Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kush na komandon : zemra apo truri?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Kush na komandon : zemra apo truri?! Empty
MesazhTitulli: Kush na komandon : zemra apo truri?!   Kush na komandon : zemra apo truri?! EmptySun Jan 31, 2010 11:59 pm

Po shtroj kete pyetje se ka shume raste qe zemra te thote te besh ndryshe!
Dhe truri ndryshe;;; shpesh degjojme :e bera keshtu se keshtu ma tha zemra!
Ose e bera keshtu se keshtu ma tha truri me cilen eshte me mire te ece njeriu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feride
Anėtar
Anėtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 33
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

Kush na komandon : zemra apo truri?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush na komandon : zemra apo truri?!   Kush na komandon : zemra apo truri?! EmptyMon Feb 01, 2010 5:15 am

Truri eshte komando qe e rekomandon ēdo qelize te trupit.E ne tru jane dy pjeset e tij qe njeriun njera e nxite per te bere mire e tjetra mire,dhe cilen pjese te ketij trurit e perveteson avancon me te .
Ndersa pleqet perpara kan permendur se secili njeri ka dy meaqe ne trupin e vete;Nje ne anen e majte e tjetren ne te djathet.
Njera te shtin me ba mire e tjetra me ba keq(djallin )
Ndersa ne tru(hipotalla dhe hipofiza)

Eshte definicion qendperqin i vertete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feride
Anėtar
Anėtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 33
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

Kush na komandon : zemra apo truri?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush na komandon : zemra apo truri?!   Kush na komandon : zemra apo truri?! EmptyMon Feb 01, 2010 5:16 am

me falni ne vend te mires e pata fjalen per te keq
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feride
Anėtar
Anėtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 33
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

Kush na komandon : zemra apo truri?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush na komandon : zemra apo truri?!   Kush na komandon : zemra apo truri?! EmptyMon Feb 01, 2010 7:20 pm

Timoni i tere organeve qe funkcionoin trupin e njeriut dhe kafshes eshte koka.

ēka ta bene koka te hek kemba thone plakat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kush na komandon : zemra apo truri?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush na komandon : zemra apo truri?!   Kush na komandon : zemra apo truri?! EmptyMon Feb 01, 2010 11:06 pm

Un mendoj se te dyat na komandojn nga pak,por
ne kohen e sodit ne qfar rrethana jetojm dhe ku jetojm, ne duhet apsolut vetum truri te na komandoj dhe askush tjeter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feride
Anėtar
Anėtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 33
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

Kush na komandon : zemra apo truri?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush na komandon : zemra apo truri?!   Kush na komandon : zemra apo truri?! EmptyTue Feb 02, 2010 10:22 am

Truri eshte i lidhur me ēdo pjese te organeve dhe komandon me to.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feride
Anėtar
Anėtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 33
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

Kush na komandon : zemra apo truri?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush na komandon : zemra apo truri?!   Kush na komandon : zemra apo truri?! EmptyWed Feb 03, 2010 2:25 pm

Xhiti
Shqiptaret ja kaloin dreqit dhe kofrit !Tone komandusa bre te menqur ma shume se mageri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Kush na komandon : zemra apo truri?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush na komandon : zemra apo truri?!   Kush na komandon : zemra apo truri?! EmptySun Feb 07, 2010 6:11 pm

Zemra eshte ajo qe te shtyne te maresh vendime te drejta. vetem ajo vendose.shum here mendja na nxiton?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
isaj peci
Fillestar/e
Fillestar/e
isaj peci

Male
Numri i postimeve : 9
Age : 47
Vendi : suisse
Registration date : 02/06/2010

Kush na komandon : zemra apo truri?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush na komandon : zemra apo truri?!   Kush na komandon : zemra apo truri?! EmptyWed Jun 16, 2010 11:36 pm

Kush na komandon : zemra apo truri?! Icon_biggrin truri esht nje liber eKush na komandon : zemra apo truri?! Icon_razz zemra recitues
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kush na komandon : zemra apo truri?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush na komandon : zemra apo truri?!   Kush na komandon : zemra apo truri?! EmptyThu Jun 17, 2010 12:44 pm

njerin e komandojn veset dhe principert e tija te cilat i absorbon gjat jetes dhe evulimitt e tij jetsor neper dedaka.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Kush na komandon : zemra apo truri?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush na komandon : zemra apo truri?!   Kush na komandon : zemra apo truri?! EmptyThu Jun 17, 2010 8:06 pm

truri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Kush na komandon : zemra apo truri?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush na komandon : zemra apo truri?!   Kush na komandon : zemra apo truri?! EmptyMon Feb 14, 2011 1:22 am

Cito :
truricili i madhi apo i vogli xili pres pergjigjen ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Kush na komandon : zemra apo truri?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush na komandon : zemra apo truri?!   Kush na komandon : zemra apo truri?! Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kush na komandon : zemra apo truri?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme-
Kėrce tek: