Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Skenari i Nerezit “gjellė” e politikanėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kacimix
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 104
Age : 40
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Sporti , Muzika
Registration date : 26/10/2008

MesazhTitulli: Skenari i Nerezit “gjellė” e politikanėve   Mon Aug 24, 2009 7:29 pm

Ata qė tė dielėn e kaluar ushtruan dhunė ndaj familjeve shqiptare nė lagjen Nerez tė Shkupit, tė dielėn kėrkuan nėnshkrimin e kodit pėr tifozėri korrekte. Bėhet fjalė pėr fansat maqedonas, tė cilėt nga sheshi i kryeqytetit kėrkuan mė tepėr bashkėpunim ndėrmjet tifozėve nė Maqedoni dhe kujdes mė tė madh nga shteti dhe policia. Fansat maqedonas, fajėsuan politikanėt pėr ngjarjen e Nerezit, por nuk deshėn tė tregojnė pėr cilėt politikanė bėhet fjalė. “Skenarin pėr ngjarjet e Nerezit ia veshim politikanėve, tė cilėt dėshirojnė qė tifozėt t’i involvojnė nė politikė. Ju bėjmė thirrje politikanėve tė heqin dorė nga politika. Nuk ėshtė vendi dhe koha tė thuhet pėr cilėt politikanė bėhet fjalė”, deklaroi pėrfaqėsuesi i tifozėve maqedonas. Ndėrkohė, iniciativėn e tifozėve maqedonas kėsisoj e komenton redaktori sportiv nė Alsat M, Safet Ademi. “Kjo thjesht ėshtė njė demaskim politik. Nė kohėn kur tė rrahin dhe tė fyejnė tifozėt maqedonas e bėjnė tė qartė se gėzojnė mbėshtetjen e politikanėve dhe se asnjė veprim nuk ėshtė ndėrmarrė pa njė koordinim mes tyre. Tani ata tė cilėt fyejnė, rrahin kėrkojnė kod pėr tifozeri korrekte nėpėr stadiume tė futbollit. Nė kėtė mėnyrė ata edhe tė rrahin edhe nuk tė lėnė tė qash. Ku ka vajtur ligji pėr sport, sigurisht se edhe ai i ka marrė kėmbėt sikurse shumė ligje dhe kodekse dhe ka ikur nga zyrtarėt dhe ka dal nė rrugė. Thjesht protesta e sė dielės nuk i ngjan asgjėje tjetėr, pėrpos atyre protestave tė viteve tė 90-ta, kur dhunuesi pėrmes protestave shtirej se ėshtė engjėll. Derisa politikanėt maqedonas nuk marrin masa gjatė kohės kur terrorizohen shqiptarėt dhe nuk reagojnė, politikanėt shqiptarė nuk e shohin tė udhės pėrveē fotografimit para kamerave tė reagojnė pak mė ashpėr kundėr kėsaj dukurie tė rrezikshme. Fjala e vjetėr popullor thotė: ‘Fėmijėt i hanė kumbullat, tė mėdhenjve u mpihen dhėmbėt’”. Njė javė mė parė, tifozėt sulmuan fizikisht popullatėn shqiptare nė lagjen Nerez tė Shkupit, me ē’rast nė spital pėrfunduan 8 persona. Deri tani policia maqedonase ka ngritur kallėzime penale pėr 8 tifozė, tė cilėt akuzohen pėr ushtrim dhune dhe prishje tė qetėsisė publike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Skenari i Nerezit “gjellė” e politikanėve   Tue Aug 25, 2009 4:56 pm

Kush e la popullin shqiptar keshtu ne maqedoni pushka e marrt ne tru!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Skenari i Nerezit “gjellė” e politikanėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: