Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si une u largova nga duhani?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
veletini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 127
Age : 62
Vendi : kosove
Profesioni/Hobi : mesimdhenes
Registration date : 07/12/2008

MesazhTitulli: Si une u largova nga duhani?   Sun Mar 08, 2009 1:18 pm

Sakush qe pi duhanin,e pamundshme te mos i kete shtruar vetes pyetjen se si do te mund ta lindte ate a se si do te mund te largohet nga ky ves.
Edhe une isha duhangji me se i apasionuar.Dy tri-here provova ta linja,por pa sukses,dhe -sigurisht per mungese vendosmerie.
Para gjashte vitesh,vendosa:Mora nje boks cigare,dhe,me ta paguar,rruges per ne shtepi i thash vetes:vetem edhe kete boks dhe hiq me shume.Kurre,me kurre!!!
Kur erdha ne dy pakot e fundit,mora vetem edhe nje cigare,e ndeza,dhe e bera ate qe e kisha menduar dhe vendosur:pakon e plote dhe 19 cigaret e pakos tjeter,i futa ne stufe.
Pas kesaj,dy dite e pata vertet veshtir,por dite e me shume po mesohesh edhe pa duhan,anise ishja vertet duhangji,jo pak duhangji-pija rregullisht se pakut tri pako ne dite.
Tash u bene gjashte vite qe une u ndava nga duhani,dhe kurre nuk ia fale vetes qe s'e kam lene me heret.Pas lenjes se duhanit ne shendetin tim kane vershuar te gjitha te mirat,ne radhe te pare ato shendetesore.
Forumiste te nderuar,shprehni edhe ju pervojat tuaja me duhan,apo rreth duhanit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
socratus
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 556
Age : 37
Vendi : Prishtinė
Profesioni/Hobi : psikologji, teologji, design
Registration date : 11/02/2009

MesazhTitulli: Re: Si une u largova nga duhani?   Sun Mar 08, 2009 1:24 pm

Tungjatjeta.

Shihet se sa jeni i madhe, keni hapur nje teme e cila me te vertet eshte nje problem global shendetesor.
Ju uroj per aritjen njekohesisht edhe per vendosmerin e cila qenka pjese e karakterit tuaj.
Une personalisht jame duhan-pires fatkeqesisht, ndonje tentim qe ia vlen te ceket nuk e kame bere sa i perket nderprerjes se duhanit.
Ndoshta kur e arije vendosemerin si ne rastin tuaj do e shpetoj shpirtin nga e keqja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.forum.ds-point.com
isuf ramadani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 34
Age : 42
Vendi : Prishtin
Profesioni/Hobi : Gjeografi
Registration date : 06/03/2009

MesazhTitulli: Re: Si une u largova nga duhani?   Sun Mar 08, 2009 2:05 pm

U largove nga duhani duke ngrer molla Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
veletini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 127
Age : 62
Vendi : kosove
Profesioni/Hobi : mesimdhenes
Registration date : 07/12/2008

MesazhTitulli: Re: Si une u largova nga duhani?   Sun Mar 08, 2009 5:21 pm

Socratus,perkitazi me temen ne fjale,nder te tjera shkroi:
Une personalisht jame duhan-pires fatkeqesisht, ndonje tentim qe ia vlen te ceket nuk e kame bere sa i perket nderprerjes se duhanit.
I nderuari socratus,
gjithēka qe vete ne dobi te shendetit tuaj eshte mire te provohet.Gjithkush,gjithnje duhet pasur parasysh nje thenje,shume domethenese:
Ki kujdes per veten!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Si une u largova nga duhani?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si une u largova nga duhani?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shėndeti-
Kėrce tek: