Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 33
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptySun Sep 23, 2007 2:43 pm

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Nusja_03
Cfare mendoni ju per kete pse gruaja shqiptare eshte e detyruar te lind derisa lindja te jete e gjinise mashkullore?
A ju duket normale qe nje femer shqiptare ka 7 femije vajza dhe duhet te mendon edhe per lindjen e 8 vetem se te jete djale??

Jam Kurioze te di edhe mendimet e juaja Very Happy

By...Kosovarja


Edituar për herë të fundit nga në Fri Nov 02, 2007 6:17 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Riki30
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 43
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptySun Sep 23, 2007 2:53 pm

Kosovare per mendimin tim po ta them te drejten se per familje ne dit te sotit eshte me mire ta kesh nje vajze se nje djale siq ka ardh koha edhe ndonje dit do na i mirrni te gjitha te drejtat tani femrat punojn , kujdesen per familje ,madje dhe jan ne krye te shtetit
Me heret ka qen kjo shprehja ku eshte djali eshte malli tash eshte e barabarte po akoma spo del kenga me lindi vajze e u gezova shum se vertet une e kam nje vajze e nje djal po sinqerisht me shum jam gezu per vajzen se per djalin vajzat jan per prind shum me te dashura e me te aferta edhe pas marteses ne meshkujt jemi me te ftoft vet natyra eshte e tille zoti e ka kriju gjinine me te bute Femren zemer mendimi im Kosovare 2 apo 3 femije qka ti fale Zoti vetem ta ken shendetin bye
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptySun Sep 23, 2007 3:07 pm

Kosovarja,urime per temen.

''P'rse si femer jeni gjithmon nje faj ju..!'' ha ha ha.

Nuk me kujtohet kosovarja kam lexuar nje poezi por autori nuk me kujtohet qe thonte

Qe ne lindje o gezohet shpija
Ka lind djal o bertet shqiptaria
Ende bebe na rritet mori
Se gjithmon duhet me qen i pari.

Dikush rrah gjoks pa qen nevoja
Se n`pune t`huaja i duket leht
Me fol shume thon tu thaft goja
Mos me fol t`thon o i shkret

Keta ishin ca rreshta te asaj poezie:
Une personalishte mendoi se ka te beje me te ar'dhmen shekullore,do te thote n'se nuk ke djal (Emrat e prinderve me kohen Zhduken)kurese n'se ke te gjinis mashkullore,do te thote zhvillohet emri mbiemri i familjes.

Mund te jete nje kjo..?
Ju lutem eshte veq mendim personal.

made by Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
mickonja
Anëtar i ri
Anëtar i ri
mickonja

Numri i postimeve : 141
Registration date : 06/09/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyMon Sep 24, 2007 11:34 am

Pershendetje dhe urime per temen Kosovare.

Mendoj qe po te shfletojme historine e popullit tone na del pergjigja e kesaj pyetje.
Dihet qe vendi jone ka vuajtur ne kurriz te tij shume luftra ne shekuj ka luftuar per clirimin e tij.
Lindja e nje djali ne ate kohe simbolizohej me nje arme me shume per tu bashkuar ushtrise per clirimin e vendit.
Sapo lindte djali i vihej kekoka arma dhe i kendohej qe ke ninullat :

Fli o bir i nenes ooo
Te me rritesh per Shqiperi
Me arme ne dore o birooo
Per vatane te me behesh fli.

Kjo tregon dhe nje here me se miri cdo te thoshte te lidje djale ,kjo tradite sa erdhi dhe u perforcua .
U lidh dhe me trashegimnine e emrit apo dhe te pasurise qe vazhdon dhe ne ditet tona.
Ajo qe po ndryshon sado pak eshte te lidhurit me djalin per pleqeri pra ideja qe kur te plakem do me mbaj e djali .
Ide e cila po fillon te ndryshoje pak por jo te zbehet .
Jne te gjitha keto qe deri ne ditet q e jemi sot ishte e domosdoshme lindja e nje djali.
Pstaj mos harroni se ke ne eshte akoma familja e konsoliduar pra akoma familja eshte e shenjte dhe nuk marrim pavarsine tone vetjake sapo mbushim 18 por vazhdojme jetojme akoma me familjen dhe ne vendet e botes rralle ose aspak fare mund ta gjesh kete fenomen.
Sipas mendimit tim te gjitha keto jane shtylla e nje tradite shqiptare e cila me patjeter kerkon lindjen e nje djali.Por besoj se ne ditet e sotme nuk po i kushtohet kaq shume rendesi dhe pse te jemi realiste te gjithe meshkujt duan qe femijen e pare ta kene djale.
Flas para se te lindi se pastaj duhen njelloj ne mos me shume gocat.

Jane me te mira gacat skeni cfar thoni.

Shaka se femijet jane te gjithe bekim nga zoti po qe gocat mbetenme te mira ngelen hahahhahaha.


Vazhdim te mbare te temes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyMon Sep 24, 2007 12:33 pm

Për të mos e zgjatur shumë ... është kryesore ajo që e tha mickonja më lartë ; lindi djal edhe një pushkë më shumë kundër armiqëve ...edhe një krismë më shumë për ta mbrojtur Shqipërin edhe pse pushka për Shqipëri nuk ka munguar edhe nga gjinia femrore gjatë historsë tonë të lavdishme.
Unë po shtoj edhe dy tre rreshta arsyeja e të lindurit djal në familjen shqiptare...
Lindja e një djali në familjen shqiptare sipas mendimit timë është edhe për dy arsye tjera pos asaj që tham më lartë;
1. Djali është ai i cili merr nuse në shtëpi dhe trashëgon gjakun familjes dmth e trashigon fisin apo mbiemrin...
2. Fuqia e mashkullit dhe e femrës dallon nga natyra dhe familjes shqiptare ju ka nevoit sa më shumë fuqi për punë në arë, mal ......etj etj.


Edituar për herë të fundit nga në Mon Sep 24, 2007 4:44 pm, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 33
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyMon Sep 24, 2007 4:27 pm

Por cfare te bejm ne vajzat,qe lindim? Perse per femijen qe lind vajze nuk kalohet ne ahengje te shumta qe i bejn sikurse per djemet?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
silvi
Anëtar
Anëtar
silvi

Numri i postimeve : 218
Registration date : 04/09/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyMon Sep 24, 2007 5:01 pm

Kosovare mos u merzit se ne femrat jemi vet ahengu Twisted Evil
Bashkohem me mendimet e mesiperme sidomos me mickonjen ...
Edhe qe jemi me te mira jemi Very Happy ate mbaheni ate Neutral
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyFri Oct 12, 2007 9:00 pm

Pse duhet te lind jal sepse kemi nji tradit qe duem te lem pasardhes mbiemrin trashegimin djalit ejo vajzes e dyta mashkulli kap pushekn kan then jo gruja dhe duke ditur se kemi gjen edhe ne gjak marrje eshte dashur patjeter shtepija te gezoj me djal por sod keto zakone veq jan thyer nuk eshte patjeter gruja shqipatre te ket djal besoj .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyFri Oct 12, 2007 10:03 pm

ne kemi edhe kengen me lindi djal dhe u gezova shum enuk u kendue kurr me lindi vajz dhe u gezova shum prandaj besoj se nji dite do te jemi te gezuar te gjithe si per djalin edhe per vajzen .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri

Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptySat Oct 13, 2007 12:25 am

sepse Shqipëtari don te ja len Djalit pasurin e jo Vajzes me ja honger djeres dhëndrri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptySat Oct 13, 2007 12:26 am

HAJT XIL;SE FLASIM ME VONE,se ti hala nukqenke provue qitu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyTue Oct 16, 2007 10:48 pm

haha dhendrri dhe nusja sa dallim kan xili siq e ke dhendrrin e ke dhe nusen e djalit edhe ajo eshte ehuje por jemi priri nga nji fanatizem i madhe shum dhe ky fanatizem i ka rrenjet shum thell pse dhe qysh dhe nga eshte barte kjo me shekuj nga qe ishim te pushtuar dhe ishim edhe ne gjak marrje qe na sollen pushtuesit dhe nji djal nji pushk vjerr dhonin e ke mos te mbesin shtepija pa pushk dhe nusja duhet te lind djal ka shum e shum arsyje pse .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sara
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 123
Registration date : 30/09/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyTue Oct 16, 2007 10:57 pm

Gruaja shqiptare duhet te lind djal vetem nese jafal ZOTI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyTue Oct 16, 2007 11:06 pm

me lindi djal e ugezova shum ja pse keshtu kendohet ne rapsodin tom dhe jo me lindi vajz dhe u gezova shum ska dal kenga ende po presim tash ket kohen moderne te thomi me lindi vajz e u gezova shume .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyWed Oct 17, 2007 2:30 am

Kam degjuar se tek shqiptaret kohet e fundit disa prinder kur marrin vesh se femija ne bark eshte vajze e abortojne.PERES?

Sepse prinderit tane mendojne qe djali perfaqeson familjen,eshte nje krah ndihme,dhe trashegimtar.Kjo gje mua me duket e tmershme nje krim,ku ka raste qe femra eshte e detyruar te lind edhe 5-8 femije deri ti vije radha nje djali.Mjafton qe femija te linde shendosh e mire,sepse si vajze apo si djale njesoj jane per prinderit normale ose te kesh nje djale nuk do te thote te kesh gjith boten, por te kesh nje femi cfare do qofte ta edukosh sipas shijeve te tua te jete i perkushtuar me vone per ty dhe per familjen.Femija ne syte e prinderit eshte i dashur i shtrenjte cfare do qe te jete mashkull ose femer e duhet te duhej njesoj pamarre parasyshe gjinine.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyWed Oct 17, 2007 2:46 am

mendimi jem eshte tash kohet kan ndryshue si djal si vajze per prindin eshte nji lloj femij eshte aj femij ky dashurija dhe dhimbja jan te njejta per dy gjinit flasim vetem per kohet e me parshem se ne keto 20 vitete fundit veq mentaliteti te kem djal se nuk ben eshte hequr nuk eshte me aj mentalitet rendesi ka femija te jet i lindur me tera gjymtyret i afte dhe nga ana mendore shendeti me nji fjal mos te ket smuj patologjike .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyWed Oct 17, 2007 8:48 am

kam pa një film të Malësisë në ekran kur atdhetari i shquar"Dedë Gjo Luli"shprehej:Armiku vëllëzër don të na zhduki farë e për farë
pone nuk jipemi jo,edhe sikur shqiptaria të mbetet në vasha.Ju ushtarë shkoni e bënigratë me yzi,secili në vit të bëjnë nga një djalë,ku është emundur të bëhen binjak,e të bëjmë shumë ushtarë që i kthejnë gryken armikut.Ta shporrim njëherë epër gjëthmonë këtë farë të fëlliqur nga trojet tona.
Si për këtë shqiptarët mendoj se kanë ushqyar dëshirën të kenë më shumë djem,që i kanë cilësuar si zot shtëpie,si zot atdheu.Tani unë nuk po them se dëshirat e tilla janë shuar tërsisht,po që më d uket janë të rralluara.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri

Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyWed Oct 17, 2007 1:11 pm

pse Shqipëtari ka këtë Tradit vetëm Djem dëshiron
e ka inat te ket Vajza te ju bëhet çdo njeri dhënder i frigohet dhëndrit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 33
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyFri Oct 19, 2007 7:43 pm

Xili mos harro se edhe shume dhondur nganjehere te behen me te dashur se sa djali Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyFri Oct 19, 2007 7:50 pm

edhe une mendoj,se po vajza ka lene pershtypje te mire ne familje,dhendrri duhet dhe qmohet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
drenusha
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 201
Registration date : 23/10/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyWed Oct 31, 2007 8:10 pm

sidomos dhendurret nga Krileva duhet te cmohen shume ,dhe te priten mire .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
baki
Fillestar/e
Fillestar/e
baki

Numri i postimeve : 24
Registration date : 04/11/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyThu Dec 20, 2007 10:05 pm

ahhah pse asht adet e jona a e keni pa perpara ja kan qit tre plisa te bardh nuses si asht ardh per mi bo tre djem te shqiptaret mashkulli asht zot shtepije e tash e kan nshu frontin nuk po e majn po ju hyp gruja mi krye
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptyFri Dec 21, 2007 1:27 am

djal sepse ,kur vjen miku ne shtepi nuk thrret oj zonja e shtepis por o i zoti i shtepis aka bujrum ,keshtu djali eshte dyreku i shtepis edhe per ket ,shqipatri don demos te ket djal .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptySat Jan 12, 2008 4:59 pm

Pas 12 vajzave,lindi djale!

''Burrin e kam djale hasreti.duke e ditur se edhe ai ishte i vetmi djale ne familjen e tij,kishim deshire qe ta kishime nje trashigimtar mashkull.Ekemi pasur nderment qe derisa te lindte djal te lindim femije.
Na u tek qe ta kemi patjeter nje djal ne familjen tone ...tha ''P...K...Nëna qe pas 12 vajzave,dy muaj me pare solli ne jete djalin....

qe mos te zgjatem shume.!

Pesembedhjet antare me 75 euro ne muj! ,thuhet me poshte.!!!!!!!!....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? EmptySun Jan 13, 2008 12:42 pm

e beton e kam lexuar edhe une ket rast vertet diqka shum interesante mbas 12 vajzave po keshtu kan pasur durim deri sa te lindin nje djal edh eja kan arrit qellimit me ne fund ben nje trashigimtar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?   Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: