Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Vetėvendosja: Komitėt e Gruevskit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kacimix
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 104
Age : 40
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Sporti , Muzika
Registration date : 26/10/2008

MesazhTitulli: Vetėvendosja: Komitėt e Gruevskit   Fri Aug 21, 2009 3:09 pm

Edhe Lėvizja "Vetėvendosje!"
e Prishtinės nėpėrmjet
njė reagimi drejtuar mediave
ka dėnuar ashpėr sulmet
vandale tė "Komitėve"
maqedonas nė familjet
shqiptare tė Nerezit. Kjo
Lėvizje ka thėnė se "nėpėrmjet
veprimeve antishqiptare,
e sidomos kėta
tė fundit nė Nerez, tė cilat
tashmė e kanė kapėrcyer
fushėn institucionale dhe
kanė vėrshuar edhe nėpėr
aktivitete sportive, Maqedonia
po tregon qartė se
ka zgjedhur rrugėn nėpėr
tė cilėn ka kaluar Serbia e
Milosheviqit". Madje,
"Vetėvendosje!" tifozėt
"Komitėt" i krahasojnė me
tifozėt "Delije" tė Crvena
Zvezdės, qė sipas kėsaj
Lėvizje, "ishin ata qė duke
ushtruar urrejtjen e tyre
ndaj kroatėve, boshnjakėve
e shqiptarėve, mė
vonė erdhėn e u bėnė njėsi
paramilitare tė Arkanit, tė
cilat bėnin kėrdinė mbi
popujt joserbė gjatė
luftėrave tė shpėrbėrjes sė
ish Jugosllavisė". "Sot,
Qeveria fashiste e
Gruevskit po ushtron
shtypje tė pashembullt
ndaj popullatės shqiptare
nė Maqedoni nėpėrmjet
diskriminimit institucional
dhe kulturocidit qė po e
kryen. Ajo po synon zhbėrjen
kombėtare dhe kulturore
tė pranisė shqiptare nė
Maqedoni, pėrmes mohimit
tė tė drejtave mbi
gjuhėn, simbolet nacionale,
pjesėmarrjen institucionale
shqiptare,
shkollimin dhe
punėsimin", thuhet nė
reagimin e Lėvizjes VETEVENDOSJEE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Vetėvendosja: Komitėt e Gruevskit   Tue Jun 08, 2010 7:18 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Vetėvendosja: Komitėt e Gruevskit   Wed Jun 09, 2010 5:53 pm

VETVENDOSJA;i vetmi faktor funksjonuese per momentin,ne mbar trevat shqiptare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Vetėvendosja: Komitėt e Gruevskit   Thu Jun 10, 2010 9:38 pm

Sot 10 qeshori dhe LV , i tregoi botes pa sy, se ne bijet e Shqipes dim te bashkohem.
Po habitem se si as kush ne forum deri ne ket moment si nuk e paska dhen as nje koment per ket dite me shume rendesi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Vetėvendosja: Komitėt e Gruevskit   Thu Jun 10, 2010 9:54 pm

normal se nuk komentojn se kerkush nuk e dojn se ju prishen idhujt memental,por koha dot vij dhe Albini dot jav vret te gjithve idhujt e e krijuar.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vetėvendosja: Komitėt e Gruevskit   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Vetėvendosja: Komitėt e Gruevskit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: