Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 ''Shok apo Vella''

Shko poshtë 
+24
loredana
tina
STUPCAT
Euridika
E_Bukura
**Embelsira**
Ani
Mysafir
bessa
besa-bese
Aquila
shaban cakolli
rrebelja
sofia
tom sojer
Sy kaltri
meli
Sofra
Riki30
Hana
silvi
Kosovarja
Anna
Beton
28 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Aquila
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 68
Registration date : 30/10/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptySat Dec 08, 2007 8:00 pm

"Dai nemici mi gurdo io, dai amici mi salva dio"

"Vellai mishin ta ha, por kocken ta ruan"
-----------------------------------
Vellain nuk e zgjodha vete, dhe e dua fort sepse ma ka dhene nena(gjaku).
Kurse shokun e mirefillte e dua ne te njejten shkalle, sepse e kam zgjedhur vete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptySat Dec 08, 2007 9:20 pm

"Dai nemici mi gurdo io, dai amici mi salva dio"

Aquila e kunderta eshte ketu n'se nuk gabohem kjo thenje thuhet

Dai amici mi salva dio,dai nemici mi guardo io.!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptySat Dec 08, 2007 9:45 pm

shoku i mir esht si vella
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptySat Dec 08, 2007 11:43 pm

shokun e zgjedh vet
ndesra
vellaun ta ban nana!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptySat Jan 12, 2008 5:07 pm

Buqesia s'do vetem toke por edhe koke.!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptySat Jan 12, 2008 5:17 pm

Vëllaun nuk ke ku e qon,se ta ka bërë nëna,pa shokun jetojnë vetëm të vetmuarit,që nuk kanë vend në shoqëri,apo janë të sëmurë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptySat Jan 12, 2008 5:21 pm

Shaban Cakolli,prandaj e thash se buqesia nuk don vetem toke,por edhe koke.
do te thote vllau eshte toka,kurse shoku mund te jete koka.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
bessa
Anëtar i ri
Anëtar i ri
bessa


Numri i postimeve : 188
Registration date : 26/12/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptySat Jan 12, 2008 5:22 pm

shokun se me shokun i bisedon ma shlir dhe te kupton kurse vllau si kupton do do sene te motres
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptySat Jan 12, 2008 5:27 pm

ashtu bessa,kur bëjmë fjalë për femrat,ato shpesh për shumë gjëra nuk mund të kuptohen me vëllaun,sa kuptohen me shokun.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bessa
Anëtar i ri
Anëtar i ri
bessa


Numri i postimeve : 188
Registration date : 26/12/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptySat Jan 12, 2008 5:32 pm

sepse vallau esht me i rrept me motren kurse motra mundohet ti ndimoj vllaut ndoshta veq ne Kosov esht e kunderta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptySat Jan 12, 2008 6:03 pm

kudo motra është më e dashur për vëllaun,vëllau ka një lloj xhelozie rezervë ndaj motrës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir


Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 50
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptySat Jan 12, 2008 6:06 pm

JAM EDHE UNE E PAJTIMIT ME TY VLLA SHABAN CAKOLLI

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptySat Jan 12, 2008 6:31 pm

Te rralla jane rastet kur me vellaun shprhemi lirshem per gjerat qe na mundojn, ne perditshmeri. Kete e bejm vetem me shokun, qoft edhe nese nuk e kemi shoke te vertete. Mirepo, vellau mbetet vella.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani


Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptyThu Feb 14, 2008 12:39 am

Une do ndryshoja pak temen, nese me lejohet!?

Shoku eshte nje shok dhe kurre nuk mund te behet vella. Ndonje femer mund te mendoje se shoku im me don me te vertete ashtu sic do me donte vellai im, por une jam i bindur se kjo vajza nuk ka menduar mire dhe njehere-kudo do zhgenjehet. Djali eshte prirur qe cdohere(qe ti themi gjerat hapur), te propozoje femren dhe ne nje menyre te 'shfrytezoje'(nese e kuptoni ku e kam fjalen). Nuk mundet ti thuash vella, nje djali qe ti ke te drejte martese me te. Pra mos u genjeni ne kete pike vajza te nderuara..., ndersa nese keni nje ndjenje dashurie per mashkullin atehere ky mashkull as nuk konsiderohet vella me.


cheers!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 40
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptyThu Feb 14, 2008 1:35 am

Pajtohem me ty Ani ,plotsisht ke te drejt,por ka mundesi qe te jet shoqeri pa interes,por kto jan rraste te rralla per fat te keq,se gjithmon del qe njera pal ka qellimin diku , bile bile ne shoqerin ton kto raste jan te shumtaper fat te keq gjithmon them,se me vlleun nuk fliten do gjera jo qe nuk kupton ai po kshtu e ka mentaliteti yn shqiptar.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani


Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptyThu Feb 14, 2008 2:14 am

Meli, do mbetesh ne memorien time si vajza e pare qe e pranon nje gje te tille. Pasi neper forume te ndryshme kam hasur ne probleme dhe akuza prej vajzave qe degjonin keto fjale nga une.
Faleminderit per konsideraten!


Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptyThu Feb 14, 2008 10:40 am

o ani nuk pajtohem me ty per ato qe the gjithmon ka te till qe ''shfrytezojn ''krejt em varet se deri ku lejon ajo vajz te shkoj ai person por mos harro se egzistojn edhe te atill qe te duan me dashurine paster vellazerore te pakten mua me ka ra rasti te takohem me te till qe madje edhe moter me therrasin dihet ai qe ka qellime te tjera o ani prandaj mos i perfshi te gith ne nje thes normalisht vellau mbetet vella esht me i afert se esht gjaku yt po r edhe shoku mbetet shok se esht shoku yt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Embelsira**
Hero anëtar
Hero anëtar
**Embelsira**


Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 35
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptyThu Feb 14, 2008 11:31 am

As une nuk pojtohem me ty Ani kjo varte edhe nga vete karakteri i mashkullit,edhe nga ajo se deri ku e lejon vajaza ,se ka mashkull te tille qe ta punojne pas shpinde edhe se di as qa po behet ama ka edhe te atille qe vertet meriotojne rrespektin me te madhe ,se paku une po flas nga pervoja se kurr skam pasur as nje fije dyshimi per ata qe i konsideroj si shok.Eshte thene ne nje fjal te urte se <ate qe e ke thirrur ''shok'',e ke thirrur''vella'',mirpo kjo eshte thene qe kuri ,edhe ka pasur vlere te madhe,por me kalimin e kohes kjo thenie sikur ka fillur te zbehet pak sa,sepse ne jemi produkt i kohes edhe kjo koha e re qe po na vije po na ndryshon shume gjera,qe nuk jan te nevojshme te ndryshohen.Une nuk e them ate dot se nuk ka shok te vertet ,por edhe pse jane te rralle ata megjithate egzistojne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptyThu Feb 14, 2008 1:42 pm

Edhe unë pajtohem de mendimet e Ani se edhe kso raste por jan të rralla .si potsisht pajtohem edhe me mendimet e Embelsira dhe rrebelja .
Unë personalisht kur i them shoqe me polt kuptimin e fjalës e e qmoj si motër ,sepse nga përvoja që më ka msu jeta në shum raste disa gjëra dhe biseda që mund ti bisedosh me një shoqe nuk mund ti bisedosh me motër si dhe shum sepse je më i lir në gjdo aspet si dhe ja din dhe ti din të gjitha gjërat edhe pesonale prandaj duhet qmuar shumë njëri tjetrin .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani


Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptyThu Feb 14, 2008 9:23 pm

Te nderuara Embelsira dhe rrebelja!

Ju jeni vajza te reja dhe dasht Zoti t'ju ndihmoje, shikoni qe nje grua qe eshte me e vjeter
 se ju se si shprehet!? Edhe ju do keni kete
 mendim, por varet se kur do ta mesoni dhe sa do e pranoni. Shpresoj ta mesoni prej librave dhe ngjarjeve te te tjereve dhe jo nga zhgenjimet! 

Pike se pari qe te sqarohem me mire. Shoku eshte nje gje shume normale te kete nje vajze dhe e kunderta. Me shokun mund te flasesh lirshem dhe cdo gje tjeter por me kufij, per shkak se shoku mund t'ju doje sa motren e vet, por ka nje ndjenje dashurie per ju. Me kete kuptoj, qe nese ky shoku juaj me i ngushte, vetmohet me ju dhe ju i jepni nje shkak per (eh..kuptojeni...), ky shoku-"vella" do shihni si do reagoje. Nese nuk reagon, mos mendoni se nuk don, por thjesht s'ka guxim dhe neser kur
do ju tregoje shokeve per ngjarjen, shoket e tij do zbaviten pak me te. Keshtu jane djemte, s'ke cka u ben...per kete them se duhet kufij.


Honore De Balzak, eshte romansieri me realist ne bote, ai shprehet sakte ashtu sic shprehem  une, plus qe ne muslimanet dhe krishteret i kemi mesuar me pare keto vlera.


ps: Une kam disa(ose thene me mire "nje") shoqe qe i shpreh dhe flas lirshem me te dhe ajo me mua, por nuk them gjera dhe shtosa qe nuk kane hije ne kete mes.

cheers
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptyThu Feb 14, 2008 10:12 pm

Une mund te them vetem dicka, me ka ndodhur jo vetem me nje shoke, por me disa qe jo vetem me kan kosideruar si moter, por edhe e kan vertetuar. Pasi qe, kam pasur raste te fleje ne te njejten dhome dhe jemi zgjuar s'bashku pa e "shfrytezuar" njeri tjetrin. E pa besuheshme, por me shume se e vertete. Mendoni cdo kush per vete, por mos flisni per dicka pa pervoje...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptyThu Feb 14, 2008 10:23 pm

o ani sjam zhgenjyer asnjeher nga keto gjera e diqe jan gjera te verteta ,kan ndodh por te dikush tjeter jo tek une nuk jan te gjith njejt o Ani ti paske nje shoqe qe flet me te do thuash qe ti ndjen edhe me shum per te qe na i thua keto fjal neve ? mesojm shum nga fatkeqsit e te tjereve duke menduar se gjithon ato mund te na ndodhin edhe neve andaj mir e tha e_bukura flisni nga provoja mos i shtini te gith ne nje thessssss
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani


Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptyThu Feb 14, 2008 11:05 pm

rrebelja shkruajti:
o ani sjam zhgenjyer asnjeher nga keto gjera e diqe jan gjera te verteta ,kan ndodh por te dikush tjeter jo tek une nuk jan te gjith njejt o Ani ti paske nje shoqe qe flet me te do thuash qe ti ndjen edhe me shum per te qe na i thua keto fjal neve ? mesojm shum nga fatkeqsit e te tjereve duke menduar se gjithon ato mund te na ndodhin edhe neve andaj mir e tha e_bukura flisni nga provoja mos i shtini te gith ne nje thessssss



Ty qe je nje besimtare, duhet te kesh nje mendim tjeter mendoj!

ok cheers. Dhash mendimin tim, ju e dhate tuajin.
Faleminderit!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptyThu Feb 14, 2008 11:43 pm

o Ani patjeter qe jom muslimane e fort i besoj te Madhit por sdo te thot te kem nje mendim tjeter kur gjithcka esht e paster me shok ska gje mun ta krahasosh si vella kete e kan then madje edhe ata qe kan qen besimtar te zoti ti su pergjigje qe te thash per ate shoqen po nejse ajo qe po dua te them beso se ka shoqeri te till se ka edne njer te till edhe krejt em varet deri ku ti i lejon ata
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 EmptyFri Feb 15, 2008 12:34 am

Varet shume se ne cfar baze krijon njeriu shoqerine,
une personalisht kam miq-shokë shume te mire te cilet i konsideroj si pjese te familjes ,e po ashtu te njejtin respekt edhe e marr prej tyre .Miqesia eshte e shenjtë lum ai qe ia di vleren dhe qe takon njerezte mire te cilet mund t'i quaj miq ne kuptim te drejt te fjales e pse jo edhe vllezer apo motra .

nderime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
''Shok apo Vella''
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» "Zoti Shok" liber nga autori Petro Dudi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: