Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kosova e pavarur apo jo!?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
an-di
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 91
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyMon Mar 16, 2009 10:44 pm

Si e shihni ju pavaresine e Kosoves?

---------------------
flm ne pergjigjet tuaja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyMon Mar 16, 2009 11:14 pm

Kosova nuk este e pa mvarur,po eshte koloni e UNMKUT dhe EULEXIT-po besa edhe pjes e serbise.
Sepse eshte shpall nje sa me mashtrue popullin
Po nen sovranitetin e serbise.
Sepse eshte shpalle vetem ,,shtet demokatik" sipas rezolutes 1244 dhe multietnik ,dmth 97% shqiptare barazohen me 3% apo5% minoritete.
Hiqen qka ka shqiptare,dhe sovnitetin formlishte kasebija.
pra nuk eshte shtet i pa mvarur e aq me pak Demokratik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ramizi
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Ramizi

Male
Numri i postimeve : 158
Age : 39
Vendi : Tirona
Registration date : 23/02/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyWed Mar 18, 2009 1:23 am

Kosova nuk frymon akoma pavaresisht; ate e ngulfasin pasojat e "trimave"; te UnMIK-kut e EU-lexit!

Kosova nuk eshte e pavarur por e varur 101%
me se shumti e varur nga Serbia sepse nje argument mjafton, vizitojeni nje zyre ofiēarie per t'u paisur me nje dokument te ri, nuk ia mbush syrin zyrtareve kosovare qe din shqip pa e pasur edhe nje vit pas pavaresise se kosoves nje dokument te vjeter te shkinisŗ - serbisė☻

Turpi i percillet parlamentit dhe kreut te Qeverise kukulllllllll3 te Hashimit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyWed Mar 18, 2009 12:59 pm

Po Ramiz.
Shiqo mbishkrimet ka te shkojsh si ne kohen e milloshit :
Opstina skuppstina.
Vlada kosovo.
etj.Psaporta shkruan ime prezime derzhavlanjstvo kosovari,: Pasosh,leternjoftimi -licna karta.
Toponimet adresat krejt si perpara.

Kushe mashtrohet,dalin vallzojn me flamur multietnik dasma bankete tubime manifestime ,si ne kohen e pas luftes keshtu na mshtruan tradhtaret udbashet.
Sote sju vjen turp ketij populli mu thirr ne flamurin multietnik dhe te bartin ate.
Shiqo shkijet nje flamur kombetae dhe hteteror 3% shkije sja rrasin Amrikes as evropes as unmikut.
Ne servil te gjitheve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mariglen Gjoka
Fillestar/e
Fillestar/e
Mariglen Gjoka

Male
Numri i postimeve : 46
Age : 39
Vendi : Athine (Greqi)
Registration date : 14/01/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: KOSOVA: TE VERTETA DHE GENJESHTRA   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyMon Mar 23, 2009 4:38 am

KOSOVA: TE VERTETA DHE GENJESHTRA

Ditėt e fundit qarkulloi
njė proklamatė e Bashkimit tė
Emigrantėve Shqiptarė “Puna” lidhur me ēėshtjen e Kosoves. Ėshtė,sipas mendimit
tonė, njė rast i mirė pėr tė paraqitur
ēėshtje politike tė caktuara mė tė pėrgjithshme ,me qe dhe ēėshtja
konkrete ėshtė nga mė tė zjarrtat tė
periudhės qė mendojmė.


Ėshtė gjerėsisht e njohur se
nė zonen e Ballkanit, fuqitė e medha
kryen padrejtesi historike nė ngarkim tė popujve dhe kombeve tė zonės nė
caktimin e paligjshem tė kufijve,qė
kishte si qėlliėm vėnien nė shėrbim tė politikės imperialiste, tė politikės : “pėrēa
e sundo
”.


Njė padrejtėsi e tillė historike u bė dhe ndaj
Kosovės.
Me qėne se nė
proklamatėn e B.E.Sh. «Puna»
parashtrohen analitikisht faktorėt historik qė ēuan nė padrejtėsine
historike nė ngarkim tė Kosovės,le tė ndalemi kėtu nė zhvillimet qė zenė vend
nga mesi i shek. XX deri nė ditėt tona. Nė pranverėn e vitit 1945 mbaron lufta e dytė botėrore me
triumfin e koalicionit antifashistė:
B.R.S.S,Britani e Madhe,SHBA kundėr fuqive tė
boshtit:Gjermania-naziste,Italia-fashiste,Japonia-militariste. Natyrisht
pesha kryesore e luftes bie nė shpatullat e Bashkimit tė madh Sovietik me nė
krye STALININ e madh dhe ne levizjet N.Clirimtare te vendeve te
ndryshme.
Me 29. 11. 1944 Ushtria N.ĒL. Shqiptare ēliroi tėrėsisht
Shqipėrinė nga ushtritė e Gjermanisė nazifashiste por nuk konsideron se ka
plotėsuar totalisht detyrimin ndėrkombėtar.
Me urdhėr tė komandantit tė UNĒLSH Enver Hoxha
dėrgohen dy divizione tė vazhdojnė
luftėn antifashiste jashtė kufijve tė Shqipėrisė nė krahe tė vellezerve te tyre
kosovare dhe popujve tė tjerė tė Jugosllavise.Nė kėtė solidaritet tė rrallė
ndėrkombėtar ku derdhėn gjakun qindra-mijra partizanė tė UNĒL Shqipetare,asnjė
nga udhėheqja zyrėtare Jugosllave nuk bėri nė vitet e mė pasme as mė tė voglen
referencė.


Mė 1946 shkon nė Beograd pėr vizitė miqėsore njė pėrfaqsi shqiptare me nė
krye Enver Hoxhėn. Nė diskutimet me Titon paraqitet ,midis tė tjerash,ēėshtja e
zgjidhjes sė padrejtėsise historike tė ēėshtjes se Kosoves. (Vlen tė
shėnohet se vetė Tito nė artikullin e tij nė gazetėn partizane jugosllave
kundėr zgjatjes sė LNĒ kishte premtuar zgjidhje tė drejtė pas luftes , tė
ēėshtjes kombėtare tė tė gjitha vendeve dhe kombėsive tė Jugosllavise duke
nėnvizuar njohjen e tė drejtės sė pavarėsisė pėr ēdo popull dhe kombėsi duke
pėrfshire dhe Kosovėn
).Por tani pergjigjet si vijon:


“Jemi dakort absolutisht me ju, por pėr momentin nuk mund tėe bėejmė asgje sepse serbėt nuk do tė na kuptojne”. Nė tė vėrtetė udhėheqja titiste avancon nė aplikimin e modeleve shoviniste
me qėllim ndryshimin e shpėrbėrjes sė popullsisė sė Kosovės. Midis te tjerash
realizohen ekzekutime masive tė kosovarėve shqiptarė duke pėrdorur si
justifikim bashkėpunimin e tyre me pushtuesit gjermanė gjatė kohės sė luftės,
duke arritur deri nė detyrimin e rreth 400.000 kosovarėve shqiptarė tė
emigrojnė nė Turqi. Nė
fund tė 10-vjeēarit tė viteve 40-tė, klika titiste braktis rrugėn e
socializmit (qe kurrė nuk kishte
nisur nė realitet) dhe kalon ne
repartin e imperializmit amerikan pra nė repartin e fashizmit dhe tė luftės.
(Ketu vlen tė shenohet kėshilla pėrcaktuese e Stalinit dhe kominformit nė
demaskimin e klikės titiste). Nė vazhdim tė viteve ,pėrtej aplikimit tė njė
politike tė pastėr kapitaliste brenda vendit si rezultat i tė cilės ngelet dhe
e pazgjidhur ēėshtja kombetare, arrin deri nė organizimin e veprimeve sabotuese
tė fshehta, kunder demokracise popullore duke arritur kulmin nė shpėrthimin e
kundėrrevolucionit nė Hungari nė vitin 1956.
Dhe gjithė kėto si dėshmi dhe me porosi evidente tė padroneve tė saj,
imperialisteve amerikane. Egersine e klikes titiste fashiste e jetoi
veēanerisht ne lekuren e saj Shqiperia socialiste fqinje, te cilen e kishte si
qellim ta gllabėronte ushtarakisht dhe ta perfshinte si republike te shtate te
Federates Jugosllave. Pak me vone , ne fillimet- mesin e 10-vjeēarit 50-te me
disfaten e socializmit ne Bashkimin Sovjetik dhe afrimi i udheheqjes
hrushoviane me kliken titiste krijoi fakte te reja. Por ,le te kthehemi ne
ēeshtjen e Kosoves.Siē u paraqit , nga mesi i 10-vjeēarit 40-te fillojne
ndjekje te medha ndaj popullsise shqiptare te Kosoves.Por, po kaq
kembengulese dhe luftarake eshte dhe rezistenca e kosovareve.
Keshtu arrijme
ne fillimet e 10-vjeēarit 70-te ku, pas lufterash masive gjakatare te
kosovareve klika titiste detyrohet te pranoje sistemin e autonomise ne
Kosove.Me gjithe kete, ndjekjet, shtypja kombetare, varferia dhe papunesia,
dallimet, shkaterrimet e perditshme, vuajtjet , pengesat ne zhvillimin e arsimit dhe kultures kombetare
te saj, kufizimet qe vazhdojne me intensitet te pandryshueshem, ēojne ne
shperthimin e pranveres ’81 te kryengritjes
popullore te pergjakshme te Popullsise se Kosoves me kerkese kryesore: akordimin
e sistemit te demokracise ne kuadrin e Federates Jugosllave
( analoge me ate te demokracive te
tjera federative ) . Pergjigja e shovinisteve serbomedhenj eshte plumba dhe
tension terrori, burgosje, ndjekje, tortura.
Keshtu arrijme ne ’89-en ku
heqja dhe e kesaj te drejte te cunguar te autonomise nga klika serbomadhe e
Milosheviēit ēon ne kryengritje te re masive te pergjakshme te shqiptareve
kosovare. Ne ’91-in kriza ekonomike, fundosja e nacionalizmit dhe perzierja e
imperialisteve perendimore, (veēanerisht e gjermaneve), ēon ne shperberjen e
Jugosllavise unike dhe ne indipendencen e ish demokracive federative ( perveē
Kosoves, ne te cilen kurre nuk ishte njohur sistemi i demokracise) dhe ne shperthimin
e lufterave nacionaliste ’91-96 .


Ēėshtja e pazgjidhur e Kosoves
rishfaqet ne pranveren e ’99-es. Pak vjete me pare formohet UĒK me qellim
rezistencen e armatosur ne ndjekjet e pameshirshme te nacionalisteve
serbomedhenj. Perendimi u nxitua ta karakterizoje organizate terroriste.Ne
fillim te ’99 klika shoviniste serbomadhe Milosheviēit,duke konsideruar se
arriti ora per «nje zgjidhje finale» te tipit hitlerian filloi ndermarrje
shfarosjeje (djegie shtepish , therrje etj) kunder shqiptareve te Kosoves qe perbejne shumicen e popullsise te
zones, duke detyruar rreth 500.000 kosovare te emigrojne ne Shqiperi.Pak muaj
me vone, i quajturi “Komunitet Nderkombetar”, i cili per me shume se gjysem
shekulli ndoqi ne menyre apatike perndjekjet gjakatare kunder shqiptareve
kosovarė, per shkak te koalicionit statik qe kishte me sistemin fashist te
Titos, «heton te drejtat e shqiptareve te Kosoves». Ne mars ’99 NATO
fillon bombardimet e pameshirshme ndaj Beogradit dhe qyteteve te tjera te
Serbise, pa harruar te bombardojne dhe ...karvane kosovarėsh , te drejtat e te
cileve supozonte qe donte te mbronte.Sistemi i Milosheviēit nuk ben asnje
rezistence esenciale (
...perveē intensitetit te therrjeve ndaj shqiptareve kosovarė) dhe deperton
brenda ne muajt ne vazhdim.Te njejten periudhe realizohen manifestime ne qytete
te ndryshme te perendimit dhe natyrisht ne vendin tone(Greqi), veēanerisht ne
vendin tone manifestime, mitingje etj, ne te cilat marrin pjese qe nga
«komunistė» deri dhe nazifashistet e “ Agimit te Arte”(krisi avgji) (duke
perfshire organizmat jo qeveritare, te majta) qe ēojne gjithnje direkt ose
terthorazi ne perkrahjen e ...rezistences se «vellezerve serb», pra te klikes
serbomadhe te Milosheviēit. Per shqiptaret kosovare asnje fjale, heshtje(!). Nje shpirt
shovinist i semure «nacionalizem homopsiqik»
perqafon popullin
grek
, me protesten e «Rinise» komuniste Greke (KNE)duke shenuar kulmin me
deklaraten kunder NATO-s (Larisa) ne te
cilen marrin pjese dhe nazifashistet e «Agimit te Arte»(!).Me
e frikshmja ne kete histori eshte pjesemarrja e oportunisteve te ndryshem te te
majtes jashte parlamentit ( me
perjashtime te vogla) ne shperthime per mbeshtetjen e....antiimperializmit
Milosheviē kunder Perendimit etj etj. Me
nje politike te tille ...rrevolucionare s’ka dyshim pse prej vitesh ngelen
jashte politikes se vendit.Duke dale nga kjo ane pershkruese e
temes, duhet nenvizuar se kundershtimi vendimtar ndaj nderhyrjes se
NATO-s ne Jugosllavi ne ’99-en , ne
asnje rast nuk presupozon ...kushtin e mesiperm te mbeshtetjes se klikess
serbomadhe te Milosheviēit .Siē treguan ngjarjet , klika e
Milosheviēit nuk kishte asnje vendosmeri per ...rezistence antiimperialiste
perderisa, kur pa se po humbiste lojen, terhoqi trupat dhe pranoi kushtet e imperialisteve
perendimore.


Keshtu vijme ne 2007-en, me nje
Kosove nen pushtimin e ...paqeruajtesve
te OKB dmth te imperialisteve
perendimore. Ne lidhje me kete, kohet e fundit u propozua per zgjidhjen e
statusit te Kosoves , i ashtuquajturi plani Ahtisari qe parashikon pavaresi nen
kushte,dmth , ne thelb, nje shnderrim te Kosoves ne protektorat amerikan. Ky plan hasi dhe vazhdon te hase
kundershtimin intensiv te Serbise, qe ka pas vetes te rikthyer dinamikisht ne paraskene- Rusine, dhe qe konsideron
se Kosova ishte dhe do te ngelet nje pjese e pandashme e Serbise. Vlen per tu
theksuar se kohet e fundit ne kuadrin e vizites se tij ne ballkan, presidenti i
imperializmit amerikan Bush, premtoi
pavaresine e Kosoves “sa me shpejt te jete e mundur”. Keshtu, kenaqi,nder te
tjera,dhe udheheqjen kosovare,servile ndaj amerikaneve, qe eshte vecanerisht
nen presionin e manifestimeve masive dhe luftarake, te Kosovareve qe kerkojen
pavaresi te plote dhe qe se fundmi u perplasen me forcate OKB-es, qe pati si
rezultat 3 manifestues te vdekur dhe shume te plagosur.


Nuk eshte e veshtire qe dikush te nxjerre konkluzionin se ato qe ndodhin
vecanerisht se fundmi, nuk kane asnje lidhje me nje veteadministrim real te
shqipetareve te Kosoves. Behet fjale per lojera te forcave te ndryshme
imperialiste ne kurriz te nje populli te tere qe derdhi lumenj gjaku per Lirine Mėvehtėsin dhe Pavaresine e
tij.

Por pėr revolucionarėt dhe pėr ata
qė mbėshteten te marksizmi rrevolucionar gjėrat janė jashtė mase tė thjeshta.
Vetem me nje politikė revolucionare tė pastėr e tė qartė qė i njeh plotesisht
tė drejtėn e vetvendosjes popullit kosovar hiqet mundėsia pėr demagogji si nga imperializmi amerikan ashtu dhe nga
klasa, sunduese, servile, kosovare qė mgjthėse nė asnjė rast nuk dėshirojnė njė
veteadministrim kombėetar real tė Kosoves , por interesohen vetem per ti
sherbyer mė mirė interesave tė tyre.

Kjo ishte arsyeja qė urdheruan
forcat e OKB-es tė pėrdorin dhunė pėr tė shpėrndare grumbullimet e luftėtarėve
trima Kosovar,kohet e fundit, qė
luftojnė pėr pavaresi reale, me pasoje tė vdekur dhe shume te plagosur.Pėrtej kėtyre , nje pyetje u
shtrohet, atyre qė deklarojnė se janė
tė majte ketu ne Greqi, revolucionarė, marksist, etj:


-
A ka te drejte vetevendosjeje
populli i Kosoves apo jo?Shpresojmė te mbani qendrim menjehere dhe jo kur tė ndizet zjarri dhe tė riderdhet gjak nė
Kosove apo nė Ballkan.ATHINE ME 19.07..2007 GRUPI ANTIFASHIST GREK
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyMon Mar 23, 2009 10:58 am

Ju lumt,dhe ju pershendes per analizat shum te kjarata qe dhe..
PO veshtire eshte te bindet nje pjes e popullit rinise qe kane kryet me kashte..
Ata prap mendojne se kosova eshte e,,pa mvarur" a nuk kuptojne se ajo eshte prorektorat dhe lara lara dhe eshte shkaterrue berthama komb....
Prap si ne kohen e titos bashkim vllaznim...
Dhe kosova ska kurrfare sovraniteti....as prespektive..
Ky popull ju shkon mbrapa servileve politikan sepse vete jane servil te te huajve..i vetmi popull ne bote qe eshte me antikombetari dhe pa ndenja kombetaRE,
Popull tallava....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyMon Mar 23, 2009 10:47 pm

Detektivi, ngadal he burr freno pak.
E nje gje mos e harro se populli i kosoves as nje her nuk ka qen dhe nuk do te jet popull si ju e pershkruni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyMon Mar 23, 2009 11:19 pm

Driniiiii- shkruan-
Detektivi, ngadal he burr freno pak.
E nje gje mos e harro se populli i kosoves as nje her nuk ka qen dhe nuk do te jet popull si ju e pershkruni.

Kyopull zoteri ishte 98% kunder UCK-se.gjat luftes ndoshta edhe ti je njeri prej tyre ja naj farkiste!
tashe krejt ,,UCK"
Ky popull pranoi Kosoven multietnike pranoi heqjen e flamurit dhe te hymnit te Tmk-se pa kurrfar kundershtimi.
Bile dalin vallzojne tallava me flamurin pro serbe qe ska te beje fare me ne shqiptaret.
kete e bene vetem populli yne tallava..
Evropa nuk ka mendue se aq leht ky popull dote pranon te ju hiqet qka ka shqiptare...
Po ti zoteri je pajtue me kete bashkim vllaznim..
kosova eshte koloni e huaja-e koloni eshte kure te sundon tjeter kushe ne shtepi tende...
A kupton ti zoteri rezoluten 1244 ku eulex eshte neutral..
Keshtu ka rrejt edhe fadil Hogja edhe Ali Shukrija atehere ..dhe tashe po rrejne keta qe luftuan dhe ish komunistet e titos.
Po per ty ndoshta edhe keshtu eshte mire se nuk ju pengon vllaznim bashkimi dhe te huajt se jeni servil te tyre.
Per ne per mua shqiptaret e vertet qe se ndjen veten kosovare nuk vlen kjo ,,pavaresi" multietnike pa sovranitet pa flamur pa komb.
perne per mua vlen vetem atehere kur te lejohet nje referendum popullore qe te vendos vet populli per fatin e tije ,si ne qdo shtet te pa mvarur dhe sovran....
lexo planin e Artisarit mikut te milloshit.
Lexo kushtetuten anti shqiptare.
Me shum te drejta kemi pas me kushtetuten 1974 se tashe-gjysma e kosoves ju ka dhan shkijeve..
e ju mburreni .e sju vjen turp te lajmeroheni...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyMon Mar 23, 2009 11:43 pm

Ne qoft qe kundershtoi nje mendim tuain, nuk do me then se jam nga ata qe cekni ju.
E une prap nuk do paitohem me mendimin tuaj!
Ku thoni se ky popell ishte 98% Kunder UCK.
Apo ndoshta 98 e keni perzir ne vit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ramizi
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Ramizi

Male
Numri i postimeve : 158
Age : 39
Vendi : Tirona
Registration date : 23/02/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyMon Mar 23, 2009 11:49 pm

kosova eshte 30 % e' pamvarur !!!!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyTue Mar 24, 2009 3:31 am

Nu ka as Kosove te pavaruiar dhe as Shqiperi te pavarur ne se ato nuk bashkohen.

Bashkimi eshte Shpetimi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyTue Mar 24, 2009 10:02 am

Kosova dhe Shqipėria pėrderisa lejojnė importimin e mallrave nga fqinjėt nuk kanė se si tė jenė tė pavarura, ato janė tė varura nga fqinjėt....

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyTue Mar 24, 2009 10:56 am

Driniiiii!
Une vete kam punue per UCK.ne.
Dhe kam marre pjese neper tubime!
ne drenice u luftojke ne prishtine me Arkanin ne disko!
Atje u vrajshin qytetaret ne prishtine vallzojshin..
ne Gjermani mbajshin grev urie per ndryshime dhe doreheqjen e Sales dhe Rugoves ,anej shqiptaret me serbet u kercnojshin grevisteve..
Ne anen tjeter u bajshin tubime me muzik ne perkrahje te pacifistit bashkpunetorit te Milloshit I.rugova...
Sote krejt,,UCK..
PO fajin e ka Thaqi Ramushi qe sote e kan me kushte e pranojne qe udbashet ti ken keshilltare te tyre dhe ne postet kyqe,,,
keta kan largue te gjithe patriotet nga vendet kyqe dhe kan zevendesue me tradhtare...
Sepse duhet me ja be deshiren serbise dhe evropes.
qe dal ngadal ka me naj lujt ***** ne shqiptareve dhedisa kosov areve qe e quajn veten...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyTue Mar 24, 2009 11:02 am

po te ishte populli me vetdije kombetare dhe patriotike,nuk dote kishte pranue flamurin multietnik kosoven multietnike,bashkim vllaznimin..
Po do te shkyjke kete flamur...
PO te ishte ashtu nuk ju shkon udbasheve LDK LDD qe 20 vjet mbrapa po as Thaqit as Ramushit...
PO te ishte ashtu do te dalshin te gjith ne protest me LV...
Po dalin 1000 400..
E din evropa se qfare populli jemi gajle mos kie...
Per at vetem ne kurre skena fitue dhe nuk fitojm..
Deri mali i zi u be shtet e shqiptaret vrapojn pas tyre si zagar....
Populli me servil ne bote jemi o zoteri...lexo histori se si kemi tradhtue tan jeten dhe nuk kemi shtet qe 3500 vjet...
Shiperia e shkaterrueme Shqiptaret pa te drejta ne maqedoni mal te zi qameri serbi ne kosove...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
gjergji
Fillestar/e
Fillestar/e
gjergji

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 40
Vendi : belgjikź
Registration date : 09/11/2008

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyTue Mar 24, 2009 8:19 pm

DETEKTIVI t'pershendes nga zemra

keni te dreit per atź qe thoni, por me sa duket une jamź mź optimist dhe s'do mundź te thoija se jemi popull pa vetdije Kombetare e Patriotike, pa shtet jemi dakort por mos te mbetet pa thanź fakti se ato 3500 vite po shtet nukź mjaftuan pźr te na gjbźr, nukź mjaftuan per ta harruar amanetin dhe idealin e atyre Burrave qe 3500 vite mź par luftuan po pźr te njźiten gjź SHTETIN SHQIPETAR. mendoi se pa njź vetźdije te shźndoshź Kombźtare źshtź e pamundur pźr t'ruait njź ideal 3500 vite, kjo nukź mjafton por mos te harroimź se SHqiperinź e rrethoinź armiqźt e "ndihmźn" e mer nga miqet e armiqźve,ndihmź si ajo pźr formimin e shtetit Kosovar (asgjź tjeter veq tentimź pźr ta pengue Bashkimin Kombźtar SHqipźtar) se tani janź te bindur qe SHqipźrine mundem ta bźimź vet ne SHqipetarźt.
E sa per atź qe ju thoni se ne skemi fituar e nuk fitoijmź, deri diku jamź me ju por prapź mbetem mź optimistź se ne do fitoimź pźr kźt bazohem ne faktin se tani e dimź se q'emirź pritet nga europa dhe politikanet tanź servil. (kemi njź politikź servile e nukź jemi popull servil).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyTue Mar 24, 2009 9:17 pm

Gjergji
Edhe une te pershendes nga zemra!
ne qoftese ky popull nuk vetdijesihet qe ti perkrahe patriotet shqiptare qe jan per bashkim!
Ne qoftese keshtu vazhdojn qe tju shkojn mbrapa udbasheve apo krijojn idol !
Atehere populli shqiptare dote zhdukjet!
Nuk dashta te zgjas!
Por vetem disa argumente!
KY popull pranoi planin e Artisarit nje plan antishqiptare!
kete plan pranuan nje grup servilesh shqiptare prej disa vetash!
Aty ishin shumica ish udbashe te serbise-po ketyrev ju bashkangjit Thaqi Ramushi se jane me kusht ne politik-ose jane leshue me kushte prej hages.
Ky popull nuk i kundershtoi fare pazarlleqet ne dem te popullit shqiptare..
Naj nderruan flamuin keta pshtellen me ta dhe e perdorin githkun-ky flamur u miratue edhe nga serbet...
naj heken UCK-ne naj heken TMK-ne dhe tashe kemi nje siguri qe seshte ushtri fare..
Po zjarrfikesa dhe ish bashkpunetore te serbise jan ne kete forc...
Hymnin identitetin qka ka shqiptare dhe na quajn kosovare--
nje shumice e madhe e popullit e thirrin veten jo shqiptare te kosoves po kosovare qyshe dashti serbija..
Ky popull i shkon mbrapa partive politike e nuk shiqojne se qka afrojn ato parti...
Kan luftue shqiptaret po jo kurr si popull!
Po grupe te vogla levizjesh patriotesh-pas lufte pushtetin kan marre tradhtaret -ja nje pjes e luftetareve udheheqes shiten tradhtojne...
Psh: Ali Pash Tepelenen e tradhtojne djemt-e mbysin baben!
FAn Nolin E pezan tradhtaret populli ju shkon mbrapa..
ismajl Qemajlin e perzan -populli ju shkon mbrapa tradhaterve..
Vrahen patriotet hasan prishtina prej shqiptareve..Isa Buletini e plot shembuj ke.
zem Bejten e tradhtojn shqiptaret !
O Azem azem galica ta pan sherrin krejt drenica -e kan kendue drenica..
Se nuk dojshin trimin..
fadil Hogja tradhton Shaban polluzhen!
Bujar Bukoshi Rugova tradhtojne UCK-ne..
HashimThaqi Me shok Sulejman selimi fatmir Lima Jakupi etj Ramushi me Vella Tradhtojne idealet amanetin e shokevete vllaznive qe dhane jeten.
Keta pranojn kosoven multietnike pa sovranitet pa ushtri pa flamur..
Dhe thirrin kosoven multietnike per 3% serb..
Keto quhen tradhti kombetare per pushtet e plot argumenete qe nuk mund ti njeh tashe...
Ne qoftese keshtu vazhdojm dhe ky popull fle populli shqiptare ka mu zhduk si komb....
Te pershendes ky optimizmi i mbyti shqiptaret -une jam pesimiste......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyTue Mar 24, 2009 10:28 pm

Detektivi mbaji bindjet e tua.
Ama te lutem behu i drejt ne renditje te faktve e akuzave.
E une nje po ta kuitoi ty se ai i cili hedh balt mbi popullin e vet, ka nje te met.
Keto qe ju i permendni secili i din.
E me sharje, e ofendime nuk arrin as gje.
Leht eshte he burr?
Pervishju punes puno, mos qo pluher neper bor se nuk ka efekt.
Une kam bindjet e mija.
Nuk jam nga ata.
Te cilet thonin.
Tyniher
Ai veq Jugosllavia se per serbi.
Ne kam shkoim ne Biligrad.
E tashti jo Evropa.
Jo Amerika.
Jo ai, jo ky,jo ai tjetri.
Un nuk ja hedhi fain as kuit, me se pari faisoi veten.
E pastai te tjeret.
Sa i perket Kshillit qe me kishit ber qe ta lexoi historin.
FLM.
Duke e rilexuar, dikund ne kapitullin e Xll jam helmuar me te.
Dhe per ne fund.
Bashkimi Kombetar nuk behet duke e akuzuar popullin, por duke e vetdijesuar ate ne ket rrug te domosdoshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyTue Mar 24, 2009 10:47 pm

Populli duhet vetdijesuar vete!
Pse shume patriot jan te vetdijesuar!
Une nuk ju shkoi partive politike mbrapa!
Une perkrahi vetem ata qe jane per bashkim--as nuk votoj per parti as per individ!
jo
Une te solla argumente te kjarta!
Nuk po te kuptoj se qka po don me thane!
Jo une nuk jka hedhi fajin vetes !
Se kam perkrah UCK-ne me kohe i kam ndihmue!Po pas lufte e pashe qe pahan bere lufte per pushtet keta fare lider ! dhe harruan deshmoret -dhe nuk i perkrahi-siq bejne do here ne nje parti here ne tjetren...
punoj per bashkim! dhe qka ke me ba kur populli tallava!
Po te jet ashtu ky popull moti kishte rrezue keta lider dhe ishim bashkue...
Po edhe ty tpaha hi lakmi kah partit me doket...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyTue Mar 24, 2009 11:01 pm

Une te dhashe argumente te gjalla!
pse sta kana ty ajo eshte tjeter sen!
Une punoi me koken time ,kam rrespekt dhe shoke te idealit!
ne nuk vrapojm pas partive---
As qe me interesojne..ata qe sshesin kombin atdheun ata per mua nuk vlejn..
Ti maj bindjen tende...po kryesorja populli shqiptare po shkaterrohet...
E ne qoftese e ndien veten jo shqiptare (kosovare) per hajr te kofte kombi i ri.-se keshtu edhe shkijet na kan quajt e tashe ja plotesun deshiren politikanet dhe ata qe po e quajn veten kosovare( se kosovare jane edhe magjupet ashkalit romet shkijet kro boshnj etj...
Nje popull qe duron pushtimin ai popull eshte i vdekur..
E kosova eshte e pushtueme nga te huajt..
Po siq po duket nuk pahe lexue historin tone bole...
Se gjithmon kemi qen servil te huajve dhe i presim akupatoret me lule..
E palestinezet me pushke talibanet Iraket kurdet ost timori e plot shembuj tjere...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyWed Mar 25, 2009 12:55 pm

po politioken europjane e njof mire!
EVROPA ESHTE DUKE PUNUAR KUNDER SHQIPTAREVE AJ KURRE SI KA dashte dhe si do shqiptaret..
Po evropa gjithmon ka gjet servile politikan prej Zogut hesat pashes edhe sales edhe Sejdiut Thaqit ramushit e te gjitha partive politike ne trojet shqiptare!
Populli eshte faktori kryesore ,po populli mos ti voton mos te dalin te manifestojne ,,pavarsine" me flamur te shkaut!
Gjerat kishin ndryshue!
pak patriot ka shqiptaria o Driniiii1
ata kurre ne pushtet nuk mund te vijne sepse populli si do!
Ne populli yne presin te huajt me flija !
E popujt tjere me plumba -a spo sheh apo tu kan qerrue syte!
Se qka po ndodhe te ne...
Te pershendes!
Nje popull qe se do veten nuk e dojne te huajt!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 26
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyWed Mar 25, 2009 1:11 pm

Cito :
po politioken europjane e njof mire!
EVROPA ESHTE DUKE PUNUAR KUNDER SHQIPTAREVE AJ KURRE SI KA dashte dhe si do shqiptaret..

Me duhet te them se nuk po e njofshe hiq politiken evropjane
Nuk eshte mire te thuash njoh dicka para se t'i mbledhesh 100 dokumente zyrtare e shkencore. Evropa synon qe ta krijoj nje Union me te gjitha shtetet e kontinetit evropian, bile interes i BE-se eshte edhe bashkimi kombetar shqiptar. Po ku qendron problemi? Problemi qendron se SHBA-te kane interesa tjera te cilat bijen ne konflikt me interesat evropiane. Prandaj duke mos qene Evropa nje bashkesi e vetme, ajo eshte e pafuqishme te perballet me fuqine ekonomike amerikane, kshtu qe cdo vendim eshte ne interes amerikan jo evropjan.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyWed Mar 25, 2009 3:55 pm

Guximi shkruajti:
Cito:
po politioken europjane e njof mire!
EVROPA ESHTE DUKE PUNUAR KUNDER SHQIPTAREVE AJ KURRE SI KA dashte dhe si do shqiptaret..

Guximi:
Jo more Guximi qenke ne enderra,evropa ende nuk eshte konsulidu mire ende nuk ka kushtetut!
deri sa te mendoni ju ashtu e enderroni se koti evropa dote shkaterrohet!
Evropjanet ata qe jan ne evrop ruajn identitetin simbolet kulturen!
Shqiptaret ( qe e quajn veten kosovare) term serb-mendojne qe duke nderrue kombin kulturen flamurin dote behen evropjan!
Jo or zoteri une jetoi qe 20 vite ne perendim!
Evropa eshte qe te ndaje shqiptaret qe tja heq identitetin kulturen kete e kan arrit me servilet shqiptare(qe e quajn veten kosovare)..
Po ndoshta edhe ti je nja prej tyre!
lexo me nalt shkrimet e mija mire tani mundov te na spjegosh diqka( kane pjes e atyre kosovareve tallava!
Ku e pahe pa at interes te evropes qe kana per ,,bashkimin kombetare,, na qudite..
trojet shqiptare u coptuan krejt -ta nderrun qka ka shqiptare formuan enklava serbe ne mijdis te kosoves,ti marrin maqedonet me mija hektare tok serbet komplet veriun ,kurse mbrenda kosoves republika serbska..
ky thot se evropa po i perkrah shqiptaret ,,,,,...eh ju lumt u knaqet ti ba qef vetvetes.
Populli me optimist ne bote.
Populli qe ska shtet ,populli qe ska buk me ngrene pa prespektive rinija te rejat.
perqdo dit vetvrasje pisllek drog ,pa pune pa sigurim shendetsore ,ne pun me kontrat,70% pa pune .
pa komb te coptuar pa identitet kulturor pa kufi te definum.
Repubki ne kuader te serbise me rez.1244.
E qka qka jo........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyThu Mar 26, 2009 12:09 am

Pranoni pershendetjet e mia z.Detektiv
I ju Flm per komplimentin dhe ato qe mi paskit kuituar.
Aiiiii 20 vite ne Germany. Po mu dhimke?
Une mendoja se je ende i ri 19 vjet i pa pjekur.
Pasna qen i gabuar.
E dhe UCK e kishe ndihmua, hallall
he!
Aferim thoin tek ne, kaq i ri ne luft. Por burri asht burr.
E disa burra si ju ashtu si lindin edhe vdesin.
E une jom i bindun pasi ju, nuk kursen as gje per popullin shqiptar.
Edhe pse eshte kriz globale populli nuk do ti harroi keto qe ju ia thoni.
Nuk harrohen trimat si ju.
Iu kisha lutur Kengetarve,
Nga te gjitha trvat shqiptare edhe nga Diaspora
Per ta kushtuar nje keng.
Tallava.
Ti na Rrofsh per ato qe shkruan!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyThu Mar 26, 2009 12:21 am

Jo tallava qenke ti more zotni se une dhe familja ime kurre nuk kena bere tallava!
Babi jen nuk shkon neper tallava e as une!
ne njofim vetem Adem jasharin dhe deshmoret dhe nje flamur ate me shqiponjen dy krenare-ne perkrahim vetem bashkimin.
E jo kosoven multietnike!
Ate ja kemi lene juve tallava!
QE shkoni vallzoni e kerceni neper tubime tuj e festue kapitullimin ndryshimin e kombit te flamurit e qka ka shqiptare!
Ju vallzoni tallava me flamurin multietnik!
Ne si familje kurre nuk kemi perkrah as komunistet as tradhtaret as farkistet!
Kure eshte denuie babi jem prej udbasheve shqiptare dhe shkijeve ti me siguri je ka kane tuj thirre per Rugoven e besa athere edhe si shume shqiptare per Milloshin.
E dijm qe sote krejt ,,patriot jeni bere,krejt UCK"..
Po po se ne kemi zanat te behemi trima me bateri!
Per ne sote vlen vetem AKSH dhe FBKSH!
Jo nuk ju shkojm si delet mbrapa ogiqit partive politike servile ..
PO pe shof se qenkeni,,patriot" thojne nje fjal mos e vet se tregon vete..
Vetem me shkrimet e tija mundesh te njofesh njeriun se ka e perkrah dhe qka mendon,
Une mendoi shqip!
Kurse ti dhe disa po mendoni kosovarqe!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? EmptyThu Mar 26, 2009 1:05 am

Edhe Kosovae edhe e pavarur nuk mundet.

Vetem Shqiperi i bashkuar, vetem ajo munde te jete e pavarur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Kosova e pavarur apo jo!? Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kosova e pavarur apo jo!?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 5Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: