Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Muja e Halili
Anėtar
Anėtar
Muja e Halili

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 23
Vendi : GalaxY
Profesioni/Hobi : Mi vra shkijet
Registration date : 15/01/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyFri Jan 30, 2009 5:21 pm

Te dashur forumist ,po e hap kete teme per te ditur te mirat dhe te keqijat e popullit tone,per te mira kemi se c'flasim shume,dhe nuk mjafton as koha per te treeguar te mirat,por ne anen tjeter duhet te tregojme nje te keqe te popullit tone.

Mundesisht te shenoni ne nje postim dy anet: te miren dhe ate te keqen..!


Faleminderit per mirekuptim...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyFri Jan 30, 2009 8:42 pm

E keqe eshte qe populli yne nuk organizohet per te mbrojtur interesin kombetar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PeriiKeputur
Anėtar
Anėtar
PeriiKeputur

Male
Numri i postimeve : 342
Age : 106
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
Registration date : 12/05/2008

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptySat Jan 31, 2009 12:25 am

E keqe e popullit tone jane Politikanet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Muja e Halili
Anėtar
Anėtar
Muja e Halili

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 23
Vendi : GalaxY
Profesioni/Hobi : Mi vra shkijet
Registration date : 15/01/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptySat Jan 31, 2009 12:30 am

PeriiKeputur shkruajti:
E keqe e popullit tone jane Politikanet.

Ju lutem shenoni edhe te mirat e popullit ,gje qe kemi mjaft se c'flasim,por ne anen tjeter edhe te shenojme gjerat e keqia .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shejh
Fillestar/e
Fillestar/e
Shejh

Male
Numri i postimeve : 14
Age : 109
Vendi : Ilirida
Registration date : 23/01/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptySun Feb 01, 2009 5:36 pm

E mira e popullit tone eshte se jemi trima,luftar,sakrifikojm per kombin etj.E keqja eshte se te gjitha keto shkojn "ner ure" sepse udheheqesit cdoher(me pak perjashtime) i kemi pas dhe i kemi tradhetar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 25
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptySun Feb 01, 2009 6:52 pm

E mira: Kemi histori te lavdishme me te cilen krenohemi cdo njeri.
E keqja: Ne kete kohe nuk po punojme sa duhet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
PeriiKeputur
Anėtar
Anėtar
PeriiKeputur

Male
Numri i postimeve : 342
Age : 106
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
Registration date : 12/05/2008

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptySun Feb 01, 2009 8:26 pm

E MIRA | E KEQJA
|
Qe jemi shqipetar | Politikanet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptySun Feb 01, 2009 9:30 pm

E mira eshte se e duam demokracin. E keqja se pak tregohemi demokrat ne qdo pikpamje, sidomos ne ate thelbesoren.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Aldo
Anėtar
Anėtar
Aldo

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 31
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptySun Feb 01, 2009 11:08 pm

e mira:jemi nje popull i zgjuar dhe trim
e keqja:qe jemi te gjithe njesoj .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Riga
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 14
Registration date : 01/09/2007

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyMon Feb 02, 2009 12:38 am

Mė e mira ėshtė ta duam njėri tjetrin .

Mė e keqja ėshtė qė e urrejm njėri tjetrin pėrse vall ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Aktiv
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Aktiv

Male
Numri i postimeve : 87
Age : 40
Vendi : Toke
Registration date : 29/01/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyMon Feb 02, 2009 4:45 am

Clirimi nga pushtimi serb Kosoven e gjeti te shkatruar ne shume plane ,sidoemos ne ato ekonomike sociale ,populli jone ne kete faze ishte i preukupuar me kethimin sa me te shpejt ne trojet e vete dhe fitoj gjalleroj kosoven e pas pushtimit serb ,ishte faza e pare per te mirat qe ndertoj populli i kosoves gjithēka nga shkatrimi i regjimit serbe .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Aktiv
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Aktiv

Male
Numri i postimeve : 87
Age : 40
Vendi : Toke
Registration date : 29/01/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyMon Feb 02, 2009 4:50 am

Mjetet finaciare dhe energjeit qe i kishte populli para luftes i investoi kryesishte ne ndertimin e shtpive .

Vullneti i madhe per kethimin e refugjatve ishte qe u furnizuar nga vete populli per ringjalljen e per te rifilluar jeten .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Muja e Halili
Anėtar
Anėtar
Muja e Halili

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 23
Vendi : GalaxY
Profesioni/Hobi : Mi vra shkijet
Registration date : 15/01/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyMon Feb 02, 2009 3:30 pm

E mira e popullit tone eshte se e kemi mbajtur besen gjithmone,gjer ne vdekje...
E keqja eshte se ajo besa qe e mbajshim tani ka humbur....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptySun Sep 19, 2010 12:17 am

E mira se jemi mikprites ....

E keqja se nuk mbajn bese me.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIPIIXHAXHIT
Anėtar i ri
Anėtar i ri
NIPIIXHAXHIT

Male
Numri i postimeve : 167
Age : 39
Vendi : te dardha
Registration date : 28/09/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyMon Sep 20, 2010 2:36 am

e mira e Popullit tonė eshte se nuk ka te kėqija HIQ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyMon Sep 20, 2010 2:38 am

Cito :
e mira e Popullit tonė eshte se nuk ka te kėqija HIQ

Per msysh jena o NIP , hahahaha :)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIPIIXHAXHIT
Anėtar i ri
Anėtar i ri
NIPIIXHAXHIT

Male
Numri i postimeve : 167
Age : 39
Vendi : te dardha
Registration date : 28/09/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyMon Sep 20, 2010 2:43 am

shembuj mare me te mirat kur them diq ne pergjithesi (ka edhe te ligė ne mesin tone) ama si Popull s'mund te them qe te kėqijat na i mundin te miratė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyMon Sep 20, 2010 2:45 am

Korrekt Nipi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
dodgjeka

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 80
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: T'mirat e t'kėqijat   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyMon Sep 20, 2010 12:54 pm

Tmirat kan kalua kaher e t'kėqijat kan ardh se ja lām fajin dikuj tjetėr pėr t'kėqijat ēi i bājm vetit.Kėqyrnije Kosovėn,ka hjek Flamurin e Gjrgj Kastriotit ēi e kūli Ded Gjo' Luli pas pėsqin vjet n'maje t'Deēiqit,E trrnuon komin e Shqiptarit e u bān Kosovar e ja lan Srbis gjysėn prap nar okupim.Kėqyrnije Malsin,Dinosha n'vźt se me hī e me bā koalicion me Malsor av shkon e kapet me Malazes e Boshnjak ėn kuvźndin e komunes kuvźtet Srbisht e jo Shqip.A ka t'mira aty t'neruoshimit antar?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyMon Sep 20, 2010 3:16 pm

njashtu esht dodgjeka po jav falim hasmit vet trojet, e tani po i kritikojm evropen, na tash jem deshmitar vet si po shkojn punet, askush sna paska pas faj po thuaj se kurr pse jem vet mistreca debila e analfabeta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyMon Sep 20, 2010 10:36 pm

Populli yne ka shume te mira qe mendoj qe nuk ka peshore qe do ti mate.
E keqja e popullit tone eshte qe ju beson te gjithve, pa i studijuar prapavijate e miqeve qe beson qe i ka miqe...!!!!!
Beso-kontrullo apo kontrullo-beso.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyTue Sep 21, 2010 10:37 am

kishim shume te mira po ato shkun ma.
Per te keqija kemi bolle:
hajna ,rrenca shpijuna dallaveregji interesgjinje ,mashtrues
gjeloz,karieriste servile shites te interesave ,popull gjumash .
nderim ndaj te huajve e jo ndaj te vetit.
Shtis te mezhdeve ,vrasje vellau ,vellaun e jo shkaun.njerez me shume fytyra.
ta bejne vorrin para syve e pas shpine.
sevdali e fukarallek ,optimiste e pa shtet pa liri nen okupim e pa buk.
E qka jo,jardam llek e seshte kerkushi.
azgan e bethen per toke.,trim e ju frigohet lepurit.
Trimni me vellaun e frigacakk me shkaun,te huajit i hyjme ne bythe...etj etj..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyTue Sep 21, 2010 3:01 pm

KOSOVA, TĖ DEKONTAMINOHET NGA TRADHTARĖT DHE SPIUNĖT E DIKURSHĖM DHE TĖ SOTSHĖM TĖ SERBISĖ!
Publikuar mė 20 shtator, 2010 nė orėn 22:30 ( Para 15 orė e 26 minutave ) Prof. Dr. Mehdi Hyseni | Opinion |


BAROMETRI DIPLOMATIK

*** Ibish Broja: “Hajde, hajde oj hafi ku ma kini starėn Serbi”! –Athua vallė, ende ka kėso “hafija” nė Kosovėn e pavaraur, a?!

*** Zoran Angjellkoviq: “ Ish-kryetari i Kėshillit Ekzekutiv tė Pėrkohshėm tė Kosovės, Zoran Angjellkoviq flet pėr bisedimet e harrruara midis Beogradit dhe shqiptarėve tė Kosovės gjatė vitit 1998, si dhe pėr kontaktet e tij qė ende i mban me pėrfaqėsuesit e establishmentit tė sotėm nė Prishtinė.” (Shih: Aleksandar Apostolovski, 19/09/2010// http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Tacijevi-ljudi-dolaze-u-Beograd.lt.html/).


Tė mos harrojmė kurrė se, edhe uji fle, por propaganda e ndyrė antishqiptare serbe, kurrė nuk fle!

Kėshtu shkruan e pėrditshmja serbe “Politika” e Beogradit e datės 19 shtator 2010, nė tė cilėn ėshtė publikuar artikullli me titull “Njerėzit e Thaēit vijnė nė Beograd”! – Kjo ėshtė diēka mė se skandaloze dhe e tmerrshme.
Pėr kėtė rast skandaloz dhe ndyrė antishqiptar, askush nuk mund ta fajsojė kryeministrin Thaēi, sepse ai nuk ėshtė bodyguard as detektiv privat as shtetėror i ndonjė spiuni dhe tradhtari qė ėshtė infiltruar nė qeverinė e tij, ose nė institucionet dhe nė organet e tjera shtetėrore tė Kosovės, por ai ėshtė vetėm kryeministėr i qeverisė sė Republikės sė Kosovės dhe kryetar i PDK-sė.
Mirėpo, nėse pohimet e Zoran Angjellkoviqit ( i dėshmuar si ēetnik nacionalsocialist dhe si dora e djathtė e kryekriminelit Slobodan Milosheviq, tė cilėt sė bashku kanė meritat dhe pėrgjegjėsinė kryesore pėr agresionin pushtues tė Kosovės, pėr vrasjet, pėr ekzekutimet dhe pėr maskrat masive tė shqiptarėve, pėr spastriumin etnik, pėr gjenocidin e kryer ndajj tyre, si dhe ndaj djegjes sė Kosovės shkrum e hi gjatė viteve 1989-1999) vėrtetohen tė sakta nga organet kompetente tė sigurisė dhe tė policisė sė Kosovės, sigurisht se, sė shpejti do tė zbardhen emrat e atrye spiunėve dhe tradhtarėve shqipfolės, “tė cilėt i pėrkasin establishmenit tė sotėm tė Kosovės dhe ende mbajnė kontakte me Zoran Angjellkoviqin”(Po aty, http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Tacijevi-ljudi-dolaze-u-Beograd.lt.html/).

Kujdes, politika dhe propaganda e Slobodan Milosheviqit ende “mbijeton” nė Serbi sė bashku me larot e tyre nė Kosovė, edhe nė kohė paqeje (1999-2010)!

Shtrohet pyetja pse ka deklaruar kėshtu diē skandaloze Zoran Angjellkoviq, kuadėr dhe shėrbėtor i dalluar i regjimit ēetniko-fashist tė pinoēetit serbomadh Slobodan Milosheviq, i cili sipas artikullshkruesit ende mirret me “diplomaci” dhe me “politikė” tė fshehtė, edhe pse nuk ėshtė drejtpėrdrejt nė pushtetin shtetėror “demokratik” serb tė Boris Tadiqit (kryetar).
Pėrgjigjja ėshtė shumė e thjesht pse u zgjua nga “vdekja klinike” Zoran Angjellkoviq (“kryetar i OB-sė sė hekurudhave tė Serbisė”): Sė pari, pėr t’u rikujtuar politikės aktuale serbe se si “ nė vitin 1998 pushteti i Slobodan Milosheviqit nuk e ka njohur Ibrahim Rugovėn si kryetar tė Kosovės, nuk i ka njohur institucionet paralele tė Kosovės, nuk e ka njohur programin arsimor tė tyre, mirėpo, herė mė pak e herė mė shumė nė fshehtėsi ka biseduar me tė.” (Po aty); sė dyti, pėr ta kompremetuar dhe vėnė nė dyshim pėrpara shqiptarėve qeverinė e kryeministrit Hashim Thaēi, duke qenė se tani priten bishtbisedime midis palės serbe dhe asaj shqiptare lidhur me “ēėshtje teknike”, tė cilat me ndihmėn e faktorėve ndėrkombėtarė, me gjasė, do tė pėrmbyllėn me njohjen e statusit special tė autonomisė sė pakicės serbe nė Kosovė.

Kontaktet e fshehta tė Zoran Angjellokoviqit me shqiptarė(dje dhe sot)?

Si shkas pėr t’i treguar “aftėsitė” e politikės dhe tė propagandės sė nėndhshme serbe pėr rekrutimin dhe pėr bashkėpunimin me spiunėt dhe me tradhtarėt shqipfolės, Zoran Angjellkoviq, ka rikujtuar fillimin dhe dėshtimin e Marrėveshjes me shqiptarėt pėr arritjen e harmonizimit tė planprogramve mėsimore, si dhe pėr lirimin e objekteve dhe institucioneve shkollore pėr nxėnėsit dhe pėr studentėt shqiptarė nė Kosovė(1998).
Duke qenė se shqiptarėt me tė drejtė kanė hudhur poshtė planprogramet shkollore serbe, ndėrkohė(mė 1998) serbėt kanė gjetur Organizatėn Humanitare “Shėn Eugjidio” tė Vatikanit me nė krye monsinior Vinēenco Pali, qė tė ndėrmjetėsonte nė arritjen e njė marrėveshjeje kompromisi tė arsimit ndėrmjet shqiptarėve dhe serbėve. Mirėpo, fatbardhėsisht edhe kjo pėrpjekje e politikės mashtruese serbe ka dėshtuar me turp, sepse elita akademike shqiptare e ka hudhur poshtė njė marrėveshje tė tillė antishqiptare.
Zoran Angjellkoviq e ka marrė si shembull kėtė Marrėveshje tė dėshtuar me qėllim qė ta vėrė nė dijeni opinionin e sotėm, se pėr nismėn dhe pėr konkretizimin e saj, Beogradi zyrtar ka zhvilluar bisedime tė hapta dhe sekrete me pjesėtarėt e palės shqiptare siē ishin Ibrahim Rugova dhe Fehmi Agani.
Sipas autorit A. Apostolovski: “Nė prapavijė tė atyre bisedimeve, Angjellkoviq shpeshherė ėshtė takuar me Fehmi Aganin nė kafenet dhe nė hotelin ‘Grand’ tė Prishtinės. – Agani ishte njeri dhe negociues korrekt. Kemi ndejtur dhe biseduar nė kafene miqėsisht dhe lirshėm, pa kalkulime. Nuk jemi fshehur aq shumė. Takimet tona nuk i kemi caktuar me telefon. Ka qenė njė vajzė tek unė, e cila shkonte dhe ia dėrgonte porosinė atij...Dr. Fehmi Agani ishte kėshillėtar i Ibrahim Rugovės dhe anėtar i delegacionit shqiptar nė takimet e Rambujes nė Paris, ėshtė vrarė nė Prishtinė nga bombardimi i NATO-s.” (Po aty).

Fehmi Aganin e vrau Serbia gjenocidale, jo NATO-ja!

Nuk pėrjashtohet mundėsia qė tė ketė pasur takime dhe biseda tė tilla ndėrmjet palėve tė interesuara nė konflikt. Mirėpo, nė rastin konkret, Zoran Angjellkoviq i “ thyen dy rrenė” nė tė njėjtėn kohė, me qėllim qė post mortem ta denigrojė dhe ta komperemetojė figurėn dhe veprėn politike, kombėtare dhe atdhetare tė Prof.Dr. Fehmi Aganit, si dhe ta shpėrfytyrojė tė vėrtetėn, sepse Akademiku ynė i shquar Fehmi Agani nė shprehjen e pikėpamjeve dhe tė qėndrimeve e tij kundėr okupatorit serb nuk ishte sekret, por ka qenė i hapur dhe tejet konkret, nė asnjė moment nuk ka pranuar politikėn dhe praktikėn e terrorit dhe tė gjenocidit serb nė Kosovė.
Po ashtu, racisti dhe nacionalsocialisti serb Zoran Angjelkoviq gėnjen, kur thotė se “Fehmi Agani ėshtė vrarė nė Prishtinė nga bombardimet e NATO-s”(Po aty)!
Akademiku i ndjerė Fehmi Agani nuk ėshtė vrarė nga sulmet e NATO-s, por ėshtė ekzekutuar barbarisht nga kriminelėt ēetniko-fashistė tė hordhive pushtuese policore serbe tė Zoran Angjellkoviqit dhe tė Slobodan Milosheviqit. Akademik Fehmi Aganin e kanė vrarė “policėt serbė Predrag Nikoliq dhe Zoran Xheletoviq, mė 6 maj 1999 nė afėrsi tė Fushė-Kosovės”, tė cilėt ende janė nė liri.Kjo ėshtė e vėrteta! Mirėpo, ēetniko-fashistėt e tipit Zoran Angjellkoviq nuk ushqehen me tė vėrteta, por gėnjeshtra, me spekulime, me gracka dhe me shpifjet mė tė ndyra pėr t’i realizuar qėllimet e tyre gjenocidale dhe kolonialiste ndaj shqiptarėve nė Ballkan.

Cilat janė kontaktet e sotme tė Angjellkoviqit me Kosovėn?

“Zoran Angjellkoviq pohon se ende mban kontakte me shqiptarėt, tė cilėt i pėrkasin establishemntit tė sotėm tė Prishtinės. –Para disa mbrėmjeve me telefon mė kanė thirrur pesė shquptarė, tė cilėt vijnė edhe nė Beograd. Disa prej tyre kanė qenė edhe anėtarė tė qeverisė sė Thaēit. Njėri prej tyre ishte ndėr tė parėt, i cili e ka marrė pasaportėn tonė.”( // http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Tacijevi-ljudi-dolaze-u-Beograd.lt.html/).
Nė fund, pyetjes sė intervistuesit tė tij, Aleksandar Apostolovski , se “ a do tė duhej tė fillonin bisedimet pėr ēėshtjet teknike midis Serbisė dhe Prishtinės, Zoran Angjellkoviq i ėshtė pėrgjigjur pozitivisht, sa mė parė, aq mė mirė, sepse gjithmonė do tė gjendet ndonjė Pal (aludon nė Vinēenc Palin, mediatiorin e “Shėn Eugjidios”, i cili ka dėshtuar nė pėrpjekjet e tij, qė tė arrihej njė marrėveshje ndėrmjet Prishtinės dhe Beogradit lidhur me ēėshtjet e arsimit dhe me kthimin e nxėnėsve dhe tė studentėve shqiptarė nė shkollat dhe nė fakultetet e tyre – mh).”(Po aty).
Sido qė tė jetė qėllimi dhe prapavija politiko-propagandistike e kėtyre pohimeve hipotetike tė kėtij trabantii dhe vagabandi politik tė Slobodan Milosheviqit, institucionet dhe organet pėrkatėse shtetėrore tė Republikės sė Kosovės, nevojitet tė jenė nė nivelin e kėrkuar tė pėrgjegjėsisė dhe tė kryrjes sė detyrave tė tyre, qė kanė tė bėjnė me rujatjen dhe me mbrojtjen e interesave vitale tė popullit dhe tė shtetit tė ri tė Kosovės.
Edhe pse Zoran Angjellkoviq ka deklaruar se mban kontakte tė fshehta me disa “ish-anėtarė tė qeverisė sė Thaēit”, kėtė duhet ta marrim me rezervė, sepse asnjėrit prej tyre nuk ua ka pėrmendur emrin dhe mbiemrin pėr shkak tė mbrojtjes sl idenritetit tė fshehtė tė tyre. Mirėpo, gjithashtu, kjo nuk do tė thotė qė ne “tė vihemi nė gjumė”, duke qenė tė sigurt se, nuk ekzistojnė bashkėpunėtorė tė tillė tė serbėve dhe tė Serbisė.

KTA JAN E KEQJA E KOMBIT TON QE SHUM PAK FLASIM PER KTA NJERZ - GATI ESHT BER KJO SI TEM TABU ,SEPSE KREJT JAN TE PERLYER DHE JENA TE SHITUR PER INTERESA PERSONALE JAPIM DHE SHESIM ME DUKET EDHE MAMICEN...........)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyTue Sep 21, 2010 3:50 pm

Ahmet Krasniqi
21/09/2010 - 21/09/2010
Nė pėrvjetorin e 12 tė vrasjes tinzare nga dora e zgjatur e armikut me dhembje dhe krenari e kujtojmė tė madhin e tė mrekullueshmin (Ministrin e parė tė mbrojtjes tė Republikės sė Kosovės) Lavdi punės dhe pėrkushtimit tė tij vetemohues nė tė mirė tė ēėshtjes sonė kombėtare. I amshueshem qoftė kujtimi pėr Ty! E kujtojnė pėrjetė e mot familja dhe farefisi nė Kosovė e nė diasporė.


hajde shqiptar hajde ky ka luftuar ma shum per serrbi ,se per shqiptar, as dy tre pluma si ka shprash e bajn patriot kombetar hece mos plas tuj na mashtru per se gjali jem deshmitar te gjall e dim esaktesisht sa kusht tek,e mundohen tradhtart e udbasht me na qit pluhen syve por para 50-100 viteve runa zot prej tyre???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? EmptyWed Sep 22, 2010 4:04 pm

valla duke perkrahe tradhtaret qfare te mira jane ato.
tradhtaret i krahasojme me atdhetaret.
vetem te ne ndodhe nje gje e tille.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??   Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ?? Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cilat jane mirat dhe te kėqijat e popullit tonė... ??
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme-
Kėrce tek: