Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Deri keshtu edhe pse?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valmir9
Anëtar i ri
Anëtar i ri
valmir9

Male
Numri i postimeve : 141
Age : 28
Vendi : Theranda (Slloveni)
Registration date : 27/03/2009

Deri keshtu edhe pse? Empty
MesazhTitulli: Deri keshtu edhe pse?   Deri keshtu edhe pse? EmptyMon May 04, 2009 7:39 pm

E hapa ket tem per me diskutu pak mentalitetin Shqiptar.

Pse na qe jetojm ne gurbet nuk e kemi galje qka po ndodh ne vendlindje? Pse na punojm 16 or ne dit ketu ne gurbet e shkojm ne Kosove, Shqiperi, Maqedoni vetem per me festu dhe me shku neper hotela dhe mei ndreq frizurat grave tona 7 kat te nalt?

Pse ne gurbet punojm edhe pun 100x ma te zora veq per me marr shum pare dhe meu fry tu ble kerra sa ma te ri dhe meu rrugav?

Pse nuk na vjen marre qe po jetojm jasht dhe jena shprenda neper krejt boten sikur magjupt pa shtet?

Pse kerkush ne gurbet nuk deshiron me u kan situata ekonomike ne Kosove per meu kthy dhe me pun ne vendin tend?

Pse ne gurbet vetem i festojm festat (17 shkurti, 28 nentori...) veq per meu knaq dhe per me u fry at dit kur shkojsh ne at hotel dhe me kqyr qka ka vesh aj dhe aj tjetri?


Pa koment zdi perqka jena keshtu na...ketu po shihet dhe edhe shkau na zen kollaj me ket mentalitet te prisht...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
valmir9
Anëtar i ri
Anëtar i ri
valmir9

Male
Numri i postimeve : 141
Age : 28
Vendi : Theranda (Slloveni)
Registration date : 27/03/2009

Deri keshtu edhe pse? Empty
MesazhTitulli: Re: Deri keshtu edhe pse?   Deri keshtu edhe pse? EmptyTue May 05, 2009 5:16 pm

naj koment?...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Deri keshtu edhe pse?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: