Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Mon Oct 22, 2007 1:01 am

Dallohen ne ngrohtesin e shpirtit qe e ka kur ti trokasesh tek dera.
Por duhet edhe permes veprave qe ta vertetosh se sa ai te vlerson ty apo ti ate. me keto gjera te lidh nje shoqeri e cila jeton ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Hana
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Wed Oct 24, 2007 1:52 am

Dallimin nuk mundeshe per nje dite,jave,muaj,vite,koha e teregon te veten,pajtohem me mendimin e -Sofra - jane veprat ata qe te vertetojn se sa ai te vlerson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Thu Oct 25, 2007 9:47 am

valla thot nje fjal popullore''per me e njoft njerin duhet me e hanger nje thes kryp me te'' sot esht be veshtir.Une pajtohem me mendimin e sofres por sot per sot rrall kush e vlerson shoqerin si duhet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
azzurra
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Thu Oct 25, 2007 11:48 pm

Shokun apo shoqen e vertet e dallon me momentin e veshtire te jetes ateher dallohet sipas mendimit time, se ne momente te miras te jetes mundet me qen kushdo shok apo shoqe.
Nuk ka shoqeri siq duhet se shoqeria o bo me interes.
Nje dite nje person ne ka len pa fjal dhe me tha...
Ne q'far kohe kemi arritur ku edhe prinderit q'jan prinde nuk te don pa interse...!!!
Une i thash kjo nuk eshte e mundur!!!
Me ta je akoma e re me von e kupton.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Fri Nov 02, 2007 6:17 pm

valla azzura pajtohm plotesosht me ty un e kam pas nu rast qitash te veshtir edhe me te vertet e kam pa knd e kam shok e knd jo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
drenusha
Anėtar
Anėtar


Numri i postimeve : 201
Registration date : 23/10/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Fri Nov 02, 2007 6:25 pm

miqet shoket sod ne shumcin jan ne baza te interesit ,dhe keshtu qe duhet te ket kujdes njeriu se me ke shoqerohet nuk ishte kohe eme parshme ne fjalen e pare eshte miremengjesi interesi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dibranja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Sat Nov 10, 2007 3:14 am

Se pari duhet te kesh shume besim te nje person qe ta quash mik te vertete,sepse nje mik i vertete eshte ai qe te thote gjithmone te verteten,qe te thote:-"mire" kur e ke mire dhe "keq" kur e ke keq, keshtu qe te ben te kuptosh qe te do me te vertete dhe te ndihmon te mos shkelesh ne rruge te gabuar.Nese je nje person i cilter, i sinqerte, besnik kujton se edhe tjetri eshte njelloj si ty dhe ne shume raste gabohesh, sepse ne shumicen e rastit do zhgenjehesh nga miku ose shoku i vertete,ku njeriu mund te krijoje shume shoqeri ne jete, por miqe te vertete jane shume pak.Mendoj se nje shok-mik eshte: ndodhet pran teje ateher kur ti ke nevoj per nje perkrahje, dhe mendoj se nje shok mire eshte kur ti qan dhe ai qane,qe te jep nje keshille te vlefshme dhe qe te qendron prane dhe qe e ke aty ne momentet me te veshtira pa e kerkuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Sat Jan 12, 2008 5:05 pm

Nevoja Zbulon a kemi miq apo veq emra te tyre.!

Ai qe deshiron te premison shoqerin duhet te filloje me veten.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Sat Jan 12, 2008 6:00 pm

Miku i mirė ,shihet nė ditė tė vėshtirė "..

miku i mire te rri afer edhe atehere kur ke probleme ,edhe atehere kur je i deshperuar , ..ai qe te zgjate doren kur je prane "gremines"...
Ai -miku i mire te degjon edhe kur flasesh per brenga dhe jo vetem per gezime..

"Se tė deshte kur s'tė deshnin,
Se tė qante kur tė qeshnin,
Se tė veshte kur tė ēveshnin,
Nėno moj, tė ra dėshmor. "

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Sat Jan 12, 2008 6:36 pm

Miku i mire eshte, edhe ai i cili nuk perfiton nga rasti qe ta ngrite veten ne dem te shokeve te tyre...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Sat Jan 12, 2008 10:57 pm

Miku i mirėnjihet nė ditė tė vėshtira,kjo ėshtė thėnja mė e qėndrueshme,pėr tė cilėn duhesh tė meditosh shumė,tė fitosh eksperiencė,por kjo nuk bėhet mbrenda ditės,duhesh tė biesh nė pozitė tė vėshtirė,pėr tė vėrtetuar ke apo nuk ke mik!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ani
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Sun Feb 10, 2008 8:04 pm

Nese me nje njeri nuk ke ndejtur nje kohe relativisht te gjate, ku nuk te ka rene rasti te ndani bashke ndonje gezim apo pikellim(une nuk merzitem asnjehere cool :d), atehere nuk garanton dot se a eshte mik dhe mike e vertete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Tue Mar 25, 2008 1:37 am

Per te dalluar mikun shokun e vertet ,duhet te hajme bashke nga nje thes krrip.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Nezir Myrta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 660
Age : 105
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Tue Mar 25, 2008 2:00 am

miku mik njihet nė rrezik
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Tue Mar 25, 2008 2:47 am

I nderuar Nezir Myrta

Thuhet se Bylbyli njihet ne kenge,njeriu ne pune,bima e keqe ritet kudo.

Buke e krrip e Zemer.

por,pajtohme me mendimin tuaj se Miku dihet se eshte mik,ne kohe te veshtire dhe ne rrezik.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Tue Mar 25, 2008 3:03 am

gjithsesi , vetem kur je ne rrezik ,apo kur nuk je mire ,mund te dallosh se kė ke mik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Albea
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Tue Mar 25, 2008 3:11 am

Miku i vertet te rine afer atehere kur ke nejvoj me se shumti te te ndegjon.
Duhet te jesh edhe vet mik i vertet qe te kesh miq te vertet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Tue Mar 25, 2008 3:35 am

Albea shkruajti:

Duhet te jesh edhe vet mik i vertet qe te kesh miq te vertet.

shuume e vėrtetė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Tue Mar 25, 2008 3:40 am

Albea gjithēka duhet te fillon nga vetvetja

shume thenje e mire me pelqeu fare e forte.

Respekt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
luan mreti
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Thu Jun 05, 2008 1:04 am

miki ma mir dallohet n emumnte te fshtira miki asht ja kur te kshillon dhe te ndimon kur ki nevoj per ndim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Thu Jun 05, 2008 1:55 am

valla eshte shume zor mi dallu se ndoshta edhe nje mik artificial te ndihmon te rrezik nese ka interes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Thu Jun 05, 2008 7:54 amAlbea shkruajti:
Miku i vertet te rine afer atehere kur ke nejvoj me se shumti te te ndegjon.
Duhet te jesh edhe vet mik i vertet qe te kesh miq te vertet.

te lumt se shum mir ke then keto jan te verteta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Thu Jun 05, 2008 9:17 am

Shoqėrin e vėrtetė e bashkon halli i atdheut. Puna dhe mundi pėr te, e bėnė qė tė jetė si njė trup.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Thu Jun 05, 2008 9:21 am

ashtu esht sofra e vertet esht edhe une mendoj ashtu ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   Thu Jun 05, 2008 9:27 am

miku dhe shoku i vertet eshte ,ather kur ke nevoj me se shumti e te gjinden .

dikush e ka provu po shoku dhe miku me i vertet per mu eshte ai i luftes i fronteve, at e ke bab e nan vlla e moter ,gjithqka breeeeee.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si mund te dalloni miqtė dhe shoket e vertete?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme-
Kėrce tek: