Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shqiptarė kudo qė jeni

Shko poshtė 
AutoriMesazh
feratkoca
Anėtar
Anėtar
feratkoca

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 30
Vendi : Shqiperi/Mitrovicė
Registration date : 21/10/2008

MesazhTitulli: Shqiptarė kudo qė jeni   Sun May 17, 2009 4:56 pm

R e a g i mTA SHKATĖRROJMĖ FORUMIN ANTISHQIPTAR

MACEDONIAONTHEWEB.COM/FORUM

___________________________________________________________________

Vizitoni faqen antishqiptare: www.Macedoniaontheweb.com
· Shqiptarė kudo qė jeni,

Ju lutem ndani disa sekonda nga koha juaj dhe lexojeni me vėmendje kėtė paralajmėrim. Dihet mirfilli se propaganda greke po shfrytėzon ēdo kanal tė mundshėm nė internet pėr ta injektuar me broēkullat e veta. Pre e falsifikimeve tė tyre po mbetet historia jonė mijėrvjeēare e Maqedonisė dhe Epirit. Dihet mirėfilli, se shkenca objektive dhe e paanshme ka pohuar vendoshmėrisht elementin iliro-shqiptar ndėr shekuj tė kėtyre dy krahinave tė rėndėsishme. Autorėt e lashtė antik kanė lėnė dėshmi tė qarta hem pėr Epirin hem pėr Maqedoninė duke i quajtur barbare, dmth jo greke, pra qė s’flsinin greqisht, rrjedhimisht nuk kishin etnicitet grek. Pėr kėtė dhe pėr shumė arsyeje tė tjera qė ndėrlidhen me nepsin hegjemonik tė Greqisė sė Madhe, neogrekėt e NeoMegaliIdesė po mundohen pėr ēfarėdo ēmimi ta relativizojnė kuptimėsimin e nocionit “barbar” duke u orvatur tė na bindin se “autorėt e lashtė grekė kur e pėrdornin kėtė nocion e kishin pėr grekėt tė paqytetėruar”. Ata harrojnė se termi barabarė kishte kuptimin e dallimit etnik; nėse ėshtė siē pretendojnė grekėt, atėherė edhe persianėt barbarė paskan qenė “grekė tė paqytetėruar”.E ndėrsyer nga shteti Grek dhe institutet e tij, propaganda greke nė emėr tė mbrojtjes sė “histories” sė saj po mundohet qė tė na e vjedhė dhe shtrembėrojė historinė kombėtare. Leka i Madh, Pirro i Epirit madje edhe Skėnderbeu sipas kėtyre propagandistėve ishin “grek” ( !!! ) Kėto gėnjeshtra nuk duhen lejuar pėr asnjė ēmim, sepse ndryshe po nuk u luftuan tani me kohė, atėherė opinioni i jashtėm perėndimor do ua njoh si tė vėrteta rrenat greke. Unė jam munduar t’i kundėrvihem kėtyre opinioneve qėllimkėqija, mirėpo pėr kėtė postimet e mia janė censuruar, janė ndryshuar ose herė herė edhe nuk janė lejuar derisa mė pėrjashtuan fare. E kam fjalėn pėr forumin megaloman grek macedoniaonetheweb.org.Ēdo pėrpjekje pėr t’u kyqur nė kėtė forum dhe pėr ta shpalosur tė vėrtetėn nė kėtė forum luftohet me racizėm dhe frymė inkuizicioni nga mirėmbajtėsit e kėtij webi grek. Kėshtu qė e vetmja rrugė ėshtė qė ky web tė shkatėrrohet. Nė mesin tuaj ka shumė njohės tė kompjuterit dhe botės informatike, andaj e mira e sė mirės do tė ishte qė ta shkatėrroni kėtė web. Pėrse e them kėtė? Sepse, edhe grekėt me sa e kam hetuar nė njė nga temat e kėtij forumi, kishin hapur njė temė enkas pėr webfaqet shqiptare tė cilat ata i shihnin si kėrcėnuese pėr ta. Shumė prej kėtyre web faqeve shqiptare nuk punojnė mė. Kėshtu, qė grekėrve duhet t’ua kthejmė borxhin me tė njejtėn monedhė.Ta shkatėrrojmė pra kėtė forum!Miqėsisht

Deli Luboteni, nga Greshnica,

Komuna Zajaz - Kėrēovė, 26. 04. 2009
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.feratkoca.multiply.com
Delia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Delia

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shqiptarė kudo qė jeni   Sun May 17, 2009 7:44 pm

Inderuar feratkoca tė jap vetėm njė propozim ka hakera Shqiptar qė kan depėrtu edhe nė faqet zyrtare Serbe dhe kan bėr qka kan desht e pėr ket me siguri se do ja bajn edhe ksaj mir do ishte tė drejtohesh nė ket web dhe me si guri ke ktu qė bėjn at pun tė madhe dhe ta bėjn si ta qo qefi .
http://kosovanet.de
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feratkoca
Anėtar
Anėtar
feratkoca

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 30
Vendi : Shqiperi/Mitrovicė
Registration date : 21/10/2008

MesazhTitulli: Re: Shqiptarė kudo qė jeni   Sun May 17, 2009 10:31 pm

te falemderoj miqesisht mendoj se secili nga ne duhet ber te pamunderen per ti bllokuar ket faqe antishqiptare si te Maqedonis ashtu edhe te Serbise e Greqise dueht bere secili ate qe mundet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.feratkoca.multiply.com
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Shqiptarė kudo qė jeni   Wed Jul 15, 2009 12:11 am

Shqipetar ku do qe jeni Bashkohuni
se vetem te bashkuar mund ta arrijm qelli,et tona Kombetare
ta qojm amanetin e deshmoreve ne vend
te bashkojm trojet stergjyshore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Shqiptarė kudo qė jeni   Wed Jul 15, 2009 1:20 pm

Pa i lene anash tradhetirat ska bashkim!Apo kur te kacafyten tradhetaret mes vedi e te farohen ateherit bashkimi eshte ne pragun e dyrve tona!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Medalim

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: Shqiptarė kudo qė jeni   Wed Jul 15, 2009 2:23 pm

Wed Jul 15, 2009 12:20 pm
Haxhiu
Pa i lene anash tradhetirat ska bashkim!Apo kur te kacafyten tradhetaret mes vedi e te farohen ateherit bashkimi eshte ne pragun e dyrve tona!

Haxhi me mire e me kjaret ska ku shkon !
pershendetje taneve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Shqiptarė kudo qė jeni   Tue Aug 06, 2013 12:37 am

Pėr tė bėr at qė i duhet njė Kombi kjo loj politike duhet tė zgjohet nga gjumi , APO tė u lėshoj vendin tė tjerve qė tė punojn mė ndryshe ,sepse kshtu po shkon vetėm nė dem tė Pupullit e kta nuk kann inetersin e Popollit por vetėm tė gjepit tė tyre , kudo flitet pėr korrupcion e hani dhe kush nuk jep pėgjegjsi sadi si tė i thuhet ndyshe ksaj politike ,ishalla e zan  gjafen ndikun i zen gjaku i atyre qė derdhen pėr kėto troje nė vend se tė lulzoj vendi po lulzojn persona dhe gjepat e tyre ,u shit qdo gjė qė mund tė shitet tash nuk ju ka mbetur gjė tjeter .Deri kur vall do vuaj ky Popull .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Shqiptarė kudo qė jeni   Sat Aug 10, 2013 11:07 am

Sqiptqre kudo qe jeni, mos harroni Porosin e Naimit, Fishtes , Konices, e V.P.Shkodranit.
Kijo eshte nje deshir e imja, e kqja e shqiptarve eshte qe shpeit harroin harrun edhe luftata e fundit e cdo gje tjeter.
Vetum nje nuk e harroim  ne shqiptaret vllavrasjen, dhe tradhtirat njeri tjetrit.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shqiptarė kudo qė jeni   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shqiptarė kudo qė jeni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: