Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 emri shqiptar Agrone esht femre apo mashkulli???

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Agrone
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 33
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

MesazhTitulli: emri shqiptar Agrone esht femre apo mashkulli???   Fri Mar 13, 2009 12:12 am

agron, agroni, gon, goni, agrone emri i mbretit ilir burrit te mbretereshes ilire teuta qe mendohet te jet helmatisur nga armiqet grek te cilet ishin te preokupuar nga rritja e fuqishme te mreterijes se tij ishte dhe djali i glaukos tek i cili u rrit dhe pirro i epirit

ju cfar dini rreth ketij emri esht mashkullor apo femeror e nga kush esht perdorur???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Aldo
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 31
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

MesazhTitulli: Re: emri shqiptar Agrone esht femre apo mashkulli???   Fri Mar 13, 2009 12:19 am

them se ky emer eshte mashkullor por eshte edhe shume i vjeter ,eshte emer ilir i trasheguar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
veletini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 127
Age : 62
Vendi : kosove
Profesioni/Hobi : mesimdhenes
Registration date : 07/12/2008

MesazhTitulli: Re: emri shqiptar Agrone esht femre apo mashkulli???   Fri Mar 13, 2009 1:28 am

shqiptar(m)/shqiptar-e(f),selvet/selvet-e,ismet/ismet-e,agron/agron-e, e tj.-ne gjuhen tone te sotme,kjo eshte keshtu.
Por,kjo nuk do te thote se tjetri nuk mund t'i ve vetes ate emer qe e pelqen,pavaresisht se nuk perkon me natyren e gjuhes se sotme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Agrone
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 33
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

MesazhTitulli: Re: emri shqiptar Agrone esht femre apo mashkulli???   Fri Mar 13, 2009 1:52 am

veletini shkruajti:
shqiptar(m)/shqiptar-e(f),selvet/selvet-e,ismet/ismet-e,agron/agron-e, e tj.-ne gjuhen tone te sotme,kjo eshte keshtu.
Por,kjo nuk do te thote se tjetri nuk mund t'i ve vetes ate emer qe e pelqen,pavaresisht se nuk perkon me natyren e gjuhes se sotme.

pershendtje valentini

ateher un duke vuar emrin e agrones (agrone keshtu emri i vertet) pa dashje kam llan pershtypjen e gabuar nga qe -e esht dalluese per femrat?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Agrone
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 33
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

MesazhTitulli: Re: emri shqiptar Agrone esht femre apo mashkulli???   Fri Mar 13, 2009 1:54 am

se un nuk kisha ndigjuar deri me sot te ket femer me ket emer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
veletini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 127
Age : 62
Vendi : kosove
Profesioni/Hobi : mesimdhenes
Registration date : 07/12/2008

MesazhTitulli: Re: emri shqiptar Agrone esht femre apo mashkulli???   Fri Mar 13, 2009 2:16 am

Edhe une nuk kam degjuar te kete vajze a grua me kete emer.Gjithnje jemi mesuar qe me emrin Agron(jo Agron-e)dhe me kete emer gjithnje identifikohet nje djale a burre.
Dhe ty,o Agrone burri dua te te pershendes,me shpresen se s'do me kesh keqkuptuar ne kete shpjegim qe ty mbase edhe s' te duket i qelluar.Nejse,ky eshte mendimi im.Ti mund mund t'i mbetesh besnik mendimit tend,dhe edhe ne kete rast nuk ka kurrnje te keqe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anabela
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 170
Age : 33
Vendi : Prizren
Profesioni/Hobi : Perkthyese, 4 gjuhe
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: emri shqiptar Agrone esht femre apo mashkulli???   Fri Mar 13, 2009 2:29 am

Emri Agrone eshte emer femror sipas rregullave te gjuhes shqipe. Emer mashkullor eshte Agron e jo Agrone. Mbaresa -e eshte vecori e emrave femeror ku perjashtim ben emrin Atdhe, memedhe,mesdhe , egje ku e shquara e tyre ben Athde-u,Egje-u,memedhe-u, mesdhe-u. Ndersa e shquara e emerit AGRONE ben AGRONJA gje qe e ben emer femror.

Gjithsesi e gezofsh kete emer edhe pse ne na duket i pazakonte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Agrone
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 33
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

MesazhTitulli: Re: emri shqiptar Agrone esht femre apo mashkulli???   Fri Mar 13, 2009 2:43 am

veletini shkruajti:
Edhe une nuk kam degjuar te kete vajze a grua me kete emer.Gjithnje jemi mesuar qe me emrin Agron(jo Agron-e)dhe me kete emer gjithnje identifikohet nje djale a burre.
Dhe ty,o Agrone burri dua te te pershendes,me shpresen se s'do me kesh keqkuptuar ne kete shpjegim qe ty mbase edhe s' te duket i qelluar.Nejse,ky eshte mendimi im.Ti mund mund t'i mbetesh besnik mendimit tend,dhe edhe ne kete rast nuk ka kurrnje te keqe.

pershendetje

doja thjesht e dija a esht emer femre a mashkulli

mbetesh i rrespektuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Agrone
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 33
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

MesazhTitulli: Re: emri shqiptar Agrone esht femre apo mashkulli???   Fri Mar 13, 2009 2:49 am

Anabela shkruajti:
Emri Agrone eshte emer femror sipas rregullave te gjuhes shqipe. Emer mashkullor eshte Agron e jo Agrone. Mbaresa -e eshte vecori e emrave femeror ku perjashtim ben emrin Atdhe, memedhe,mesdhe , egje ku e shquara e tyre ben Athde-u,Egje-u,memedhe-u, mesdhe-u. Ndersa e shquara e emerit AGRONE ben AGRONJA gje qe e ben emer femror.

Gjithsesi e gezofsh kete emer edhe pse ne na duket i pazakonte.

pershendetje

ky per moskeqkupime nuk esht emri im te cilin do e nderroj po mujta nuk e dija nga si thash dhe me siper qe te kite femer me ket emer i cili esht emri keshtu sic e kam shruajtur i sakt i agrones mbretit ilir ju falenderoj per verejtjen
ju perhendes goni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
veletini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 127
Age : 62
Vendi : kosove
Profesioni/Hobi : mesimdhenes
Registration date : 07/12/2008

MesazhTitulli: Re: emri shqiptar Agrone esht femre apo mashkulli???   Fri Mar 13, 2009 3:11 am

Agrone,apo GONI,sIē u nenshkrove ne fund,

edhe ne te pershendesim dhe edhe ne te felenderojme shume per mirekuptimin e treguar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: emri shqiptar Agrone esht femre apo mashkulli???   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
emri shqiptar Agrone esht femre apo mashkulli???
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: