Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? Empty
MesazhTitulli: A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare?   A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? EmptySun Nov 29, 2009 12:07 pm

Duke pasur parasyshe se nje numer i madhe jeton dhe vepron jashte atdheut deshiroj qe te bisedojm rrethe pytjes.....

Cfare ndikim apo influence ka diaspora shqiptare per atdhe-
qofshin ndikime financiare,shoqerore,familjare etj etj..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 37
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? Empty
MesazhTitulli: Re: A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare?   A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? EmptyTue Dec 08, 2009 12:56 am

shume ndikon,por pak vleresohet,madje as e drejta themelore nuk vleresohet,p.sh.ajo e votes,diaspora shqiptare shume me shume se ata qe jane ne atdhe e duan atdheun,dhe kan kotribuar dhe kontribojn ne te gjitha format
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? Empty
MesazhTitulli: Re: A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare?   A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? EmptyTue Dec 08, 2009 4:17 am

per arsye te ndikimit ton, dhe per ket na kan katandisur ne ghith rruzollin toksor sepse ne sigurojm familjet tona ne atdhe me te holla ndersa pushteti kujdeset per familjet veta.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? Empty
MesazhTitulli: Re: A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare?   A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? EmptyTue Dec 08, 2009 1:56 pm

gabim e ke,por punet e mira behen ngadale.
Do te beht liberalizimi i vizave dhe te gjitha rruget e botes do te hapen edhe per ne shqiptaret dhe te gjithe do te votojne normalisht.Mendimi im:Diaspora Shqiptare ka luajtur dhe luan nje rol te madh ne zhvillimin politik dhe ekonomik te vendit tone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? Empty
MesazhTitulli: Re: A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare?   A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? EmptyTue Dec 08, 2009 4:19 pm

Perfiton edhe shum bile ,po ja qe shpejt po i harrojn.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? Empty
MesazhTitulli: Re: A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare?   A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? EmptyWed Dec 09, 2009 3:57 pm

Edhe une mendoj se ka ndikim pozitivishte, atje punohet po edhe ketu investohet ajo para,Ama nuk mund te thuhet se 100% investohet por nje pjes e mire, edhe ashtu ketu nuk eshte standarti me kosto te larte siq esht ne europ.Aam ketu me shum eshte problemi se pak punohet per shtet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? Empty
MesazhTitulli: Re: A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare?   A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? EmptyWed Dec 09, 2009 4:08 pm

Aam ketu me shum eshte problemi se pak punohet per shtet.
E neruar si mund te punohet per shtet edhe pas ca vite Shtei si shtet nuk funksion si duhet dhe qdi diz e me shum kritikohet nga te huajt per korrupcion e te mos flasim pe rvendoret ,
Sa ishte diaspora aktive me ndrishe ishin punt por se fundi kta e njollosen edhe pjesen me te fuqishme te Kombit dhe qdo gje qe ishte e Shtetit e shiten dhe e vodhen si mund shteti te mbijetoj pa agje ?
qdo Fabrik e shiten dhe ku jan ato te holla ?(neper gjepa te mafijave )ku jan tokat bujqsore kush perkujdeset per ta ?

Po te udhtosh nga Prishtina ne drejtim te Ferizajit apo Gjilanit do i shifsh se qka kan ber Pushtetaret me mija e mija hektar tok i kan ber pasuri te tyre dhe i kan futur ne mure si kalaja .
Ateher shtrohet pytje qka te presin nga to ?
Si mund te investoj nje mergimtar kur as gje nuk ka te sigurt dhe nje her duhet te u a mbush fytyn atyre dhe pastaj qka mebte per investin ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? Empty
MesazhTitulli: Re: A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare?   A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? EmptyWed Dec 09, 2009 4:45 pm

Jeni shum gabim inderuare,siqe e dim te gjith shtetin e mban populli,Ku eshte populli ketu !!mos tju hedhim fain vetem atyre qe jan ne kolltuke ,se ata kan shkri trurin qe tjen aty, Populli ase 50% nuk e paguan tatimin mbi prONA NUk paguan rryme ase 60% dikush mund te thot po ja skemi rrym edhe nese e paguajm. nese epaguajn 100% shiko a do te ndalet.Ne rrethin ku un jetoj ase 20% nuk epaguajn te gjith e vjedhin me ni fjale eshte ne rregull kjo:


Pytje ishe a perfiton Atdheu nga diaspora???
po madje shum, un nisem nga familja ime me nje biznes jo shum te madhe .jemi te knaqur si shteti si individi. pse do thuash ti . sepse tatim dogan qe paguhet nga malli qe vjeni nga diaspora shkojn per shtetin pjesa tjeter na ngelet neve .ka till qe kan kapitalin edhe me te lart e kshtu ndertohet shteti ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? Empty
MesazhTitulli: Re: A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare?   A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? EmptySun Oct 07, 2018 10:22 pm

Diaspora çdoherë i ka shërbyer atdheut, ne aspektin ekonomik, për te tjerat nuk i pyesin vetëm lekun e duan, ende pa kaluar kufirin fillon plaçkitja.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? Empty
MesazhTitulli: Re: A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare?   A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Emigracioni-
Kërce tek: