Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 shqipri etnike apo shqipri e madhe

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
kulla
Fillestar/e
Fillestar/e
kulla

Male
Numri i postimeve : 8
Age : 46
Vendi : tetove
Registration date : 31/08/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 2:48 am

un mendoj se me shqipri te madhe ma shpejt mundemi me mri ne finalizimin ceshtjes shqiptare dhe bashkimin kombetar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 3:28 am

kulla shkruajti:
un mendoj se me shqipri te madhe ma shpejt mundemi me mri ne finalizimin ceshtjes shqiptare dhe bashkimin kombetar


Shqipëria Etnike është reale, realiste, realitet dhe e realizueshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 3:28 am

kulla shkruajti:
un mendoj se me shqipri te madhe ma shpejt mundemi me mri ne finalizimin ceshtjes shqiptare dhe bashkimin kombetar

Shqipëria Etnike është edhe ëndërr, edhe zhgëndërr, edhe realitet.[b]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 3:29 am

kulla shkruajti:
un mendoj se me shqipri te madhe ma shpejt mundemi me mri ne finalizimin ceshtjes shqiptare dhe bashkimin kombetar

Shqipëria Etnike është rrugëtimi i pandalshëm dhe titanik mijëvjeçar i ëndrrës drejt realitetit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 3:29 am

kulla shkruajti:
un mendoj se me shqipri te madhe ma shpejt mundemi me mri ne finalizimin ceshtjes shqiptare dhe bashkimin kombetar

Ëndrra për Shqipërinë Etnike është fillimi, kurse realiteti është përfundimi i këtij rrugëtimi të gjatë e maratonik për bërjen e Shqipërisë Etnike e të Ribashkuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 3:30 am

kulla shkruajti:
un mendoj se me shqipri te madhe ma shpejt mundemi me mri ne finalizimin ceshtjes shqiptare dhe bashkimin kombetar
Shqipëria Etnike është plagë e hapur që kullon gjak pellazgjik, ilirik e shqiptar. Êshtë lapidar i ngritur ndër mijëvjeçarë nga eshtrat e mijëra e miliona luftëtarëve, dëshmorëve dhe heronjve të saj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 3:31 am

kulla shkruajti:
un mendoj se me shqipri te madhe ma shpejt mundemi me mri ne finalizimin ceshtjes shqiptare dhe bashkimin kombetar

Shqipëria Etnike është shtiza, mburoja, shpata dhe përkrenarja e Akilit, Hektorit, Pirros, Lekës së Madh, Bardhylit, Teutës e Gjergj Kastriotit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 3:32 am

kulla shkruajti:
un mendoj se me shqipri te madhe ma shpejt mundemi me mri ne finalizimin ceshtjes shqiptare dhe bashkimin kombetar

Shqipëria Etnike është kandili, qiriri, pena, pushka e pishtari i Rilindasëve tanë, që nuk kursyen as jetën, as pasurinë e tyre për ta bërë Shqipërinë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 3:32 am

kulla shkruajti:
un mendoj se me shqipri te madhe ma shpejt mundemi me mri ne finalizimin ceshtjes shqiptare dhe bashkimin kombetar

Shqipëria Etnike është katakomb, varr gjigant, terr, ferr e skëterrë për barbarët, pushtuesit, sundimtarët, kolonizatorët dhe armiqtë e saj të të gjitha kohërave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 3:33 am

kulla shkruajti:
un mendoj se me shqipri te madhe ma shpejt mundemi me mri ne finalizimin ceshtjes shqiptare dhe bashkimin kombetar

Shqipëria Etnike është e pavdekshme, është Feniks që përgjaket, plagoset, rrëzohet e për liri bëhet pluhur e hi dhe nga hiri i vet ngritet, ringjallet dhe bëhet sërish Shqipëri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 3:33 am

kulla shkruajti:
un mendoj se me shqipri te madhe ma shpejt mundemi me mri ne finalizimin ceshtjes shqiptare dhe bashkimin kombetar

Shqipëria Etnike është e pavdekshme, sepse i pavdekshëm është kombi shqiptar me rrënjë pellazgo-ilire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 3:34 am

kulla shkruajti:
un mendoj se me shqipri te madhe ma shpejt mundemi me mri ne finalizimin ceshtjes shqiptare dhe bashkimin kombetar

Ëndrra për Shqipërinë Etnike është një ëndërr njerëzore e mbarëkombëtare, që do të shndërrohet në një realitet tokësor, me një bukuri engjëllore dhe madhështi hyjnore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 3:41 am

kulla shkruajti:
un mendoj se me shqipri te madhe ma shpejt mundemi me mri ne finalizimin ceshtjes shqiptare dhe bashkimin kombetar

Të gjitha rrugët çojnë drejt Shqipërisë Etnike.
SHQIPERI ETNIKE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 3:47 am

"Shqiperi e Madhe" rrjedh nga fjala serbe "Velika Albania", ne menyre ironike perdoret per ta ushqy popullin serb dhe tjeret ne rajon me ndjenja anti-shqiptare duke na paraqitur si popull i prirur per te shkaktu probleme ne rajon, popull qe gjithmon ka synime ne tokat e 'fqinjve'.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 3:54 am

Ne SHQIPTARET muk krijojme Shqiperine e Madhe por Shqiperia e bashkuar nuk do te thote Shhqiperi e madhe !por Shqiperi Etnike[/b]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 91
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 9:40 pm

Orfe@ shkruajti:
Ne SHQIPTARET muk krijojme Shqiperine e Madhe por Shqiperia e bashkuar nuk do te thote Shhqiperi e madhe !por Shqiperi Etnike[/b]

kisha pasur dëshirë me e ditur se cfarë doni të thoni meqenëse nuk po kuptoj,arsyeja është të shkruarit pa shenja pikësimi, ndoshta jam i mendimt sikur ti por vertet nuk po e kuptoj!

Shqipëri e madhe
Shqiperi e bashkuar dhe
shqiperi etnike

E para nuk pranohet sepse prap s'do jete e madhe ndërsa e dyta shumë e pranueshme,kjo e treta fare jo meqe ne shqiptaretnuk lam shtet ne botë pa e vizitu e pa jetuar andaj shtete etnike ne shekujt vijues nuk do te ketë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
valmir9
Anëtar i ri
Anëtar i ri
valmir9

Male
Numri i postimeve : 141
Age : 28
Vendi : Theranda (Slloveni)
Registration date : 27/03/2009

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 10:09 pm

Mua: Shqiperia e Madhe nuk me pelqen se "e Madhe" i bjen sikur me jetu shum kombe ne at vend dhe qe esht e okupuar me lufte ndonje cope.

Shqiperia e Bashkuar (United Albania) me pelqejn.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 11:02 pm

Nuk ka te beje me shqiperin e madhe kjo eshte propagand serbe greke. fla .
PO quhet shqiperia natyrale.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyFri Apr 24, 2009 11:02 pm

Nuk ka te beje me shqiperin e madhe kjo eshte propagand serbe greke. fla .
PO quhet shqiperia natyrale.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 91
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptySun Apr 26, 2009 2:15 am

ok xhiti,si te duash quaje ti!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptySun Apr 26, 2009 3:07 am

Shqipëria duhet të quhet etnike.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 91
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptySun Apr 26, 2009 6:00 pm

Sofra shkruajti:
Shqipëria duhet të quhet etnike.


hahahahahaha

Ti në CH,tjetri ne Gjermani,tjetri ne angli,amerikë,greqi,itali.... ndersa Shqipërinë ta quajmi ETNIKE!!!

Shqiperia eshte Shqiperi dhe deshmi e vetme se aty jetojne shqiptaret dhe se eshte fole e shqipeve.

Pas bashkimit me kosoven nese punohet dihet,termi me adekuat eshte shtetet e bashkuara shqiptare (SHBSH).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptySun Apr 26, 2009 6:23 pm

an.di
lidhje nuk ke!
Jo si te duash quje po si duhet te quhet ,shyqir qe sjeni ne politik
Se njerezit si ti shkaterruan shqiperine!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 91
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptySun Apr 26, 2009 6:30 pm

detektivi shkruajti:
an.di
lidhje nuk ke!
Jo si te duash quje po si duhet te quhet ,shyqir qe sjeni ne politik
Se njerezit si ti shkaterruan shqiperine!

hahahahahha

SHBSH per mua

e nese thu se e prisha shqiperine atehere me trego se a me njef ti apo veq eke bere refren sejcilit me i than NUK DIN TI;NUK DIN TI dhe asgja tjeter!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe EmptyMon Apr 27, 2009 1:08 am

an-di shkruajti:
Sofra shkruajti:
Shqipëria duhet të quhet etnike.


hahahahahaha

Ti në CH,tjetri ne Gjermani,tjetri ne angli,amerikë,greqi,itali.... ndersa Shqipërinë ta quajmi ETNIKE!!!

Shqiperia eshte Shqiperi dhe deshmi e vetme se aty jetojne shqiptaret dhe se eshte fole e shqipeve.

Pas bashkimit me kosoven nese punohet dihet,termi me adekuat eshte shtetet e bashkuara shqiptare (SHBSH).

Mirë që e paske nuhatjen kaq të mirë an-di, dhe e dinë se prej nga janë duke shkruar shqiptarët !!! Por nuk ke nevojë të shkruash me ha ha ha e hi hi hi....... të tallesh me mendimin e forumistëve tjerë. Termi "SHBSH" është term fëmijëror, dmth term i ri.... term i viteve të fundit dhe i propaganduar nga fotelgjit që kanë zënë pozita dhe janë të korruptuar deri në fyt, të tillët e kanë shkel amanetin e të parëve dhe të dëshmorëve të kombit....
Kurse për Bashkim Kombëtar...Shqipëri Etnike është rrugë shumë e gjatë, që nga Skënderbeu, Ismail Qemaili, Shaban Polluzha e deri tek këto shkronja që po i hedhim përmes tastatueës në këtë forum tek kjo temë.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
shqipri etnike apo shqipri e madhe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: