Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Nena..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nena.. Empty
MesazhTitulli: Nena..   Nena.. EmptySat Jan 09, 2010 12:50 am

Nena.. MotherPlakem e per nene time gjithnje jam e vogel:Rritem por te jam e vogel.E vetmja ajo per mua ka derdh Lot.Te gjith me kan harru por jo edhe nená ime.Te gjith me kan len perveq nenes time.Bota per mua u ndryshuare po jo edhe nena ime..Sa her ka fshi lotet nga fetyra kur un kam qen semuer,sa net ka kalu pa gjume kur un kam mungu,
Nene kur kthehesha nga udhtim,me prisje ne der me sy te perlotur nga gezimi,ndersa kur udhtoja,me percllje me pikllim ne zemer.
Nene me ke barte ne preher me dhembj e vuajtj,me lind me klithma dhe renkim.Me perqafove dhe me prite me puthje dhe buzqeshj.

´Nene::

Asnjeher nuk ke qare deri sa isha zgjuare.Nuk ke pushu perderisa nuk me ke pare te lumture,kur une buzqeshja edhe ti buzqeshj edhe pse nuk e dije shkakun,
Ndersa kur vija e piklluare, ti qaje edhe pse nuk edije shkakun.Tek ti siha e falur para se te gaboj dhe eharoj gabimin tim para se te pendohesha .Me arsytoje para se te kerkoja falj.

Nene.
Kushe me lavderonte ti i besoje.edhe sikure te me shpallnin mbretresh e njerzimit.kushe me kritikonte ti nuk i besoje edhe sikur ti sillte deshmitaret me besnik
vetem ti ke qen e prekupuare me brengen ndaj meje.
Nene..
une isha gjeja me e rendesishme per ty.tregim me i bukur,deshira me e embel.keto me bejn te ndihem mire.ndersa ti mendon se kjo eshte e mjaftushme edhe shkrihesh nga mallengjim per mu.

Nene .
Do te doja ,sikur te mund te mare vdekjen tende dhe cdo gje te pakendshme qe te ndodhe ,
Zoti ime meshiroj prind e mi sikur ata qe me edukuan mua kur isha e vogel.

Cdo njeri ka diq te mire te sjell per nene,dhe ja kemi borgj si femi e tyre qe jemi. ndoshta nuk do mund tja kthejm me perkujdesje por te pakten ti shprehim ndjenjat per kete krijes te bekuar qe ka emrin;;NENE::

Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nena.. Empty
MesazhTitulli: Re: Nena..   Nena.. EmptySat Jan 09, 2010 7:36 pm

Aqe shum ka vler nena e juaj antare te forumit saqe paskit mbet enigm ne kete tem!!!üpergezime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nena.. Empty
MesazhTitulli: Re: Nena..   Nena.. EmptyWed Feb 10, 2010 9:15 pm

Sa cudi!? askushe nuk shkrun te kjo tem!?
E pyse veten?
valla nuk kan cfar te shkruajn apo nuk din nga tja fillojn?
apo ndosha vlen ajo thenj se nena ime eshte me e mira ne bot::
Cfar ka me te bukur ,apo me te shtrejt se dashuríja per nene:
Kushe meriton me shum respek ne kete jete se nje Nene.
Cila fjal shkruhet me bukure se fjalA te dua NENA ime.
Kushe eshte aj NJERI qe te don pa interes perveq NENES:
Pytje .pytej por pa pergjigjje cudi?!!!!!!!!!!!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Nena.. Empty
MesazhTitulli: Re: Nena..   Nena.. EmptySat Feb 13, 2010 1:59 am

mir e ki se se para Nanes vjen veq LIRIJA- ATEDHEU; se Nana esht njieriju qe te qet ne ket tok se nane nuk ka dhe smundesh me gjet kun ne bot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
leonardo
Fillestar/e
Fillestar/e
leonardo

Numri i postimeve : 30
Vendi : Milano Italy
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 16/10/2007

Nena.. Empty
MesazhTitulli: Re: Nena..   Nena.. EmptyWed Jun 09, 2010 12:45 pm

Pershendetje Fiona gezime per ket tem shume te bukur por siq po shifet askush nuk paska shkruar ketu .

NENE vet fjal tregon sa eshte e madhe , dhe sa vlere ka, nena eshte nje nuk zevendesohet me asnje njeri dhe me asgje ne bot ,ajo te lindi,ajo te rrit, ajo te ndegjoi per her te par kur trokite ne barkun e saj per ti treguar se ishe aty me te ne q’do moment. Nena i ndjeu emozionin e par kur te lindi,nena te ushqeu me qumshtin e saj.Nene je vetem ti ne bot q’me ben te ndjehem krenar.Fjala e par q’nje femij e meson eshte fjala nene .

Fjala e pare ne gojen time ishte fjala Nene
Ajo fjal qe duhet shqiptuar Nene O Nene O Nene

Ti je ajo qe me dhe drite por dhe njohuri
Ti qe naten e bere dite vetem une te fle si femi,

Kurr nuk harrohet gjiri yte o e dashura Nene
Gjithmon do te jem borgj te ty Nene o Nene o Nene

Kur une tash mendoj per ty o shpirti im Nene
Edhe yjet me kan lakmi o Nene o Nene o Nene

Tani une jam larg i tretur ketu ne gyrbet
Por fjala jote kurr sme hiqet Biro ke kujdes,

Une ty gjiyhmon do te dua mori e dashura Nene
Qe buken tende ma dhe mua o Nene o Nene o Nene

Dashurin qe kam per ty o shpirti im Nene
Duhet ta ket gjdo njeri O e dashura NENE

Ja i shkrujta disa fjal vetem per mo sta harruar ket tem te bukur dhe per ti nxituar disa forumis te bej postime ne ket tem q’ka nje kuptim shume me vler.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nena.. Empty
MesazhTitulli: Re: Nena..   Nena.. EmptyThu Jun 10, 2010 2:20 pm

leo ,mir se dule dhe nje se paska nene Nena.. Icon_biggrin

respekt..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Nena.. Empty
MesazhTitulli: Re: Nena..   Nena.. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nena..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: