Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Eksperimente me tė burgosurit shqiptar nė burgjet maqedonase

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: Eksperimente me tė burgosurit shqiptar nė burgjet maqedonase   Tue Aug 25, 2009 6:07 am

Eksperimente me tė burgosurit shqiptar nė burgjet maqedonase


Shoqata e Veteranėve tė Luftės sė UCK-sė “ Kalaja” reagon ashpėr ndaj trajtimeve ē’njerėzore ndaj tė burgosurve shqiptar nėpėr kazamatet e Maqedonisė.


“Kemi informacione tė besueshme nga burgu famėkeq i “Idrizovės” se nė kėtė institucion me shqiptarėt e burgosur bėhet eksperimente laboratorike.Bėhet fjalė pėr tė dėnuarin e pafajshėm, Florim Ahmetin nga fshati Brodec tė cilit nga torturat nė kėtė burg i pėrkeqėsohet gjendja shėndetėsore dhe mė 21.08.2009 dėrgohet nė spitalin e Shkupit ku i jepet njė injeksion.Pas kthimit nė burg po nė tė njėjtėn ditė Florimit i keqėsohet gjendja nė ora 23:00, kontrollohet nga mjeku i burgut dhe njėkohėsisht i jepet njė injeksion kundėr injeksionit tė pare, sepse e para ka qenė totalisht gabim”, thuhet nė reagimin e veteranėve tė luftės.

Nga kjo organizatė ftojnė bashkėsinė ndėrkombėtare qė tė intervenojė dhe ndalojė kėto metoda ē’njėrėzore ndaj tė burgosurve nė burgjet e Maqedonisė.

“Nė mungesė tė zv. Drejtorit qė duhet tė jetė shqiptarė, qė nuk egziston, tė bėhen kėto eksperimente laboratorike, si nė kohėn e NACIZMIT me ĒIFUTĖT. Me kėtė rast njoftojmė opinionin ndėrkombėtar se nė Maqedoni bėhet gjenocid me shqiptarėt dhe kėrkojmė qė sa mė shpejtė tė intervenohet nė kėtė shtėpi ndėshkuese, sepse i vetmi besim ngelė tek JU”, thuhet nė fund tė reagimit. (INA) Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Eksperimente me tė burgosurit shqiptar nė burgjet maqedonase   Tue Aug 25, 2009 10:04 am

o shqipo po ku jan institucionet qe jav keni dhan voten vet ju dhe populli.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Eksperimente me tė burgosurit shqiptar nė burgjet maqedonase   Tue Aug 25, 2009 11:44 am

More le te bejne eksperimente se e meritojna keshtu!!!!

Pse i besuat Ali Ahmetit ?Luften e nisen dhe prape ju lane ner maqedonaset sllav!


Tan po bahemi patriota e ēlirimtar,kur behet puna me hy ne front tan neper bunerat e grave!Tan keshtu jena dhe e meritojna me na nxjerr tamblin e nanens!
Parazitin ,tucin as perendija nuk e done!
shqiptaret jan tuca me luftue kundra shkavellave e trime mu vra mes vedi vendin e pare ne bote a po!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Delia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Re: Eksperimente me tė burgosurit shqiptar nė burgjet maqedonase   Fri Sep 11, 2009 4:16 pm

Deri kurė se do luhet me kta Shqiptar qė mbahen pa fije faji vetėm e vetėm Politikajt tė mashtrojn Popullin .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Eksperimente me tė burgosurit shqiptar nė burgjet maqedonase   Fri Sep 11, 2009 4:57 pm

Per vllezrit tan ne maqedoni pse ende neper burgje ne ta pysin ali ahmetin,dhe po ja japin voten vet.,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Eksperimente me tė burgosurit shqiptar nė burgjet maqedonase   Fri Sep 11, 2009 6:02 pm

do te luhet deri ju te nderpritni perkrahjen e tradhtareve Politikan shqiptare.
Deri sa ju perkrahni sala sejdija Thaqa ramusha etj kurre sdo ket liri,po roberi skamje pisllek korrupsion hajni..
Fajet i keni vet si popull.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Eksperimente me tė burgosurit shqiptar nė burgjet maqedonase   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Eksperimente me tė burgosurit shqiptar nė burgjet maqedonase
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: