Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Merre me mend.....

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Next
AutoriMesazh
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyTue Sep 25, 2012 11:02 am

Deri me tani mere njanin e mshoj tjetrit dhe nuk asht e thanun me ja qel gjithkujt zemren dhe mendjen e me dit qka e ka pėr nji mend qka mendon dhe qka thot por sė paku Albini e thot edhe me goj dhe haptas e jo nėpėr lokale e oda sa pėr tu shitur patriot , por po e thot si nė gazet si nė tv e gjithkund , epėr tjert e hangen e shiten qka pak se nuk u ngin hala deri kur se di veq nja pe di qė slan gja pa ba , as nuk paten marre as frig e as njerzi , po ftyra nuk asht livadh dy gishta , po pėr kta i kan edhe fush futbolli , rrejn vrasin tradhtojn edhe nuk skuqen fare ,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyFri Sep 28, 2012 12:05 pm

Valla bashkom ashtu eshte njesoje jane te gjithe .
Parti hajnash e kriminelesh qe duhet fute ne burg te gjithe .
hajn pijne ,vjedhin bashke.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptySat Sep 29, 2012 1:50 am

ateher ne baz te juve detektivit dhe bashkomit ska efekt te luftohet ma per atedhe as per ket popull se te gjith jan te kqij,ateher mbyllne ket han te shkrimit se skan gjerat dhe shqipja domethanje. kshtu po e kuptoj ket far pune....!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 38
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptySat Sep 29, 2012 9:29 pm

Injorantet te cilet na udhehoqen me shekuj na lane keshtu ku jemi ne nje gjendje te roberuar.
Shembuj kemi sa te deshirojm;Psh.
Na thojne;a per shkam ke luftue ?Per atedhe ja kemi borgj me dhene jeten e jo me luftue per fotele !
Po mire;A perhere ne duhet te kontribojm per atedhe dhe qeverisjen te na marrin injorantet e poshter(tradhetaret)
Tjeter;Na kercnohen se nese ke kontribue per atedhe,a duhet ty me ta dhene qeverisjen ?
Po mire nese neve nuk na takon qeverisja qe kemi kontribue per te miren e popullit dhe atdheut,ne sipas ketyre injoranteve po duka me u largue nga ēdo sfere e jetes ton dhe te popullit.
Pra sipas ketyre pisave,ne vetem mundin a me jetue duhet te vajtojm apo jo nnuk eshte keshtu ?
Jemi lodhur me kesi sllogani duke na malltretue e debue nga atedheu yne.
Kush na deboi nga atedheu ?
Po te debon armiku,kjo eshte gje normale,por te debon injoranti qe shitet si ēlirimtar kjo nuk ka bare qe ta sheron shpirtin .
Nga kush iku Noli ?
Nga kush iku Ismail Qemaili?
Kush nai vrau patriotet me shekuj dhe tani ?
Serbi jo pos keta qe na morren qeverisjen ne vend te shkaut.Dhe u ulen ne shtypjen tone,sepse ishin dhe jan lagojet e shkaut.
Populli tani e ka kuptue dhe nuk besoj se do te lufton kundra shkaut,sepse ma shkije i paskemi pas spiunat gjithemone.
E shpiuna ka shume ,shumee.
Mire e ka detektivi se nga pervoja eshte ka fole.
Por edhe Xhema e dine kete ,edhe pse po mundohet te ndryshoi diē,ama e kote eshte qe te hym ne rrugen e perendise.
Moti ish harrue bashkimi i trojeve tona,po ti kishim mbyt spiunet,por e kunderta ne ne po qendron ne vend qe ti vrasim keta pisa,keta po na vrasin e po na shpallin neve shpiuna.

Kjo eshte me se e vertete,e kujt nuk i konvenon kjo e vertete keta jan argatet e ketyre shpiunave.
Ndryshe kurr nuk kemi mu bashkue.
Per ti bashkue trojet tona shqiptare'arberore) duhet mbi gjysmen e shpiunave mi pushkatue pa kurrefare meshire.E ne tere trojet tona do te mbesi nje numer shume i vogel prej nje milioni,por nje komb i paster si pika e lotit qe nuk ka per te na mposht as nje shtet ne bote.
Ky opcion eshte ilaqi per bashkim kombetar.
Nga
"Levizja per pastrimin e kombit shqiptar"
USA,plani Xhyzepe Diogardi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptySat Sep 29, 2012 10:43 pm

Shefqet- ke nis mem pylqy per bes se je shum i sakt ne analiza dhe dtektivi ka prevoj shum ne aspektin e pergjithshem besa edhe ti fort bile por nuk po kem nji mekanizem ket qe thua ti me qu ne vend per zhdukjen e tradhtarve.

Ktu dhe qendron problemi dhe te qeverit tona te te gjitha kohrav se edhe ata nuk po mujn pom duket te bejn ket mekanizem, arsyet i dijn ata dhe ato qeveri deri me sod,pse nuk po e bajn mji mekanizem te till se met vertet kishte me qen ekselente.
Pra qelsin jau gjeta tash veq me ja vnu maqorrit kumonen.

kaloni mir me ne ktu ne bashkimin ton kombetar (ban men e rri ne ven) pom duket se gjerat dot shkojn ne ket drejtim,po jo prej nesh sepse nuk po funksionon-mos kordinim a sdi.....ewew po don me i dal tymi,serisht vjen marsi serisht vjen stina....!!!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 38
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptySat Sep 29, 2012 11:27 pm

Xhem
Ndegjo:
Ne tana viset shqiptare ka nevoje nje lufte mes vedi !Mes neve dhe tradhetareve qe na mashtruan ne ēdo shekull.

Pa dallim luftes ne Libi,siri,irak e afganistan.
Por pa ndihmen e nje shtetit nuk kemi mundesi ta bejm nje gje te tille.

Detektivi ka mundesi ta bene nje gje te tille,bashk me ty e une ju behem si keshilltar dhe si luftetar.
Por sa kohe te rrim e te bejm mend e te numrojm ne vend koha nuk na pret ne po lodhemi dhe se fundi nuk do kemi force me iu kundervnue ketyre pisave qe edhe neper europe kan nis me servilat e tyre te ndertoin hotele per tu strehue nese kercet ne kosove !


Por ēka nuk eshte ne dieni populli se kjo qeveri qe investon ne perendim njerezit e vete,keta njerez i paisin me lek qe kinse ne perendim kan fitue e me keto lek te vine ne kosove dhe atje te ndertoin pallate kinse per vete,por jo per vete,por per qeveritaret tradhetar.
Tradhetar se tradhetar na etiketuan keta qe na shtinen prape ne roberi edhe Detektivi le ti lutet ndonje shtetit qe te na ndihmon ne luften civile ne trojet tona.Kush te mbetet le ti trashigoi trojet.
Sa per serbi e greqi dhe maqedoni nuk eshte problemi se keta na kan ne dore.
Thone pleqet;Qeni i keq ua bjen deleve ujkun ne tarishte.
Burri poshter ja bjen gruas jaranin ne dyshek.
Ata qe thone ;Nese ti ke kontribue per atedhe a deshte me marr fotelen,keta jan spiunat,sepse keta e kan ne dore pushtetin.Ne mundin keta samunin,e neve etiketimet me te poshteruara duke na etiketue udbasha e sende qe nuk i posedojm dote.

Nese eshte nevoja edhe me serbin me bashkpunue vetem keta zagar ti masakrojna siq na kan masakrue bashk me serbin dje dhe sot.
Keta na genjyen o burr,Na premtuan se jan vesh me na bashkue e me serb ishin ne kordinim e siper dhe ja ku kemi mbetur ne fund te lloqit.
Nuk gaboi ne hipotezat qe i them.Sepse;
As Zogu,as Enveri nuk erdhen ne pushtet pa ndihmen e serbit apo grekut e pse jo edhe nga amerika e rusia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyTue Oct 02, 2012 4:12 pm

Kqyre shoku Shefqeti- mos te i bejm qef veti, se gjerat qysh ki ti qef dhe un e aj nuk po shkojshin,duke komentuar prej publiku,e ne loj as qe guxojm dhe as jem protagonist te lojes.

Pra,ja te hyjm ne loj te lujm, ja te te rrim keshtu dhe prej korrneri ndoj fjal e te shujm...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyMon Oct 08, 2012 11:48 pm

“Digest Travel” ka kryer njė studim pėr vendet qė kanė femrat e bukura nė botė, duke na rrėzuar kėshtu mitin se femrat m tė bukura nė tė gjitha kohėrat kanė jetuar nė Mesdhe.

Sipas “Digest Travel” femrat mė tė bukura tė botės jetojnė nė vendet e ftohta. Kėshtu, kryeqyteti i Ukrainės Kiev, zė vendin e parė nė botė pėr imazhin e bukurisė femėrore, transmeton BW.

Vendi i dytė, sipas kėtij studimi, i takon kryeqytetit suedez, Stokholm, ku femrat janė nė masėn mė tė madhe bionde. Duke u pasuar nga metropoli amerikan, Neė York, ku jetojnė shumė modele dhe femra tė njohura.

Vendi i katėrt ėshtė Buenos Aires, nė Argjentinė, atje ku femrat kanė njė bukuri latine tė veēantė, mes tė qenit zeshkane dhe shumė tė gjalla.

Vendi i pestė i takon qytetit bullgar, Varna, ku femrat janė brune, por me sy ekspresivė.

Vendi i gjasht i takon BashkimitKombetar per ma te bukrat, vendi i par per ma te bukrit.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 35
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyTue Oct 09, 2012 12:16 pm

Merre me mend Nje ko Rolling Eyes

_________________
VESA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptySun Oct 14, 2012 9:59 pm

“KOSOVA GOT ( NO )TALENT”

nga Drenusha Zajmi

Shtatori pėrveē se na kthen disi nė tokė tė bukės, pėr sa u pėrket shkollave, punės e planeve tjera, ėshtė i mirė sepse rifillojnė sėrish maraton- emisionet siē janė kėrkimi i talentėve , kėrkimi i zėrit mė tė mirė, vallėzimet me nė garė etj. Tė gjitha kėto pėr Kosovėn janė akoma anije kozmike, me gjithė suksesin e pjesmarrėseve tonė jashtėzakonisht tė madh nė Shqipėri.
Ndaj po mendoj, pse nuk e bėjnė bre te ne njė emision tė kalibrit tė tillė, ama krejt ndryshe? Pėrshembull: “ KOSOVA KĖRKON TĖ PATALENTUARIN” . Pėr besė, me gjithė kėtė armatė (jo)krijuesish tė famshėm- Vip, ma merr mendja se do tė kishte njė sukses tė jashtėzakonshėm.
Merreni me mend sa garues do tė kishim nga fusha e politikės, letėrsisė, muzikės, shkencės , kreatoreve tė modės, aktorėve, piktorėve e artistėve tė ndryshėm. Sapo tė fillonin garuesit politikanė, emisioni do tė mirrte pėrmasa gjigande, meqė aty do tė duhej njė klasifikim akoma mė i ngushtė: dmth ata mė tė paaftit nė udhėheqje, kėshillim , fjalim, e besa, ma merr mendja se goxha sukses do tė kishin ata qė , kanė arritur t’i shmangen korrupsionit duke qenė krejt afėr tij. Meqė duhet tė jesh goxha i patalentuar pėr hajni, kur e ke aq afėr dorės. Pastaj do tė shikohej kush nuk din tė lexojė mė mirė cili udhėheq me numrin e hetimeve pėr tė, kush e ka buzėqeshjen mė tė keqe, kush ka bėrė burg mė sė shumti e tė tjera si kėto. Plus do tė garonte kush e ka kėshilltarin mė tė ri nė moshė.Meqė gjithkund nė botė mirren pėr kėshilltarė ish politikanė me pėrvojė, ekspertė e profesorė edhe nė pension.Por te ne nuk ka nevojė , meqė jemi menēurisht tė patalentuar njerėz! Sapo tė na lindė nana, jemi nė gjendje tė japim mend. E pse jo dhe kėshilla xhanėm?
Eh, kur jemi te kėshillat, aty ma merr mendja se nuk na e kalon kush pėr jotalent nė letėrsi e modė. Shikoni ēfarė demokracie sot, kur ēdokush mund tė botojė libėr pa u munduar fare me tė. E pse jo? Ose ia shkruan dikush tjetėr , ose na tregon “trimėritė dhe heroizmat” e veta ( dhe pėrsėri ia shkruan dikush tjetėr!), ose ia fut kot njė kombinimi jologjik- pornografik- gjoja dramatik, dhe, natyrisht merr vendin e parė pėr librin mė tė patalentuar nga juria e klanuar, e cila shėrben pėr dekor.
Nė letėrsinė pėr fėmijė gjeni llojllojshmėri shkrimtarėsh, qė kanė shkruar mbi pesėdhjetė vepra koti dhe vetquhen gjeni, ata qė shkruajnė libra-horror me bisha tė pėrgjakshme tė karpateve dhe vdekje, gjak e luftė ( thuase nuk ekziston lėnda e historisė) e plot tė tjerė qė bėjnė poezi, me gjetjen e fjalėve qė fillojne me inicialet e “Kosova” ose “ Shqipėri” sikur i bėnim ca poezi pėr Titon para njė mileniumi.
E sa bukuri kur lexojmė atė lloj tė librave, ku kėshillohemi nga njerėzit, tė cilėt nė fakt nuk kanė arritur asgjė nė jetėn e tyre ! Mrekullia vet! Si tė jemi tė menēur, si tė bėhemi tė suksesshėm, si tė bėhemi milionerė, si tė martohemi me burrin e ėndėrrave, si tė bėjmė karrierė, ose edhe mė mirė: si tė jemi edhe tė menēur, edhe tė pasur, edhe tė qetė edhe me karrierė edhe me njė burrė –robot , i cili ju plotėson tė gjitha dėshirat dhe fantazitė tuaja, apo grua- bombė me tipare tė njėjta. Ēka nuk bėn vaki nė libra!
Nuk mund tė lexoni pėrshembull si ta mbani kėtė burrė qė e keni, me gjithė hujet qė i ka, si t’ia mbyllni gojėn gruas, sa herė qė e kapė llogoreja kur vini i lodhur prej punės, si ta lidhni muajin me tjetrin me rrogėn tuaj tė mjerueshme, si tė arrini ta nxjerrni njė ēertifikatė tė lindjes pa i lutur tre vetė e pa ia “ dhuruar” pesė euro “pėr kafe” dikuj brenda sportelit, si tė arrini tė bėni njė sygjum pa dėgjuar gjuhė spanjolle nga tele-sapunet e gruas suaj dhe zhurma e tastierėve tė kompjuterit, qė vazhdon nga qėndrimi dhjetėorėsh i fėmisė suaj aty. E shumė e shumė tė tjera. Kėto mos i kėrkoni kot nėpėr libra! Meqė ne dijmė vetėm mirė. Kot nuk na thonė populli mė optimist nė botė. Qėndrojmė para vitrinės me kėpucė tė shtrenjta, mbushemi frymė dhe themi: “ Do tė bėhet mirė, kėto do tė bėhen tė mijat sonte!”! E si me magji, bashkė me forcėn tonė tė ndėrdijes e vetėdijes,pėr pak ia arrijmė.Veē edhe po tė kishim vetėdije vėrtet.
Eh , pastaj vjen karvani i kreatoreve tė reja, tė cilat talentin e ngatėrrojnė me dėshirėn pėr shoping dhe kujtimet pėr gėrshėrėt dhe fustanet e kukullave. Plus, nėse zonjat janė bashkėshorte tė njerėzve tė pasur, kjo punė mund tė quhet “jam patalent se jo mahi”pak a shumė si ajo shfaqja dikur. Paratė e fituara nga dikush tjetėr, natyrisht se ėshtė me lehtė ti investosh me njė “ brand” tėndin dhe plus e blen emrin “kreatore” nė vend tė”rrobaqepėse” dhe funksionon pa dije profesionale, pos me nuhatjen e asaj qė ėshtė “in” nė botė. Bukur.Njė patalent i dobishėm.
Dhe si mund ti harrojmė aktorėt e aktoret tona. Derisa shumica e tyre qė kanė vėrtetė talent, punėsohen nė vende tjera pėr shkak tė pamundėsisė ose janė pa punė,, nė pah na dalin bukuroshka me balonė silikoni, qė pranojnė tė puthen nė film nė mėnyrė franceze dhe ia zėnė vendin asaj tė parės, e cila ngurron nga mentaliteti paragjykues. Bukuroshė tė tjerė ne role kryesore, ndėrsa artistė tė mėdhenj as nė ato dytėsore. Thjesht sepse ne jemi vend i bukur. Nuk ka vend kėtu pėr fytyra tė zakonta ose moshė tė mesme.
Krejt kjo kombinohet mrekullisht kur moderatoret amatere , thėrrasin nėpėr shund emisionet e tyre kėngėtarė/e, qė vetquhen artiste, vetėm se nė klipin e tyre shihen njė mori vajzash cullak kah pėrdredhėn pa kuptim dhe kėshtu, dyja pastaj shkėmbejnė lėvdata , komplimente e zgėrdhihen si budallaqe. Megjithėse kjo ėshtė lule e dritė nė krahasim me atė ēfarė ndodh, kur po e njėjta moderatore thėrret me qykė tė zorit ndonjė kritik apo shkrimtar tė mirėfilltė. E e pyet: “ A po ju shiten librat allahile?”. Definitivisht vajza do tė hynte nė garė tė ngushtė pėr jotalent.
Pastaj do tė rradhiteshin mjekėt me pesė diploma, qė nuk arrijnė ti dallojnė simptomat e gripit, , mėsuesja qė nuk di tabelėn e shumėzimit por ka ID partiake, drejtorė, ministra, tė punėsuar nga livadhi drejt nė zyrė, analistė gjendjesh shtetėrore me shkollė fillore, mjeshtėr zanatlinj veturash qė nuk gjejnė si hapet hauba, rrobaqepės pa gėrshėrė, avokatė me master, qė pėr dollarė ju ngjiten si fllaster dhe shumė, shumė jotalentė tė tjerė, pa dijeni e mjeshtėri pune.
Dhe krejt ky emision do tė zhvillohej nė sytė e jurisė, qė do tė duhej tė ishte populli, meqė pavarėsisht ankesave tė pėrhershme, tė pėrditshme e tė pėrgjithshme, ėshtė gjithmonė ai, i cili me patalentin dhe padijeninė e tij, i mbledh e i zgjedh.


_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyWed Oct 31, 2012 1:26 pm

MERRE ME MEND, kyfar forumi e mban nji emer shum domethenes per ne shqiptaret ndersa kurr dhe askun nuk i shef njeri iniciativat e kti forumi me popull direkt ne ndoj TV apo se paku ne ndoj Radio stacion.

Duhet qe me ca njerz kompetent te aft per qeshtje kombetare qe te dalin haptas dhe te debatojn per ket qeshtje,neper komuna kosov e ilirid e malsi, qe te skjarohet popullit te mirat dhe interesi i perbashket i Bashkimit Kombetar.

Qe un nuk po sho asnji Forum te till ne trevat tona askundi, po ta kisha nji mundsi te till dot folsha per ket qeshtje jo me muj e jav por me vite te tera....!

Se di sa i plotsoj kushtet....!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 49
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyWed Oct 31, 2012 9:33 pm

merre me mend ne kete forum ta heqin temen pa kurrfare shpjegimi .Kisha dashur me dite arsyen pse ma kane hequr temen e iluminatit vetem per kureshtje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyFri Nov 02, 2012 2:03 am

Merr me mend akoma qenkam Antar nderi ! hej po pse nuk me keni emru ne nje post tjete more ama, Arber ti i ke fajet........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 24
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyFri Nov 02, 2012 8:23 pm

Merre me mend...sot njerezve po u a the te verteten ne sy ju duket ofendim,keshtu qe me mire t'i genjesh!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptySat Nov 03, 2012 6:32 pm

Mujota me vend e ke
PO sje hajn sje Dilingji ,rrenc nuk je dallavergji ,interesgjinje nuk te do askush!
Po i ke ato tipare me larte do kesh shok sepse shumica jan te tille.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 24
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyTue Nov 06, 2012 9:30 pm

E tash me ke nxerrur pune,mos valle di ndonje kurs per t'i mesuar keto gjera?!!! Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyTue Nov 06, 2012 9:38 pm

Merre me mend Mujotes i ka dal pune...

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 24
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyWed Nov 07, 2012 11:59 pm

Po....shume bile!!!Ngase e kuptova qe per t'i mesuar keto gjera s'ke nevoj te ndjekesh ndonje kurs,por keto gjera i ke kudo ne cdo pjese te jetes..E tash problemi qendron ne ate se si t'i pranoj keto te dhena qe po i marre nga te gjithe njerzit me te cilet e kaloj nje pjese te mire te dites...Drini si thua cilen nga keto profesione te permendura nga Detektivi ta mesoj te parin?!!!!....Sa me shume po rritem po e kuptoj qe jeta eshte thjesht nje rruge drejt vdekjes!!..E shpesh po them me vete:"mjerė rruga se cfare njerez ecin mbi te"....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyThu Nov 08, 2012 9:27 pm

Mujota asnjera nga keto profesione nuk te duhet, thjesht per te mirin behu i mire, per injorantin behu injorant, per idijotin behu idijot, per ate qe te respekton respektoje, per te keqin behu e keqe, etj.
Edhe nje jeta eshte gjeja me me vleshme, dhe jetoje mos e permend vdekjen hahah i frigohem , ama ka shume njerz qe edhe pas vdekjes jetoin, e ka shume njerz qe edhe pse jetoin jane te vdekur."mjere rruga se cfar njerz ecin mbi te"...
Une jam rritur rrugve dhe nga to kame mesu shume, i dua rruget sidomos rrugen qe te qon te Lidhja e Prizrenit, hahaha KLB.Gjithe te mirat

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 38
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyFri Nov 09, 2012 12:14 am

Edhe ne kohen e Sokratit ishte nje shoqeri me demokraci ne leter,por nuk zbatohej ne veper.

Sokrati nuk e kishte pervetsue Injorimin e shoqerise,apo nuk donte ta kundershtonte me injroimin e tij dhe pesoi rend,vetem pse e mesoi rinin se si ka mundesi te jetoi pa shoqerin demokratike ,si duhet te zhvillohet ekonomija e vendit,.
Dhe e mesoi rinin se sa duhet ti besohet zotit.
Sokrati nuk ishte nga ata qe nuk i besonte zotit,por as qe e pranonte si te tille,sepse per ta njohur zotin i duhej mos me pasur vdekje ne toke.
Dhe per kete as ne nuk do kemi kohe per ta njohur zotin e vertete.
Me injorantin ,nese takohesh duhet te jesh injorant.
Me te mirin nese takohesh nuk ke mundesi te jesh ndere kohe edhe injorant edhe i mire.
Me te keqin si me injorantin eshte te takohesh.E mjere kjo toke qe mban tradhetaret mbi veten e saj.Por qe nga Sokrati ishte nje shoqeri si ne mesin e shqiptareve sot.Si ne kohen e Migjenit ku shitej morali per nje kafshate buke.Si ne kohen e Qajupit,ku luftetari behej lypes dhe varte veten ne litar.

TRI burra ka shqiptaria qe ja thojn troq popullit te tyre ,e keta jan ;Murat Jashar Jashari Detektivi,dhe une .
Ishalla ja dalim mbare,por veshtire eshte ky emision .
Zoti ka force per te bere kethesa ne favor te roberve te tij.AMIN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptySat Nov 10, 2012 3:49 pm

Merre me mend-para disa jave takova ne gjermani nji kshilltar ushtarak te Hashim thaqit i rrethit pejes,si ushtarak karriere ne ish jugosllavij dhe tash ne FSK.

Qka me tha gjat bisedes me te se UCK-ja (esht rastesi-qaty per qaty) por nuk din se qfar vepre,apo qfar pune kolosale kan ber-kry.

P.S sa interesante ke biseda me te por dhe kontraverse nga ana e tij,por nji merak sun e hjeka se sun ja theva hunt,se me prevoj jugosllove um ikte si gjarper nuk zihej dot....!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 38
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptySun Nov 11, 2012 12:33 am

More Xhem,paske shpetue tye pa ti hundet e me te etiketu spiun serbi.
Keta dine edhe me ik,edhe me tu shpif,edhe mu shite atdhetar para teje dhe mases qe mashtrohet per nje qime leshi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 24
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyTue Nov 13, 2012 6:55 pm

Drini faleminderit shume do e kem parasysh keshillen tende...Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptySat Oct 25, 2014 1:15 am

Merre me mend  ende vazhdon Europa lavire te na urren neve shqipetarve. Sot edhe nje her kjo urretje u vertetu, athua kur do te kuptoim ne kete...? Shpresoj qe kjo urretje  te na afroj me shum neve, dhe te kuptoim se vetum bashkimi eshte shpetim per ne.

Uh! evrope, ti kurva e motit,
Qe i re mahit, beses e Zotit!
Po, pse ky a sheeji i qytetnis
me nda tokat e Shqypnis,
Per me ngi klyshet e rusis

Gj.Fishta

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 EmptyTue Nov 04, 2014 7:26 pm“Pas kėsaj rruge tė shkatėrruar mes pyjesh ka jetė. Ka ende banorė, qė pėrpiqen tė sfidojnė harresėn nė njė fshat, qė historinė e ka pjesė tė tijėn. Qė shpresojnė, pasi deri mė sot vėmendja i ka lėnė tėrėsisht mėnjanė. A thua se qyteza e Fan Nolit nuk ka qenė dhe nuk ėshtė pjesė e sė njėjtės hartė”.

Qyteza ngrihet mėse 220 kilometra nga Tirana mes majave tė Kolonjės, ku historia shkrihet me natyrėn ende tė virgjėr e tė paprekur nga barbaria 20 e ca vjeēare. Tė udhėtosh drejt Qytezės ėshtė si tė udhėtosh nė drejtim tė paditur, si pasojė e mungesės tėrėsore tė tabelave orientuese dhe shumė rrugėve qė duken nga shkojnė, por nuk dihet se ku pėrfundojnė. Ajo pėr nė Qytezė vijon mes pyjeve, e duket sikur rrotullohen nė vetėvete pėr tė mos dalė askund.

Pas njė kredhje tė gjatė mes shtigjeve tė shumta shfaqet Qyteza.

Fshati i Fan Nolit duket mė shumė se i heshtur. Sot kanė mbetur vetėm njė dorė shtėpish, me jo mė shumė se 3 apo katėr familje. Nga ky fshat, banorėt janė larguar shpesh gjatė historisė sė tij, por ishte e sotmja e pas viteve ’90, ajo qė ia mpiu pėrfundimisht frymėmarrjet.

Nė fakt, Fan Noli ėshtė lindur nė vitin 1882 nė Trakė, nė njė fshat qė quhej Qytezė, apo nė turqisht Ibrik Tepe, siē njihet edhe sot. Shume herė ėshtė debatuar mbi origjinėn e Nolit, por ka qenė vetė ai, qė e ka qartėsuar lidhjen e tij me Qytezėn nė Kolonjė pėrmes letrave, ku ai e ka thėnė prerazi se fisi i tij vjen nga ky fshat. Letra qė ruhen ende dhe sot si dokumenta tė rralla, e qė i japin njė tjetėr dimension kėtyre rrugicave kaq tė panjohura...

“Fshati ynė pėrbėhet nga dy lagje, Sulas dhe Karbunaras, ndėrsa Fan Noli ka lindur nė lagjen Karbunaras. Kanė qenė 400 shtėpi, ka pasur kishė, ka pasur edhe manastir. Kisha ėshtė atje tej, manastiri ėshtė lart, nė vendin qė njihet si kodėr. Ne kemi folur vazhdimisht, kushdo qė ka ardhur kėto qė po iu them sot juve ua kam thėnė dhe atyre, edhe gjė nuk po bėhet”.

Karbunarasi, lagjia nga ku - sipas banorėve - vjen familja e Nolit, sot ėshtė thjesht njė fushė e zbraztė e asgjė mė shumė. Qazimi tregon thuajse ethshėm atė tokė, nga ku vjen krenaria e tė gjithė banorėve, e ku dikur kishte jetė e sot ka vetėm grumbuj gurėsh.

E ndiejnė mungesėn e njerėzve e zėrave, qė dikur mbushnin fshatin; e kohėve kur Qytezės i ndihej zėri... Banorėve u peshon shumė kjo pjesė. Sot vendin e ka nostalgjia pėr tė shkuarėn dhe heshtja pėr tė tashmen.

Ka mbetur historike vizita e Fan Nolit nė Kolonjė, nė vitin 1923, ku si kandidat i Partisė Liberale kaloi nė kėto anė. Sipas kujtimeve tė bashkudhėtarėve tė kohės, Fan Noli pati mbetur i mahnitur nga zona e natyra e saj, ndaj edhe ish shprehur se njė ditė do tė rikthehej...

“Sa vend i bukur. Kur ta shpallim Shqipėrinė Republikė do tė ndėrtoj atje njė kasolle dhe ēdo behar do tė vij tė shkoj pushimet nė fshatin e stėrgjyshėrve tė mi”.

Sot pasardhėsit e Nolit jetojnė mė shumė se tė braktisur, pa mbėshtetje, pa investime, pa asgjė qė do tė shėrbente pėr tė mbajtur gjallė kėtė fshat. Tė mbeturit ēapiten pėr tė mbledhur, pėrmes bujqėsisė dhe blegtorisė, tė ardhura tė pakta, sa pėr tė shtyrė njė jetė mė shumė se tė vėshtirė.

“Mungesa e shkollės ėshtė njė ndėr arsyet kryesore, qė unė jam shpėrngulur. Pasi edhe kur jetoja mė pėrpara, duhej tė mė shoqėronin gjyshėrit e mi pėr tė shkuar nė shkollė. Ėshtė e pamundur pėr tė jetuar, mungon njė ambulancė, mungon urgjenca dhe me tė vėrtet janė kushte qė nuk mund tė jetohet. Jetohet me tė ardhura nga bujqėsia, me mbjelljen e frutave, perimeve, me asgjė tjetėr. Janė mė tė vėrtetė kushte ekonomike shumė, shumė tė vėshtira. Duhet qė, tė paktėn, dikush tė verė dorė qoftė edhe sa pėr tė rregulluar infrastrukturėn, qė ky fshat tė ketė mundėsi pėr njė tė ardhme”, thotė Arnida Dauti.

Njė pjesė e shtėpive kanė zėnė poshtė vetėveten... Por ka edhe banorė, qė kanė nisur tė rregullojnė banesat e dikurshme, me shpresėn se diēka do tė mund tė lėvizte nė fshat, tė paktėn sa i takon elementėve bazė; rrugės, ujit dhe energjisė, qė duket mė e lodhur se qiriri. Nga kėta banorė do mund tė rilindtė jeta, ashtu siē humbi vite mė parė, ku tė gjithė zgjidhjen e vetme panė largimin. Kurbet dikur e kurbet edhe sot, kur historia duhet tė kishte ndryshuar.

“Edhe ky kalldrėm qė ėshtė bėrė, e kemi bėrė vetė neve, njė fshatari ynė e ka bėrė, njė kushėriri jonė Muhamet Banushi. Janė duart e atij kėtu nė kėtė rrugė, deri nė fund tė fshatit. Pa ujė kemi mbetur, njeri nuk pėrpiqet, ka qenė kryeplak ky, kryeplak ai tjetri, edhe ata tė tjerėt, aprovoheshin fondet por nuk vinin qė tė bėhesh ajo punė, se ku vinte ai fond nuk e di”, thotė Engjėll Hasani.

Banorėt janė mikpritės, vėshtirėsitė nuk iua zbehin zemrėn e madhe e dėshirėn pėr tė pritur siē duhet miqtė.

Legjenda e kėmbanės sė manastirit me 12 qoshe, si 12 muajt e vitit, e qė kur binte dėgjohej deri nė Janinė, rrotullohet pas makinės nė largim, humbet bashkė me tė. Nata e bėn edhe mė tė vėshtirė zbritjen rrugėve tė thella.

Pas fshati humbet, ashtu siē humbin ėndrrat, por Qyteza nuk ėshtė e tillė, ajo pret ende aty. / Top Channel

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Merre me mend..... - Faqe 29 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 29 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Merre me mend.....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 29 e 30Shko tek faqja : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme-
Kėrce tek: