Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Delia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Delia

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Wed Jul 01, 2009 2:32 pm

Saj pėr ket temes nuk do tė ket luft me arm ,po do tė luft politike (Luftėm me arm nuk do e lėn ato qė nuk ju konvenon me jav prish qetsin qė jan futur fell nėpėr fotele tė trasha )si dikur kur dikush u lėndojke rėnd e futshin nė lehs tė deleve pėr tė shėruar edhe kto jan futur nė at lehs dhe vėshtir ėshtė pėr ti nxerr nga aty .
Saj pėr ket luftės Politike duhet tė dal njė forc e re dhe tė ja bėj Popullit e dije se ku gjinden dhe duhet ja nxerr gjumin shekullor , dh atėher kjo klas politike do nxirret nga strfofa e tyre dhe do ekuptoj se ishin nė ėndėrr tė fell e qė me votėn e Popullit do arrinte kjo forc e re tė bėj ndrishime siq duhet pa ndikimin e tė huajve (sespe atyre nuk ju konvenon kjo gjė por kur je zot nė shtėpi tende as kush nuk mund tė pėrzihet se qka do bėjsh ).
Atėhet me refendum gjith Kombatr do bėhet edhe Bashkimi .

Saj pėr ket multi etnicitetit kjo ėshtė njė experiment qė bėhet pėr her tė parė nga tė huajt e kto vetėm bėjn aminin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 106
Vendi : Jashtė forumit
Registration date : 31/05/2008

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Wed Jul 01, 2009 5:43 pm

Jo multikulti eshte provuar edhe ne Bosnje, dhe pa asnje rezultat... po populli gjumash e gjithmone ne gjume. Ne vend se te thoshte s'duam multkulti se nuk do te funksionoj ashtu qysh nuk po funksionon ne Bosnje...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Thu Jul 02, 2009 12:55 pm

Per ata qe na udheheqen luften e tradhetise kur nuk ka pasur lufte,luftuan tjeret e ata i pervetsuan dhe tani lufte per te roberuarit po me pasoja e per qeveritar fotelja komandon fukarenjet e patriotet e gjore,dhe njesoj mbas perfundimi te luftes keta prape ne fotele duke na shtypur!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Sun Jul 05, 2009 11:27 am

ja qfare populli tallava dhe servil kemi,kurre!
Edhe politikanet e shitur!
Kan me na ne mby krye qyshe na kan ne qe 3500 vjet te huajt!
ne argat te tyre pa komb identitet kulture!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Sun Jul 05, 2009 9:05 pm

Shqiptaret keshtu u ka ngul gjeni i keq per te keq kundra vetevetes!
Me te burgos dikush,ke ymyt qe dikush ta hape porten e burgut por me ba vete shqiptaret siq po e roberoin veteveten kerkush nuk po na bie ne fije dhe po mendoin se jena ne LIRI bre vella dhe po na lene anash si mendjemedhenje si magar!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Sun Jul 05, 2009 9:10 pm

Dhe me habisni bre burra qe e etiketoni njeri tjetrin si tradhetar pa e njofur fare ?!Po ka raste kur tradhetaret jan marr vesh mes vedi dhe ai qe lufton per shqiptarin e etiketoin me fjalen ma te rende tradhetar qellimi qe ne mesin e popullit te behet huti qudi dhe mos me votue patriotin!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Mon Jul 06, 2009 10:01 am

me shkrimet e tija e heton njeriu se qka eshte.
tradhtari tregon vet,po eshte e vertet se udbashet po quhen patriota dhe dekorohen i kan perzi me patriotet qe te hutojn popullin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Wed Jul 08, 2009 2:40 pm

agim dhasht zoti ne me u bashku me mjete demokratike -apo diplmaci e kum cek edhe un me lart,qka un s“besoj sepse kshtu na kan than tan jeten dhe ne qeshtjet tjera ,dhe pefundum me lufta kurr nuk man mend historija jon se nav ka dhan diqka pa gjak neve shqiptarve, fjala jote ne vesh te lumit zot.por mbetet te presim, un mendoj se duhet te pregaditem dhe per luft sepse vetum me diplomaci nese e vrejn armiqt se nuk jemi te pregaditur dhe per luft dot naj imponojn luften siq naj ipmponuan e ne skem fare te pregaditur e nese presum perseri injejti shah mat, e tna masakrojn si shtazet siq na ndodhi me serrbet ksaj rradhe kem pun me 4-serrbia-me grek me maqedon me mala zez-e nese e bim punen te bim ne te njejten kurth dote thot jem vet na fajtor qe jav sjellim vetes kto katrahura, mos harro sna kan faj popujt tjer se ja fuftar dhe vdesin per vatan te vetin.un nuk besoj fare ne ne thanjen tuj pa keq kuptim,se gjerat me vler n“ket rast si kjo e jona-BASHKIMI KOMBTAR-vin me do biseda me fjal na ka msue historija-faktet nuk jam i prirur te besoj ne kso gjera.PER BASHKIM KOMBTAR -ishalla nashta-shpresojm ta shofim presim -+nuk guxom ti ja nisum kti projekti fundamental per ne shqiptaret po duhet te pregaditum nte gjitha mundsit- qe mos te lam hapsir armiqve n“kurrfar aspekti vetum ateher dota fitojm sepse dota shofin se jem te pregaditur. duke u bazuar se qfar armiq perfid kemi ne shqiptaret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Tue Jul 14, 2009 12:12 pm

Xhema

Shume mire e ke mendue kete thenje dhe duhet qe te gjithe shqiptaret dashamires mos te hutohen,se do na perseritet e njejta gje por me permasa katastrofike !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Tue Jul 14, 2009 11:59 pm

besoj se nuk do te ket me lufte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Wed Jul 15, 2009 12:54 pm

Lufter jo mos u tuteni,por shfarosjen e kombit shqiptar po !Ma mire e bani me vdek si qen se mu ēlirue njehere e pergjithemon!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Sat Jul 18, 2009 2:41 am

pajtohem me mendim te xhitit kur thot se servilt dhe tradhtart nuk nisin luft kurr por pjesa tjeter e nis,siq ndodhi me uck, saper pacifistat lufta a kan e vorrost.ne kshtu duhet te bazohemi se servilet dhe tradhtart do tna qveshin deri ne pik te fundit, por do te diqen edhe vet se lufta asht n“ta, se patriotat nuk pysin ata e nisin, e kta net rrin siq nejshin do por ne luft svet kush shka qysh tek deri sa te tregojsh se je shpiun te shkon kryt kjo u dokumentu ne luften e fundit.pra nese nuk shkojn gjerat drej bashkimit kombtar,se veq kan nis do me belbzu se nuk esht ne te mir tonen kinse, thot sala, luften e kem nta por tasht asht heret ,edhe pak se njejt kan shku senet dhe me uck-n kujna si ka shku menja ma heret ldk-stav se do vjen lufta se te qitshin ne zjarm se nuk vjen ne shprehje skena shanca me serrbin e kshtu me rradh, veq kur kersiti.njejt jan tu naj ly edhe tash, qe per mos me ik poplli sepse nese ju paralamrohet ma heret.... se di ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Sat Jul 18, 2009 11:35 am

mund te ket ne disa troje shqipetare prap lufte
si ne Kosoven Lindore ashtu edhe ne Maqedoni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 106
Vendi : Jashtė forumit
Registration date : 31/05/2008

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Sat Jul 18, 2009 3:32 pm

Per sy te zi Serbia nuk i ka vendos mbi 30'000 forca polico-ushtarake ne Kosoven Lindore, ajo vetem po e pret ēastin e duhur dhe do te niset prape drejt Kosoves.

Ne anen tjeter Greqia drejt Jugut te Shqiperise! Paramendoni Serbia-Greqia-Maqedonia kane afro 1 milion ushtare! E shqiptaret vetem 15'000 (prej vitit te ardhshem). Prej dites se djeshme Greqia dhe Italia po e kontrollojne qiellin shqiptar! Kjo eshte tradhtia e rradhes e Sali Berishoviēit, ndersa shqiptaret si zakonisht vetem flejne dhe vetem flejne.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Sun Apr 04, 2010 9:49 pm

Nuk edi pse mendojn se do kete lufte! un per vete mendoj se ( NESE )do ket lufte dhe nese ndodhe, te ndezet lufta kurr nuk do nis ne shqiperi .Shqiptaret kurr nuk kan qen me te hasmuare apo then me shkurt, me te perqar se tani.
NUK ESHTE T'JESHE I HASMUAR VETEM NESE VRET DIKEN .POR HASMERIJA QE NUK VRET ESHTE SHUM ME FATALE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Mon Apr 05, 2010 7:34 pm

nje lufte po afrohet,ne kete gjendje na prunen Lideret tradhtare te ,,UCK" dhe partit Politike servile tradhtare
keta nuk kane dallim nga hesat Pasha Ahmet Zogu
Bile keto qeveri ne shqiperi shkaterroi shqiperine pa meshire sala Slloboodanka berisha..
Ja dha gjysme shqiperine greqise me paqe...
fazliqit dhe Mishkoviqit Tiranen e pjese tjera ,Italise..
Populli fle e fle...
Edhe ne kosove ne emer te UCK shkatteruan nje kombe te tere kulture Flamure...
Coptuan tokat tona 2500K katerore ja dhane shkupit toka shqiptare ,47 kisha ka 15 kmkaterore ja dhane shkijeve Verin me kater komuna ja dhane shkijeve ..
Dhe krijuan komuna te pastra etnike serbe ne mejdise te kosoves .....
Pra shiqoni vete dhe logjikoni qfare tradhtije kane bere keta matrapaze kriminel hajna Politikane..
Shkaterruan UCK,tmk dhe hiqen te gjitha vlerat shqiptare...
perveq qe jane pasurue ne menyre marramendese udheheqesit qe dualen nga lufta ,qe skane dijte as shkrim as lexim u bane kryeztare deputet...dhe ju bashkangjiten pacifisteve te I.Rugova ..
Secili vjedhe me shume se tjetri..
Dhe nuk ju vjene turp te thirren ne vlerat e UCK..
fajtore per nje lufte te re jane Populli qe fle dhe udheheqja tradhtare servile ndaj te huajve

Ne Kosove jane instalue pislleku kurvlleku cullakhanja hajnia shkaterues te vlerave kombetare korrupsion pasurim i hatashem i deputeteve dhe politikaneve..
Lufta po kerset dhe barren e mbajne keta tradhtare dhe nje pjese e popullit te pa vetedijshem..
te cilet festojne Kosoven e pa mvarur multietnike me muzika e propaganda Titiste me njerez te dyshymte ishe bashkpunetore te serbise..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Mon Apr 05, 2010 11:22 pm

A thua kur do filloj se iku edhe prilli. mire se vine ne vitin tjeter 1PRILLI!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Mon Apr 05, 2010 11:25 pm

fionaa shkruajti:
A thua kur do filloj se iku edhe prilli. mire se vine ne vitin tjeter 1PRILLI!

E keni te kiart ju se lufta nuk behet vetum me arme zjarri!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Mon Apr 05, 2010 11:26 pm

Sote eshte 5 prilli!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Mon Apr 05, 2010 11:29 pm

fionaa shkruajti:
Sote eshte 5 prilli!!

Dhe...?????????????????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Mon Apr 05, 2010 11:31 pm

po ndegjova do krisma thash mos ja ka fillu lufta prap.prandaj te pyta di gjen ti?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Mon Apr 05, 2010 11:36 pm

fionaa shkruajti:
po ndegjova do krisma thash mos ja ka fillu lufta prap.prandaj te pyta di gjen ti?

Lufta le te jet opcioni i fundit por pse mos te pergaditem edhe per nje gje te till ne Shqiptaret
Nje gje te tille edhe armiqet tane per dite po e bein .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Mon Apr 05, 2010 11:46 pm

Ketu nuk po flitet si opcion i fundite lufta por si fillim.
Cuditem me do si ju dukete kur flasin per luften si te han nje embelsire.ama jam e bindure se keta se kerkojn qe te filloj lufta nuk kan qen fare ne kohen eluftes dhe e kan merak ato kohra,Un per vete nuk jam dhe shum atdhetare jam frigacake epranoj.por duhete diture nje gje ? se lufta nuk sjell vetem paqen cdo here !!!,,nese duhete fitu diq me rendesi duhet jepet ajo me rendesi qe ti posedon ,,?
prandaj ti vorrosim nje here viktimat .t'ju bejm vizit,invalidv te luftes te flasim pak me ate qe kan mbet ne meshiren e kohes!. dhe te marim nje vendim me te pjekur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Mon Apr 05, 2010 11:53 pm

fionaa
eshte pjese e politikes tradhtare te pdk -ldk
Nuk dote jete prill po dote jete realitet qe dote habitesh jo vetem ti po te gjithe ata qe krekosen me kete politiktradhtare siq u krekosen me politiken pacifiste tradhtare te I.Rugova

LLoji i juaj soji i juaj naj prunen luften e pare dhe u viktimizuan shume luftetare per bashkim kombetare....
Shume te rinje dhane jeten..
PO soji i jote na kane tradhtue dhe na kane prue ne gjendje te mjerueshme popullin,ku mbi nje milion jetojne me 2 euro ne dite ,nje mjerim i skajshem..
Kurse serbet ,kriminelet serbe e hajna Politikane kosovare qe nderruan emrin e tyre nga shqiptare ...
vjedhin dhe pasurohen pa kufi..
Dhe shkaterrojne kombin e tyre dhe traditat tona shekullore..
Edhe para lufte kane thene keshtu njerez gjumashe e bashkpunetore te politikes pacifiste..

Nuk ka opcion tjeter perveq luftes ,vetem me gryken e pushkes zgjidhen gjerat..
PO kete mundesi e patem pas lufte ,po kete shance e humben Politikane tradhtare dhe lider te UCK-se tradhtare qe vrapuan pas pasurise dhe karrigave..
Kjo i shkaterron shqiptaret karierizmi ...
Kure te behet diqka thojne po valla e kemi dijte...edhe ne...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   Tue Apr 06, 2010 12:00 am

fionaa shkruajti:
Ketu nuk po flitet si opcion i fundite lufta por si fillim.
Cuditem me do si ju dukete kur flasin per luften si te han nje embelsire.ama jam e bindure se keta se kerkojn qe te filloj lufta nuk kan qen fare ne kohen eluftes dhe e kan merak ato kohra,Un per vete nuk jam dhe shum atdhetare jam frigacake epranoj.por duhete diture nje gje ? se lufta nuk sjell vetem paqen cdo here !!!,,nese duhete fitu diq me rendesi duhet jepet ajo me rendesi qe ti posedon ,,?
prandaj ti vorrosim nje here viktimat .t'ju bejm vizit,invalidv te luftes te flasim pak me ate qe kan mbet ne meshiren e kohes!. dhe te marim nje vendim me te pjekur.

Pse qenkem ne ne "PAQE" Kombi yne me shume se kurr po shkatrrohet si kombe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
cfare mendoni a do kete lufte ne trojet shqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Histori-
Kėrce tek: