Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Bashkimi Kombėtar 2012!?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Atdhetar
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 5
Age : 27
Vendi : Aty ku bukes i thon buk e ujit ujė
Registration date : 03/01/2010

MesazhTitulli: Bashkimi Kombėtar 2012!?   Fri Mar 19, 2010 1:28 pm

Tė nderuar shumė tė respektuar anėtar tė ketij forumi qė si emėr ka qellimin kryesor tė ēdo shqiptari qė konsideron vetėn tė tillė.

Dua tė hap njė temė pėr diskutim, qė sigurisht duhėt tė bie ketu shkembime mendimesh dhe idesh reth asaj se si duhėt realizuar bashkimi kombetar, alternativa e vetme e ēdo shqiptari tė vertėt.
A do kemi mundėsi qė nė 100 vjetorin e pavarėsisė sė Shqiperisė, nė vitin 2012, tė shohim Shqipėrinė tonė, ashtu si na e fali i lumi Zot, tė bashkuar dhe tė vetme.
Shqiperia, Kosova, Ēameria, Ilirida, tė gjitha tė bashkuara nė njė SHQIPERI.

Si ta realizojmė? A do mund tė behėt nė menyrė diplomatike apo edhe njėherė duhėt tė i dalim zot atdheut dhe kapim armet?


Ju mirėpres nė shkembim mendimesh.


faleminderit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Bashkimi Kombėtar 2012!?   Mon Mar 22, 2010 12:06 am

Teme intresante ! se paskam ndegju kete deshire.
Pore un kam ndegju se me 2012 do behet shkatrrimi i botes kataklizmi e kam frik se mos do jen po te njejten dite?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetar
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 5
Age : 27
Vendi : Aty ku bukes i thon buk e ujit ujė
Registration date : 03/01/2010

MesazhTitulli: Re: Bashkimi Kombėtar 2012!?   Mon Mar 22, 2010 1:22 pm

Fiona, fundin e botės askush nga njerėzit nuk mund ta di. Bashkimi i tė gjitha trojeve shqiptare nuk behėt vetėvetiu. Sikur se ēdo ndryshim qė nuk lind vetėvetiu, edhe ndryshimi i kufijve tė Gadishullit Ballkanik, nuk mund tė behėt vetėvetiu. Duhet qė ndryshimin ta kerkojmė. Psh. Nese qendron nė njė pozitė po e zemė nė kembė, pa dashur tė levizni do ishte e pamundur tė ndodhte levizja.


Ju faleminderit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Bashkimi Kombėtar 2012!?   Tue Mar 23, 2010 1:05 am


+
----
-


Fiona, fundin e botės askush nga njerėzit nuk mund ta di. Bashkimi i tė gjitha trojeve shqiptare nuk behėt vetėvetiu.

Nga kushe prete te behete bashkim kombetare he mo do ma thuashe nga kushe!
Nga njerz qe luftojn per interesa personale...
nga njerz qe nuk e din ase sa te rinje kan ne burgje si ne ks, po ashtu dhe ne maqedoni..mos te lutem mos ta genjejm mendjene me prralla per kesylkuqen gjoja se eka mbyte gjatari ujkun????


Sikur se ēdo ndryshim qė nuk lind vetėvetiu, edhe ndryshimi i kufijve tė Gadishullit Ballkanik, nuk mund tė behėt vetėvetiu.


Po mor u mesuma tani me kufi ku cdo dite lun guri i megjes! siq themi ne gjuhen e popullit dhe I zoti i shpise eshte i bindur se (guri aty ka qen cdo here qe nga 1912)


Duhet qė ndryshimin ta kerkojmė. Psh. Nese qendron nė njė pozitė po e zemė nė kembė, pa dashur tė levizni do ishte e pamundur tė ndodhte levizja

Pooooo pajtohem me ty zotrotr, si te ngrihem ne kemb prap kerkoj te ulemi, se jeni te vegjel thon e nuk din shum ka koh per te mesuar (popull i posalindu mo)
MESON NJE HERE TE NJIHENI NENE DHE NJERKEN NA THON????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
albaninr1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 78
Age : 32
Vendi : Londer
Profesioni/Hobi : Sport
Registration date : 23/03/2010

MesazhTitulli: Re: Bashkimi Kombėtar 2012!?   Tue Mar 23, 2010 6:30 pm

URIME URIMEEEEEE :-))))
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Bashkimi Kombėtar 2012!?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Bashkimi Kombėtar 2012!?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: