Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 si i kaloj grekve kostantinopoli?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone


Male
Numri i postimeve : 609
Age : 39
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

si i kaloj grekve kostantinopoli? Empty
MesazhTitulli: si i kaloj grekve kostantinopoli?   si i kaloj grekve kostantinopoli? EmptyFri Feb 06, 2009 10:04 pm

fondatori i kostantinopolit ite kostantino i mall dhe ite shqipetar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone


Male
Numri i postimeve : 609
Age : 39
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

si i kaloj grekve kostantinopoli? Empty
MesazhTitulli: Re: si i kaloj grekve kostantinopoli?   si i kaloj grekve kostantinopoli? EmptyMon Feb 16, 2009 8:23 pm

gjat perandoris bizantine qe disa thojn te ket qen vepra ma malleshtore greke, me diklaraten e fes kristiane perandori teodos per grecin dhe popullin helen u be si hitleri me ebrejt e keshtu filloj nje periull per greket qe nuk dinin a do te delshin ma gjall ne "karvalles" ai vrau 5000 helen i prishi gjith tempujt ju preu koken e gjitha statujave e i treti ne det ndaloj lojrat olimpike mbylli akademin famoze te platones e shum shkolla filosofike te tjera ne gjith greci, ishin te vetmit qe i citen probleme perandoris bizantine e te cilt akoma sot majn fen e tyre pagne, fjalet "grek i ndyr" ose "grek i degjenerum" kan origjin ne ket periull historike, gjat 1000 vjetve te perandoris bizantine nuk ka pasur nje perandor grek, perandorija bizantine nuk ka qen ndo nje her perandi greke esht qujtur keshtu per arsyjen e gjuhes e cila u sgjell per praktien e saj duke ken e perhapun ne gjith perandorin, e cila nuk kite vetem ilir, pavarsisht se iliri ne ate koh u cuante gjith penishulli, shumica e popujve te tjer flishin grecisht e per te komunikuar me to u sgjoll te perdorej kjo gjuh, gjat invazioneve barbare greket u shkeputen te paret nga perandoria bizantine, shum her elle historian profesionista sillen rreth pyetjes se pergjigjes qe quajn perandoria anti-greke e bizancos e perandia greke-bizantine vetem per perdorimin e gjuhes, gjeneralt bizantin qe shkoshin ne greci nuk u paguashin nga shteti bizantin si nollte ne rajonet e tjera por ju duhej ti beshin vet leket duke vuar taksa drekve si mas deshires se tyre ne ket menyr pervec se te prisheshin kulturen e tyre u prishen dhe ekonomin e sot dalin duke then se perandoria bizantine ka qen perandori greke si te thojm ne qe turqt e sllavt jan shqiptar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone


Male
Numri i postimeve : 609
Age : 39
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

si i kaloj grekve kostantinopoli? Empty
MesazhTitulli: Re: si i kaloj grekve kostantinopoli?   si i kaloj grekve kostantinopoli? EmptyThu Mar 19, 2009 10:32 am

djali gjergj kastriotit heroit ton kombetar morri ne nuse dishendenten e fundit te perandoris bizantine pra historija mbyllet si fillimi dhe fundi me shqiptar nje tjeter gje qe nuk kuptoj jan ritet arbreshe te folur ne gjuhen bizantine cfar na lidh ne me kostantinopojen o perandorin bizantine?si i kaloj grekve kostantinopoli? Skenderbeis_500si i kaloj grekve kostantinopoli? Eastern_Romans_19_late_14th_C

krahasimi i shkenderbeut me ushtar bizantin

si i kaloj grekve kostantinopoli? Skander%20seal
vula skenderbeut me shkrim bizantin

si i kaloj grekve kostantinopoli? Albania_1914_Flagsi i kaloj grekve kostantinopoli? 300px-Byzantine_eaglesi i kaloj grekve kostantinopoli? StemaeFamiljesKastrioti2

flamuri i familjes kastriota gjen ngjasmeri me flamurin bizantin dhe ate rus nga qe rusija e adoptoj ate mbas ramjes se kostantinopojes duke u quajtur rroma e tret, po keshtu dhe veshja nga e cila mund te hasim veshtirsi te dallom ate shqiptaren nga ajo bizantine
si i kaloj grekve kostantinopoli? AU002299si i kaloj grekve kostantinopoli? Painting_of_a_Greek_Warrior_Defendi

cila esht e verteta cfar meshehet mbas rrenes greke???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





si i kaloj grekve kostantinopoli? Empty
MesazhTitulli: Re: si i kaloj grekve kostantinopoli?   si i kaloj grekve kostantinopoli? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
si i kaloj grekve kostantinopoli?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: