Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
AutoriMesazh
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Wed Jun 03, 2009 6:47 pm

nga karpatet ke ardhe ti o qen shkau!
Se ti lavderon udben Rugoviqet saloviqet Thaqoiqet etj.vetem tradhtaret si ti lehin ne keta njerez q e shajten uck dhe shkuan ne beopgrad ta pshtojne bethen te Milloshi.
Se ju dridhen uck te vertet .
E sa per ju qe vetem keni veshe ate uniforme me tahir M...Ahmet m....qe ta shkaterroni uck.
Po tashe ju berllogat e hijeve te udbes hapni gojen.
O xhiti keta jane berllogu i shqiptareve plehrat. fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agim__barja
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 56
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Wed Jun 03, 2009 7:24 pm

oha sa mire me kane shqiptare
rroft shqypnia etnike
edhe te gjithe shqiptarete kudo qe jane
te gjithe te bashkuare ecim para drejt bashkimit kombetare serbija ne karpate me ato strajcat e veta se ketu ska vend me per te se ketu i kane then shqypni dhe shqypni do ti thojne fla fla fla fla fla fla fla fla fla fla fla Twisted Evil fla Idea zemer zemer bye Lule per ty Bravo Thanks fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Wed Jun 03, 2009 10:13 pm

Me daten 21 netore 1996  Euro ZERI  Nr.47

Pata shkruar nje njkrim ne javoren Zeri, shkrimi im nuk e paten botuar tersishte, por prap se prap i falemenderohem Kryeredaktorit.

Une po e sjelli ket shkrim te asai kohe ne forumin tone BK.


Ende vazhdojme t'i tregojme botes se cka duam!

Ishin vite qe shkuan vite kur shume gjera levizen kur u rrezuan shume diktatura, kure rane shume mure dhe mbeti vetem muri yne, kur u formuan shume shtete te reja e nuk u formua vetem shteti yne-Kosova.
Nisen keto vite mrekullushem: i treguam botes se kush jemi dhe se cka duam.
Ia treguam kete pa frike dhe ngurim.
Ajo kete e mori vesh, por u be sikur nuk ndien.
Dhe tash ne ne vend qe ate qe e shtruam si kerkese te luftojme qe ta realizojme, ne ende vazhdojm t'tregojme botes se cka duam!
Deri kur?


Edituar pėr herė tė fundit nga Driniiiii nė Sun Nov 17, 2013 5:35 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Sun Jun 28, 2009 1:18 pm

Simbol i Bashkimi Arjan BRAHIMI ( Shkodrani)


Vlen te vecojme lidhjet shpirterore te ceshtjese sone kombetare.
Ata qe ju sherbyn aspiratave qe me cdo cmim deri ne veteflijme u ben kurora e unitetit simbol i bashkimit.
Radheve te UCK-se iu bashkuan edhe shume vullnetare nga te gjitha viset shqiptare .
Njeri nder ta ishte qe la vendlindjen qe nga oret e para te luftes ishte edhe luftetari i liris Arjan BRAHIMI (Shkodrani).
Perkushtimi i tyre dhe gadishmeria per te dhen jeten per atdheun ube frymzimi per te gjithe.
E ne veqanti nga bashkeluftetaret per guximin dhe vendosmerine.
Lufta ne aksione guerile kishte marrur permasa te gjera ne disa rajone te Kosoves.
Ne shum beteja nje nder betejat eshte edhe beteja e qytetit Rrezmalit (Rahovec) ne Anadrin . Ne ket betej me nje heroizem te rrall te vendi i qujtur Rraset u be shkembe i palevizshem duke i shkaktuar deme te mdha armikute i cili me nje arsenal tankesh ishte versulur dreit ati pozicioni.
Shkodrani ra herokisht me 18 korrik 1998 ai hyri ne perjetsi .
Ashtu si te gjithe deshmoret bijet me te mire Shpirti i kombit qe me gjakun e tyre u ben gurthemeli i liris.
Do te kujtohen pergjithmon .
Lavdi Deshmoret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Sat Jul 18, 2009 1:33 pmSot me 18 korrik po behen 11 vite ku ne balle te betejes ra trimi i liris Arjan Brahimi ( SHKODRANI).


Ne te kujtoim

I forte si shkemb
Ne ball te betejave
Lidhe Besen
Ti trimi i liris
Me pushk
Mbrojte Kosoven
Nderove Shkodren
Token Arbrore
Me flamurin Kuq e Zi.U qoft i leht dheu Deshmorve te Kombit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Sun Jul 19, 2009 12:28 am

Me nis e me kendue sa deshmoreve jau kan shkerdhav gjakun as lapsa nuk ka me shkrue vargje!Por duhet me dite se per shtet duhet i madhe e i vogel me i dale ndihme!Po si me i dale ne ndihme kur si te formohet nje nisi e uēk menjeherit komandanta po kyqen ata qe me serbin e grekun apo maqedonin pijshin e shkerdhafshin motrat shqiptare dhe qata i kemi ne krye te kuvendeve !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Sun Jul 19, 2009 11:08 pm

Haxhiu argat i atyre qe mundohen ( shkerdhav gjakun e deshmorve) jeni edhe ju.
Por kurr nuk do te arrini ate qellim.
Fushate per njollosjen e vlerave te luftes, e dim se kush ka ber dhe vazhdon te bej.
Armiqet e popullit shqiptare me veglat e tyre.
Vlerat e luftes do ti kuitojm, e mbrojm, duke i mbrojtur vlerat e luftes, idealin dhe gjakun e deshmorve, mbrojm identitetin tone, te drejten tone, per bashkim kombetar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Mon Jul 20, 2009 12:11 am

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Drini

Kurr nuk kam qen as argat as kundershtar i atyre shqiptareve qe e kan dashte atedheun dhe kombin shqiptar.
Por babe e babegjysh kemi dhene jetra e mund per ta ndritur qeshtjen e bashkimit shqiptar.Nuk e di ku ju zotri bazoheni se une jam kundra atyre qe dhane gjak per bashkim ?Ku eshte bashkimi bre njeri ?
Me pas luftue uēk,ska pas nevoj me nderhyre NATO!Dhe ndaq me dite sa keni luftue tan shqiptaret me baterija e tokivoka,une Haxhi Lata ua kam ba punen qe nato ta bombardoi serbiēn,kete e kam cekur me qindra here por juve nuk u intereson kush e lujti gurin por kush e vodhi mundi tim!

Une kur i kam mbrojtur vlerat e shqiptareve as ti as baba yt ska guxue me pordhe,dhe as qe ka me pjelle nana shqiptare se ēfare mundi kam dhane per shqiptar,por i tere mundi me paska shkue per tradhetar e qeni nonen,tjeter spo di se ēka me te thene !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Mon Jul 20, 2009 12:26 am

Kurr nuk paskit qen as argat, as kundershtar .
Pak ma i kjart nuk po ju kuptoi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Tue Jul 21, 2009 1:17 am

drini ti po lypke magar per Rahovec!!!!!
spo ta kapka truri se _ka paskna shkrue ? dil nga ketu ma mire e luj futball! E me guraleca
ēka spaska ne mesin e shqiptareve
A din me shkrue nje poezi?shkruje apo kopjo doku e pershtatja disi !SE keshtu behesh njeri !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Tue Jul 21, 2009 8:42 am


Ata qė fituan betejat, nuk janė as nė lista!
Ata qė i bishtnuan luftės u gdhinė ministra!” (Agolliane)

Avdi Ibrahimi – ish-zėvendės komandant nė Brigadėn 128 tė UĒK-sė nė ZOP

Tė nderuar dėshmorė, Ju qė fituat pėrjetėsinė!
Ne qė patėm nderin tė ishim bashkėluftėtar me Ju. Nga tė gjitha trojet shqiptare shprehim respektin dhe admirimin ndaj jush dhe, veprės suaj fisnike rėnė nė luftėn ēlirimtare pėr liri e bashkim kombėtar.

Pėrpjekjet ēlirimtare te njė grupi shokėsh nga Komiteti Kombėtar Shqiptar Pėr Bashkimin e Trojeve Shqiptare, tė cilėt kishin bashkuar idealet e larta patriotike e njerėzore pėr ta luftuar pushtuesin serbo-jugosllav qė mbanin tė pushtuara tokat shqiptare, arriti qellimin, mė 28 nėntor 1987 nė fshatin Nashec tė Prizrenit nė vatrėn bujare tė njė atdhetari, vendosi formimin e Shtabit politiko-ushtarak me ē’rast u formua brigada – 28-tė. Kjo date do tė jetė simbol i mėvonshėm Brigadas 128- tė Ushreisė Ēlirimtare tė Kosovės nė Zonėn Operative tė Pashtrikut. Ky formacion politiko-ushtarak kryen disa akcione guerilase anemban trojeve tė pushtuara shqiptare. Por duke mos dashur tė zgjatemi nė kėtė histori, do tė veēojmė datat e dėshmorėve tė rėnė nė kuadėr tė kėtij formacioni:
Mė 19. 04. 1992, nė krye tė detyrės nga pritat e patrullės serbe nė Prizren nė lagjen “ortakoll” bie heroikisht duke e paguar veten Komandanti i njėsitit gueril”Zjarri 003” Alush Kryeziu.
Mė 03. 05. 1995. bie heroikisht, komandanti i njėsitit gueril “Zjarri 002” Besim Ndreca, duke mos pranuar dorėzimin e armės, nė vendin e tij tė punės nė Shirok, komandantit tė milicisė serbe famėkeqit Shoshkiq, Besimi i bie plumbė ballit duke i thėnė se vetėm kėshtu shqiptari e dorėzon armėn o biri shkinės, mėpastaj epilogu i kėsaj ngjarje rezuton me vrasjen e dy oficereve e disa ushtarėve ushtarako-policor nė Malėsi tė Re, kėshtu duke paguar veten shumfish si Tahir Meha nė Prekaz, bie heroikisht me armen nė dorė si kushtrimtar i lirisė!
Me daljen nė skenė tė UĒK-sė, e cila ja dridhi themelet shtetit shovenist serbomadh, ne si forc e organizuar qė ishim, iu bashkangjitem pa u hamendur Ushtrisė son Ēlirimtare dhe, komandantit toneė legjendar Adem Jasharit nga Prekazi heroik. Njesitet tona guerile ngado qė ishin tė formuara nėpėr Kosovė tė Levizjes guerile”Shqipet e Lirisė” transformohen nė Shtabe tė UĒK-sė duke vazhduar luftėn e armatosur ēlirimtare nėpėr zona luftarake nė hapsirėn e pushtuar tė tokave shqiptare nė Kosovė. Pėrpos luftimeve nė kuadėr tė kėsaj brigade u angazhuan njėsite tė veēanta pėr furnizimin e armatimit tė UĒK-sė nė Zona tė ndryshme luftarake, pastaj sigurimin, kalimin e mijėra luftėtarėve nė kufirin e ndaluar shqiptaro-shqiptar, njėkohėsisht pati rol tė rėndėsishėm nė mobilizimin dhe stėrvitjen e pjestarėve tė UĒK-sė nė Shqipėri, vlen tė pėrmendet se gjatė furnizimit me armė u vranė nga pritat e ushtrisė serbe: Mė 09. 06. 1998. Liman Tejeci nė Gorozhup.
Ndėrsa Mė 10. korrik 1998. ranė duke luftuar me pushkė nė dorė dy pjestar tjerė tė brigades sonė Albrim Fanaj dhe, Ylber Fanaj, nė Vėrmicė.
Ponjashtu me 15. 08. 1998. , nė Buqe tė Sharrit bie nga plumbat e pushtuersit serb Adem Berisha.
Nė prill tė vitit 1999 me urdhėr tė shtabit njė pjesė e kėsaj brigade kaluan pėr tė mobilizuar dhe strevitur forca tė reja luftarake nė Shqipėri, ku pėr kėtė mė sė miri tregon Gjenerali i Luftės Kudusi Lame, mes tė tjerash thotė komandanti Ruzhdi Saramati me bashkėluftėtarėt e tij mė shpėtuan nga vetėvrasja.
Kur ishim nė vlugun mė tė madh tė stervitjeve ushtarake nė Burrel ku afėrsisht streviteshin 3800. ushtarė pėr ta thyer kufirin shqiptaro-shqiptar.
Mė 2 maj 1999 nga dora e fshehur e forcave tė errata antikombėtare na u vra ushtari Halil Gashi nga Landovica. Ne bashkėluftėtarėt e tij e pėrjetuam tepėr rėndė kėtė vrsje tinzare.

Ata qė fituan betejat, nuk janė as nė lista!
Ata qė i bishtnuan luftės u gdhinė ministra!” (Agolliane)

Avdi Ibrahimi – ish-zėvendės komandant nė Brigadėn 128 tė UĒK-sė nė ZOP

Tė nderuar dėshmorė, Ju qė fituat pėrjetėsinė!
Ne qė patėm nderin tė ishim bashkėluftėtar me Ju. Nga tė gjitha trojet shqiptare shprehim respektin dhe admirimin ndaj jush dhe, veprės suaj fisnike rėnė nė luftėn ēlirimtare pėr liri e bashkim kombėtar.

Pėrpjekjet ēlirimtare te njė grupi shokėsh nga Komiteti Kombėtar Shqiptar Pėr Bashkimin e Trojeve Shqiptare, tė cilėt kishin bashkuar idealet e larta patriotike e njerėzore pėr ta luftuar pushtuesin serbo-jugosllav qė mbanin tė pushtuara tokat shqiptare, arriti qellimin, mė 28 nėntor 1987 nė fshatin Nashec tė Prizrenit nė vatrėn bujare tė njė atdhetari, vendosi formimin e Shtabit politiko-ushtarak me ē’rast u formua brigada – 28-tė. Kjo date do tė jetė simbol i mėvonshėm Brigadas 128- tė Ushreisė Ēlirimtare tė Kosovės nė Zonėn Operative tė Pashtrikut. Ky formacion politiko-ushtarak kryen disa akcione guerilase anemban trojeve tė pushtuara shqiptare. Por duke mos dashur tė zgjatemi nė kėtė histori, do tė veēojmė datat e dėshmorėve tė rėnė nė kuadėr tė kėtij formacioni:
Mė 19. 04. 1992, nė krye tė detyrės nga pritat e patrullės serbe nė Prizren nė lagjen “ortakoll” bie heroikisht duke e paguar veten Komandanti i njėsitit gueril”Zjarri 003” Alush Kryeziu.
Mė 03. 05. 1995. bie heroikisht, komandanti i njėsitit gueril “Zjarri 002” Besim Ndreca, duke mos pranuar dorėzimin e armės, nė vendin e tij tė punės nė Shirok, komandantit tė milicisė serbe famėkeqit Shoshkiq, Besimi i bie plumbė ballit duke i thėnė se vetėm kėshtu shqiptari e dorėzon armėn o biri shkinės, mėpastaj epilogu i kėsaj ngjarje rezuton me vrasjen e dy oficereve e disa ushtarėve ushtarako-policor nė Malėsi tė Re, kėshtu duke paguar veten shumfish si Tahir Meha nė Prekaz, bie heroikisht me armen nė dorė si kushtrimtar i lirisė!
Me daljen nė skenė tė UĒK-sė, e cila ja dridhi themelet shtetit shovenist serbomadh, ne si forc e organizuar qė ishim, iu bashkangjitem pa u hamendur Ushtrisė son Ēlirimtare dhe, komandantit toneė legjendar Adem Jasharit nga Prekazi heroik. Njesitet tona guerile ngado qė ishin tė formuara nėpėr Kosovė tė Levizjes guerile”Shqipet e Lirisė” transformohen nė Shtabe tė UĒK-sė duke vazhduar luftėn e armatosur ēlirimtare nėpėr zona luftarake nė hapsirėn e pushtuar tė tokave shqiptare nė Kosovė. Pėrpos luftimeve nė kuadėr tė kėsaj brigade u angazhuan njėsite tė veēanta pėr furnizimin e armatimit tė UĒK-sė nė Zona tė ndryshme luftarake, pastaj sigurimin, kalimin e mijėra luftėtarėve nė kufirin e ndaluar shqiptaro-shqiptar, njėkohėsisht pati rol tė rėndėsishėm nė mobilizimin dhe stėrvitjen e pjestarėve tė UĒK-sė nė Shqipėri, vlen tė pėrmendet se gjatė furnizimit me armė u vranė nga pritat e ushtrisė serbe: Mė 09. 06. 1998. Liman Tejeci nė Gorozhup.
Ndėrsa Mė 10. korrik 1998. ranė duke luftuar me pushkė nė dorė dy pjestar tjerė tė brigades sonė Albrim Fanaj dhe, Ylber Fanaj, nė Vėrmicė.
Ponjashtu me 15. 08. 1998. , nė Buqe tė Sharrit bie nga plumbat e pushtuersit serb Adem Berisha.
Nė prill tė vitit 1999 me urdhėr tė shtabit njė pjesė e kėsaj brigade kaluan pėr tė mobilizuar dhe strevitur forca tė reja luftarake nė Shqipėri, ku pėr kėtė mė sė miri tregon Gjenerali i Luftės Kudusi Lame, mes tė tjerash thotė komandanti Ruzhdi Saramati me bashkėluftėtarėt e tij mė shpėtuan nga vetėvrasja.
Kur ishim nė vlugun mė tė madh tė stervitjeve ushtarake nė Burrel ku afėrsisht streviteshin 3800. ushtarė pėr ta thyer kufirin shqiptaro-shqiptar.
Mė 2 maj 1999 nga dora e fshehur e forcave tė errata antikombėtare na u vra ushtari Halil Gashi nga Landovica. Ne bashkėluftėtarėt e tij e pėrjetuam tepėr rėndė kėtė vrsje tinzare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Tue Jul 21, 2009 8:45 amGorozhup-Lapidar i dėshmorėve tė UĒK-sė nga brigade 128

Mė 26 maj nė kėtė luftė ranė luftėtarėt trima Salih Zenunu nga Lubizhda e Vitisė, Bafti Haxhiu (Kajolli) i cili erdhi nga Perendimi sė bashku me dhjetė tė afėrm nga familja e tij. Flurim Rushiti(Kingji) nga fshati Kapit Medvegjė ky snajperist sypatrembur qe kishte qenė tmerri i armikut nė front lufte, tė tre bashkėluftėtarėt tanė ranė dėshmor nė vijen e pare tė frontit nė Kėrrhan tė Gorozhupit.
Ndėrsa me 27 maj ranė hereoikisht edhe dy dėshmorė, Alirizan Selmani biri I Tetovės kreshnike dhe, Astrit Suli nga Kuēova e Shqipėrisė i cili kishte lėnė gurbetin nė Greqi tek ishte rreshtuar nė Ushtrin Ēlirimtare pėr ta bashkuar Kosovėn me Shqipėrinė.
Lufta vazhdonte pa u ndalur luftėtarėt e lirisė pėrjetonin rėndė rėnien e trimave luftėtar kishin moral tė lart dhe po hakmerreshin duke luftuar rrept armikun. Kėshtu erdhi dita mė e pėrgjakshme e 31 majit pėr brigadėn tone…Kėtė ditė luftimet qenė nga mė tė ashprat nė vijen frontale qė nga Drini i bardhė, deri te Qafa e prushit. , oshėtinin armet tona dhe, tundeshin brigjet e pyjet e kėtyre anėve, ndėrsa Drini kish marrė njė pamje tė kuqe…Bateria e artilerisė e komanduar nga Sali Saramati, godiste tanksa tė armikut ku dukej qartė tymi dhe flaka. Pastaj godiste tekniken luftarake duke asgjesuar ēdo gjė qė kishte marrė nė objektiv. Sulmonte pozicionet e armikut edhe kompania e komandant Shpend Berishės, tėrė brigada ishte vė nė objektiv sulmi ndaj forcave tė armikut, po, ama edhe armiku nė tėrheqje qėllonte pa u ndalur nė caqet tona sidomos nga distance e largėt me artileri tė rėndė nga Vreshtat e Landovicės dhe Gryka e Zhurit, njėkohėsisht u ngritėn dy aeroplan luftarak Mig-21 dhe lėshuan bomba kasetė nė caqet tona, kėshtu nga mesdita e kėsaj beteje tė ashpėr, tek luftohej pėr jetė a vdekje ranė dhe dėshmorė tė tjerė, komandanti I baterisė artilerike Sali Saramati mori plagė vdekjeprurėse mė 6 qershor nė Spitalin ushtarak tė Tiranė pushon sė rrahuri zemra e kėtij luftėtari tė paepur. Mė pastaj nė fushėn e nderit bie sypatremburi anėtari i shtabit tė brigades qė ishte nė detyrėn e ndėrlidhjes Selver Maēkaj, kėshtu atė ditė u shkėput njė pjesė e shkėmbit nga Pashtriku…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Tue Jul 21, 2009 8:47 amPastaj bie pėr tė mos vdekur kurrė komandanti i kompanisė Shpend Berisha i cili kishte ardhur nga Gjermania pėr t’ja shtuar njė krushk lirie Kosovės plagemadhe…Ponjashtu ranė duke luftuar pushtuesin dhe pėr ta bėrė bashkimin e trojeve shqiptare edhe trimat tjerė luftėtarė, Gani Saramati nga Luma; Beron Gashi nga Prizreni; Safet Peci nga Mitrovica e Isa Boletinit; Ejup Kosumi nga Stanovci i Epėrm i Vushtrrisė sė Hasan Prishtinės.
Mė 01. 06. 1999. bie heroikisht nė luftime tė ashpra frontale nga forcat serbe Xhelal Sopi nga Dardana; nga plumba snajperi nė front lufte vritet dhe, bie dėshmor Avdurrahman Gėrdellaj nga Sharri.
Mė 03. 06. 1999 bie me heroizem tė pashoq nė pėrleshje me forcat serbe Zejnulla Zena nga fshati Sojevė e Ferizajit.
Nė kėto beteja tė pėrgjakshme u plagosėn rėndė edhe anėtari i shtabit tė brigades mjeku Ilir Rakaj i cili tregoi trimėri tė rrallė dhe pėrkushtim tė jashtėzakonshėm ndaj atyre qė kishin nevojė pėr ndihmėn e mjekut, ponjashtu u plagos rėndė edhe Jeton Krasniqi. Drei me 12 qershor 1999. brigada jon♪ pėr asnjė ēast nuk i ka ndėrprerė luftimet me pushtuesin serb.
Mė 17 qershor bie nė minat e armikut nė fshatin Stajk tė Hasit korrieri i shtabit tė brigades Arben Rashkaj, qė tė tre sot janė invalid lufte. Nė kėto beteja patėm edhe 31 tė plagosur tjerė paksa mė lehtė…
Mė 22 qershor nga gjakatarėt e fshehur serbė nė lubizhd tė Prizrenit u vra edhe ushtari Sherif Muēaj nga Prizreni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Tue Jul 21, 2009 8:52 am
Organika e Brigadės radhitej nė kėtė mėnyrė pėr kohėn e atėhershme momentale:
Organika e Brigadės 28 Sulmuese:
1. Komandant Brigade – Ruzhdi Saramati /ZEFI/
2. Zv. kom. Brigade - Faredin Shala /PROFI/
3. Shef i Shtabit - Sali Saramati /LISI/
4. Shef i Personelit - Informimit - Avdi Ibrahimi /A. SHPATA/
5. Shef i Operativės - Elmi bytyqi /BARDHI/
6. ZvSh i Operativės - Sadik Gutaj /GUTI/
7. Zbulimi - Bashkim Hogjaj /QORRI
8. Shef i Stėrvitjes - Of. Elez Durmishi /MALĖSORI/
9. Shefi i sigurimit nė brigade -Of. Shukri Koqinaj /GJENERALI/
10. Shefi pėr moral dhe komunikim -Of. Xhemali Berisha /GJINI/
11. Shef i Organizimit -Of. Zikri Bojaxhiu /ZIKO/
12. Shef i Armatimit Logjistikė -Of. Shukri Krasniqi /VLASHI/
13. Shef i Strehimit dhe Evakuimit - Of. Misin Krasniqi /MALI/.
Njėsiti i drejtuar nga vet Komandanti Ruzhdi Saramati /ZEFI/ ishte njėsiti /GURI KUĒ/.

Njėsitet dhe Komandantėt e Njėsive nė kuadėr tė Komitetit dhe tė Brigadės:
1. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 001. – Sali Saramati – Grykė Lumė.
2. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 002. – Besim Ndrecaj – Suharekė
3. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 003. – Alushė Kryeziu – Prizren
4. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 004. – Elez Durmishi - Krojmir – Komoran
5. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 005. – Hysen Ngucati – Polacė - Skenderaj
6. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 006. – Misin Krasniqi – Nashec – Prizren
7. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 007. – Ilaz Durguti Rezallė – Skenderaj
8. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 008. – Sanije Geci – Llaushė – Skenderaj
9. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 009. – Merita Mazreku – Prizren
10. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 010. - Resul Jusufi – Buzez – Sharr
11. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 011. – Enver Hasani – Pllajnik – Sharr
12. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 012. – Zikri Bojaxhiu -Pllavė – Sharr
13. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 013. – Petrit Bojaxhiu – Plavė - Sharr
14. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 014. – Jetė Hasani – Godancė – Shtime
15. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 015. – Miradin Badalli – Zhur – Prizren
16. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 016. – Gani Saramati – Prizren
17. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 017. – Nazim Hoxhaj - Petrovė – Prizren
18. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 018. – Hazir Saramati – Petrovė – Prizren
19. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 019. – Hakik Vukshinaj – Prizren
20. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 020. – Shaqir Gashi – Prizren
21. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 021. – Zaim Pulaj – Vėrmicė – Prizren
22. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 022. – Ramiz Qeriqi – Krojmirė – Komoran
23. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 023. – Shukri Krasniqi - Vlashne – Prizren
24. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 024. – Zaim Kurtaj – Muradem - Prizren
25. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 025. – Agim Saramati- Dobrushtė – Prizren
26. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 026. – Avdi Ibrahimi – Mushtishtė – Suharekė
27. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 027. – Rrahman Llugaxhiu – Vraniqė – Suharekė
28. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 028. – Idriz Qeriqi – Prizren
29. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 029. – Hajriz Qeriqi – Krojmirė – Komoran
30. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 030. – Jahir Qeriqi – Krojmirė – Komoran
31. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 031. – Shaban Mustafa – Drenicė – Komoran
32. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 032. – Sylė Qeriqi – Drenicė – Komoran
33. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 033. – Agim Shala – Nėperbisht – Prizren
34. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 034. – Mehdi Qeriqi – Krojmirė – Komoran
35. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 035. – Xhergj Kqira – Sėrbicė – Prizren
36. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 036. - Alush Shala – Prizren
37. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 037. – Selami Kryeziu – Retijė – Prizren
38. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 038. –Xhemal Fetahu – Raushiqė – Pejė
39. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 039. –Ferid Fanaj – Vėrmicė – Prizren
40. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 040. – Safet Krasniqi – Prizren
41. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 041. – Muharrem Saramati - Dobrusht - Prizren
42. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 042. – Hysen Rashkaj – Milaj – Prizren
43. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 043. – Nexhat Saramati – Dobrusht – Prizren
44. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 044. – Mifail Saramati – Dobrusht – Prizren
45. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 045. – Sadik Bojaxhiu – Pllavė – Sharr
46. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 046. – Xhemali Berisha – Dushanovė – Prizren
47. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 047. – Mon Karavida – Mazrek – Hasė
48. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 048. – Azem Jahiri – Godancė – Shtime
49. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 049. – Sef Morina – Prizren
50. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 050. – Liman Tejeci – Gorozhup- Hasė
51. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 051. – Maksut Saramati – Dobrusht – Prizren
52. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 052. – Hane Rashkaj – Milaj – Hasė
53. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 053. – Feta Saramati – Dobrusht – Prizren
54. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 054. – Sami Saramati – Dobrusht – Prizren
56. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 056. – Resmie Badalli – Zhur – Prizren
57. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 057. - Zulfie Bilalli – Gjinocė – Suharekė
58. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 058. – Shqipe Telaku – Prizren
59. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 059. – Hamide Buēaj – Lladrovc – Malishevė
60. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 060. - Kadishe Avdiu – Shkup – Maqedoni
61. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 061. – Sevdie Bojaxhiu – Pllavė – Sharr
62. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 062. – Shukri Koqinaj – Vėrmicė - Prizren
63. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 063. – Elizabet Bojaxhiu – Pllavė – Sharr
64. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 064. – Merushe Krasniqi – Kurillė – Prizren
65. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 065. – Rrushadie Gashi – Brezne – Sharr
66. Komandant i Njėsitit , , Zjarri’’ 066. – Sami Vehapi – Lubizhdė – Prizren
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Tue Jul 21, 2009 11:46 am

Xixi
Avdi Ibrahimin e kam pasur shok te shtepise xixi

Dhe sa here kam shkue tek Lima ne Deberdelan me thonte se une jam shoqerue me spiuna,me kete Avdi po dhe kam flejte e ka flejt ne shtepin time!Dhe nje ushtar apo komandant mbiemrin Balaj mesues shtat lig qe emrin ja kam harrue nga deberdelani dhe kemi qen ne normale ne prizren me tha se per sherr te Avdis nuk pote marrin sepse ai ka pasur nje telefon extra sa ka punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke dhe kerkush ska guxue me ja preke telefonin sekret!!Keshtu ka qen puna,!Dhe Lima ma ka nxjerr edhe revolen qe mos ti lajmrona ne shtabin e tij!
E kam ftue ne shtepi Avdiun bashk me Haziz Morinen nga reshtani dhe ia kam thene keto fjale,dhe harrova se kinse Avdiu e ka dite se ku i ka mshef do armatim Besim Ndreca diku nebiraq e kinse vetem Avdiu i dika!Dhe kur i kam ba byetje per keto,me tha se nuk di fare dhe kur e luta qe te shkojna tek Lima kundershtoi,se me keso pisa nuk bisedoi!Ndersa Hazizi me tha se shkojna e ja qie nonen!U quam per me shkue ne deberdelan ne shtabin e Limes por kur hyrem ne reshtan me tha ndale kerrin se une nuk vij me fole me bandita!

Bajram Bekteshi ka qen epror qe i ka mesue ushtaret ne Deberdelan ka qen me Limen ne fillim,dhe kur ia thash te gjitha keto per Limen ,me tha se une kam gabue qe jam vesh e ti me tha ma mire mos i hyne kesaj lufte qe nuk po e kuptoi !Une i thash pasi ēenka keshtu leje edhe ti pra mos u perzi,jo me tha se une jam kyq!!!!Dhe me tha se nuk kam kohe se jam tue i mesue ushtaret ne gjuajtje!
Uke Bytyqi me mua kurr nuk folke ikte sepse ky ne vitin 1981 kur kam konkurue ne OBI me pate refuzue si person i pa parshtatshem moralo politke si antirevolucionist i jugosllavise dhe si u ba qe te behet komandant i uēk ?

Pasi Avdin e konsiderojshin spiun si e banen komandante ?!E mua kinse sherri tij jo!Dhe ēka eshte ma e keqja ne Marali te Malisheves policia e uēk me rrethoi duke ma kerkue armen qe e kam bler nga komandanti i uēk S.L.qe grante nje mercedes te bardhe me regjistrim te DJ !A po te kujtohet kush e ngiste kete mercedes ?Dhe ne fund dojshin me me que ne shtabin ne malisheve duke me thene se une po propagandoi kundra uēk ,ēka nuk ka qen keshtu .Dhe ne fund me than se kush jam une me organizue me disa mbrojtjen e popullates nese vijn forcat serbe,dhe me thane se nese beje e e vraje nje polic serb kan mem likvidue me familje dhe me than se une po bashkpunoi me serb !
Une e kam thene dhe kam me thene vetem te verteten e din mire Avdi Ibrahimi se kush jam e dine mire profesor Rexhep Qosja,e dine mire se kush jam Mejdi Elezi,e din mire se kush jam Bajram Bekteshi,e din mire se kush jam Behram Hoti,Begzad Baliu akademik me te shoqen e tij Myrveten,me njef mire Arsim Bajrami,Sali Kurteshi,Ismet Saliu ,me njef mire kryetari i prizrenit Ramadan Muja qe jam rrahur per te nga policia e serbeve ne te dalur nga gjakova etjer e tjer!!!!

Avdi Ibrahimi per mua eshte shok nuk e di qe diēka ka punue kundra meje,e nese ka bere ndonje te keqe kundra meje e une se di zotit po ja la!Bajram Bekteshin e kam thirr sa ka qen ne prizren komandant i TMK,por nuk mu lajmronte se di ose nuk ka qen lidhja si duhet,Por tek e fundit ja kam ngrere buken e ma ka ngrere!Per te gjitha e dijn se kush ashte Haxhi Latif Kuēi


Nese ka ndonje shqiptar qe kam punue kundra atedheut apo popullit le te shkruan,more nese din dikush qe nje sekond kam punue kundra atedheut apo kompbit .
Une per veten time po te them jo ty por tan shqiptareve se per me rreh spiuna nuk me jete marak,prish i kam me dru e shkel me kerr,a per me likvidue nuk me la LIMA?UKA ?BAJRAMI? e shume te tjere qe me pergjojshin ne ēdo hape !!!

Jam lajmrue ne shume shtabe por ēdo gje e kote ka qen per tu kyqur ne luften ēlirimtare!!!!

Ata qe luftuan ata u vrane neper prita ose nga mbrapa shpines dhe i shapllen heronje e femit e tyre bredhin rrugeve si lugeter,dhe qeverisjen e vendit e bejne tradhetaret duke e mashtrue popullin e mjer!Terrorizmi


Nese uēk nuk ka qen teroriste,ateherit uēk nuk ka luftue per bashkim e as per pavaresi,?!!!
Pse kush thote se bota donte qe uēk ta shpallte terroriste jan spiuna dhe tradhetaret e kombit shqiptar!
Une per vete po bota te me kishte thene se jam terrorist,po u kisha thene se pa ken keshtu ske si e ēliron vendin,sepse edhe forcat armike pa qen terrorist nuk munden me mposhtur nje popull ne roberi,por me ndihmen e terrorizmit e ftohin popullin qe tu nenshtrohet urdhave per mu skllavizue!Edhe forcat ēlirimtare pa ken forca terrorizmi armiku nuk del aq lehte nga ai vend i roberuar,por kur te shkakton dhemje masakra ne ushtrin e tyre ateheri atyre ska me u ra ndermend ta shikoi ate popull me roberue ma!!!!Kete ja kam thene edhe nderkombetareve ne shtepin time dhe po ata nderkombetar i kam shtie mbas masakres se Raqakut ta ftoin KS te OKB qe te nderhyjn sa ma pare duke vajtue une me te shoqen time,por a jeni ka ma dini joooo!Ani !Zotit po ja la!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Tue Jul 21, 2009 11:55 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Tue Jul 21, 2009 12:04 pm

]Pse

Avdi Ibrahimit

Pse o shok nuk me tregove se si duhet te bashkpunoim qe lirin popullit tja dhurojme,por mshefe ēdo gje nga shoku yt qe se di pse kur e din se une nga ju kurgje nuk meshefa por ēdo gje edhe problemet sekrete te familjes sime ti tregojsha sikur shokut ne besim!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Tue Jul 21, 2009 9:05 pm

I nderuar z. Haxhiu hidhja edhe nje sy shkrimit tende, ju vete thoni se nuk ishit (As argat as Kundershtar i atyre qe luftuan per bashkim kombetar) .
Ateher me kun na paske qen ty? Mos jeni ju ai Fetahu Ofeta o feta as me ne as me ata!
Une nuk kerkova shum nje qartesi te vogel, ndoshta mendova qe keni ber gabim teknik, eshte gje normale qe njeriu nuk i sheh gabimet e veta.
E sa u perket sharjve ato jane argument per ata qe nuk kane te drejte,njeriu behet i menqur me shume prej marrezive te tejereve, sesa prej dijes se vet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Thu Jul 23, 2009 12:43 am

Drinii
Mos jeni ju ai Fetahu Ofeta o feta as me ne as me ata!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po as me ju as me ata shkije sepse me shkije jeni perqit 99 perqind e shqiptareve a mos po te djege tani o drini zi!
Une me duket se as ty as kerkend nuk e kam shajte,tek e fundit per shqiptar eshte e drejte qe edhe tani ti hyni ne byth shkive,dhe eulexi po e pergadit serbin a e ndegjove Zevendesin e kryeministrit ?
Ti lavdromu mua sa te deshiron,por njerezia nuk hane balte derrash siq po i shitni popullit te meruar e shihni shpejte se ēka po pergadisin per shqiptar por voneeee ka me qen !!!A e din o burr drini sa sanduqe KS i ka pergadite per shqiptar ?Ma teper nuk po u lodhi se shyqyr zotit qe nuk jan ka e dinin shqiptaret se ēka po u pret!!!Me tradheti ndaj kombit as gje nuk fitohet!haram biti haram gjiti thone zorragjit!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Thu Jul 23, 2009 12:47 am

Driniiiii
Anėtar
Numri i postimeve: 386
Age: 28


Titulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Sun
Haxhiu argat i atyre qe mundohen ( shkerdhav gjakun e deshmorve) jeni edhe ju.
Por kurr nuk do te arrini ate qellim.
Fushate per njollosjen e vlerave te luftes, e dim se kush ka ber dhe vazhdon te bej.
Armiqet e popullit shqiptare me veglat e tyre.
Vlerat
e luftes do ti kuitojm, e mbrojm, duke i mbrojtur vlerat e luftes,
idealin dhe gjakun e deshmorve, mbrojm identitetin tone, te drejten
tone, per bashkim kombetar.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kurr nuk kam qen as argat==me ja,e gjakun e deshmoreve as kundershtar i atyre shqiptareve qe e kan dashte atedheun dhe kombin shqiptar.

A ta rroke rradaka tani more djalosh kokrroshi ?

!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Thu Jul 23, 2009 12:49 am

Une kurr nuk gaboi,por ti ja se ke dite qe vete me ke ba pyetje dhe ke harrue se ēfare pyetje bene!!!!!Une jam ne gjendje me tu pergjigje edhe ateher qe kam shkrue para dyzetave!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Fri Jul 24, 2009 7:48 pm

Eshte per tu cuditur edhe pa gabime jeni, e keqja juaja eshte se nuk i shihni gabimet e juaja.
Ndoshta i beni nga mosdija?
Njeriu vulgar eshte gjithmone i tronditur.
Ju deshmoni kete ne cdo postim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Sat Jul 25, 2009 10:06 pm

Drini

I nderuar
Une tek e fundit nuk jam i mvarur ma per kosoven,por po me dhimbet populli i mjerum,se tek e fundit e leje me ka krejte sepse vete kush jam qe do mundem ta qesi ne binare qeshtjen e shqiptareve!Une jam mundue ta japi jeten per popull shqiptar dhe kam punue ma shume se sa mundesit,dhe ja zotri nga shkijet nuk u largova nga kosova por nga spiunet.E ti merre si te deshirone zoti e shperbleft popullin shqiptar si eshte !!!
Mua me njofin mire suharekasit,dhe bene pyetje katundar e qytetar se kush kam qen !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Sat Jul 25, 2009 10:08 pm

Populli eshte barometri i ēdo kujt e qe tuten me tregue,une trimerin nuk mundem tjuadhuroi,sepse trimerin ta dhuron natyra!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   Sat Aug 01, 2009 2:04 pm

O ata t'lumet qe dhane jeten
o ata t'umet qe dhane jeten
o ata t'lumet qe shkrine veten
per Atdhe e gjuhe te t'Pareve,
per shqiperine e shqipetareve".

A.GJ.Fishta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 21Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Histori-
Kėrce tek: