Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 "Pikturoj nė det tė bardhė"

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:22 pm

* * *

Por pėr fatkeqėsinė e vdekjes sime

kafshė tė urtė fisnike, lot ju, mos derdhni.

Nuk na takojnė.

As kėmbėt e tuaja

nė tokė t’ i trokisni,

tė qani nė mėnyrė tė gėnjeshtėrt

nuk…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:23 pm

* * *

Parku i shkretuar
Pa Statuja mė,
Ritme tė tė tingujve tė bukur
tė zogjve memecė,…
Shpresat nuk janė regjistruar
Kurrė…
Elegjia e copėtuar
nga rrufeja…
Mėshirė…
Ku vajti?
Ku u kurthua?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:23 pm

Vėllimi

“Gjersa tė plaken yjet…”

Gjersa tė plaken yjetAromatizomė

me aromė tė Marsit

tė marr frymė, o truri im,

edhe unė krevat prej yjesh do tė shtroj,

me jastėkun e natės qetėsinė,

pėr gudulisjen tonė tė vijueshme.

Do tė na zileps qielli

qė do tw mbyllėsh nė grushtin tėnd dorėn time,

edhe do tė ndėrtosh buzėt e mia

m’u nė faqen buzėqeshjen tėnde.

Atje mbaji

gjersa tė vjetėrohet vera,

gjersa tė plaken yjet,

gjersa deti tė mos dallgėzohet,

gjersa tė ngopemi me dashuri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:24 pm

Nanuritje

(Kėngė)

Tė qeshurit tim nė tė qeshurit tėnd

me sheqer i bashkoj.

Mollėn tėnde tė kuqe

ta puth, tė shkrihem.Sytė e mi nė sytė e tu

notojnė si varkėzat,

luaj me erėrat

qw dhe rreth teje fryjnė.Shtratin tim nė shtratin tėnd

me mjaltė do ta ngjis,

tė tė vė nė gjumė pranė meje

dhe tė tė nanuris.Fli, o Ėngjėllushi im,

tek gjiri i fatit tėnd,

udhėto nė ėndėrr

mes dėshirws sime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:24 pmPranverėFishekzarre shpėrthyen nė horizont

Mė ngrejnė nga “shkėmbi i largimit”.

Njė ringjallje shpresėdhėnėse e ndjenjave,

duke bėrtitur ecėn,

Me zėra shumėngjyrėshe tė tingėlluar

po na tėrheqin tė gjitha mėrzitjet e jetės,

i shkelnin me kėmbė…

nė bregėzat rreth meje

me dridhje tė turpėrta,

mbillen, rriten, hedhin shtat avash- avash

lulet e para tė arave.

Rrotullohen (vij rreth e rrotull)

E lehtė ndėrmjet tyre nė esencėn e jetės

Dashurisė.

Sa tė ėmbla janė buzėt e luleve tė egra…
Pa turp fluturojnė…
Diellin
Edhe mua unė…
O Dielli im.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:24 pm

Dhimbja e vetmisėBėrtitjet e shpresės ēajnė natėn

e bėjnė copė- copė. Gjaku ėshtė i zi.Ajo

ka frikė mos i ngjyrosėsh mendjen.

Duhet tė ikė fshehurazi, tė largohet,

tė shkojė pranė tij

ta veshė me gėzim, ta lėkundė,

Kėngėn e dashurisė t’ia kėndojė .Ai

-Ku je? E pyeti.

Si nėna ime tė mė shikosh,

bashkė me mua tė kesh dhimbje.

Mė ha nga brenda dhimbja e vetmisė.Qė kur do tw tė vish,

lule margarita tė mė mbash

me petale - buzėqeshjet tuaja.

Do tė vemi bashkė te Perėndia,

duke ēarė qiellin,

t’ia shuajmė tė zezėn …

E duam tė kaltėrtė si det i Egjeut.

AJO

Britmat e shpresės mė hapėn rrugėt.

Vij … Tė shikoj si vogėlush

nė krahėt e Egjeut.

Ndėn qiellin e kaltėr, do tė puth.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:25 pm

POEZI METRIKE ME RIMĖ

ZHVILLIM TĖ VARGUT ARKITEKTONIK

KĖNGĖ ME KOMENTIM NGA PANAJOTA ZALLONIJetoj dhe shikimpamėsiMe fije komb - komb

edhe gjilpėra qė u ēa,

jetėn time qėndis!

Njė kalim gjilpėre dhe qaj.Me zė tė gjakosur

emrin tėnd, pėshpėris

fija ime laget (nga lotėt)

dhe ngatėrrohet mė shumė.Vazhdoj, qėndis,

jetėn time pėr ty,

sepse, do tė jetoj.Gjilpėrėn heq

dhe kombet i zgjidh

pse jo, mundem.Nė mes tė vėshtirave “RRO”

dhe ėndėrroj, mundohem,

nė ngrohtėsi tė drejtimeve

qė kombet, mė lidhe.Kėndoj , qendis

edhe mbush me copa-copa

kohėn e jetės sime.Ēmim i parė nė konkursin Ndėrkombėtar tė Poezisė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:25 pm

Pranimi i flakės olimpikeO ti, Promethe,

ja drita!

Pishtari i shenjtė ndriēon dhe rrezaton.

Ne me Apollonin me lirėn

kėndojmė ardhjen e FORMĖS SĖ RE.

Ja pra dhe pesėrrethimi.

Pesė Epire.

Pesė lutje…

Pesė Ēudi.

Perėndeshė e Poezisė.

Perėndi e muzikės.

O Apollon i Shenjtė,

le tė bėhet fjala ime kėtė orė,

njė me dritėn,

tėrė Botėn tė ndriēojė,

tutje e tutje.

Mesazhe paqėsore tė shpėrndahen

nė tė gjithė Globin e Tokės.

Kufijtė botėrorė tė shuhen,

tė bėhen tė gjithė NJĖSH, vėllezėr,

Njė festė ndėrnjerėzore!…Ēmimi II nė Siqeli, 2004
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:26 pm

Kėngė ErotikeEngjėjt mė kanė hapur

portėn e argjendtė…

u pėrula te Perėndesha,

ia ndeza kandilin tė tė ruaj,

o dashuria ime nga buzėt e huaja.Stoli tė jesh e Qiellit,

Unazė e tokės

edhe e zemrės time

flakė e gjatė e fitilit.

U pikėtakova nga sytė e tu,
tė putha buzėt
njė pranverė, njė pashkė,
nė prillin bjond.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:26 pm

Fustan ngjyrė detiPres me padurim orėn e mirė,

tė vesh zorzetėn (jelekun) bojėdeti.

Pres me padurim dritėn festive,

natėn e zbardhur, tė ngrohtė, erotike.Mė vjen rėndė pėr qiellin bojė gri,

tė zbres kam dėshirė nė breg tė detit,

me fustanin bojė deti tė mėndafshtė.Pres me padurim ēastin e dashurisė,

tė vesh zemrėn time ngjyrė rubini

Medalioni i shenjtė

nga prapa tė mbėrthyer

nga tė dy duart e tua qė i dashuroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:27 pm

TradhtiDeti u trėmb,

Erėrat u trembėn.

liqenet u mėrzitėn.

Shkėmbinjtė u rrokullisėn.

kaq forcė e grindje.

Forcėn e tė padrejtit

e fshiva , e zhduka.

U derdh edhe vera e kuqe.
U njollose,
Po vijnė djajtė tė lėpijnė…
Dhe ti kėrcen dhe tundesh lakuriq,
por e kurorėzuar me dafinė
nga Perėndesha Athina.
Sa kushton vlera e tradhėtisė?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:27 pmShpresat e nėnėsDitė pėr ditė kalbeshin

shpresat e nėnės.

Njė nga njė po avulloheshin,

dhe shporta mbetej bosh.

Ajo i lutej ajrit

t’ia sjell pėrsėri

dhe tė paktėn nga hiri i tyre,

kokėrra tė shpėrndara nga era.

Dhe atij i erdhi keq.20 gusht 2003

Pėrmbledhje mendimesh duke kėrkuar tė plotėn...njė pesėmėbėdhjetėsh rrokėsh i plotė pa rima.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:27 pm

Nė kohėn e luftėsQan “Paqja”,

Moskokėēarja,

“gėzimi” dhe i fėmijėve...

Pranvera nė tė errėt,

u mbyt nė mjegull

dhe bletėt e majit

u “skuqėn” dhe u nxinė

nė tė zezė.Hidhni gurė nė vdekje ,

goditni

kėmbėt e saj.

U mbush toka me mėrzitje,
u mbush toka me mėrzitje,
edhe ajri me vaje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:28 pm

Dhimbjet

Kaluan mu nė kujtesė
edhe guri lulėzoi,
lule pėr kryqėzuesin.
Kambanat ranė pėr gjėnė e fundit
edhe u ngrit hedhja e thimjamės.
Qetėsi u pėrhap rreth e rrotull
dhe plagėt nga gozhda
shėruan gabimet.

U hapėn portat e kėshtjellave,
u duk Mbreti plak,
por i buzėqeshur
qė nga porta e shtatė.
Ėngjėjt atėherė,
folėn me zė tė lartė:
“Sion, Sion, qetėsohu!”
Edhe Farisenjtė e mbyllėn gojėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:28 pm

Bėje kėngė tronditjen e tėrmetit1. *

U kthye…

E dėgjon?

U kthye.

Tė kanė nevojė:

Perėndia, perėndimi i diellit…

Deti, lisat e Orthrit…

Tė kanė nevojė,

kukullat qė i ke lėnė me nxitim

pa pėrshėndetje,

tė ndenjuravetmuarat

nė shtėpinė e ngrictė.
Tė gjithė tė kanė nevojėn.


[anta jote me pirueta

dhe unė.

Nga vėllimi “Letra e Gjyshes”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:28 pm

1. Nuk i arritiHodhi pėrtej bluzėn e saj

nė gardhe…

Desh tė shuante rrezet e diellit,

qė kalonin nėpėrmes gjėmbave.

Deshte tė bėhej errėsirė.

Por nuk mundi

Bluza e saj ishte me vrimė.Nga vėllimi “Jo arės… kopshtullinor”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:29 pm


 • Njė mijė hėnėza
Hėnėz ime bojėargjendi

po tė shikoj kėtė mbrwmje,

shkėlqen pėr tė gjithė fėmijėt

vogėlushė gjermanėt, kinezėt,

rusopondėt dhe shqiptarėt.Oh, hėnėz ngjyrė argjendi

atje lart nė qiell,

qė prek Perėndinė,

jepi njė mesazh tonin

tė mbrojė gėzimin tonė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:29 pm

2. Lule qiellorePa shikoj sytė e mi tė vegjėl

dy liqene drite,

Yjet presin qiellin tė notojnė…

Dhe pastaj lulet e qiellit

tė shpirtėrojnė lule.

Tė bien nė ēarēafė tė agimit,

tė kėndojnė nė horizont

me puthjen diellore

dhe me pėrkėdheljen

hidhėrimin tė shpėrndajnė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:30 pm

Drita jote , hėnėzKanė pushuar tė gjitha…

Fjetėn tė gjithė dhe tė gjitha

edhe lėngjet e luleve.

Pushim.

Pushim absolut.

Vetėm drita jote, o hėnė, ecėn…

Duhet tė ndriēojė mendjen

dhe shpirtin atyre

qė rrinė pa gjumė gjithė natėn

dhe marrin vendime

pėr paqen e Botės.Nga vėllimi poetik

“1001 hėnėza” poezi pėr fėmijė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:30 pm

1. * * *Fjalėt e mia,

dhurata tė humbjes

sė mendjes.Foljet e mia

gjakėsojnė ashpėr.

I tėrheq,
krijoj poezi
pa folje.

Pėrsėri tė njėjta.

Emrat edhe ata gjakosen!


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:30 pm

2. Njė lypės i ēmendurNjė lypės i ēmendur, i vetėm

fort kėndoj, “tė dua”,

me forcė zemrat tuaja i godas.

Njė lypje pėr tė ēmendurin

nė kėrkim pėr njė tė puthur.

Nė mėnyrė tė pashpresė

kėrkoj tė gjej ilaēin

pėr mendjen time

tė sakatepsur.

Por, ti… nuk mė thua

“Tė dua!”, ma mohon.

Tė varfėrin, tė ēmendurin

prindin, tė vetmin,

sa keq,

“Tė dua!”

Vėtėm kėtė pėrshpėrit

i ēmenduri,

tė dua, tė dua, tė dua.

Thellė nė mendjen time

sa dhimbje ndiej.

Ti mban ilaēin pėr tė ēmendurin,

pėr lypėsin

pėr njė tė puthur.Nga libri “

“Lotėt e gjakut tė kujtesės”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:31 pm

1. * * *
Shfletoj vitin
tė gjej kujtesėn…
Vrapojnė ndjenjat
pėrrenjtė,…
dhe mbledhin
lotėt e nėnės.2. * * *
Mos mė harroni...
nė Kacirelo,
pėrtej fshatit,
nė brigjet e tij,
si kallam kėrcas.
Dėshiroja kėngėt tuaja,
sytė tuaj, duart tuaja,
tė qeshurėn, gėzimin tuaj.
Mendimi nxjerr krahėt
fluturon larg
gjer nė Amerikė.
Si mal janė kujtimet,
e lezetshme poezia
nė dritėn e mbrėmjes.
Rrugėt hap
me penėn nė errėsirė
qė tė pėrkalojė shpirti im
tė tė arrijė.
Nga vėllimi poetik

“Ah , mėrgim!” fjalė poetike

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:31 pm1.** **

Nėse ndonjėherė do tė kthehesh

mos mendo orėn,

tė tė uroj mirėseardhjen

si rreze dielli pranverore!

(Kėshtu jam unė).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:31 pm

2.*

U frikėsova...

Nė sytė e tu

dita u gremis

nga hekuri i shkrirė.

U ule…

Sa poshtė tė kam parė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   Sun Aug 23, 2009 10:31 pm • * * * * *
U kthye…

I urova mirėseardhjen,

si dritė dielli pranverore.

Kėshtu jam unė.Nga vėllimi “Duke shkarė” poezi tė rregullta dhe tė ērregulltaMbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "Pikturoj nė det tė bardhė"   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"Pikturoj nė det tė bardhė"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: