Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Cfare jane bestytnite ose supersticionet? A besoni ne to?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ILTA
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 129
Age : 35
Vendi : Shqiperi
Registration date : 09/02/2009

MesazhTitulli: Cfare jane bestytnite ose supersticionet? A besoni ne to?   Tue Feb 10, 2009 7:24 pm

A besoni ne ato qe quhen bestytni ose supersticione? Ne popullin tone kane egzistu shum te tilla si ne gjith popujt e tjere te botes. Pse egzistojne? Ndonjehere duken si prralla me mbret, ndonjehere behemi dyshues dhe fillojme i mendojme, disa dhe i zbatojne. Po ju sjell disa shembuj te tille dhe me pas mund te sillni ju disa qe keni ndegjuar dhe nese besoni ne to apo jo.

- Hudhra kunder syrit te keq.
- Pasqyra e thyer 7 vjet ters.
- Numri 13 sjell fatkeqsi.
- Floket nuk duhen pre te premten ne mbremje.
ose thonjte e duarve dhe kembve nuk duhen me u pre ne te njejten kohe se te vjen gezim dhe hidhrim se bashku etj etj etj.
- A kujtoni te tjera si keto shembuj?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Aldo
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 31
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

MesazhTitulli: Re: Cfare jane bestytnite ose supersticionet? A besoni ne to?   Tue Feb 10, 2009 9:36 pm

keto jane vetem shpikje te njerezve dhe azgje tjeter,
mund ti ket ndodh kjo gje njerit dhe ai e ka perhap tek te tjeret,e kshu me radh.
po kan dicka te vertete keto gjera sepse neqoftese ti i beson dickaje (Pasqyra e thyer 7 vjet ters.) atehere ashtu do te ndodhi: dmth ti do kesh 7 vjet ters.
sekreti eshte tek besimi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anabela
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 170
Age : 33
Vendi : Prizren
Profesioni/Hobi : Perkthyese, 4 gjuhe
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Cfare jane bestytnite ose supersticionet? A besoni ne to?   Sat Mar 07, 2009 7:30 pm

Kom thy pasqyre edhe asgje ters s'me ka shkuar. Thonjte me se shpeshti i pre diteve te ndaluara sipas bestyteve. me 13 kurr kurgjo s'me ka gjet. Hudhren e perdori ama per t'a ngrene e jo per tu mbrojtur. Ka vitamina shume.
kto jane shikje te atyre qe kur s'kan pun ( e lujn deren) po shpikin kso gjerash
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Agrone
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 33
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

MesazhTitulli: Re: Cfare jane bestytnite ose supersticionet? A besoni ne to?   Sat Mar 07, 2009 10:29 pm

un besoj veq ke fati, ato jan shpikja njeriut per ti llan nje shpjegim te keqes o fatit afersisht si esht feja qe jep shpiegime reth atyre gjerave qe nuk njohim, si nje person qe lutet para se te beje nje krim ne shpres qe do shkoje cdo gje mir o nje tjeter pse i shkojn 7 vjet terc e i ven fajn pasqyres keto jan rastesija e koincidenca si puna e "dezhavus" ne te cilen nuk kam plot bindje te jet rastesi se me ka ndolur dy her e qe te dyja heret kan noll gjera ndikuse ne drejtimin e jetes sime por dezhavuja nuk hyn ne ket tem se ka te bej me psitiken e te vjen vedit nje person mund ti kaloje dhe gjith jeta pa ju shfaqur nje her te cilen nuk ka arritur akoma kusht ta shpiegoje as fetar as shkenctar pra kjo hyn me gjerat anormale
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Aldo
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 31
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

MesazhTitulli: Re: Cfare jane bestytnite ose supersticionet? A besoni ne to?   Sat Mar 07, 2009 10:37 pm

mu dejavu me ndodh shpesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Agrone
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 33
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

MesazhTitulli: Re: Cfare jane bestytnite ose supersticionet? A besoni ne to?   Sat Mar 07, 2009 11:21 pm

jo ajo qe te kujton nje fraksjon kohe o vend qe sheh per her te par e te duket si kur at moment e keni jetuar por nuk jeni plotsisht i siguret se nuk shfaqet qart ajo me ndoll dhe mua por nuk ndoll gje tjeter kurse ato te dy heret qe me ka noll me ka qorientuar ka qen me e kjart e intense e u nisha keq po jo fizikisht e ndiesha se do ndollte nje gje por nuk e disha a e keqe a e mir por me preokupote deri sa i thash dhe shokve te ikshim nga aty (kjo heren e dyt se heren e par nuk i llash shum rendesi) si perfunim nuk arrita te ju shmangesha fatit kurse ketyre te tjerave nuk i jap shum rendesi kurse ato te dy rastet mu shfaqen si tip alarmi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Cfare jane bestytnite ose supersticionet? A besoni ne to?   Tue Mar 10, 2009 2:13 pm

Budallaki me duket gjitha bestytnit. Asnjeher nuk i kam marr parasysh deri me sot, me qindra bestytni dhe asnjehere nuk me ka ndodhe asgje, si psh: mos i pre thojt nates se...mos u shiko ne pasqyre te marten ne mbremje, se...mos qesh shume jasht mase se...etj, etj. Me nje fjale mentaliteti shume i ult ben qe tju besoj ketyre gjerave.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
angjelini
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 4
Age : 38
Vendi : albania
Registration date : 27/02/2015

MesazhTitulli: Re: Cfare jane bestytnite ose supersticionet? A besoni ne to?   Mon Mar 09, 2015 9:57 pm

http://adf.ly/9264997/faqja-mistike-dhe-paranormale shikoni kete faqe intersante
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cfare jane bestytnite ose supersticionet? A besoni ne to?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cfare jane bestytnite ose supersticionet? A besoni ne to?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Psikologji-
Kėrce tek: