Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kosova e pavarur apo jo!?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutoriMesazh
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptySat Sep 18, 2010 11:38 pm

kosova e varur mu ne litar me kso gomar!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 38
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptyMon Sep 17, 2012 7:12 pm

Te nderuar shqiptar te qeshtjes se Bashkimit Kombetar;

Kosova ka shpallur Pavaresin e saj dhe kjo qeshtje eshte e mbyllur duke falenderue luften se pakomromis qe e beren keta komandanta te uēk-es,e sidomos kuvendi i Kosoves.

Rozuluta 1244 nuk eshte me ne fuqi,te cilen e ka ēfuqizue komandat "Qeliku"bashk me ish komandantet e uēk-es.

Veriu i Kosoves eshte qeshtje dite,ku nje dite do i bashkohet shqiperise(kosoves).

E tera kjo qe po zhvilloet ne pjesen veriore te kosoves eshte nje provokim i nderkombetareve qe tja nxin shpirtin e serbeve qe shqiptareve te kosoves me dekada ua ka nxire jeten serbia.

Avni Spahiu nuk ka qen udbash ,kjo nuk qendron ne realitetin .
Edhe ata qe ne rambuje e nenshkruajten rezuluten 1244 jan patriota,sepse sot keta nuk kan buke me ngrere sepse jan ka mirren me popullin duke u dhene buke e te mira materiale per nje jete te lumtur ,sepse per kete luftuan .

Shqiptar tradhetar ne mesin e trojeve tona kurr nuk ka patur,pos serbet na coptuan pa deshiren ton e bashk me nderkombetaret ,qe na urrejten ne ēdo kohe.
Luftetaret e lirise ,kurr nuk u mposhten nga armiqet,kur nuk na roberuan,por perhere fituan armiqet dhe asnjehere nuk qem nen serbi.

Dikush thote se serbija na ka mbajte me shekuj ne roberi,nuk eshte e vertete,sepse ne krye kemi patur shqiptaret dhe jo serbet,pra kesaj nuk i thuhet se kemi qen nen serbi .Po nese dikushi ma hudhe poshte kete hipotezen time ,ateherit kam te drejte te them se ata njerez qe dje i kemi pasur ne qeverin e krahines se kosoves edhe sot i keni ne qeverin e kosoves.
Lavdi vepra heroike e martireve qe ran per lirin tone.E qe e gezojna sot me te gjitha begatin e zotit.
Sot ēdo gje lulezon ndere shqiptar si ne Kosove qe ēdo familje gezon te gjitha te drejtat per jete normale si ne shtetet e tjera ne rajon dhe me gjere.
Te gjithe ata qe dhan jeten dhe luftuan per kete liri gezoin te drejten e luftetarit.

Edhe ne Iliride ,tani me mire marrin fryme shqiptaret,sepse para luftes ēlirimtare shqiptaret nuk gezonin kurrefare te drejte.As me udhetue.
As me fole shqip neper shtepit e tyre nuk kan guxue ,e tani po a nuk eshte e arritur e luftes ēlirimtare ?

Edhe ne luginen e Presheves,shqiptaret e shofin veten ma te lire se ne kohen e Milloshit,sepse lufta ēlirimtare ua ndryshoi kahjen e jetes se mjerume.
Sot kengetaret nga shqiperia e kosova shkoin atje dhe japin koncerte si Leonora Jakupi e tjeret .Ndersa sa ishte koha e Milloshit kush ka patur guximin e shkue e me kendue ne mesin e serbise ?


Pra rrofte lufta qlirimtare,qe beri kethesa te ndritura per shqiptar ane e mban trojeve shqiptare.
Po mos ta kishin fillue kete lufte sot trojet shqiptare nuk kishin me egzistue mbi kete token e mire.
Pra po dua tju them se kosova po hec hapave te sigurta drejte Bashkimit Kombetar ne krye me kete qeverin e moqme,Dem baba Deme.
Kesaj i thon sllogan" Patriotik"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptyWed Sep 19, 2012 4:19 pm

Avni Spahiu nuk ka qen udbash ,kjo nuk qendron ne realitetin .


Luftetaret e lirise ,kurr

nuk u mposhten nga armiqet,kur nuk na roberuan,por perhere fituan armiqet dhe asnjehere nuk qem nen serbi.


Dikush thote se serbija na ka mbajte me shekuj ne roberi,nuk eshte e vertete,sepse ne krye kemi patur shqiptaret dhe jo serbet,pra kesaj nuk i thuhet se kemi qen nen serbi .Po nese dikushi ma hudhe poshte kete hipotezen time ,ateherit kam te drejte te them se ata njerez qe dje i kemi pasur ne qeverin e krahines se kosoves edhe sot i keni ne qeverin e kosoves.


Tgjith kan luftu dhe fadil hogja sinana ali shukria e hamama,ne fun naj vazduan robrin,historia po peresritet edhe ka sot ne qeveri luftuan,dhe dhe njeta kang po knohet me kutia te atisarav, me fusnota ,e me do ekzibicia mat te sofestikuera po na qesin pluher syve,por jo njerzve me logjik te shnosh. shteti na mungon apsolut ksi shteti nu ka askund ne bot, pra dhe kjo nen kupton dhe sjemi shtet deri sod jo tash e tutje mund te behet ma von ndoshta.

E vetmi hap qe kan ber kta te fundit esht largimi i shkaut,kjo esht per ttu rrespektuar dhe vetum ktu dallon ndryshimi,me luftaret e par komunistat,per hapat tjer pamvarsim i plot dhe bashkim me shqipri siq po shkojn punt sod me hapa breshke,pom duket se po pritet deri te prishet aleanca me ameriken sepse aleancat nuk mundin me qen te perjetshme,edhe pse na dojm per jet me amerikant,por mun te ndryshojn pikpamjetpolitike dhe stratgjit tek ata,keshtu qe ne perseri dot ta kem perseri te trasht e SURLES ne dor, nese nuk shpejtohen gjerat dhe rrjedhat qe po neglizhohen mas shumti nga kta politikgomaret tan.
Nuk ka lidhje kush dhe si na ka sunduar sebia,kryesisht jem te sunduar permes ktyre shizoideve tan,fundamenti i problemit se nuk jan te dhanun mbas vatanit kta gomaret tan, por mbas tenderve per gjepat te tyre familjare e klanore,jo at KOMBETAR....!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Deme Dashi
Fillestar/e
Fillestar/e
Deme Dashi

Male
Numri i postimeve : 4
Age : 65
Vendi : Peje
Registration date : 10/09/2012

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptySun Oct 28, 2012 1:23 am

Shqiperia lindi nga zoti,shpetoj nga rastesia,vdiq nga politikanet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 49
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptyWed Oct 31, 2012 9:46 pm

Klintoni eshte me iluminatin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agnesa12
Fillestar/e
Fillestar/e
agnesa12

Female
Numri i postimeve : 2
Age : 37
Vendi : drenas
Registration date : 02/11/2012

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptyFri Nov 02, 2012 2:48 pm

me ksi njerz shum veshtir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptySat Nov 03, 2012 6:35 pm

Kosova ,,e pamvarur" nen serbi!
Kurre sma kish marr mendja se aq shume tradhtare kemi ne mesin tone.
Dhe se shqiptaret shiten lehte per karrig e pushtet,thojshin pleqte se kurre shqiptari ska fitue se shume hafi kan qellue!
Kjo po del e vertet se kurre skemi me fitue vetem copa jem tuj marue ne mes veti .
patriota me Bateri gjithnje duke u lavdue e punet kerkund si kemi!
Edhe tradhtari edhe shpijuni po thojne jemi ,,atdhetare".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 24
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptyThu Nov 08, 2012 12:02 am

E pashe nje enderr mbrem...kishin ecur "miqet".....nga Kosova!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 38
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptyThu Nov 08, 2012 12:48 am

Cili shqiptar eshte i pari qe ka thene;Nuk paska gje ma veshtire kur tradhetari thote jam ēlirimtar dhe vrete atdhetar?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kosova e pavarur apo jo!?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: