Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Fjalė tė lėna nė harresė tė cilat nuk pėrdoren nė ditėt tona

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Fjalė tė lėna nė harresė tė cilat nuk pėrdoren nė ditėt tona   Mon Dec 22, 2008 1:28 am

Tė nderuar forumist po e hapi kėtė temė qė tė sjellim sa mė shumė fjalė me tė cilat kanė komunikuar tė parėt tanė dhe qė me kohė kanė mbetur nė harresė duke u zėvendėsuar me gjuhėn letrare, madje sot zėvendėsohen fjalėt letrare shqipe me fjalė tė huaja nga njerz tė pandėrgjegjshėm.

Por pėr kėtė temė ne do tė sjellim vetėm fjalė tė vjetra tė cilat sot janė lėnė pas dore dhe nuk pėrdoren apo rrallė pėrdoren nė popull.

Muhaxhir - Refugjat.

Teveqel - i mangėt

qysh - Si

batakēi-mashtues

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Fjalė tė lėna nė harresė tė cilat nuk pėrdoren nė ditėt tona   Tue Dec 23, 2008 5:02 pm

kacidhe - gėrshetė
kurm - trup

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Fjalė tė lėna nė harresė tė cilat nuk pėrdoren nė ditėt tona
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: