Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 10 Shkrimtarėt mė tė mirė shqiptarė..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PeriiKeputur
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 342
Age : 105
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
Registration date : 12/05/2008

MesazhTitulli: 10 Shkrimtarėt mė tė mirė shqiptarė..   Sat Jan 31, 2009 2:14 pm

Te nderuar forumiste po e hapi kete teme te debatoni mbi top 10 shkrimtaret me te njohur ne Shqiptari.

Sipas meje jane:
1. Ismail Kadare
2. Naim Frasheri
3. Sami Frasheri
4. Petro Marko
5. Mitrush kuteli
6. Dritero Agolli
7. Fan Noli
8. Migjeni
9. Nonda Bulka
10. Andon Zako Cajupi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Muja e Halili
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 22
Vendi : GalaxY
Profesioni/Hobi : Mi vra shkijet
Registration date : 15/01/2009

MesazhTitulli: Re: 10 Shkrimtarėt mė tė mirė shqiptarė..   Sat Jan 31, 2009 4:14 pm

Sipas meje top 10 shkrimetaret jane:

1.Naim Frasheri
2.Ismail Kadare
3.Jeronim de Rada
4.Migjeni
5.Adelina Mamaqi
6.Mitrush Kuleti
7.Fan.S.Noli
8.Lasgush Pogradeci
9.Asdreni
10.Sami Frasheri.

Gjithsesi ka me shume shkrimetar qe mun te vihen ketu,por teme me e mire do te ishte top 100shkrimetaret,sepse me te vertete kemi shume shkrimetar te medhej shqipetare.

Me rrespekte Muja e Halili.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mehmeti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 3
Age : 48
Vendi : Cameri
Registration date : 31/01/2009

MesazhTitulli: Re: 10 Shkrimtarėt mė tė mirė shqiptarė..   Sat Jan 31, 2009 9:34 pm

Gjergj Fishta
F Rreshpja
Ismail Kadare
Vincent Prenushi
At Anton Harapi
Mitrush Kuteli
Musine Kokalari
Zhaneta Ogranaja
Visar Zhiti
Fadil Pacrami

Me perjashtim te Ismail Kadarese te gjithe te perndjekur dhe te persekutuar nga komunistet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 25
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: 10 Shkrimtarėt mė tė mirė shqiptarė..   Sun Feb 01, 2009 12:32 am

E kane merituar te gjith, mos ta nin, ha ha ha.

Ismail Kadare (shkrimtar, vetem shkrimtar)
Dritero Agolli
Anton Zako Cajupi
Ndre Mjeda
Jokve Xoxa
Kole Jakova
Fan Noli
Asdreni
Migjeni
dhe:
disa shume rilindas
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

MesazhTitulli: Re: 10 Shkrimtarėt mė tė mirė shqiptarė..   Sun Feb 01, 2009 12:51 am

Per mua kryeshkrimtari nga te gjithe eshte:
Jakov Xoxa i paharruar

2.Ismail Kadare
3.Dritero Agolli
4.Petro Marko
5.Fan Noli
6.Teodor Laco
7.Adem Demaci
8.Sterjo Spasse
9.Nonda Bulka
10.Shefqet Musaraj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Muja e Halili
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 22
Vendi : GalaxY
Profesioni/Hobi : Mi vra shkijet
Registration date : 15/01/2009

MesazhTitulli: Re: 10 Shkrimtarėt mė tė mirė shqiptarė..   Sun Feb 01, 2009 12:57 am

1.Andon Pashku
2.Bilal Xhaferri
3.Adem Demaci
4.Esad Mekuli
5.Ernest Koliqi
6.Gjon Buzuku
7.Gjon Muzaka
8.Leke Metrenga
9.Pjeter Bogdani
9.Pjeter Budi
10.Ndre Mjeda

Per te treguar per shkrimetaret shqipetar, nuk mund ti dalim gjer ne fund me dite te tera,sepse kemi nje letersi te pasur ,dhe shume shkrimtar te njohur kombetarisht dhe nderkombetarisht.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PeriiKeputur
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 342
Age : 105
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
Registration date : 12/05/2008

MesazhTitulli: Re: 10 Shkrimtarėt mė tė mirė shqiptarė..   Sun Feb 01, 2009 1:48 am

Pa lene anash edhe Jenorim De Rada
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Muja e Halili
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 22
Vendi : GalaxY
Profesioni/Hobi : Mi vra shkijet
Registration date : 15/01/2009

MesazhTitulli: Re: 10 Shkrimtarėt mė tė mirė shqiptarė..   Sun Feb 01, 2009 1:53 am

Nese nuk e keni verejtur me heret une e kam postuar nje shkrim ne kete teme,dhe aty ishte i perfshire edhe Jeronim de Rada,dhe nuk mendoj qe eshte e natyrshme qe nje shkrimtar te zere dy vende edhe pse eshte shume ngusht.
Thash se per te treguar per shkrimetaret nevoiten dite te tera...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 10 Shkrimtarėt mė tė mirė shqiptarė..   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
10 Shkrimtarėt mė tė mirė shqiptarė..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: