Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kosova e pavarur apo jo!?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyTue Sep 07, 2010 10:39 pm

Republik nen sovranitet te serbise
Pa ushtri pa sovranitet pa komb pa flamure ,multietnik kosovare
e qka jo.
E coptueme e shkaterrueme ,prap me shkije ata pushtet ne veti ne ne veti..
mashallah...shtet se jo pak...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyWed Sep 08, 2010 12:11 am

Moza ma keq kishe u bė tėr ajo luft pėr tė Qlirue e tash na robruan ata qė mė sė shumti vjodhen e shiten e shkatrrun .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyWed Sep 08, 2010 10:32 am

Shumica qe kishin qene ne uck ishin kane bashkpunetore te serbise .
Ishe Polic politikan ...
Ata qe luftuan perme ata kane vdek o bashkom..
e do qe jane gjalle qe kane luftue perme ata jane ne burgje te Kosoves..
keta qe jane shetit maleve dhe kane vjedhe popullin jane ne karriga..
I njef populli.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyWed Sep 08, 2010 11:55 am

po e pa ,,mvarur" mvarur multietnike kosovarqe romaqke serbomaqke boshnjaqke malazeqke ashkaliqke titoiqke komunistiqke ..
Rusoiqke ,bashkim vllaznim e ndare e perqare ,hjnoiqke korrptoiqke banditiske majmuniske..
Shtet qe ja ka shkue te gjitha shteteve ne bote ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyWed Sep 08, 2010 10:20 pm

Kosova sot eshte e pavarur vetem nga Shqiperia dhe e varur nga te gjithe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyWed Sep 08, 2010 11:39 pm

Kosova e pamvarun eshte a nuk po shikon trimet e internetit a uffffff
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyThu Sep 09, 2010 6:02 pm

Fionaa shiqo trimat ne politik qe kushe spo ja prishe e leji trimat ne internet..
ne internet mundesh vetem mendime me dhene ..
Dhe ketu shefe se kushe jemi.
Eshte nje lloje pasqyre se sa large atdhetarizmit jemi..
Dikush salen dikush te vdekurin Rugoven dikush Thaqin dikush Hardinaj dikush Albinin etj.
Pra kjo tregon se nuk jemi popull per shtet as patriota..
Pak kemi atdhetare te njemendte ..
Nje pjese jane me fjale per interesa personale intrigash qe luajne me karta te ,,patriotizmit" qe te pasunohen per veti dhe jane bashkpunetore te sllavo serbeve dhe maqedonasve..
QE njifen ne popull..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyThu Sep 09, 2010 8:42 pm

Po nen serbi sipas rez 1244 dhe marreveshjes se kumanoves dhe Planit te Ahrtizarit plus.....
Mashtrim o popull nga politikanet servile te shitur per te huajt si dikur hesat pasha ,mos ju besoni rrenave propagandave te gazetave dhe mjeteve elektronike tv se jane nen cenzur te Komunisteve te atyre qe naj nderruan edhe kushtetuten me 1988-89...
keshtu kane rrejte edhe atehere me ka thene babai im...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptySun Sep 12, 2010 10:19 pm

Negociatat e ‘reja’
Publikuar mė 12 shtator, 2010 nė orėn 19:48 ( Para 1 orė e 29 minutave ) Albin Kurti | Opinion |


Dikur Kosovėn e sundonte misioni i OKB-sė, UNMIK-u, kurse OKB-ja ndėrmjetėsonte nė negociata midis Kosovės e Serbisė. Tash Kosovėn e sundon misioni i BE-sė, EULEX-i, ndėrsa BE-ja do tė ndėrmjetėsojė nė negociata midis Kosovės e Serbisė. Sikurse OKB-ja as BE-ja nuk e njeh pavarėsinė e Kosovės prandaj Serbia i pranon kėta organizma si ndėrmjetėsues.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kostandin
Fillestar/e
Fillestar/e
Kostandin

Male
Numri i postimeve : 68
Age : 55
Vendi : Skrapar
Registration date : 09/09/2010

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptySun Sep 12, 2010 10:47 pm

Kosova e roberuar....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
osmani halitj
Fillestar/e
Fillestar/e
osmani halitj

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 61
Vendi : Gurrakoc
Registration date : 26/08/2010

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyMon Sep 13, 2010 9:58 pm

Vetėm Ribashkim Kombėtar,Kosova ėshtė pjesė e shqipėrisė.Shqiptarėt i ka kriju Zoti me teritorin ku jetojnė.Vilajeti i Kosovės pėr 500 vjet gjatė sundimit Turk kryqytet e ka pas Shkupin dhe dy Sangjaqe.Kuse kėta liderėt e sotėm po mundohėn qė tė na bindin qe historija fillon nga Baba Tit dhe Enver.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyTue Sep 14, 2010 6:13 pm

Kosova seshte kurre e pamvarur
Po eshte koloni e unmik eulex kforit natos e serbise.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyTue Sep 14, 2010 9:54 pm

Kurti propozon negociata me Tiranėn pėr bashkimin Kosovė-Shqipėri
Publikuar mė 14 shtator, 2010 nė orėn 17:35 ( Para 3 orė e 14 minutave ) Lajme |


Klinė, 14 shtator - Lideri i Lėvizjes "Vetėvendosje", Albin Kurti, ka kundėrshtuar ashpėr bisedimet e paralajmėruara nė mes Kosovės dhe Serbisė dhe sipas tij pas vendimit tė GJND-sė dhe Rezolutės sė OKB-sė, liderėt kosovare ėshtė dashur tė debatojnė me Tiranėn pėr bashkimin e Kosovės me Shqipėrinė.


“ Pushtetarėt tanė nė vend qė tė diskutojnė me autoritetet e Tiranės pėr bashkimin Kosovė-Shqipėri, kanė zgjedhur tė debatojnė me Serbinė pėr ndarjen e brendshme tė Kosovės”, ėshtė shprehur Albin Kurti, tė martėn pasdite nė Klinė. Ai me ketė rast ka bėrė zyrtar edhe formimin e Kėshillit pėr Zhvillim tė Qendrės sė Vetėvendosjes nė Komunėn e Klinės, Kėshill ky qė do tė punojė pėr gjetjen e njė pėrkrahjeje sa me tė madhe pėr kėtė lėvizje.
Kurti, i ka kritikuar qeverinė aktuale pėr politikėn qė po zhvillon sidomos pas paralajmėrimeve pėr bisedime dhe ka paralajmėruar demonstrata dhe protesta kundėr kėtyre negociatave, qė sipas tij, janė nė dėm tė Kosovės. Ai ėshtė i bindur se me kėto negociata do tė jetėsohet plani 6 pikėsh i Ban Ki Moonit dhe kjo ėshtė shumė e rrezikshme. “ Krerėt tanė nuk duhet assesi tė pranojnė negociata me Serbinė,sepse nga to nuk fiton Kosova por Serbia. Nuk negociohet me njė shtet si Serbia e cila nė kushtetutėn e vet akoma Kosovėn e konsideron si pjesė tė saj, nuk ka kėrkuar falje pėr krimet e kryera, akoma i mban fshehur gjurmėt e personave tė pagjetur”, u shpreh Kurti. Kurti mendon se nė Kosovė duhet tė ndodh njė mobilizim njė rizgjim i popullit pėr tė ndryshuar ketė politike qė ėshtė nė dem tė Kosovės pasi qė liderėt aktual e shikojnė vetėm interesin e tyre personal e jo edhe tė Kosovės. “
Politikanėt tanė nuk po e mbrojnė Kosovėn por po punojnė vetėm pėr interesa tė tyre personale qė me shumė kanė tė bėjnė me fitime financiare. Nė Kosovė ka nevojė pėr protesta dhe demonstrata pėr tė ndryshuar ketė qeverisje”, potencoi Kurti sipas tė cilit nė ketė kohė janė duke pėrfituar pushtetarėt, miqtė dhe miqtė e miqve tė tyre ndėrsa qytetari ėshtė lėnė nė harresė. Qėllimi Vetėvendosjes, sipas Kurtit ėshtė qė tė gjithė njerėzit e pakėnaqur me zhvillimet nė vend tė bashkohen dhe tė japin njė organizate tė re. “ Vetėm njė grusht politikanėsh dolėn pėrfituesit kryesor dhe jo qytetarėt. Ne do tė angazhohemi pėr njė shtet sovran dhe demokratik nė realitet e jo siē ėshtė sot vetėm nė letėr dhe pėr neve vendosin tė tjerėt”, ka thėnė Kurti.
Lideri i Lėvizjes vetėvendosje, ėshtė i bindur se pa ndėrruar politika nuk do tė ndryshoj gjendja nė veri tė vendit dhe se aktet e fundit tė dhunės janė tė pėrgatitura nga autoritetet e Beogradit me qėllim qė nė prag tė negociatave tė dėshmoj se qeverisė me atė pjesė tė vendit. “ Nė Kosovė ka edhe shumė probleme tjera,gjendja socio-ekonomike ėshtė shumė e rėndė, krejt kjo nga mos qeverisja e mirė e politikaneve nė pushtet”, tha Kurti. Sipas tij, parulla e Vetėvendosjes “ Jo negociata, vetėvendosje”, tashmė ėsht ma aktuale se kurr.

KESHTU MENDOJ DHE UN.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyWed Sep 15, 2010 2:23 am

Ne se nuk clirohet Tirana e para, nuk kemi gje ne trast (strajc).

Tirana clirohet se shpejti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyWed Sep 15, 2010 9:17 pm

) HISTORIA E NEGOCIATAVE TĖ GNS

Po tė pranonte Millosheviqi Marrėveshjen e Rambujesė, sot Ushtria Serbe do tė ishte nė hyrje tė Kuksit

Edhe historia e negociatave tė tilla e GNS me Sėrbinė e vėrteton se ky grup shkoi nė Rambuje me 1999 dhe e nėnshkroi “Marrėveshjen e Rambujesė me tė cilėn ata e njohėn sovranitetin e Serbisė mbi Kosovėn nėn presionin e koordinuar tė Brukselit, i cili nuk bėri presion te Serbia pėr nėnshkrimin e kėtij dokumenti me prapavijė tė studiuar strategjike.

Millosheviqi si malazez qė ishte, ai ishte i interesuar nė shkatėrrimin definitiv tė Jugosllavisė. Sepse vetėm kėshtu ishte e mundur tė arrihej pavarėsia e Mali tė zi nga Serbia. Prandaj ai nuk e pranoi Marrėveshjen e Rambujesė. Por, po ta pranonte Millosheviqi Marrėveshjen e Rambujesė sot Ushtria Serbe do tė ishte nė hyrje tė Kuksit.

3)KUINTI DHE GNS, TRI VITE PAS RAMBUJESĖ NUK E MBATJĖN FJALĖN PĖR REFERENDUMIN E PREMTUAR NĖ RAMBUJE

E pėrshkrova kėtė akt tė GNS nė Rambuje, sepse atje u dha premtimi se pas 3 viteve do tė organizohet referendumi mbi shprehjen e vullnetit tė popullit tė Kosovės pėr fatin e vet dhe kjo doli tradhėti!

E pėrshkrova kėtė akt tė GNS nė Rambuje, sepse ata qė njėherė e kanė pranuar sovranitetin e Serbisė nė Kosovė, janė nė gjendje tė bėjnė edhe tė gjitha koncesionet tjera nė dėmin e Kosovės, pėr interesa tė thjeshta banale personale tė pjesėtarėve tė kėtij Grupi.

GNS fillimisht zyrtarisht, de jure i printe i ndjeri Ibrahim Rugova dhe pas vdekjes sė tij atė e trashėgoi Fatrmi Sejdiu, qė vinin nga ish-LKJ e riemėruar nė LDK. Por, de fakto GNS i prinin liderėt qė vinin nga ish-OMLK dhe nxėnėsit e tyre. Ata qė shkuan burgjeve pėr bashkim, e nė Rambuje, ranė nė provimin historik!

4) GNS I VAZHDOI NEGOCIATAT E RAMBUJESĖ NĖ VJENĖ DHE MIRATOI PLANIN E AHTISARIT ME TĖ CILIN KOSOVĖS IU FALSIFIKUA IDENTITETI NACIONAL SHQIPTAR I SAJ

Brukseli pėrmes GNS filloi pėrpjekjet pėr shpikjen e “kombit kosovar” si rrugė tė demolimit dhe tė shpronėsimit tė kombit shqiptar nga territoret e veta etnike nė favor tė apetiteve tė pėrbashkėta koloniale me sllavo-grekėt.

Nė fakt intervenimi ushtarak dhe dislokomi i ushtrive tė BE-sė vetėm nė hapėsirėn shqiptare nė Ballkan dhe ēarmatosja e ushtrive dhe demilitarizimi i shqiptarėve dhe shkatėrrimi i armatimit shqiptar, dėshmon se kjo ka ndodhur sepse republikat sllave dhe Greqia mė nuk ishin nė gjendje qė pa ndihmėn e BE-sė t'i ndalnin shqiptarėt qė tė pavarėsoheshin dhe tė bashkoheshin brenda njė shteti.

Pėrmes GNS u shpall pavarėsia formale me Rezolutėn 1244 pėrbrenda, me tė cilin akt de jure Kosova duhet tė ndahej nga kombi shqiptare dhe tė shpallje vend “multietnik” me njė komb tė ri “kosovar”! De fakto pėrmes GNS prania shtetėrore e Serbisė u realizua pėrmes copėtimit tė Kosovės nėn maskėn e “decentralizimit”, duke u bėrė kthesė kah realizimi i Marrėveshjes sė Rambujesė, pėrmes BE-sė.

5) Pėr vendet e BE, Kosova zyrtarisht ka shtetėsi serbe dhe “kosovare”

Dallimi ėshtė aty se pas 17 shkurtit 2008 “nuk ka mė shqiptarė tė Kosovės”! Ne mė “nuk ekzistojmė”, sepse ata zyrtarisht tani na quajnė “komb kosovar”! Negociatat e reja tė GNS me Serbinė duhet tė sjellin kompromise tė reja nė dėmin e Kosovės pėrmes 6 Pikave tė Ban Ki Mun – Tadiqit dhe pėrmes rigjenerimit tė ish-Jugosllavisė, pas maskės sė krijimit tė “Ballkanit Perėndimor” me kryeqytet Beogradin si dhe me Republikėn e shtatė – Shqipėrinė, brenda. Pastaj ky “Ballkan Perėndimor” do tė anėtarėsohet nė Bashkimin Evropian Sovjetik, tė cilit pastaj do t'i bashkohet edhe Rusia! Qėllimi i fundit i tyre ėshtė eliminimi i pranisė tė SHBA nė Evropė!

Por, GNS e ka edhe njė tė “mirė”: Qė qė nga shkuarja nė Rambuje dhe deri me sot tė gjitha marrėveshjet qė i ka nėnshkrua dhe qė do t'i nėnshkruan GNS, nuk kanė legjitimitet! Sepse as atėherė dhe as tani ata nuk e kanė mandatin e tė zgjedhurve tė Popullit. Nė Rambuje kanė shkuar pa mandatin e popullit dhe edhe Planin e Kushtetutėn e Ahtisarit, me qindra ligje tjera tė BE i kanė nėnshkruar e miratuar para se tė mbahen zgjedhjet e reja pas shpalljes sė pavarėsisė. GNS nuk e ka mandatin e popullit tė prezantojė Kosovėn. Andaj as njė akt i nėnshkruar i kėtyre institucioneve, pa mandat tė dala nga zgjedhjet legjitime, nuk ka bazė tė legalitetit!

Besnik Prishtina
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
osmani halitj
Fillestar/e
Fillestar/e
osmani halitj

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 61
Vendi : Gurrakoc
Registration date : 26/08/2010

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyThu Sep 16, 2010 8:52 am

Ēfarė liderve kemi mendoj nė gjithė shqipėrin etnik,me siguri kan me naj ba nja 20 shtete shqiptare.Dhe atė do ta kemi sipas liderve "patriot":Shtetin e Dugaginit,Shtetin Drenicės,Llapit,Tropojės ,epirit, Malėsisė,iliridės,et,.,,,,
Po ku i kemi Akademiė e shkencave dhe AKADEMIKĖT qė nepėr kafiteri dhe qajtore besa edhe nepėr oda tė burrave stlan me qel gojėn.Po kėta "akademi" i pėrkrahėn diktataurat mbi popullin e vetė.

Tė mjerėt na.Shteti "Shqipėria Etnike" do tė bėht por do tė kemi veėshtersi me kėta TITISTA e ENVERISTA.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyThu Sep 16, 2010 9:12 pm

Kosova e ,,pamvarur" po po
nga te huajte
Eulex do te qendron edhe 10 vjet e me shume ne Kosove.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
dodgjeka

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 80
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: A po a jo? Kurrma!    Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyFri Sep 17, 2010 12:03 pm

Kurrma e pavaruor t'neruoshimit antar se gjithēka kan pas e kan shit.Masparit e kan shit,prap po thom,Komin,Flamurin Fabrikat,punishtat,Futbalit nuk i thon liga e Kosoves por liga e Bankes .Shyqyr Zotit e ka hjek qafet gjysa e Kosoves Srbin,por ēka kame kźn me tjetrėn gjys?Kosova e ka fitua lirin prje Srbijet por Lirin e politikės, ekonomis e financźt Kurr nuk kan me fitua se "MIKU" ka hī mrźn e aj nuk del jasht deri ēi te ētrūdhi gjicillėn pik pasunijet ēi i ka met Kosoves.Kisha me dasht me dijt sa fiton pintori ėn muoj Eura e sa ka penzionisti?Sa puntor punojn n'tan Kosov e sa jan pa pun,ata kime kźn interesant me dijt?Sa milionera ka Kosova e si jan bā zegjina?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
Kostandin
Fillestar/e
Fillestar/e
Kostandin

Male
Numri i postimeve : 68
Age : 55
Vendi : Skrapar
Registration date : 09/09/2010

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyFri Sep 17, 2010 12:28 pm

Me falni po dua te dij se ne cfare gjuhe keni shruar ju zotri Dedegjeka se spo e kuptoj se cfare keni dashte te thoni me kete ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
dodgjeka

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 80
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: T'fala   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyFri Sep 17, 2010 6:58 pm

Mae bukura Shqipe ēi e ka Shqiptari.Ni din tjetėrqysh mem kallzua ēfar pavarsijet ka Kosova?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptyFri Sep 17, 2010 7:26 pm

o DOdgjeka
kosova eshte e pamvarur multietnike kosovare multietnike .
nen serbi.
Pa falmur kombetare pa komb dhe pa ushtri pa sovranitet.
Kurse serbet kane kombin e tyre identietin flamurin kombetare.
dhe gjysmen e kosoves.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
dodgjeka

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 80
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: A po a jo? Kurrma!   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptySat Sep 18, 2010 8:57 am

Konstadini ka g'jasa po kuvet per tjeter Kosov ci nuk e njoh vet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptySat Sep 18, 2010 4:45 pm

jo o dodgjeka
Kosova nen serbi ,po po rrejne e coptueme e skatueme.
ska shtet ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
dodgjeka

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 80
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: xhiti   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptySat Sep 18, 2010 5:40 pm

po kush e ka coptua?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 EmptySat Sep 18, 2010 6:29 pm

e coptuen titistet shqiptare komuniste te ldk-akk -ldd -pdk
e coptuen servilet shqiptare ata qe kane gjak perzier..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 4 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kosova e pavarur apo jo!?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: