Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mendim kritik pėr poeten Mimoza Ahmeti

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Mendim kritik pėr poeten Mimoza Ahmeti   Sun Jan 31, 2010 10:32 pm

…Adlia ėshtė njė grykė, ku frynin tė gjitha erėrat nė kėrkim tė “BURRIT TĖ NJĖHERSHĖM”. …………

*

Njė siguri fjalėse, pasuri fjalore dhe bukurore, tėrheqje me magjizėm pėr bukurinė shqipe tė tė shprehurės!

Nėkėto vepra gjen:

Jetė, peripeci, transferta ndjenjėsore,shmėbėllime, dėshira e mėrtesa, dashuri tė palejuara, ilegale, rrėfenjėza nė muzgje, stisje jete, pėrkushtesė, ruajtje e murit berlinor midis shpirtrave…, fantazma, vend pėr njerėz, homazhe dashurie pėr Josefinė Haėelkėn, divorce nė Seegase, shkaqe trazirash nė fuēinė e barotizuar ballkanike, vizatime profilore tė pėrkryra tė qenies si dhe pėrkufizime tė tilla tė elksionuara “ Njė boshatisje e thellė mbretėron Globit”;
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Mendim kritik pėr poeten Mimoza Ahmeti   Sun Jan 31, 2010 10:32 pm

mbetet tė sillemi bukur. “Intelektualeėt janė pararoja e shoqėrisė nė shoqėritė e pararojės. Nga kėto dy anė ne, shprehet Mimoza Ahmeti, nuk pėrmbushim asnjėrėn. Mbetet tė sillemi bukur.Gjirokastwr, janar 2010
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
Mendim kritik pėr poeten Mimoza Ahmeti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: