Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:14 pm

Magjikja

Loja e magjiktė e tėrhiqte... Ishte i dhėnė pas kėsaj loje, e cila prodhonte me bukurinė e saj emocione tė paimagjinueshme. Ai, paēka nga njė defekt i vogėl, njė damar i paēuar nė vend, jo pėr faj tė mjeshtrit ortoped, i cili e realizoi ēuarjen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:14 pm

hedhje tė pastudiuar, kur "Inxhinieri i parė i rrugėve" u kthye pėr ta marrė qė tė kalonte Gjanicėn. Njė hedhje e beftė nė ajėr, njė rrezik dhe damari u pozicionua nė tė njėjtin vend. Nė kėtė kuadėr ngeli njė proces i vogėl ēalimi. Shokėt, si
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:15 pm

hedhje tė pastudiuar, kur "Inxhinieri i parė i rrugėve" u kthye pėr ta marrė qė tė kalonte Gjanicėn. Njė hedhje e beftė nė ajėr, njė rrezik dhe damari u pozicionua nė tė njėjtin vend. Nė kėtė kuadėr ngeli njė proces i vogėl ēalimi. Shokėt, si
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:16 pm

dhe brohorimat e urratė shpėrthejnė tifozllėkun dhe ngandonjėherė edhe euforinė ekstreme. Ekipi simpatik, i formuar nga djem tė rinj justifikonte besimin. I sjell ndėrmend nė kujtesė: Idrizin nga Fieri, tė cilit ia ka harruar mbiemrin, Qemal Rrapaj, Namik Hoxhaj; pale Skėnder Rrapaj, portjerin e skuadrės, i cili kėrkonte qė, nė hedhjet e tij pritėse tė tipit akrobatik, tė spektalonte vrullshėm dhe tė nxiste pjesėtarėt e skuadrės pėr tė sulmuar nė drejtim tė portės kundėrshtare,...Rreshton mandej Faslli Mengrėn, Lutfi Ahmetaj, Ajet Bregun
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:17 pm

Flamur, Myqerrem dhe Pėllumb Hoxhėn, Hamza Llushkėn. Nė krye tė kėtij ekipi qėndronte dirigjenti dhe manovratori Bilbil Hoxha, kapiteni i skuadrės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:17 pm

Eh, ē'bukuri kishte loja, kjo lojė qė shpall emocione dhe brohorimat e shpirtrave shpėrthejnė nė fushė e nė turma spektatorėsh... "Garinēa" rri e mediton pėr ato vite, pėr frymėn e lartė optimiste pėr fitoren bindėse, por edhe pėr disfatat, kur kundėrshtari ishte superior, apo pėr barazimet e pafata dhe tėrheqjen e veshit nga spektatorėt, qė, ndonjėherė, dhe fshikullonin pėr lojė tė dobėt dhe pėr mos dhėnė atė, qė duhet dhėnė nė fushė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:17 pm

Edhe sot kur kujton atė madhėshti, atė skuadėr djemsh tė rinj; ulet dhe mediton, fantazon, por edhe sjell nė kujtesė shumė ēaste mahnitėse, shumė kulme, shumė gėzime dhe shumė lidhje vėllazėrore. "Futbolli ėshtė art i bukur, i veēantė! Sot e ndjek shumė kėtė sport mė se popullor dhe qė tėrheq me mijėra e miliona vetė nė tė gjithė botėn. Futbolli, arti i luajtjes me kėmbė."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:17 pm

Qėndron pranė televizorit dhe ndjek ndeshjet sportive atje nė Margėlliē dhe sjell ndėrmend e buzėqesh pėr atė veprimtari sportive domethėnėse qė kaloi...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:18 pm

* * *
Nė mbrėmje rrinė tė dy me Rubijen dhe ndjekin televizorin. Mendja gjithmonė e ngritur. Drama njėra pas tjetrės tek sjellin papushin hidhėrime jetėsore. Zemra u hidhet vėrtik nga ngjarje tė ndryshme rrėngjethėse. Prindėrit gjithmonė mendjen e kanė tė ngritur, sidomos ata me fėmijė larg, por sot asgjė nuk dihet, dhe kur i
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:18 pm

ke brenda vendit, ndjen kuēedrėn pėrpirėse dhe nė fragmente tė shpejta jete ndjen gjithashtu lukthin, pėrdorimin e pasthirrmės. Fėmijėt kanė shkuar jashtė vendit pėr njė jetė tė mirė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:19 pm

“Shyqyr, qė deri mė sot fėmijėt i kemi mirė, more burrė!” – i thotė Rubija, teksa ndjek bėmat qė ndodhin ēdo ditė dhe qė hidhėrojnė, jo vetėm tė afėrmit, por gjithė njerėzit…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:19 pm

“Nuk thua vėrtet shyqyr….” pėrsėrit Sherifi dhe e shikon drejt nė sy Rubijen.
Janė nė njė lėvizje dinamike. Telefonata pa pushim. Fėmijė, tė cilėt kėrkojnė tė dinė shėndetin e prindėrve, nipėr dhe mbesa qė kėrkojnė tė flasin me gjyshen dhe gjyshin e tyre. Pyesin dhe tregojnė jetėn tej nė vende tė tjera. Emocione mbėrthyese, meziēlirime prej tyre, puthje me zė nė celularė, pėrshėndetje dhe urime. Njė jetė e mbushur plot me gjera tė ndritura qėafrojnė distancat dhe shtojnė dashurinė njerėzore. Mėngjeze, diell, re, shi, netė shqetėsuese, hėna tė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:19 pm

plota dhe tė ngrėna, zbardhje dhe sprintime tė reja. Nė shpirtin e tij ėshtė njehėsuar Rubija… Trenjerėzori e ndien veten tė fuqishėm si njė lis gjigant…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:20 pm

Prapė diēka pėr tė kujtuar

E kishte pasur merak pėrgatitjes ushtarake t’i kushtonte vėmendje tė madhe, pasi kishte kaluar sprova tė guximshme dhe ndoshta do tė ishte nėj officer aktiv i denjė. Kur shkoi nė shėrbimin ushtarak nė Uznovė tė Beratit kishte vetėm njė fėmijė, Bukuroshen. Vetėm pas njė muaji, nė shkurt tė vitit 1964, lindi Mynyri. I
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:20 pm

dhanė dy ditė lejė pėr tė gėzuar familjarisht pėr krijesėn e ardhur nė jetė. Kujton me respekt oficerėt: Ali Lumanin, Feti Merkėn, Stavro Miēin… sat ė mirė ishin dhe sa mirė e trajtonin! Me kėto vite ėshtė i lidhur edhe aktori Mimi Kumata apo Lakja i dajres. I kujtohet kėnga e korit: “Po ngrihet njė zė nga fundi i varrit dhe porsi nė festė kemi dalė…” Pastaj ka nostalgji pėr rezultatet e arritura nė stėrvitje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:20 pm

me forcat vullnetare, ku reparti vullnetar qė ai drejtonte kishte arritur rezultate tė larta nė stėrvitje… “Edhe kėto janė pjesė e asaj njohje tė madhe pėr mua, krahas punės dhe artit…, “- thotė ai dhe mendimin e hedh larg… “Po sikur, tė kisha vdekur nė ēastin, kur i rashė nėnės sime nga dora, kur ishim tė strehuar pėr t’u
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:20 pm

mbrojtur nga bombardimet gjermane tė rajonit tonė nė depon e zbrazėt tė ujit tė fshatit Rusinjė? Po sikur tė mos mė kishte pritur ajo gjyshja e mirė nė duart e saj?... Sot do tė mė kujtonin vallė si njė fėmijė qė humbi aksidentalisht jetėn… Dhe prindėrve tė mi do t’u kishte mbetur peng gjithė jetėn dhe Pema e Fisit tim do tė ishte tharė… “Dėgjoni, ju kronikanė, pema e fisit tim do tė ishte tharė… Por ajo vegjetoi…” Iu kujtua nė atė ēast kėnga “ Ja ku jam… Ja tek jam”…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:21 pm

Epilog...

Nga ballkonet kundrohet qielli dhe hapėsira... Qiellorja prezente nė kėtė shpėrthim dhe kundrim zemėrgjerė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:21 pm

Arritja deri kėtu ėshtė meritė apo njė shtysė e dilemės pėr tė zgjedhur dhe e vendosmėrisė pėr tė vendosur... Ē’kuptim tė madh ka vendosmėria, por edhe dilema lot rol...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:21 pm

Njė retrospektivė me njė ndėrtim "arkitektonik" mendor...
Sa vrulle, sa zell, sa meraqe, sa vuajtje tė mbarsura qė me kalimin e kohės kthehen nė "legjenda"... Brezat dritohen dhe pasqyrojnė konturin e ėmbėl nė hapėsirėn qiellore "Na ishte njė herė njė djalė qė motak mbeti jetim, tė cilin e rriti njė hallė, qė ēuditėrisht asaj i erdhi qumėshti i gjirit, kur ishte e divorcuar, dhe tė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:21 pm

gjithė tė tjerėt u befasuan, kur panė kėtė ngjarje e prodhuar vetėm nga e magjikshmja edhe pastaj rritja shpejtoi dhe thanė se njė ditė humbi, u zhduk, pas atij burgimi dhe atij tentimi tė tipit ” Edmond Dantes”, pėr t'u arratisur dhe pastaj djali i varfėr e rriti vetė nusen e tij qė dymbėdhjetėvjeēare, duke u kujdesur deri te rrėfenjat, u martua nėpėrmjet njė befasie tė madhe dhe njė ēuditėri vajze, e cila kthehej, papritmas, nė njė lidhje nuse - dhėndėr dhe lot rrėshqitės ujėvare...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:22 pm

Dhe pastaj oh, pastaj njė gazmim: Njė djalė topolak qė nė qielin e syve tė tij shihnin tė ndėrtuar ardhmėrinė... Mbajtje nė pėllėmbė tė duarve dhe njė ikje, e cila ngazėlleu njė tjetėr ikje pas njė dekade... Dhe nėntė lajmėtarė tė brezit shumėfishojnė Pemėn e Fisit dhe shpėrndaheshin nė qiell me njė emėrtim tė jashtėzakonshėm...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:22 pm

"Ku je shpirti i gjyshit?!" "Eja kėtu shpirtka e gjyshit" dhe luante me doēkat e vogla tė ardhmėrisė...Dhe njė ditė shpėrtheu njė syth tjetėr: Sythi i stėrmbesės dhe stėrnipit... Ai, Sherif Hazizi u kthye nė njė stėrgjysh. Zemra e tij mbartte tani peshėn e katėr dashurive brezive... Ai montonte yllėsinė e tij nė hapėsirėn
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:22 pm

qiellore. Ēuditėrisht, krahas Arushės sė Vogėl dhe tė Madhe ishte shtuar dhe njė Yllėsi tjetėr me “Nėntė Yje tė Mėdhenj” dhe pastaj yje tė vegjėl... Ballkoni po tronditej gazmueshėm nga ky gazmim zinxhiror dritues... Hodhi sytė diku dhe u befasua tek u konturua njė harmonikė e vogėl... I ndriti syri... Dhe arriti tė nxjerrė pyetjen: "Si u shfaqe kėshtu kaq natyrshėm dhe po mė lė pa mend"... "Unė erdha, kėtu tek ty, se ty e vetėm ty tė pėrkas..." E mori nė duart e tij, qė tashmė kishin mbushur 65 vjeē... Ishin orėt e para tė agimit tė madh tė 3 prillit tė vitit 2008.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:23 pm

"Unė erdha tek ty se ty tė pėrkas!" shpėrtheu harmonika nė nisjen e njė kėnge... Pas pak shfaqi konturet njė kitarė dytelėshe. "Ku i ke telat e tjerė, moj kitarė?"- e pyeti pa e ngjatjetuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."
Mbrapsht nė krye 
Faqja 15 e 16Shko tek faqja : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: