te vazhduar studimet e tij ne universitet.

Gjate fushtates se bombardimeve te Nato-se, Albini mbeti (qendroj) ne Prishtine, kur policia serbe e arestoj ate me 27 prilli dhe deri me 1
Maj eshte mbajtur ne burgun e Prishtines. Me 2 Maj eshte transferuar ne burgun e Lipjanit ku ai qendroj deri me 10 qershor. Gjate kesaj kohe eshte tortoruar barbarishte. Albin eshte akuzuar per takimin me Richard Holbrooke (ku ne fakt, albin kurr nuk e ka takuar) dhe takimin me Christopher Hill.

Me 10 qersor, Albini dhe shume shqiptar te tjere te burgosur jane
transferuar nga burgu i Lipjanit (Kosove) ne burgjet serbe. Me 12
Qershore Komitteti nderkombetar i Kryqit te Kuq informon qe Albini
mbahet ne burgun e Pozarevac.

Nė Gjykatėn e Qarkut nė Nish, e cila e ka marrė kompetencėn e Gjykatės sė Qarkut nė Prishtinė, ishte mbajtur gjykimi kundėr Albin Kurtit, njėrit prej udhėheqėsve tė studentėve shqiptarė, i cili ishte burgosur mė 27 prill tė vitit 1999, nė Prishtinė. Nė fillim tė gjykimit, Albin Kurti ka deklaruar se ėshtė shtetas i Republikės sė Kosovės, se nuk e pranon kėtė gjykatė, por vetėm gjykatėn e popullit tė vet, se nuk do tė pėrgjigjet nė pyetjet e gjykatės dhe se refuzon avokatin. Nė aktakuzė theksohet se Albin Kurti "gjatė vitit 1998, ka marrė pjesė nė krijimin e bandės, e cila ka qenė nė pėrbėrje tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės" dhe se ka marrė pjesė nė "negociatat pėr kėmbimin e policėve nė Dragobil e Likoc", se ka "qenė anėtar ilegal i Kryesisė sė Unionit tė Pavarur tė Studentėve tė Universitetit tė Prishtinės" dhe "sekretar i pėrfaqėsusit politik tė UĒK-sė, Adem Demaēit".Gjatė kėtij procesi gjyqėsor, Albin Kurti, midis tė tjerash, ka thėnė se si anėtar i
Kryesisė sė Unionit tė Pavarur tė Studentėve dhe si kryetar i
Komisionit pėr Bashkėpunim Ndėrkombėtar tė kėtij Unioni ka organizuar demonstratat e studentėve, "qė kishin pėr synim pavarėsinė e Kosovės dhe marrjen e Universitetit dhe kthimin e studentėve dhe profesorėve shqiptarė". Sipas fjalėve tė Albinit, qėllimi i demonstratave ka qenė "pavarėsia e Kosovės dhe lufta kundėr regjimit serb, i cili me forca policore e ka pushtuar Kosovėn dhe ka ushtruar dhunė ndaj shqiptarėve".

Albin Kurti po ashtu ka deklaruar para gjykatės se ėshtė e vėrtetė se
ka qenė sekretar i pėrfaqėsuesit politik tė UĒK-sė, Adem Demaēit, dhe se kėtė e ka bėrė pėr shkak tė admirimit dhe respektit ndaj tij dhe pėr ta pėrkrahur dhe paraqitur politikėn e UĒK-sė" pėr realizimin e
qėllimit tė shenjtė - Pavarėsisė sė Kosovės dhe ēlirimit tė shqiptarėve
nga regjimi okupues fashist i Sllobodan Millosheviqit.

Albin Kurti u denua me 15 vjet dhe pasi ardhjes se Koshtunices ne pushtet u lirua.

"I do not recognize this court, I can only be tried by a court of my
people. I do not recognize this court just as I do not recognize Serbia
nor Yugoslavia. This court is in the service of the day-to-day politics
of the fascist regime of Slobodan Milosevic," declared Albin in his
hearing in the district court of Nis, Serbia. He has refused a lawyer,
aware of the fact that he will not receive a fair trial. "I don't care
how long you sentence me," he defiantly told the judge.

Ky eshte Albin Kurti , zoti albaninr1 dhe mendoj se nje personalitet si ai nuk e ka vendin ne nje teme me nje titull te tille. Turp per cdo kend qe hedh balte mbi nje njeri qe e duan te gjithe shqiptaret, sepse tregon se si i dhembin syte kur shikon nje drite shprese dhe nje miresi ne horizontin e se ardhmes se botes shqiptare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 7:45 pm

Vetvendosja duhet te jete si nje komb i vetem si nje truall i vetem dhe jo me krahina.
Pastroji gjithe trojet nga tradhetaret!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 7:54 pm

Une jam me Vetvendosjen e 1912-tes!

Ne se Vetvendosja e Albinit eshte me te une jam me te.
"Lėvizja VETĖVENDOSJE! ėshtė komunitet i njerėzve qė refuzojnė tė nėnshtrohen. Ajo synon arritjen dhe realizimin e vetėvendosjes pėr popullin e Kosovės. Lėvizja VETĖVENDOSJE! angazhohet edhe pėr ndryshime radikale shoqėrore e politike qė do tė mundėsonin respektimin e tė drejtave tė njeriut, tė drejtave civile dhe drejtėsisė sociale pėr tė gjithė dhe secilin nė Kosovė pa kurrfarė diskriminimi. "
Ku eshte bashkimi ketu?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 7:58 pm

Une do te isha shume dakort qe ne faqen e Vetvendosjes te shkruaj populli shqiptar qe banon ne krahinen e Dardanise.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Angela
Fillestar/e
Fillestar/e
Angela

Female
Numri i postimeve : 33
Age : 33
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/03/2010

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 8:29 pm

Ka nje fjale te urte populli shqiptar: Gure - gure behet mur.
Dhe Vetevendosja eshte nje gur i fuqishem dhe jo i gerryer nga brenda ne keshtjellen e Bashkimit Kombetar Shqiptar. Prandaj ata qe i percellon Bashkimi duan ta bejne si ne rastin e Keshtjelles se Rozafes, te mos lene as gurin e pare, asnje gur mbi gur, te mos lene te ngrihet asnje plan per ndertim Keshtjelle. Vetevendosja eshte ne rritje dhe uroj te vazhdoje ne rrugen qe ka nisur.

Meqenese per fjale te urta nuk jemi keq sepse vuajtja dhe historia e gjate e mbushur me pervoja te dhimbshme dhe te pasura na i ka mesuar ato le te themi : Qente le te lehin se ate pune kane, karvani do te shkoje perpara.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 8:50 pm

A i kordinon Vetvendosja veprimet me http://www.levizjaperbashkim.com/Fillimi/default.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 8:51 pm

A i kordinon veprimet Vetvendosja me http://shpresademokrate.blogspot.com/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 8:54 pm

Qe te jem i qarte, une nuk e mbeshtes Abaninr1, por une dua me teper.
Realiteti eshte se nuk ka zgjidhje pa bashkim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 9:02 pm

Petrit kyfar albaninr 1 e paska humbur rrugen, e paska hapur nje tem me nje titull, me disa pytje ne te cilat bukur ju paska pergjegj Angela dhe pa as nje fakt te sjellur po akuzon A.Kurtin per tradhti.
Kti njeri po me duket i paska ikur mendja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 10:07 pm

Shum te kombit tone e shiqojne ket person si nje person i cili
lufton per ''Komb'' ose per njeriun e thjeshte.....

Por perse nuk tregohet e verteta per ket person?

Shume thenje me vende njeri i kombit dhe i individite i cili lufton per keto dy shtresa te rendesishme e jo per karrig..

Cilen te vertet e don ti !qe u ngrite kunder bishave serbe dhe dual ball hapu per te drejtat e kombit. kurse shumic e shikon vetem permes tv.dhe u friksonin se mos do vi dikush ti kerkoj llogari se Albin eshte shqiptare po si aje qe shikon tv.?
Perse drejtohet ky individual tek rinija shqipetare?

Sepse ke te moshuri ka ren pluhure ne syt e tyre
Perse mundohet ky person me ber ''tallavija'' ne Kosove?

Sepse don qe( ti te keshe lirin e te shprehuri )
te vendosesh vete per drejtat tua .
Perse nuk ka Luftua ky person kur ka qend koha me luftu?

Ku ishte ky person ne periudhen e luftes se kosoves?


te gjitha keto pytje jan shum te thjeshta por askush i cili esht me ket person nuk i ben


Nuk te dukete se eshte duke luftu, nje indivit qe burgoset ne vendin evete. vetem evetem pse kerkon te drejtat e veta qe i ja cunguan me shekuj me radhe!!
Si eshte per ty te luftosh ne lufte? vetme po te kapesh armen apo!

Ky person ne kohen eluftes ishte ne kazamate serbe.sepse shum mire eka dite regjimi beogradas cfare kerkon Abin dhe Ukshin Hoti, prandja u burogesn po ne fillim.

ja na thuaj ti. tani cilet jan ata qe kan bere me shum, apo vazhdojn te bejn per kombin presim opinionin tuaj?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
albaninr1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
albaninr1

Male
Numri i postimeve : 78
Age : 33
Vendi : Londer
Profesioni/Hobi : Sport
Registration date : 23/03/2010

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 11:03 pm

hahahahahaha ne te vertet ishtin shum fjali e komenta ne ket tem qe me kan ber te qeshi.....................

me se pari angela flm per ket biografi por e kam lexuar shum her ne internet ''informata te pasakta'' qe me ben kjo biografi apo te quajm nje iluzjon i nje biografije per ta manipuluar rinine shqipetare e cila ter diten rrin neper rruge pa pune e per mesim nuk jau nin fare, te qeshi.... beso se ''nuk esht cfar te vizllon e art''

hahahaha drini mos ke dert shoku se rrugen kurr ma te gjetur nuk e kam pas.

prandaj erdha te fiona, shiqo une nuk e di a e njeh ti albin kurtin personal apo vetem je nje nder atyre qe lypin nje qellim ne jet e ju bashkangjiten dikujte pa e dite se PERSE?
Por une nje ta them (me Fakte) se Albin Kurti Kurr nuk ka qend ne Burg te Shkaut.... Une nje ta them se Albin Kurti ka ber Dhun Kunder Policise SHQIPTARO-KOSOVARE dhe nuk ju ka kthy dora, une ty te tregoje se ALBIN KURTI KUR KAN QEND POLICIJA SERBE NE KOSOVE AS ZERI SKA GUXUA me ju ndi por tani mbasi e din qe shqipetaret nuk i bejn asgje po mundohet me e marr nje pjese te kesaj embelsire dhe te ik ne Rumoni:-)..
Fiona a e din cfar Nenshtetsije ka Albin Kurti?

hahahaha JU LUTEM MOS JA FUTNI POR KUR TE KOMENTONI KOMENTONI ME DIJE:-))
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Angela
Fillestar/e
Fillestar/e
Angela

Female
Numri i postimeve : 33
Age : 33
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/03/2010

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 11:15 pm

E lexova shkrimin tuaj albaninr1. Interesant vertet, po a mund te me
thoni nga ta dime ne se informacioni qe keni sjelle ju ketu qenka i
sakte dhe ato materiale te publikuara ne internet, dokumentacioni qe
Kurti ka qene ne burg dhe dokumentacioni i fjales qe ka mbajtur ai ne
gjyq qenkan te pasakta? Kaq shume i afert keni qene me pushtetin sa te
keni informacione kaq te verteta se cfare ka bere Albini ne kohen e
policise serbe...?

Besoni vertet se ketu mungon dija...?!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
albaninr1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
albaninr1

Male
Numri i postimeve : 78
Age : 33
Vendi : Londer
Profesioni/Hobi : Sport
Registration date : 23/03/2010

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 11:27 pm

angela shiqo mos e ndi vehtend ti te sulmuar nga ana ime sepse une askend nuk jam duke e sulmuar. por nje njeri i cili ben dhun kunder policise se etnise se vet ai njeri duhet te ZHDUKET. une kam qend i vogel per me qend ''afer'' pushteti te asaj kohe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Tue Mar 23, 2010 11:55 pm

Arbnin,

Sa perqeverine e Kosoves ajo eshte sikur e Fazllo-Berishes ne Shqiperi.
Ne se Albini e kundershton, kundershton veglat serbe.
Une Albinin mund ta kritikoje se ai duhet ta zgjeroje diapazonin, e te flasi e kundershtoje edhe veglat e serbit ne Shqiperi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
albaninr1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
albaninr1

Male
Numri i postimeve : 78
Age : 33
Vendi : Londer
Profesioni/Hobi : Sport
Registration date : 23/03/2010

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Wed Mar 24, 2010 12:19 am

ooo petritkola por me trego ti more se cfar njohurije ke per albin kurtin qe nuk e ke lexur ne gazeta apo ne internet apo ne ndonje media???????ALBIN KURTI NUK ESHT VLEFT QE TE FOLET PER TE AI KESHTU E ASHTU DO ZHDUKET NE BURG PER NJE KOH TE MADHE E KUR TE DEL TJAU JAPI BESEN SE NUK DO BEN ME AKTE ANTISHQIPETARE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Wed Mar 24, 2010 12:55 am

prandaj erdha te fiona, shiqo une nuk e di a e njeh ti albin kurtin personal apo vetem je nje nder atyre qe lypin nje qellim ne jet e ju bashkangjiten dikujte pa e dite se PERSE?

Ceshte kjo pytje pa logjik?A e njeh personalishe!
Njerzit si Albin i njeh gjith Shqiptarija.ja edhe bota po ta njh Albinin. po mundohet me do e mos tja ndal lirin ete shprehurit.sepse po kjo evropa ku... ka qen edhe ne kohen kur u ndan kufit e ballkanit.por e zeza e populli eshte se nuk kemi shum Albina.ketu eshte problemi..Por une nje ta them (me Fakte) se Albin Kurti Kurr nuk ka qend ne Burg te Shkaut....

Po mire naj sjell fakte mbasi je i sigurte.
ndoshta ka qene ne pushim ne ate koh e ne skemi qene ne dijeni presim fakte pra?
ME KETE OPINION KE REN SHUM POSHTE.
Albin esht nje nder aktivistet studentor qe u burgose ne demostrate kunder regjimit serbe.per cfare fakte flete kur bota e ka pare nje gje till .ti flet me nje bindje po si Nazmi Bllaca.
Ti nuk ju pergjigje pytjes time cilet jan ata lider qe bejn me shum se Albini?

Ne pam dijen tend prandaj nuk deshtem me te len te vazhdoje me keto ( propaganda) dhe reaguam.Une nje ta them se Albin Kurti ka ber Dhun Kunder Policise SHQIPTARO-KOSOVARE dhe nuk ju ka kthy dora, une ty te tregoje se ALBIN KURTI KUR KAN QEND POLICIJA SERBE NE KOSOVE AS ZERI SKA GUXUA me ju ndi por tani mbasi e din qe shqipetaret nuk i bejn asgje po mundohet me e marr nje pjese te kesaj embelsire dhe te ik ne Rumoni:-)..
Fiona a e din cfar Nenshtetsije ka Albin Kurti?

hahahaha JU LUTEM MOS JA FUTNI POR KUR TE KOMENTONI KOMENTONI ME DIJE:-))
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Wed Mar 24, 2010 1:11 am

iiiiiiiii shka spaska n “ket dynja!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
albaninr1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
albaninr1

Male
Numri i postimeve : 78
Age : 33
Vendi : Londer
Profesioni/Hobi : Sport
Registration date : 23/03/2010

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Wed Mar 24, 2010 1:17 am

Perse esht kjo pytje e palogjikshme??? Une nuk e di a e njeh personalisht a jo, per ket te pyta. Po natyrisht qe e njeh edhe bota albinin hahaha bota po qesh me neve dit per dit se aktet e albinit po bin e strategjija e beogradit po forcohet. hahahahaha ani naj sjell faktet , por o njeri gjej edhe ti faktet si une , nese lyp edhe ki me i gjet ta japi besen. hahahaha ani si nazmi bllaca hahaha ooo njeri une nuk jam ldd per mu ber si nazmi bllaca per me e rrxu dikend nga pushteti e me tregu genjeshtra por albini yt esht nje si bllaca te dyt e kan te njejtin plan te demtojne kosoven.. por nuk do mundet askush me e demtu ket shtet dynamik te ri ta shtin me deshtu .... mos det ket frig askush per ket pune :-)) hahahah une nuk tu pergjigjna ne pytje sepse nuk esht kjo pytje logjike, ti ei perkrah lideret politik me nje terorist.....
hahahaha gjithnje keshtu reagoni se ma kini ftof :-)) hahaha

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 43
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Wed Mar 24, 2010 1:42 am

Gjykimi i Albin Kurtit nė Gjykatėn e Qarkut tė Nishit
9 dhe 13 Mars 2000
Salla nr.79 nė katin e tretė
tė Gjyqit tė Qarkut tė Nishit. Nė
sallė prezentė edhe rreth 25
gazetarė dhe pėrfaqėsues tė
organizatave ndėrkombėtare.
I akuzuari Albin Kurti (AK)
flet nė gjuhėn shqipe, pėrkthyesi
Shkėlzen Kryeziu pėrkthen (ose
diēka qė ėshtė dashur ti pėrngjajė
pėrkthimit), por shpeshherė pėr
shkak tė pėrkthimit joadekuat
(sinqerisht mendoj pėr arsye tė
mosdijes!), AK detyrohet tė
intervenojė. Gjykatėse ėshtė Slagjana Petroviq (tash e tutje GJ).
Cingėrima e telefonave mobilė, zhurma gjithmonė jokreative e
gazetarėve, shundi i sjelljeve, veshjeve, ”stileve” e bisedave e mbushin
kėtė atmosferė para seancės duke krijuar kėshtu njė zbrastėsirė tė
ēuditshme, zbrastėsirė tė llojit tė vet.
Emri dhe mbiemri?
Albin Kurti.
Emri i babės?
Zaim.
Emri i nėnės?
Arife Kurti.
Mbiemri i vajzėrisė sė nėnės?
Tahiri.
Data e lindjes?
24 mars 1975.
Vendlindja?
Prishtinė.
Vendi ku jetoni?
Prishtinė.
Nėnshtetėsia?
Republika e Kosovės.
I drejtohet daktilografes) Shėnoni! I akuzuari nė pytjen se i
ēfarė nėnshtetėsie ėshtė, u pėrgjigj se ėshtė shtetas i Republikės sė
Kosovės. Profesioni i juaj?
Student.
A e keni kryer shėrbimin ushtarak nė Ushtrinė Jugosllave?
Jo.
A e keni marrur thirrjen?
Jo, por edhe sikur ta kisha marrur nuk do ti pėrgjigjesha sepse
Ushtria Jugosllave ėshtė ushtri okupatore. Nė tė vėrtetė ishte sepse tani
nuk ėshtė mė.
A dėshironi tė mbroheni nė heshtje, tė mbroheni vetė apo tė

zgjedhni avokate?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Wed Mar 24, 2010 1:43 am

Jo vetem pytja po i gjith debati me ty eshte i pa logjik.

Bota po mundohet tja ule zerin e se vertetes sepse e din shum mire evropa realitetin.germo pak historin mbasi te duket vetja i madhe!-Ti na i sjell fakte mbasi je i informuare shum sakte .Albin nuk eshte vetem i ime por i gjith ati individi.qe i thot vetit shqiptare..

Lideret politk cilete jan ata qe bejn per popull.
un nuk shofe lider por njerz te shiture .

Me temperature mir i kemi punete. por me duket ty te eshte ngri termometri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 43
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Wed Mar 24, 2010 1:45 am

Mua nuk mė nevoitet kurrfarė avokati. Nuk kam pse tė
mbrohem e as nga kush tė mbrohem. Por unė do tė pėrfaqėsoj vetveten.
Sikur gjithmonė.
Por ligji dhe procedura gjyqėsore e kėrkojnė tė kesh avokat,
prandaj gjyqi ka caktuar dy avokat pėr mbrojtjen e juaj, avokatė kėta
sipas detyrės zyrtare.
Ai ėshtė problem i juaji e jo i imi. Mua kėta avokatė nuk mė
interesojnė fare. Unė ata as nuk i njoh e as nuk i pranoj. Ata pėr mua
paraqesin tė njejtėn gjė qė paraqet edhe Prokurori publik. Rrjedhimisht
ata mua nuk mund tė mė mbrojnė e as tė mė pėrfaqėsojnė.
(Urdhėron tė futet kjo nė procesverbal dhe e lexon aktakuzėn)
A e keni kuptuar aktakuzėn?
Po, dhe do tė dėshiroja tė them disa fjalė.
Urdhėroni. (Dhe kushedi pėr tė satėn herė rregullon qėndrimin
para fotografimeve tė gazetarėve).
Unė kamė punuar si anėtarė i kryesisė sė UPSUP-sė dhe
njėherit si kryetar i Komisionit pėr Mardhėnie Ndėrkombėtare nė kryesinė
e UPSUP-sė. Veprimtaria jonė kryesore ka qenė organizimi i
demonstratave tė cilat kanė pasur pėr qėllim lirimin e objekteve dhe
hapėsirės universitare, prej nga ne studentėt dhe profesorėt shqipėtarė
jemi dėbuar me dhunė nė qershorė tė vitit 1991, si dhe qėllim i kėtyre
demonstratave ka qenė realizimi i pavarsisė sė Republikės sė Kosovės,
realizim i vullnetit politik tė popullit shqiptar pėr ēfarė ai u deklarua nė
Referendumin e shtatorit tė vitit 1991. Pra veprimtaria jonė nė UPSUP ka
qenė e orientuar kundėr regjimit fashist serb tė Slobodan Milosheviqit, i
cili me forcat e veta policore dhe ushtarake e mbante Kosovėn tė okupuar
kurse ndaj popullit shqiptar nė Kosovė zbatonte dhunė, represion
sistematik dhe terror tė paparė.
Gjithashtu kam punuar edhe si Sekretar i Pėrfaqėsuesit tė
Pėrgjithshėm Politik (PPP) tė UĒK-sė, z.Adem Demaēi. Angazhimi im si
sekretar ka qenė nė pėrfaqėsimin dhe avansimin sa mė tė mirė tė
politikės sė UĒK-sė dhe luftės sė saj ēlirimtare. Lufta ēlirimtare e UĒK-sė
ishte luftė e drejtė gjithpopullore qė kishte pėr synim qėllimin e shenjtė:
ēlirimin e Kosovės dhe tė popullit shqiptar nga robėria serbe dhe
realizimin e pavarsisė sė Republikės sė Kosovės. Kjo luftė njėkohėsisht
ishte edhe luftė antikolonialiste e antifashite. Pra lufta ēlirimtare ishte
mjet kurse pavarėsia qėllim. Pavarėsia e Republikės sė Kosovės ėshtė e
vetmja zgjidhje e mundshme dhe e pranueshme. Pėr popullin shqiptar nė
Kosovė, pavarėsia ėshtė ēėshtje ekzistenciale, sepse vetėm nė Kosovėn e
pavarur shqiptarėt ndihen tė lirė, tė sigurtė dhe vetėm nė Kosovėn e
pavarur ndihen se mund t’i realizojnė tė drejtat e tyre. Si sekretar i PPP tė
UĒK-sė, z.Adem Demaēi kam punuar pėr dy arsye: e para pėr shkak tė
kontributit qė kam dashur ti jap UĒK-sė dhe luftės ēlirimtare, dhe e dyta
pėr shkak tė nderit dhe respektit qė kam pėr figurėn e z.Adem Demaēi,
simbolit tė rezitencės shqiptare.
Edhe nė UPSUP e poashtu edhe si Sekretar i z.Demaēi kam punuar
vullnetarisht, me pėrpikėri dhe punėn time e kam kryer nė mėnyrė
dinjitoze. Pėr krejt ēka kam bėrė jam krenar. Sikur tė mė ipej shansa qė
edhe njėherė tė filloj nga fillimi, asgjė nuk do tė ndryshoja, ēdo gjė do tė
veproja sėrisht njėsoj.

Nė fund, unė kėtė gjyq nuk e njoh e as nuk e pranoj ashtu siē nuk e njoh e nuk e pranoj as Serbinė e as Jugosllavinė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 43
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Wed Mar 24, 2010 1:47 am

Ky gjyq nuk ka asgjė tė
pėrbashkėt me tė vėrtetėn e drejtėsinė. Ky gjyq ėshtė nė shėrbim tė
politikės ditore fashiste tė Milosheviqit. (Gjykatėsja dikton “politikės
fashiste tė Milosheviqit”; AK intervenon dhe thotė e ai ka thėnė politikės
ditore fashiste tė Milosheviqit, por i thotė gjykatėses se edhe ajo ashtu siē
e tha ka tė drejtė. Gjykatėsen thuajse e kap panika dhe thotė se ajo nuk e
ka thėnė kėtė por ka cituar AK-nė, pėr ēfarė e gjithė salla qesh). Nė
shėrbim tė njė politike e cila shkaktimin e krizave dhe krizat, shkaktimin e
luftėrave dhe luftėrat i ka ngritur nė mivel institucional, nė nivel tė
doktrinės sė vet ushtarake dhe shtetėrore. Mirėpo kėtė regjim fashist serb
dhe popullin serb unė nuk i identifikoj me njėra tjetrėn. Ato janė dy gjėra
tė ndryshme. Populli serb nėse nuk e kupton kėtė ose nėse e kupton e
nuk angazhohet pėr kėtė nuk do tė shohė dritėn e ditės. Pra ai duhet tė
vendosė: ose dielli ose Milosheviqi. Trajtimi i Kosovės si koloni e Serbisė
ka qenė gjenerator i regjimeve hegjemoniste nė Serbi prej se ekziston
ajo. Prandaj nė kėtė kontekst pavarėia e Kosovės ėshtė edhe nė interes tė
vet popullit serb.
Pas kėsaj fjalės sime unė nuk do tė pėrgjigjem mė nė pyetjet e
kėtij gjyqi qė nuk e njoh. Unė pėrgjigjem vetėm para gjyqit tė popullit
tim. Rrjedhimisht nuk ka rėndėsi se sa do tė mė dėnoni 10,20,30 apo 50
vjet. Pėr mua dėnimi nuk paraqet kurrfarė mase vlerėsuese pėr asgjė.
(Gjykatėsja ia jep fjalėn “avokatit” i cili atė nuk e merr kurse
prokurori publik kėrkon qė tė shtyhet seanca nė mėnyrė qė ai tė ketė
kohė tė pėrgatitet pėr fjalėn e vet pėrfundimtare. Pas pauzės 10
minutėshe gjykatėsja e shtyn, me aprovimin e prokurorit, seancėn pėr tė
hėnėn me 13 mars 2000 nė orėn 10. Gjykatėsja nuk u lejon gazetarėve
intervistimin e AK-sė. Salla zbrazet.
Gjatė kthimit nė burg gardianėt me veturė zyrtare kryejnė punė tė
imta private (blejnė cigare, bredhin nėpėr qytet, nxjerrin dofarė
ēertifikatash) dhe kėshtu kthimi prapa nė burg nė vend tė 10 minutave
zgjat mbi gjysmė ore.
(Tė hėnėn, me 13.03.2000 vazhdohet seanca. Prokurori publik (PP)
merr fjalėn. Nė kėtė vazhdim seance ka edhe mė tepėr gazetarė tė huaj
sesa mė 9 mars)
Sė pari do t’iu informoj se kam ndėrruar aktakuzėn pėr tė
akuzuarin AK. (E lexon aktakuzėn. Ajo ėshtė fjalė pėr fjalė e njejtė; dallon
vetėm nė atė se nė vend tė neneve 136 al.1, nė lidhje me 125 e
dėnueshme sipas 139 al.3, tani ėshtė neni 116 al.1 bashkė me 136 al.2
dhe me 125). Duke u bazuar nė fjalėn e tė akuzuarit mendoj se ēdo gjė
ėshtė e qartė. I akuzuari nuk e njeh as kėtė gjyq, as Serbinė e as
Jugosllavinė. Ai mburret me veprimtarinė dhe punėn e tij, dhe thotė se
sėrish do tė vepronte njėsoj po ti krijohej mundėsia pėr kėtė, ēka do tė
thotė se AK ēdo gjė e ka bėrė me paramendim dhe vetėdije dhe se nuk
pendohet. Ai sė pari ka pėrdorur demonstratat e pastaj siē thotė luftėn
ēlirimtare pėr shkatėrrimin e shtetit tė Serbisė dhe Jugosllavisė dhe tė
suverenitetit dhe integritetit tė tyre territorial. Ai kur demonstratat nuk i
kanė dhėnė rezultatet e dėshiruara, ėshtė hedhur nė terrorizėm tė cilin AK
e quan luftė ēlirimtare. Ai nuk ka punuar pėr Adem Demaēin por bashkė
me tė, e kėtė e vėrteton fakti se e ka zėvendėsuar shpeshherė nė
konferencat pėr shtyp. Gjithashtu kėta sė bashku kanė mbajtur kontakte
permanente me Shtabin e Pėrgjithshėm tė tė ashtuquajturės UĒK, kanė
udhėhequr politikėn e saj, si rrjedhim i sė cilės janė edhe aksionet
terroriste dhe tė dhunės permanente ndaj pjestarėve tė UJ dhe MPB.
Gjithashtu i akuzuari AK ka marrė pjesė nė mbledhjet dhe negociatat qė
kanė pasur tė bėjnė me policėt, ushtarėt dhe civilėt e kindapuar, mbledhje
kėto nė fshatrat Likovc dhe Llapashticė. Me PPP tė “UĒK”-sė, z.Adem
Demaēi ėshtė pandėrprerė, e dihet se kush ėshtė Demaēi. Gjithashtu AK
ka organizuar kurset e ndihmės sė parė dhe tė dhėnies sė sė gjakut pėr
pjestarėt e plagosur tė “UĒK”-sė, edhe pse ai kėtė nuk e ka pranuar gjatė
procedurės hetuese, duke thėnė se kėto kanė qenė nė kuadėr tė Mbrojtjes
Civile tė UP-sė, dhe kanė pasur tė bėjnė me luftėn eventuale nėpėr qytete
pėr civilėt eventual tė plagosur. AK ka organizuar demonstrata por siē ka
thėnė para gjykatėsit hetues nuk i ka paraqitur ato organeve tė MPB e
lere mė tė kėrkoj leje sepse ai siē ka thėnė nuk e njeh shtetin e Serbisė. I
akuzuari i ka deklaratat kontradiktore. Ai nė njėrėn anė thotė se “UĒK”-ja
dhe shqiptarėt janė njė, kurse populli serb dhe regjimi serb janė dy gjėra
tė ndryshme. Ai duke thėnė se serbėt duke e trajtuar Kosovėn si koloni
gjithmonė kanė pasur regjime fashiste (shtrembėrim i deklaratės sė AKsė!),
shfaq hapur urrejtjen e tij ndaj popullit serb dhe ēdo gjėje serbe.
Duke u bazuar nė gjithė kėtė i propozoj Gjyqit qė tė akuzuarin AK
ta shpall fajtor dhe ta dėnojė sipas ligjit.
(Gjykatėsja ia jep fjalėn “avokatit” (AV))

Duke pasur pėr bazė se i akuzuari ēdo gjė e ka bėrė hapur dhe
publikisht dhe se kryeisht e akuzoni pėr delikte verbale tė zhvlerėsuara
tanimė propozoj qė AK tė lirohet.
(Gjykatėja ia jep fjalėn AK-sė)
Fjalėt e kėtij avokati mos i merrni parasysh. (E gjithė salla
qesh, me gjasė pėr shkak se ai avokat posa kishte thėnė qė AK tė lirohet).
Ai nuk mė pėrfaqėon mua. Po e pėrsėris ky avokat, prokurori dhe gjyqi
pėr mua janė njė. Pas fjalės sime me 9 mars, asgjė mė nuk mė intereson.
(Gjykatėsja e ndėrpret seancėn rreth orės 11:20 pėr ta vazhduarpėrfunduar
nė 13:30)
Nė orėn 13:30) I akuzuari AK nga trupi gjykues nė pėrbėrje (e
thotė pėrbėrjen) shpallet fajtor dhe dėnohet me gjithej 15 vite; 13 vite si
fajtor nė bazė tė nenit 116 al.1, dhe 4 vite si fajtor pėr nenin 136 al.2.
AK-sė I vazhdohet automatikisht paraburgimi nė bazė tė … bla, bla, bla…

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   Wed Mar 24, 2010 1:53 am

merturi shum shkrim i qelluare.por kujt ti tregoshe se\ si eshte ajo thenj ,,Nuk eshte i verber aje qe nuk shikon ,po aje qe nuk deshiron te shikoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARĖT
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 5Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: