Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Si vishet rinija shqiptare

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptyThu Oct 09, 2008 3:22 pm

Po, rinia shqiptare di te (xh)vishet shume bukur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptyThu Oct 09, 2008 5:24 pm

Luki para se te hapni nje teme te lutem hulumto ne forum ,nje teme e till ka qene ne forum ,bera bashkimin e temes .

vazhdime te mire ne teme ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptyFri Oct 10, 2008 4:07 pm

S'ka se si te vishet me mire. Super vishet rinia, e sidomos femrat...., edhe naj dite nuk kem nevoje me shku ne plazh!Hahahah.

Fjona, mos u ben qe spo e kupton ate fjalen e Tom sojerit!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Luki

Male
Numri i postimeve : 664
Age : 41
Vendi : Prishtinė
Registration date : 03/10/2008

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptyFri Oct 10, 2008 4:27 pm

Rinija Shqiptare vishet ashtu si i shikon filmat dhe muziken nėpėr Bordele ,mė falni nuk po e them pėr tė gjithė por pėr shumicen e gjinis femrore. Se disa e kan mendjen e leht e ashtu mendojn se duhet nė realitet tė jetė edhe jeta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptyFri Oct 10, 2008 6:56 pm

Anna shkruajti:
Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Students1
Si vishet rinja Shqiptare ?

jepni mendimin secili nga ju ,

dhe sa eshte duke importue muzika e huaj tek ne Shqiptaret

Kaq tė zi paska nė popullin tonė rini shqiptare !!!! ??


Pikė sė pari rinija shqiptare vishet simbas kushteve por edhe rrethanve qė posedon familja ku jeton i riu, ka qė vishen shumė mirė por edhe jo mirė, vishen si tė edukuar por edhe tė moderuar etj etj.....Prandaj rinija vishet nė bazė tė shijes qė ka i riu por edhe se sa ka arritur qė ta edukojnė apo edukohet i riu.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
stabili
Anėtar
Anėtar
stabili

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 61
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptyFri Oct 10, 2008 7:47 pm

Shumė keq , fatkeqsisht !
Po harrohet se edhe imitimi mė i pėrsosur nuk i afrohet origjinalit !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptySat Oct 11, 2008 1:00 am

E drejta e realitetit time eshte, qe ne kete Sport jam i s'mure Very Happy ,veshaj ka rendesi shume te prezenca e njeriut ,prandaj veshuni sa me mire !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
**Embelsira**
Hero anėtar
Hero anėtar
**Embelsira**

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 30
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptySat Oct 11, 2008 10:42 pm

Veshja flet ne emrin tend,prandaj duhet te dijme ti vishemi sipas rrethanave.Ai ose ajo qe e ka bukurin e brendeshme ,do te jete gjithmone terheqes per te tjeret edhe ne qoft se rrobat e tij/saj nuk jane te modes se fundit.Sigurohu se rrobat tua len pershtypje te mire,jo duke shfaqur nje imazh te krijuar artificialisht nga komplimentet e te tjerve,por duke shfaqur personalitetin tend.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
**Embelsira**
Hero anėtar
Hero anėtar
**Embelsira**

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 30
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptySat Oct 11, 2008 10:44 pm

P.S:me veshje e tregon veten se kush je ne te vertet dhe se qfare mendon per veten.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptySat Oct 11, 2008 11:39 pm

Katastrof Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptySat Oct 11, 2008 11:41 pm

Shija e mire eshte shume e perzier me konfuzionin dhe mungesen e orientimit si dhe kopjohen modele pa kriter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptySat Oct 11, 2008 11:43 pm

A e dini si veshen? veshen si palaco, si horra te vertete. Ne shtepi nuk kane as buke per tu ushqyer, pale kur i sheh ne qytet: me veshje te vezullueshme butiku, me floke te ngjyre ne gell (djemte), vajzat me turli turli dimie ultramoderne.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
istogalia
Anėtar
Anėtar
istogalia

Male
Numri i postimeve : 298
Age : 35
Vendi : Istog,Kosova
Profesioni/Hobi : futbollist
Registration date : 31/08/2008

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptySun Oct 12, 2008 12:06 am

**Embelsira** shkruajti:
P.S:me veshje e tregon veten se kush je ne te vertet dhe se qfare mendon per veten.
po pra kjo eshte e gjitha,njeriu e tregon edukaten e vet por edhe te familjes me ane te veshjes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kasper
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Kasper

Male
Numri i postimeve : 146
Age : 30
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 14/06/2008

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptySun Oct 12, 2008 12:32 am

Keq e me keq mjert na per veshjen e rinis sone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 106
Vendi : Jashtė forumit
Registration date : 31/05/2008

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptySun Oct 12, 2008 12:55 am

Si mos mė keq , shohin njė VIP nė televizion dhe i thonė vetes sot/sonte do tė vishem kėshtu , pėr t'u dukur si X VIP-i.

Me tė vėrtetė e kanė tepru , nuk e di se ēfarė marifeti apo ēfarė mode ėshtė qė njė femėr t'i tregoj gjinjėt tė tjerėve duke veshur bluza , fustana provukuese ,etj...(ku duket gjysma e gjinjėve , nganjėherė edhe mė shumė se gjysma Sad )

Askund nė BE nuk sheh skena tė tilla , edhe nė qof se sheh janė tepėr tė rralla (po flas pėr jetėn pėrditshme , jetėn normale , nuk po flas pėr diskoteka dhe klube nate).

Mė e keqja ėshtė se edhe gratė me pozitė nė qeveri apo subjekte tė tjera janė nė kėtė trend tė VIP-ėve dhe Serial-ėve Latino-Amerikan. Hiq mė larg se dje nė njė televizion shqiptar treguan njė video tė qeverisė sė Shqipėrisė pėr nje punė qė nuk e mbajta nė mend por e di qė fliste S.Berisha dhe nė fokus tė kameramanit ishte Majlinda Bregu , ministre e integrimit tė Shqipėrisė. Ku kishte veshur njė bluzė provokuese ku tregonte gjinjėt e saj. Paramendoni kur njė ministre vepron kėshtu , ēfarė pritet tjetėr nga tė rejat shqiptare ?

Sa ju pėrket meshkujve , vishen paksa mė normal.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptySun Oct 12, 2008 11:18 pm

istogalia shkruajti:

po pra kjo eshte e gjitha,njeriu e tregon edukaten e vet por edhe te familjes me ane te veshjes

Cka je ka flet? Per bese a je i vetedijshem cka je duke folur. Allahile, a je bere xurxull me raki kur i ke shkruar keta rreshta. Ta falim nese kur behesh esell (nese behesh ndonjehere) ta korigjosh kete gabim dhe te kerkosh te falur.

Si mund te thuash vesha pasqyron edukaten familjare. Nese nje familje eshte e varfer dhe familjaret vishen me rroba te vjetra e te shqyera, ata nuk paskan edukate? Nese une vishem keq (se nuk kam rroba te tjera) atehere familja ime spaska edukate.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptySun Oct 12, 2008 11:23 pm

Njeher per njehere , tek nje pjese e madhe e te rinjeve shqiptar shihet nje lloj vulgariteti ne veshje ..shpreojme te jete kaluese dhe te biem ne suaza te normales .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Veneta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptySat Nov 08, 2008 10:51 pm

Veshja perfaqeson personalitetin tone. Thjeshtesia u shkon njerezve te ngritur profesionalisht, atyre qe jane punetore, kane vizion ne jete, jane te kujdesshem. Ekstravaganca e tepert dhe komplikimet e panevojshme u shkon atyre qe nuk kane me cfare te mburren ne jete, te paditurve, njerezve qe jetojne si parazite. Rinia shqiptare (shumica) di te imitoje shkelqyeshem modele pa kriter, por as keto nuk di ti zhvendose mire ne trupin e vete. Vulgariteti e shpjegon mosndertimin si duhet te karakterit te tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptySun Oct 31, 2010 11:57 pm

Tem shum e mire qe te len mjaft hapsir per te diskutu...

un mendoj se pamja e jashtme luan rol shum te madh te cdo individ ,dhe mendoj se e ajo i jep ngjyr pamjes te mbrendshme ( shpirtrore)
Shqiptaret vishem jashtzakonisht mir dhe ne trend, nuk me pelqen stili i veshjes evropian thjesht por aspak me shije!Nuk me pelqen edhe si vishet dikush shum ne menyr pruvukative por vlersoj veshjen qe i pershtatet ati individi ...
Nuk e vlersoj njeriun nese nuk ka shije per veshje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptyMon Nov 01, 2010 8:07 pm

eshte e vetrtet se pamja e nje njeriu apo nje femre luan rrole te rendesishem.
Ne qoftese ka dukje te mire veshje ai apo ajo tregon kuluren e vet .
Tregon se qenka njeri i kulturuar dhe i perket kohes moderne.
Ne Gjermani ka shume rendesi pamja ,dukja.
Ka shume Politikan te ne qe prej shatit ,gomarit jan bere Politikane dhe skane dukje fare ne veshe .
PO shkojne si Zhablak te trishton e i thote vetes intelektual apo Politikane qe nuk pershkon me profesionin ,po te duket si hamallgji.
Kjo ule vleren e Politikanit dhe rrespektin te te huajt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 EmptyTue Apr 19, 2011 12:20 am

Cito :
eshte e vetrtet se pamja e nje njeriu apo nje femre luan rrole te rendesishem.
Ne qoftese ka dukje te mire veshje ai apo ajo tregon kuluren e vet .
Tregon se qenka njeri i kulturuar dhe i perket kohes moderne.
Ne Gjermani ka shume rendesi pamja ,dukja.
Ka shume Politikan te ne qe prej shatit ,gomarit jan bere Politikane dhe skane dukje fare ne veshe .
PO shkojne si Zhablak te trishton e i thote vetes intelektual apo Politikane qe nuk pershkon me profesionin ,po te duket si hamallgji.
Kjo ule vleren e Politikanit dhe rrespektin te te huajt.


cfar thua ne gjermanin? gjermanija eshte vendi qe nuk i kushton aspak rendesi lukut perkundrazi ata vetem pun pun tjerat egal jan per ta..

Shiptaret jan ata se i kushtojn shum rendesi stilit dhe kjo gje me pelqen shum Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si vishet rinija shqiptare   Si vishet rinija shqiptare - Faqe 3 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si vishet rinija shqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme-
Kėrce tek: