Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kosova e pavarur apo jo!?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyThu Mar 26, 2009 1:14 am

valla nuk mundet te jete e pavarur kur ne veri nuk funksionon shteti i Kosoves
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mirushe
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Mirushe

Female
Numri i postimeve : 149
Age : 34
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyThu Mar 26, 2009 10:45 am

Nuk eshte vetm Veriu por ka edhe tjera gjera te cilat e bejne Kosoven e Pavarur.

Ja shpejt e shpejte nje fakte i pamohueshem.

LEXONI E BESONI: AMBASADORI AVNI SPAHIU GAZETAR I UDB’sė NĖ SHBA! NO COMENT!


Ballafaqimi i Avni Spahiut me tė kaluarėn e tij!AMBASADORI AVNI SPAHIU - PĖRFAQĖSUES I KLANIT APO I KOSOVĖS:

ĖSHTĖ NJERIU I PADĖSHIRUAR TE KOMUNITETI SHQIPTARĖ NĖ SHBA!Shkruan: Qazim Doda - New York, 13. 03. 2009

_____________________________Avni Spahiu njeriu i padėshiruarNjė dekadė pas ēlirimit tė Kosovės, dikujt akoma nuk po i largohet nostalgjia pėr Jugosllavine e Titos. Kjo po shprehet haptazi me veprimet e politikės sė jashtme tė Kosovės. Nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Kosova pėrfaqėsohet nga njė ish shėrbyes i interesave jugosllave dhe kjo po reflekton nė pa-aftėsinė e politikės sė jashtme tė Kosovės. Tash duhet tė kuptohet realiteti i ri qė ėshtė krijuar nė Kosovė, pra njė liri e plotė dhe njė gjysėm-pavarėsi, por e drejta e vetėqeverisjes ėshtė e garantuar edhe me kushtetutė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mirushe
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Mirushe

Female
Numri i postimeve : 149
Age : 34
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyThu Mar 26, 2009 10:46 am

FOTO: AMBASADORI I PADĖSHIRUASR AVNI SPAHIU
Me popullin e Kosovės mund tė luhet shumė lehtė, sepse mungesa e transparencės i bėn diplomatėt qė tė luajnė ēfarėdo loje dhe tė mos ngacmohen nga populli. Edhe pse shkoi njė dekadė nga ēlirimi i vendit, populli akoma ėshtė nėn mjegullėn e politikės sė dirigjuar nga jashtė, pėrzgjedhja e diplomatėve deri tani u bė nė bazė tė interesave tė klaneve politike.Parashtrohet pyetja se si ka mundėsi qė njė njeri i cili ka punuar kundėr interesave tė atij populli pėr disa dekada, tani tė pėrfaqėsoj po atė popull tė cilin e urrente aq shumė. Shqiptarėt e Amerikės janė tė indinjuar thellė me pėrzgjedhjen qė e bėnė institucionet e Kosovės ku pėrfaqėsues zgjodhėn z.Avni Spahiu.Z. Spahiu kishte harruar se pikėrisht kundėr shqiptarėve tė amerikės kishte hargjuar shumė energji duke raportuar pėr veprimtarinė e tyre anti-jugosllave apo siē i quante ai armiqėsore. Kur dikujt i thua armik atėhere vet karakteri njerėzor nuk duhet tė lejoj qė tė insistosh pėr tė pėrfaqėsuar interesat e tij, por ėshtė shumė interesante se dikush e zgjodhi kėtė njeri pėr t’i pėrfaqėsuar pikėrisht kėta njerėz qė i kishte pasur armiq pėr dekada me radhė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mirushe
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Mirushe

Female
Numri i postimeve : 149
Age : 34
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyThu Mar 26, 2009 10:47 am

Artikulli qė la plagė nė komunitetin shqiptarė tė AmerikėsNė njė raport tė tij i cili ishte botuar nė tė pėrditshmen “ RILINDJA” e datės 18 Janar 1984, tejet jo-profesional z. Spahiu kishte shkruar pėr njė demonstratė tė komunitetit shqiptaro-amerikan qė ishte organizuar pėr tė ngritur zėrin kundėr robėrisė sė Kosovės i cili nė titull shkruante: „Armiku - me parulla tė njohura,” duke vazhduar me nėntitull - “ Ekstremistė nga mėrgata armiqėsore shqiptare sulmuan dy reporterė tė TV Beogradid. ”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mirushe
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Mirushe

Female
Numri i postimeve : 149
Age : 34
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyThu Mar 26, 2009 10:48 am

LEXO: AVNI SPAHIU - DEMONSTRATĖ ANTIJUGOSLLAVE NĖ NJU NJORK!
Autori i kėtij shkrimi atėhere shėrbente pėrpos punėve tė fshehta edhe si njė korrespondent i pėrhershėm i gazetės “RILINDJA” e cila shpėrndahej mė mijėra ekzemplarė anembanė botės. Pėr pa-aftėsinė e kėtij reporteri nuk duhet tė komentohet shumė sepse duhet tė kihet parasysh edukimi i tij qė nuk ka pasur tė bėjė asgjė me gazetarinė dhe ka shėrbyer ndoshta vetėm pse ka pasur dhunti pėr gazetari, mirėpo nuk lejohet nė asnjė mėnyrė qė tė etiketohet dikush si armik vetėm pse kėrkohet liri pėr njė popull tė robėruar.Nė atė raport z. Spahiu vazhdon duke e minimizuar numrin e demonstrueve nga 2,500 veta nė 150-200 pjesmarrės duke vijuar mė poshtė: Demonstruesit brohoritėn parullat e njohura armiqėsore „Kosova republikė“, „Kosova e lirė“, e tė tjera.”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mirushe
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Mirushe

Female
Numri i postimeve : 149
Age : 34
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyThu Mar 26, 2009 10:48 am

Organizatorėt e asaj demonstrate reagojnė

pas njė ēerek shekulli· Ndue Palok Camaj, njėri nga pėrgjegjėsit pėr sigurinė e asaj demonstrate

Me 17 Janar 1984 nė demonstratėn e organizuar nga klubi “Jusuf Gėrvalla” kemi qenė mbi 2500 pjesmarrės nė shenjė solidarizimi me kėrkesat e drejta tė popullit shqiptarė nėn Jugosllavi. Ishte dy vjetori i vrasjes sė vėllezėrve Gėrvalla dhe Kadri Zekės, poashtu atė javė heroikisht kishin rėnė nė luftė me hordhitė serbe Nuhi Berisha dhe Rexhep Mala. Demostrata ishte solidarizim i plotė me kėrkesat legjitime tė popullit shqiptarė nė Kosovė. Gjatė demonstratės vėrejtėm njė grup prej tre vetash tė cilėt na filmonin pa lejen tonė. Sė bashku me disa bashkėatdhetarė tė tjerė ishim caktuar qė tė merreshim me sigurimin dhe mbarėvajtjen e demonstrateės. Ne siguronim qė nė radhėt e demonstruesve tė mos infiltroheshin elemente tė UDB-sė. Unė dhe Prel Caku-Camaj iu afruam atyre tre njerėzve tė pa-njohur dhe pasi i legjitimuam kėrkuam nga ata qė tė mos filmojnė, ata na kthyen pėrgjigjen e tyre duke na folur serbisht se nuk ndalin punėn e tyre dhe kėrkuan ndihmė nga policia amerikane qė e vėzhgonte demonstratėn, edhe nga policia amerikane morrėn pėrgjigje negative se nuk do tė kenė ndonjė pėrkrahje. Me tė kuptuar se ata tre ishin gazetar nga Beogradi siē u paraqitėn tek policia ne ua konfiskuam kasetėn qė kishin filmuar dhe dhe si kundėrpėrgjigje ndaj rezistencės sė tyre ne ua thyem kamerėn. Njėri prej tyre shkoi prapė tek policia dhe kėrkoi ndihmė por prapė u injorua sepse unė ua bėra me dije policėve se ne nuk lejojmė filmime pasiqė UDB-ja i persekutonte familjet e atyre shqiptarėve qė ngrehnin zėrin kundėr pushtimit tė Kosovės. Personi qė kėrkoi ndihmė nga policia qė tė shpėtohen kolegėt e tij Goran Musiē dhe Goran Miliē kishte qenė njė shqiptar dhe quhej Avni Spahiu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mirushe
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Mirushe

Female
Numri i postimeve : 149
Age : 34
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyThu Mar 26, 2009 10:49 am

Ahmet Zherka, njėri ndėr udhėheqėsit e demonstratės· Demostrata ishte e organizuar nga klubi “Jusuf Gėrvalla” dhe promotor i saj ishte Radio “Zėri i Malcisė,” me pleq e tė rinjė iu pėgjigjėn kushtrimit sepse ishte pėr lirinė e Kosovės. Nė shenjė proteste pėr vrasjen e Rexhep Malės dhe Nuhi Berishės qė kishte ndodhur ato ditė dhe dhunės qė ushtrohej mbi popullin e pushtuar tė Kosovės ne filluam tė jemi edhe mė agresiv ndaj Jugosllavėve siq ndodhi edhe me rrahjen e gazetarėve tė tyre e pastaj edhe thyerjen e xhamave tė konsullatės Jugosllave, pra ēfarėdo qė na vinte pėr dore e bėnim kundėr tyre ndaj tė cilėve edhe sot e mbaj akoma tė gjallė urrejtjen e madhe. Njė njeri qė e ka ndėrgjegjen e pastėrt nuk mundet t’i ketė dy bindje pėr njė tė vėrtetė, pėrderisa neve na ka quajtur armiq, ne duhet tė mbesim armiq pėr tė. Ai njeri do tė ishte dashur t’u kėrkonte tė falur shqiptarėve tė amerikės sepse ky komunitet ka dhėnė njė kontribut tė pa shembullt nė sensibilizimin e Ēėshtjes sė Kosovės nė tė gjitha instancat e qeverisė amerikane dhe fitoi pėrkrahje tė pa-rezervė nė luftėn pėr ēlirimin e Kosovės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mirushe
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Mirushe

Female
Numri i postimeve : 149
Age : 34
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyThu Mar 26, 2009 10:50 am

Mirėnjohja e gabuar dhe ballafaqimi i

Avni Spahiut me tė kaluarėn· Pikėrisht me 17 shkurt 2009 nė City Hall (nė bashkinė) nė New York, nga njė grup njerėzish qė nuk kishin aftėsi tė kuptonin se cfarė janė duke bėrė, z.Avni Spahiut iu dha njė mirėnjohje pėr kontributin e tij pėr pavarėsinė e Kosovės, ēfarė falsifikimi i historisė qė na e bėn tė ndjehemi tė turpėruar para tė tjerėve.

Z. Spahiu u pyet nėse ka mundėsi tė jepte ndonjė koment rreth veprimtarisė se tij kundėr mėrgatės shqiptare tė amerikės e si argument iu dhurua njė kopje e artikullit tė cilin e kishte shkruar vetė ai, por pėrgjigja e tij tregon se ai nuk ka tė ndalur duke e sharė kėtė komunitet edhe njėhere me fjalėt mė tė ndyera qė nuk i takon njė diplomati t’i pėrdorė nė fjalorin e vet. Atij iu ofrua poashtu njė mundėsi qė tė kėrkonte falje publike pėr veprimtarinė e tij antishqiptare duke u arsyetuar se ka qenė i detyruar tė bėjė veprime tė tilla, por ai nė asnjė mėnyrė nuk pranoi tė kėrkonte falje duke vazhduar me nėnēmim tė papėrshkruar. Shqiptarėt e amerikės kanė dhėnė njė kontribut tė ēmueshėm nė sensibilizimin e faktorit ndėrkombėtar pėr situatėn nė Kosovė, ata po ashtu e kanė ndihmuar ekonomikisht dhe gjatė luftės edhe me armatim dhe ushtarė. I bie prap pėrgjegjėsia atij klani qė e ka emėruar kėtė njeri dhe nuk e ka marrė parasyshė tė kalaurėn e tij. Artikulli i z. Spahiu kishte pasur aq shumė influencė derisa edhe Kryesia e KK tė LSPP tė Kosovės njė javė mė vonė kishte mbajtur mbledhje enkas pėr ta dėnuar veprimtarinė armiqėsore tė emigracionit shqiptarė nė SHBA.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mirushe
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Mirushe

Female
Numri i postimeve : 149
Age : 34
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyThu Mar 26, 2009 10:51 am

GJYKOHET VEPRIMTARIA ARMIQĖSORE E EMIGRACIONIT SHQIPTARĖ NĖ SHBA
Zgjidhje e turpitNėse merret parasyshė se Kosova duhet tė pėrfaqėsohet nga njė intelektual, atėhere duhet parė realiteti dhe tė dėrgohet ndonjė intelektual i mirėfilltė, poashtu nėse merret parasysh atdhedashuria atėhere nuk mund tė dikutohet pėr njė njeri tė tillė i cili tėrė dashurinė e tij e kishte harxhuar pėr ata qė e mbanin Kosovėn tė robėruar, pra pėrgjegjėsia e klanit qė e ka emėruar ėshtė shumė e madhe dhe duhet tė pėrdoret ēdo mundėsi pėr tė pėrmirėsuar kėtė gabim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mirushe
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Mirushe

Female
Numri i postimeve : 149
Age : 34
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyThu Mar 26, 2009 10:53 am

Postimet me larte te cilat i vendosa per Avni Spahiun kane te bejne me keto linqe me poshte.

http://pashtriku.beepworld.de/files/bashkpunetoret/qazim_doda_1.jpg

http://pashtriku.beepworld.de/files/Fotolajmi/fotolajm/avni_spahiu.jpg

http://www.kosovapress.com/ks/repository/images/rilindja1.jpg

http://www.kosovapress.com/ks/repository/images/rilindja2.jpg
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyThu Mar 26, 2009 10:59 am

Avni Spahiu dhe negjmedin Spahiu gjithmon kan qen bashkpunetore te serbise,,
Shiqo deklaratat e tyre dhe ne gazetat e tyre se qka shkruajn kunder UCK-se..
PO shumica e perfaqesuesve Diplomatik(se Ambasador nuk ka po mashtrojn popullin) se keta quhen te ngarkuar me pune..
Sa me marre naj rrog..
Shumica te emeruarit jane bashkpunetore te udbes!
Ja njerez te UCK-se qe kan shfrytezue luften per pushtet dhe sote manipulojn me emrin e deshmoreve!
keta prap kan kontakte me serbine bile tashe me lehte Avni Spahiu e te tjere kontaktojne me ta..
Siq dihet kosova nuk eshte shtet sovran e as shtet i mirfillte...
Per kete me kesi njerz kosova veshtire se dote fiton najhere..
Po populli eshte fajtore gjithmon se po te do populli per 5 minuta e perzan Avni Spahiun nga amerika -po me keq ardhje ka shum Avnija!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyFri Apr 10, 2009 12:01 am

Bashkimin Kombetar nuk kemi nevoi te na dhuron as kush as perendia,por ate duhet ta bene vete kombi shqiptar se ndryshe nuk ja dijna vleren siq po shifet populli perhere luante TALLAVA siq thote Xhiti e detektivi .Populli asht sikurse lumi dhe njeriu i menqur mundet me ja lujte drejtimim ka te doje !Populli ashte si bagetia me bariun,bariut te mire i shkojn delet mbrapa,e ne kurr nuk patem nje bari shqiptar te pasterte,pos na erdhen njerezit ogurezinje me deshirat serbosllave dhe na shtypen bashk me te dyte shqiptaroshki shkavella !
Para disa vjeteve Thaqit ja dergova nje mesazhe dhe i kerkova qe te me pergjigjet keshtu;Pse Fatmir Lima nuk me pranoi ne lufte kundra shkive ēka i bana atij dhe a mos isha une ndonje spiun i shkive ?Ai mu pergjigje keshtu ;Une mburem me ata ushtar qe rane ne lufte dhe ata qe kontribuan per kosove,dhe u perkulem prane vorrave!Nese deshironi e qesi ketu pa probleme !A e shihni sllogen e manipulimmit me te frigue nga fjala e arte e uēk !!!!!!Kjo ishte mjeshtria e dyftyrshave qe e dijn se kush e shan uēk eshte tradhetar dhe masa menjeherit e merr si te vertete edhe genjeshtren .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyFri Apr 10, 2009 1:30 am

detektivi e ka pershkruar shum mir gjerat por ne jemi te till se nuk pranojm realitetin kjo asht veti e keqe, sepse nese e pranon realitetin njeriu ndergjegjsohet. nese jo, dote thot se do te na zgjas edhe 3000 vite tjera. ktu e kemi dhe nji problem permanet, se politikaj me plot kuptimin e fjales kemi shum pak apo fare, se poti kishum nuk kishte mesgjat kaq shum vetum ne shqiptarve.realteti asht hidhur siq i ka cek detektivi shum gjera jan saktsisht si lun topi, por shpresoj se jemi duke u mush mend.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyFri Apr 10, 2009 1:55 am

sa bukur e ka potencu z mirushe por sillu e pshtillu apet po dalim te analizat e detektivit poplli po i voton udbasht dhe kta po i dergojn tani udbasht mena perfaqsu dhe ne amerik. kjo ndodh veq te shiptart. mena udheq udba hala siq e ceki detektivi ma lart.a spahiju asht veq nja kejt parlamentin e kem udbash.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyFri Apr 10, 2009 6:53 pm

Xhema
Pasi i kemi disa qe e kan mendjen per ta shpetue qeshtjen madhore,ateherit lehte e kemi tani dhe e zgjedhim kryesin;Xhitin siq ka deklarue detektivi e neve tjeret tu behemi krah te tyre.

pershendetje te gjitheve,sa ma teper qe do presim gjerat do te na rendohen edhe ma keq !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
an-di
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 91
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyFri Apr 10, 2009 7:24 pm

Kosova eshte me e pavarur se kurr ndonjėherė por nė kuptimin e plotė ajo vetem e ka ndrruar shkelėsin,shkitė u zavendsuan me nderkombetaret(UNMIK,EULEX,DREQ....)pra asnjehere s'po vendosim vetė,pėr me vendosė vetė ka qenė dashtė me luftue jo 5000 ushtarė por 50.000!!! Prandaj 45.000 jane 90% dhe nga kjo rezulton se Kosova me shqiptaret eshte 5 % e pavarur!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptySat Apr 11, 2009 8:29 pm

An-di
Ti se pari ske lidhje me logjiken dhe ke mend femijesh..
Ku e sheh ti ate pavaresi ,pavaresi ka lloj lloj..
autonomi gjysem autonomi gjysem liri etj..
kosova nuk eshte e pa mvarur as demokratike.
ska sovranitet ska pas referendum popullor per vetvendosje ..
po ta ka pru nje plan Artisari mik i Milloshit..
Ky plan eshte sipas rez-1244 dhe tza ka hjek kombin flamurin dhe identitetin shqiptare pa ushtri pa sovranitet..
Kurse shqiptaret jane me kushtetut si qytetare serbet jane komb..
Po ti se pari nuk di qka eshte kushtetuta qka ka nete dhe qka kane shpalle ,qka eshte rez.1244..
Dhe nuk kupton definimin komb..
Po ju dhe njerezit me mendje si tanen jane ja ishin bashkpunetore serbe dhe jane..dhe ky status ju konvenon dhe perbehi ne te si para lufte ku shumica e shqiptaroviqave thojshin se kena ,,president" kena Republik" a pushtetin e kishin serbet..
Kurse tashe pushtetin e kane serbet dhe unmik e eulex..
keta tonet jane zagar te tyre me gjithe ty...
Kosova nuk eshte shtet fare po prorektorat i unmik dhe eulex..
po ju nuk shifni me larg se hundes sate..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptySat Apr 11, 2009 8:32 pm

o An-di
me fale se nuk e lexova mire shkrimin tende..
me vend e ke shume..
me fale te pershendes..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
an-di
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 91
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptySun Apr 12, 2009 12:09 am

mbetesh i pershendetur edhe ti detektivi

kosova ėshtė lodhur nga shkelėsit !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyTue Feb 02, 2010 9:10 pm

Sikur te bliheshin fjalet, me pak do te flitnim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyWed Feb 03, 2010 12:10 pm

Kosova seshte e pa mvarur,po multietnike e coptueme e shkaterrueme e ndare.
Kosova nuk ka sovranitet po eshte nen koloni e te huajve.
Edhe pavaresia eshte shpallur sipas rez1244 pa komb e pa identitet kombetare pa flamure e pa ushtri e pa sovranitet.
Kjo heqje e kombit shqiptare esshte tradhti kombetare.
te gjithe ata qe e perkrahin sjan asgje dhe kurre nuk munden te jen shqiptare ,po tradhtare servile dhe gjak perzier.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feride
Anėtar
Anėtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 33
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyWed Feb 03, 2010 2:28 pm

xhiti

Ti thua qe ka pavaresi por e coptume sipas rezulutes se hajmalis se rambujes ,na knaqe,mos shkruaje drejte keshtu se tjeret besoin se nime kemi pavaresi,me nje ushtri moderne me fuqkalla e pluma pi pordhave te lepurit .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyWed Feb 03, 2010 5:45 pm

kosova seshte e pa mvarur po e mvarur nga te huajt dhe serbija.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feride
Anėtar
Anėtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 33
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyWed Feb 03, 2010 8:59 pm

E popullit i konvenone kjo gjendje !Marre,por duhet me nis edhe nje here dasmen e madhe se po dihen tani spiunet dhe antikombetaret shume mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 EmptyThu Feb 04, 2010 12:13 am

Besa valla mir e keni sa pa u nis edhe nji her darsa madhenuk ban hiq e me jav lan disave qat qe kan vjedhe e shiten Identitetin dhe Flamurin per Euro qe nuk do i ja vlejn as per me hjek te flliqt nge trupi i tyre ,se boll u ba ma nuk durohet gjithmon ne robri nji her nga njerie nji her nga tjetri qe i thon vetit Shqiptar e na dalin na shki se shkijet .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kosova e pavarur apo jo!?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: