Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:05 pm

Me kėtė komedi, nė konkurrimin kombėtar nė qytetin e Pėrmetit, ne fituam ēmimin e parė dhe ishte njė sukses i madh pėr ne tė Patosit. Kam marrė pjesė nė role nė dramėn "Natė e pagjumė", ku kam lozur rolin e Kilit. Regjisor kėtu ishte po Koēo Papadhopulli, drejtor Hasan Bregu. Aktorė tė tjerė interpretues: Natasha Koēi, Hasan Hasani, Veli Dogani, Kolė Shuteriqi. Veēoj edhe dramėn tjetėr "Dritė nė akull"...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:06 pm

* * *
Oh, sa kujtime tė mėdha!... Kujtimet tė ēlirojnė nga ēdo stres qė tė mbėrthen. Emocionet shpesh herė kanė njė efekt shumė ēlirues, paēka se ato tė mbėrthejnė nė pozicione shpirtėrore, qė ngandonjėherė mezi kalojnė. Ngjitje dhe ulje nga skena, pėrsėritje dhe fragmentarizime, spikatje, por edhe moskėnaqje,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:06 pm

duartrokitje dhe fjalė tė thata, ngazėllim dhe impresionim, shpėrthime dhe luhatje, arritje dhe ndonjė dėshtim, spikatje dhe pėrpėlitje, ndritshmėri dhe kulme... Kupton se ke arritur njė kulm nė njė ēast dhe kulmit, duke avancuar tė bien njė "mantel"… Kulmi mbulohet dhe ti sprinton mė tej dhe ndjen tufė karafilash apo trėndafilash... Eh, jetė! ... Tashti po e kuptoj se sa e gjatė je dhe sa shpejt qė ikėn, si rend nė korsitė e tua... Secili prej nesh ka korsitė e tij... Kthehet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:06 pm

tek ajo qė atij i pėlqente tė interpretonte dhe kishte korrur sukses nė interpretim, ku njė monologim, jo thjesht pėr vlerėsimin interpretues, por pėr atė ēka pėrmbante nė "damarėt" e tij, ngazėllente.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:06 pm

Sherifi ka marrė pjesė edhe si aktor i Estradės sė Patosit. Vlen tė pėrmendet kėtu shfaqja e bukur "Buqetė lulesh" me regjisorė ata tė pėrherėshmit dhe miqtė e tij tė vjetėr, pėr tė cilėt s'kursen lėvdatat e tij reale: Koēo Papadhopulli dhe Hasan Bregu. Po kėshtu ka pasur edhe shfaqe tė tjera, qė janė regjisuar nga Leka Bungo,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:07 pm

Arqile Liēi e tjerė. "Sukseset e mia, - shprehet ai, - ua dedikoj tė gjithė regjisorėve, tė gjithė kolegėve tė mi, tė cilėt mė kanė inkurajuar pėr nxjerrjen e roleve, mė kanė dhėnė impuls nė forcėn time interpretuese. Emrat e atyre, qė mė kanė inkurajuar, do t'i mbaj e do t'i nderoj deri sa tė kem frymėn gjallė...". Ėshtė ky njė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:07 pm

betim i sinqertė dhe njė vlerėsim i madh pėr punėn dhe veprimtarinė e tė gjithė atyre, qė formojnė rrethin e afėrt tė drejtuesve, interpretuesve dhe miqve mė tė ngushtė tė tij, pėr tė cilėt ka tė drejtėn morale tė krenimit. Ka tė drejtė tė shprehet nė kėtė mėnyrė aktori Sherif Hazizi, i cili gjeti tek filmi, tek teatri, estrada botėn e tij, qė aq shumė e dėshironte, gjeti impulsimin pėr ta bėrė jetėn mė tė bukur; gjeti atė front tė madh pėr tė ndihmuar sadopak nė rritjen kulturore dhe edukimin e njerėzve me njė moral tė lartė dhe tė pakursyer. Ishte njė akt i madh. Ai, sidoqoftė, ka vėnė njė gur tė vogėl nė kėtė binanjė tė madhe arti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:07 pm

Shpesh i kujtohet ai takim i ndodhur rreth katėr dekada mė parė, nė malin e Dajtit tė Tiranės, nė kampin e punėtorėve, ku ishte pėr tė pushuar edhe kompozitori Agim Prodani, i cili i bėri njė pyetje interesante: "E dashuron profesionin e axhustatorit?" Iu pėrgjigj pyetjes: "Nga halli.. Po s'kam se ē'tė bėj...". Prodani qeshi. E kishte kuptuar mjaft mirė Sherifin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:07 pm

Rifreskim kujtese me idhuj

Vetė natyra e tij ishte dhe ėshtė e gjallė, e lidhur me ndjenjėn dhe me dėshirėn pėr tė njohur, pėr tė tė thėnė diēka nė lėvizjen shpirtėrore. Dhe ai ishte fans i aktorėve, i kėngėtarėve, i sportistėve dhe pse jo edhe kishte idole nė politikėn e zgjuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:07 pm

"Kadri Rroshi, pa dyshim, mbetet pėr tė njė aktor i madh dhe i papėrsėritshėm nė sferėn e tij tė interpetimit. "Aktori i madh ndizte flakė sallėn me zėrin e tij melodioz dhe me intonacionet e tij, duke pėrhapur personazhin realitet. Tė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:08 pm

"shponte" shpirtin ėmbėl me njė vibrim tė bukur zėri dhe ndieje entuziazmin lėvizės tek lėshohej nė dhomat e shpirtit. Dhe pastaj rreshton tė tjerė tė mėdhenj, tė cilėt ishin nė njė kuadraturė "tė mbyllyr" pėr tė treguar aftėsitė e tyre tė mėdha, duke u nisur nga "mbyllja e lidhėsisė dhe shfaqja e talentit" nė kuadėr tė gjerė,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:08 pm

kjo e detyruar nga sistemi i instaluar, sistem ky, qė kontrollonte dhe mbante vigjilencėn pėr shfaqjet e huaja, apo pėr gjurmat e murrme, qė, hera - herės, shfaqeshin nė skena teatrosh e mandej kalonin nė njė sitisje tė imėt. Dhe pas kėtij procesi fillonte ndėshkimi vigan. Njė poet kishte shkruar dikur disa vargje me kėtė objekt. Sandėr Prosi ishte njė aktor gjenial, i cili ka interpretuar figura tė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:08 pm

rėndėsishme tė Historisė Kombėtare, pėrfaqėsues tipikė tė Rilindjes sė madhe. Sa bukur interpreton rolin e Ismail Qemal bej Vlorės!... Tė mahnit me pėrafėrsinė e realizuar dhe thua: "Ky ėshtė Ismail Qemal Vlora, njeriu qė ngriti flamurin e shqiponjės nė Vlorė, pa iu dridhur syri dhe shpalli mėvetėsinė!..." E pastaj rreshtohen tė mėdhenjtė e tjerė, tė cilėt e kishin pėrshtypėzuar atė dhe tė tjerėt: Naim Frashėri, Violeta Manushi, Pandi Raidhi, Stavri Shkurti, Roza Anagnosti,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:08 pm

Tinka Kurti, Pavlina Mani, Esma Agolli, Margarita Xhepa, Hajrie Rondo, Jani e Petrika Riza,Timo Flloko, Aleko Prodani, Luftar Paja, Mevlan Shanaj, Albert Vėrria... Ai kėrkon tė shpalosė njė listė tė gjatė aktorėsh, tė cilėt e meritojnė, pa dyshimin mė tė vogėl, renditjen nė kėtė listim lavdėrues, nė kėtė altar madhėshtie pėrfaqėsues, sepse i kanė dhėnė shumė skenės shqiptare... Ata mbeten njė kurorėzim i artė i spikatjes dhe i madhėshtisė aktoriale...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:09 pm

Po kėnga? Ah, kėnga, kėnga tronditėse, kėnga magjepse, e cila tė flatron, tė zjarrmon, tė ndez nė kahje pozitive, tė shpirtėzon e tė shqiptarizon. Vaēja e madhe e papėrsėritshme, qė ka skeptrin e madhėshtisė dhe tė triumfit nė kėtė vend me forcėn e saj tė zėrit tė veēantė dhe tė interpretimit madhėshtor si dhe me prezencėn e saj pėrfaqėsuese nė shumė skena tė Botės... I pėlqen tė pėrmendė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:09 pm

kėngėtare tė tjera si: Liljana Kondakēiu, Ema Qazimi, Kozma Dushi, Ermira Babaliu, Parashqevi Simaku, Anita Take, Gaqo Ēako, Manjola Nallbani, Elsa Lila... Ndalet tek kėngėtarja e re Anjeza Shahini, njė zė qė diē i kujton. Njė kėngėtare me shumė perspektivė e qė ka shumė pėr tė thėnė nė artin magjik tė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:09 pm

kėngės. Ishte ajo qė me zėrin dhe interpretimine saj befasoi nė Festivalin Evropian tė Kėngės dhe e rreshtoi Shqipėrinė qė nė pjesėmarrjen e saj tė parė, nė vend nderi... Por ai ka simpati edhe pėr Nazif Ēelėn, edhe pėr Sinan Hoxhėn, por nuk mund tė lėjė pa pėrmendur Mira Bregun... Listė e gjatė emrash.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:09 pm

Pėrshtypėzime, mbresa tė paimagjinueshme, pėrcjellje tė sinqertė tė ndjenjave dhe vlerėsime tė guximshme. Ai tė gjitha i thotė me njė sinqeritet tė madh dhe siē i ndjen...E di qė vlerėsimi i tij s'ėshtė i prerė dhe gjithēka . "Secili ka mendimin e tij, mjafton tė tė bindė dhe tė jetė i argumentueshėm... Kur pyetet pėr futbollin,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:10 pm

ndalet te stacioni "Boriēi" dhe te legjenda "Pano"..., por di tė evidentojė dhe futbollistėt e Apolonisė sė Fierit e pėr skuadrat e tjera me emėr shqiptare. Pale pastaj pėr futbollin italian e brazilian...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:12 pm

* * *
"Tė them tė vėrtetėn, mua mė pėlqejnė dhe artistėt humoristė, duke shquar midis tyre dhe dy nga figurat qendrore tė humoristikės patriotė tė mi: Luftar Paja dhe Fuat Boēi, e duke mos harruar edhe tė tjerėt sė bashkė me Ceken e Berati". Humori e gjallėron, i heq streset dhe e ndien veten nė njė freski vetiake e qė pėrcillet tek tė tjerėt nėpėrmjet aftėsisė sė tij interpretuese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:12 pm

"Kam lexuar shumė, paēka se gjithmonė kam qenė nė punė dhe koha ishte shumė e ēmuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:13 pm

Pėr leximin tregoja vėmendje tė madhe. Mė pėlqenin shkrimtarėt shqiptarė dhe poetėt shqiptarė qė nga Naimi e Ēajupi, Migjeni, Noli e tė tjerė. Nga tė tanishmit veēoj Kadarenė, Agollin..., por ka dhe shumė tė rinj mjaft premtues. Letėrsia ruse gjithmonė mė ka tėrhequr, ndaj Leon Tolstoi, Turgenievi, Gogoli, Dostojevski, poetėt Pushkin, Majakovski, Sergej Esenin mė rrėmbenin me pathosin e tyre
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:13 pm

interesant dhe me personazhet poetikė tė krijuara e me figura tė ndritshme. Pėrmend Tomas Manin, Anatol Fransin, Xhek Londonin, Balzakun.... Ernest Heminguejin e shumė e shumė tė tjerė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:14 pm

Sherifi ėshtė shumė tip emocional, shpėrthyes dhe babaxhan. Ai gjithmonė tė pyet: "Mos harrova diēka? Mos lashė gjė pa thėnė?..."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:14 pm

Njė jetė qė ka shumė peripeci; ka gjithēka, qė kurrė tregimi apo rrėfenja e jetės sė tij nuk mbaron...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."
Mbrapsht nė krye 
Faqja 14 e 16Shko tek faqja : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: