Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 pėrkushtim mėrgimtarėsh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: pėrkushtim mėrgimtarėsh   Sun Dec 28, 2008 5:36 pm

Demir KRASNIQI:

ZOGU I SHKODRĖS

Ku tė treti djalėria,

Trim, o trim, o vėlla i motrės?

Nga tė treti bukuria,

Zog, o zog, o zogu i Shkodrės?!

Nga tė iku kėnga e gėzimit,

Trim, o trim, o vėlla i motrės ?

Nėpėr rrugė tė Perėndimit,

Zog, o zog, o zogu i Shkodrės !

Nga tė iku buzėqeshja,

Trim, o trim, o vėlla i motrės?

Nė kurbet, ku tė mbytė heshtja ,

Zog, o zog, o zogu i Shkodrės !

T’ priti nėna njė dekadė,

Zog, o zog, o zogu i Shkodrės .

Ju tha goja pa evlat ,

Lot, o lot, o loti i lokes .

Me zjarr malli t’ pret babai ,

Trim, o trim, o vėlla i motrės,

N’ pėrqafim tė pret vėllai ,

Zog, o zog, o zogu i Shkodrės.

Ku m’ ke tretė e ku m’ ke humbur,

Trim, o trim, o vėlla i motrės ?

Pa ty, motra s’ ėshtė e lumtur ,

Zog, o zog, o zogu i Shkodrės !

Tė pret ēerdhja plot me kėngė,

Trim, o trim, o vėlla i motrės .

Toka ku ke shkelė me kėmbė ,

Zog, o zog, o zogu i Shkodrės.

Atje ku ka pasuri ,

Trim, o trim, o vėlla i motrės,

Njė sekondė s’ ka lumturi ,

Zog, o zog, o zogu i Shkodrės.N’ vend tė huaj si mėrgimtar ,

Trim, o trim, o vėlla i motrės ,

Qeshja e jote ėshtė e qarė ,

Zog, o zog, o zogu i Shkodrės.

Tė thėrret Shkodra e Rozafati ,

Trim, o trim, o vėlla i motrės,

Kthehu n’ vendlindje tė pret fati ,

Zog, o zog, o zogu i Shkodrės !

Gjilan, mė 27 Dhjetor 2008.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
pėrkushtim mėrgimtarėsh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: