Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Pse.?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 14 ... 28  Next
AutoriMesazh
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 12:50 am

Pse kerkojme pergjigje per cdo pyetje dhe nuk i marrim gjerat me thjesht, ashtu sic jeta vjen?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 12:53 am

Pse ti lem gjerat gjithnje te vijne ashtu siq rrjedhin ( edhe gabim), kur mund ti ndryshojme per te mire?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 12:55 am

Pse ndonjehere, me gjithe eksperiencen qe mund te kemi, behemi naive dhe besojme se mund te ndryshojme shumecka edhe pse mund te jete e pamundur?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 12:59 am

Pse te pranojme diqka si te pamundur? Kur dihet se gjithqka eshte e mundur ne kete jete...! Te pakten mund te shpresojme per gjithqka.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Blerti_Gashi
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Blerti_Gashi

Male
Numri i postimeve : 593
Age : 31
Vendi : Nė Troje tė Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:00 am

Pse nuk mendojme se dhe dikush din me shum se ne, por kujtojm se jemi te pa zevendesueshem?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.BashkimiKombetar.com
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:01 am

Pse nuk i pranojme ndonjeher gabimet por mundohemi te kemi gjithnje te drejt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:03 am

Pse shpesh harrojme se jemi ne ata qe i ndezim dhe i shuajme shpresat, pa te cilat bota nuk do te ishte kaq me vlere?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:05 am

Blerti_Gashi shkruajti:
Pse nuk mendojme se dhe dikush din me shum se ne, por kujtojm se jemi te pa zevendesueshem?

Pse te vuajm nga ato komplekse te inferitetit para te tjereve? Kur e njohim veten shume mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Blerti_Gashi
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Blerti_Gashi

Male
Numri i postimeve : 593
Age : 31
Vendi : Nė Troje tė Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:10 am

Pse nuk mundohemi me njohur veten dhe pak, e pastaj te kuptojme se ne disa raste nuk kemi veq ne te drejte ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.BashkimiKombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:12 am

Pse nuk i thuani vetes me shpesh kete 'refren" ndoshta do t'ju ndihmoj per situata te caktuara??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Blerti_Gashi
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Blerti_Gashi

Male
Numri i postimeve : 593
Age : 31
Vendi : Nė Troje tė Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:14 am

Pse te ja them vetes, kur e shoh se disa persona kan nevoje per kete Refren ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.BashkimiKombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:21 am

Pse nuk ja thua direkt atyre personave ndoshta do ta kuptojne me mire dhe te thote te pakten nje "faleminderit"?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:25 am

Pse nuk i kujtojme me shpesh ditet me te bukura te miqesise tone? Do na vlente shume per te qene me afer njeri - tjetrit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Blerti_Gashi
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Blerti_Gashi

Male
Numri i postimeve : 593
Age : 31
Vendi : Nė Troje tė Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:27 am

Akili shkruajti:
Pse nuk ja thua direkt atyre personave ndoshta do ta kuptojne me mire dhe te thote te pakten nje "faleminderit"?
Pse tu'a them kur e dine ata/o se kush jane??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.BashkimiKombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:30 am

Pse nuk po me thua direkt mua, nese mendon ashtu per mua, dhe mos i perfshi te tjeret pa nevoje? Te pakten do te di si te pergjigjem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:32 am

Pse njerezit jane te tille sa e bejne mizen buall?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Blerti_Gashi
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Blerti_Gashi

Male
Numri i postimeve : 593
Age : 31
Vendi : Nė Troje tė Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:35 am

Akili shkruajti:
Pse nuk po me thua direkt mua, nese mendon ashtu per mua, dhe mos i perfshi te tjeret pa nevoje? Te pakten do te di si te pergjigjem.
Pse Baba Dimri nuk ekziston??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.BashkimiKombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:39 am

Ago Muji shkruajti:
Pse njerezit jane te tille sa e bejne mizen buall?

Pse te mos e bejn, kur u ndodhe njerezve qe nuk e shohin mizen, dhe patjeter detyrohemi qe mizen ta z'madhojme dhe ta bejm bull, ne menyre qe ti shohin edhe shume miza tjera qe i kan "ikur"?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:39 am

Pse nuk e perdorim elokuencen per te qene me te lumtur...?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:40 am

Blerti_Gashi shkruajti:
Akili shkruajti:
Pse nuk po me thua direkt mua, nese mendon ashtu per mua, dhe mos i perfshi te tjeret pa nevoje? Te pakten do te di si te pergjigjem.
Pse Baba Dimri nuk ekziston??

Pse nuk me keni ftuar ju, kur keni pasur takim "zyrtar" me ate, prandaj nuk ekziston per mua!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:41 am

Eva shkruajti:
Pse nuk e perdorim elokuencen per te qene me te lumtur...?

Pse nuk e deshifron kete fjalen "elokuenc" s'pari, e tani mund te te japim pergjigje, sepse ka njerez qe edhe nuk e kuptojne!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:44 am

Akili shkruajti:
Eva shkruajti:
Pse nuk e perdorim elokuencen per te qene me te lumtur...?

Pse nuk e deshifron kete fjalen "elokuenc" s'pari, e tani mund te te japim pergjigje, sepse ka njerez qe edhe nuk e kuptojne!

Elokuenca eshte gojetaria, menyra e hijshme, e kendshme dhe e bukur e formulimit te frazave.

Tani per temen, perseri :

Pse zemerohemi?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Blerti_Gashi
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Blerti_Gashi

Male
Numri i postimeve : 593
Age : 31
Vendi : Nė Troje tė Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 1:51 am

Akili shkruajti:
Pse nuk me keni ftuar ju, kur keni pasur takim "zyrtar" me ate, prandaj nuk ekziston per mua!
Pse te te ftoj une? kur e di shum mire qe keni qene i ftuar special ne ate takim qe kishim .
Pse nuk di te pranosh kritika, por veq te jep??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.BashkimiKombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 2:02 am

Pse te pranoj kritika te pa baz hiq? Pse te mos jap kritika, kur njerezit kan nevoje aq shume?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Blerti_Gashi
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Blerti_Gashi

Male
Numri i postimeve : 593
Age : 31
Vendi : Nė Troje tė Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? EmptyFri Dec 19, 2008 2:05 am

Pse te mos i pranosh, kur ke nevoje me shum se shum per to??, pse te jep, kur nuk di t'i pranosh ??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.BashkimiKombetar.com
Sponsored content
Pse.? Empty
MesazhTitulli: Re: Pse.?   Pse.? Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pse.?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 28Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 14 ... 28  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme-
Kėrce tek: