Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 2:57 pm

Nė kėtė aspekt ndriēohet ajo frazė e bukur dhe domethėnėse e aktorit dhe regjisorti Hasan Bregu: "Nė tė gjitha materialet skenike Sherifi futej i mėsuar. Edhe kur mungonte njė aktor ai na shpėtonte...". Nė kėtė kontekst doja ta ilustroja kėtė me njė fakt kokėfortė: "Nė filmin "Fletė tė bardha", regjisori Mevlan Shanaj mė dėrgoi urgjent makinėn nė Margėlliē pėr tė mė marrė, pasi njė aktor ishte larguar nė Itali ( nė vitin 1989) dhe atij menjėherė i vajti mendja tek unė.
Nė kėtė film interpretoja rolin e vėllamit sė toku me me aktorin gjirokastrit Aristotel Stefanin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 2:58 pm

Unė lozja njė rol nxitės si bufetjer i pasur, ndėrsa Aristoteli rolin e njė bufetjeri nė rritje profesionale.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 2:58 pm

* * *Nė filmin e dytė "Viti i gjatė ", ku mori pjesė, i xhiruar nė Azotikun e Fierit lojti rolin e njė mekaniku. Regjisor i kėtij filmi ishte Esat Ibro dhe drejtoreshė aktorja Hajri Rondo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 2:58 pm

Njė cekje e bukur:
Filmi i tretė "Pengjet", i realizuar nė Dhivėr tė Sarandės nė rolin e njėzet pengjeve. Njė interpretim me aktorėt e mėdhenj tė filmit dhe tė dramės shqiptare si:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 2:58 pm

PENG, PENGJE, LITAR, GIJOTINĖ...
A mund tė imagjinosh veten nė peng? Peng, kur tė mbetet diēka peng pa thėnė, peng, kur nuk arrin dot atė, tė cilėn dėshiron nė jetė, peng qė s'the njė gjė qė duhej thėnė; peng qė nuk ndėrmore njė diēka tė madhe, e cila luante rol nė jetėn tėnde, peng qė u sakrifikove nga mos dija dhe mosnjohja e situatės... Eh, sa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 2:59 pm

zbėrthime ka kjo fjala peng, por sa e rėndė, kur pėrfundon nė pengje, pėr tė realizuar e pėr t'u sakrifikuar njė synim a qėllim tė madh... Sot nė Botė ėshtė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 2:59 pm

pėrhapur teoria e pengut, e pengjeve...Me pengun arrihet njė synim, njė kthesė nė njė vijim rruge tė nisur, por tė ndėrprerė... E pėr ēfarė nuk pėrdoret sot dhe sakrifikohet pengu? Ekranet televizive, media e shkruar, filmat e ndryshėm nuk mund tė kalojnė pa njė ose disa sekuenca pengjesh... Pengu nė ēaste mos pajtimi dhe mos arritje synimi i shkon jeta nė gijotinė... Aktori episodik nė njė film...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 2:59 pm

Film, por qė duhet tė bėhet jetėsor, real dhe domethėnės... E ndjeu tėrėsisht veten si peng dhe kur shihte qė nė krahėt e tij, nė tė gjitha krahėt apo pikat e horizontit kishte dhe 19 pengje tė tjerė, tė cilėt i priste sakrifica, i priste mos njohja e sė nesėrmes e sidomos, kur bie pre e njė "teorie" e praktike asgjėsuese... Hedh vėshtrimin majtas e djathtas... "Ēfarė pengjesh me botė, ēfarė pengjesh tė rėnda, nė krahasim me tė!...".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 2:59 pm

Pengu i parė: Stavri Shkurti. Pengu i dytė: Jani Rizo. Pengu i tretė: Ilia Shyti.
Pengu i katėrt:…………. Pengu i pestė: Di Jashari (aktor kosovar). Pengu i gjashtė:Tinka Kurti. Pengu i shtatė:………. Pengu i tetė: Dhimitėr Grimi. Pengu i nėntė: Raqi Jankulla. Pengu i dhjetė: Petref Larti. Pengu i njėmbėdhjetė: Syēka i
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:00 pm

Korēės. Pengu i dymbėdhjetė: Nefail Piraniqi. Pengu i trembėdhjetė: Vetė ai Sherif Hazizi, njė goxha peng. Pengu i katėrmėbėdhjetė:…….Pengu i pesėmbėdhjetė:………Pengu i gjashtėmbėdhjetė:….Pengu i
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:00 pm

shtatėmbėdhjetė:…..Pengu i tetėmbėdhjetė:…Pengu i nėntėmbėdhjetė:….Pengu i njėzetė:…. Zani Ziēishti, Fatmir Kapllani interpretonin rolin e oficerit gjerman dhe Koēo Papadhopulli nė rol tė kapterit gjerman.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:00 pm

Ēdo peng me njė botė roli, por edhe me njė botė tė jashtėzakonshme individi dhe profesionale... Nė sekuenca filmi pengje, nė jetė reale: aktorė tė ndarė nė dy shkallina: profesionalė dhe episodikė... A mund njėra palė tė bėnte dot pa tjetrėn? .. Kurrsesi jo!... Pra dhe ata e ndienin veten tė rėndėsishėm nė kėtė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:01 pm

"Pengjet", ku Ilir Bega regjisonte pėr tė prodhuar njė film me njė tematikė tė rėndė. Ai jetonte me pasazhet, trajtesėn, mėnyrėn ndėrthurėse, interpetuese dhe e shqetėsonte mendimi se, a mund tė arrihej njė film i bukur... Peng, pengje, ...A do t'i realizohej ideja, skenari, apo do tė mbetej "Peng"?! Nuk ka rėndėsi kėtu pėr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:01 pm

tė treguar pėrmbajtjen, por ka rėndėsi qė pengjet ishin "personazhe " tipike dhe dhivriotėt e Sarandės, kalonin ēaste tė bukura, kur ndiqnin atė ēka xhirohej. Mė tė moshuarit sillnin nė kujtesė, atė ēka kish ndodhur, por qė rifreskohej dhe ndihmėsonin nė gjendjet... Fėmijėt ishin mė tė ndriturit dhe mė tė lumturit, pasi atė ēka u kishin treguar e pėrjetonin realisht...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:01 pm

“Pasagjeri” dhe “gjermani " mė dhanė dritėn jeshile
Pasi arrit nė njė stad qė mund tė jepte dhe nė aktin e aktrimit dhe pasi kaloi njė periudhė tė gjatė, ku Sherif Hazizaj u provua, hodhi hapa konstruktive nė pjesėmarrjen nė filma, kryesisht nė role episodikė. Shpesh thuhet se roli episodik ėshtė mė i lehtė pėr t'u realizuar, por ai kėrkon saktėsi, cilėsi dhe interpretim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:01 pm

virtuoz, pasi sekuencat janė tė pakta dhe duhet tė lėnė mbresė te telespektatori, apo shikuesi i filmit, ndaj predispozicioni i personazheve episodikė ėshtė mjaft aktiv dhe i tendosur. Thuhet shpejt qė tė dali mirė filmi i metrazheve tė ndryshme duhet qė tė bėhet njė kombinim i pėrkryer i roleve dhe nė kėtė drejtim rol ndihmues japin dhe rolet episodike, tė cilat plotėsojnė me imazh substratin e filmit dhe shkrihen tė gjitha komponentėt nė njė tė vetėm, ndaj regjisorėt kėtyre
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:02 pm

roleve u japin vendin qė u takon, pra kurfarė nėnvleftėsimi kėtyre roleve. Kėtė nuk e themi pėr t'i dhėnė impuls protagonistit tonė, por aktori episodik ėshtė i rėndėsishėm, pasi ai nė ato sekuenca qė interpreton, krijon fizionominė e tij nė pėrqėndrim vėmendjeje dhe luan sė toku me personazhet kryesorė tė filmave, ndaj kėtyre roleve u ėshtė dhėnė gjithmonė parėsi trajtues.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:02 pm

*Shkurt
Fimi i katėrt "Pesha e kohės" Sherifi interpretoi rolin e njė stallieri nė fshat, nė Grykė, Topojė tė Fierit. Regjisor i kėtij filmi Riokard Larja. Aktorėt interpretues: Kadri Roshi, Kliti Roshi, Hajri Rondo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:02 pm

Filmi i pestė "Fletė tė bardha” me vėllanė nė rol Aktorin gjirokastrit Aristotel Stefani, motra nė rol Esma Agolli. Aktorėt Kadri Rroshi, Petrika Riza, Agim Shuke, Stavri Shkurti, Pavlina Mani. Regjisor i kėtij filmi: Mevlan Shanaj.
Ai midis tė tjerash shprehet: "Ishte njė pėrvojė e mirė pėr mua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:03 pm

Krahas interpretimit tė kėtyre roleve episodike, u njoha me aktorėt e mėdhenjė tė filmit shqiptar. Pjesėmarrja ishte njė shkollė e madhe pėr tė gjithė aktorėt e veēanėrisht pėr ne. Me tė gjithė kam qenė pranė, kam biseduar, kam shprehur mendime. Vetėm kėshtu rritet aftėsia profesionale. "Duhet thėnė se, kėta aktorė, qė njoha unė, gjatė filmave tė xhiruar, ishin me tė vėrtetė mjeshtra tė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:03 pm

interpretimit dhe interpretonin me shumė pasion, pasi e kishin nė gjak. Ata ēdo film e fillonin me shumė seriozitet, sikur nuk kishin pėrvojėn aq tė madhe, pra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:04 pm

s'kishte tendenca mėndjemadhėsie dhe tė lėshonin nota apo tone inferioriteti edhe ndaj nesh, qė loznim nė role episodike. Jam shumė i lumtur qė interpretova me ta dhe "kalova" nė shkollėn e tyre tė madhe... Mėsova shumė prej tyre, ndaj sot i respektoj dhe i admiroj pėr kontributin e madh, qė dhanė nė zhvillimin e kinematografisė shqiptare, nė rolet interpretuese. Po kėshtu tė njėjtėn
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:04 pm

konsideratė kam pėr regjisorėt, tė cilėt ishin shumė tė kujdesshėm, shumė praktikė, zotėronin artin regjisorial me veprime shumė mbushamendėse. Ata me tė gjithė punonin njėsoj, me tė njėjtin predispozion dhe angazhim. Shumė nga aktorėt e mėdhenj s'janė mė, por ata janė nė kujtesėn e atyre qė kanė parė filmat, ku kanė interpretuar natyrshėm dhe madhėsisht".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:05 pm

konsideratė kam pėr regjisorėt, tė cilėt ishin shumė tė kujdesshėm, shumė praktikė, zotėronin artin regjisorial me veprime shumė mbushamendėse. Ata me tė gjithė punonin njėsoj, me tė njėjtin predispozion dhe angazhim. Shumė nga aktorėt e mėdhenj s'janė mė, por ata janė nė kujtesėn e atyre qė kanė parė filmat, ku kanė interpretuar natyrshėm dhe madhėsisht".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   Thu Oct 14, 2010 3:05 pm

Gjatė gjithė jetės sime jam aktivizuar nė Teatėr, ku kam interpretuar mbi 60 role. Veēoj kėtu interpretimin nė komedinė "Pallati 176" tė shkruar nga Adelina Balashi, komedi kjo tashmė shumė e njohur, pasi ėshtė shkruar me shumė natyralitet dhe humor. Nė kėtė komedi kam lozur rolin e Jovan Bregut, regjisor i kėsaj shfaqjeje ka qenė Koēo Papadhopulli dhe drejtor Toli Shabani. Nė kėtė komedi interpretonte nė rol tė gruas: Lefteri Lici, krushka Drita Nallbani, nė role tė tjera Enver Hysenaj, Kanan Qopeku.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
ROMANI SHQIP "TRENJERĖZORI DHE NĖNTA..."
Mbrapsht nė krye 
Faqja 13 e 16Shko tek faqja : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: